Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam!

Właśnie kończę czytać Metro 2033 i nie wiem za jaką książkę się teraz zabrać. Nie mam wyrobionego gustu książkowego, mogę powiedzieć, że dopiero zaczynam moją przygodę z literaturą. Przed książką Dmitry'ego przeczytałem kilka książek o przygodach Jakuba Wędrowycza. Interesowałoby mnie coś w stylu powyższej podanych tytułów, bądź coś całkowicie nowego godnego polecenia. Dodatkowo jakby ktoś znał jakąś interesującą książkę o rozwoju osobistym i motywacji, byłbym wdzięczny za podanie tytułu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo książek z uniwersum metro, więc możesz kontynuować historię.

Albo seria o stalkerach (piękny pakiecik) http://allegro.pl/strugaccy-noczkin-golkowski-s-t-a-l-k-e-r-x6-i4840953447.html

Wiedźmin? Wielu marudzi na temat gwiezdnych wojen ale mimo wszystko polecam kenobi, baaaardzo dobra książka.

Co by tu jeszcze:

-Pan lodowego ogrodu

-Gra o tron

-Czarna kompania

-Adam Przechrzta. Demony wojny i Demony Leningradu

-Władca Pierścieni?

Tego jest tak dużo :) Najwyżej wrócisz kiedyś znowu się popytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po baaaarrdzo długim czasie znowu wpadam tu by poradzić się Was co przeczytać. No więc poszukuję cyklu, serii czegoś co mnie zajmie na długo, a dokładnie chodzi mi o SPACE OPERE. Czytałem już:

- Zaginiona Flota

- seria Honor Harrington

- Saga Vorkosiganów

- Fundacja

- Diuna

- Starfire

- Star Wars wiele wiele książek

Ogólnie uwielbiam czytać o starciach flot gwiezdnych, rozgrywkach pomiędzy wielkimi imperiami, państwami i takie tam. Więc błagam pomóżcie : )

Edytowano przez shadoxsas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, wlasnie koncze czytac Akty Caine'a, seria naprawde mi sie spodobala, i chcialbym poczytac cos podobnego to do tej serii, wazne zeby glowny bohater byl podobny charakterem do Caine'a, a akcja dziala sie w sredniowieczu, czy starozytnosci, i oczywiscie ma byc to fantasy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na pewno nie. Pamiętam właśnie tylko tyle, że pojawia się w kosmosie jakaś obca rasa, chcąca unicestwić całe życie, i że grupa śmiałków, dowodzona przez jakąś tam panią kapitan, postanawia stawić jej czoła. Ale to na bank nie były książki z Mass Effecta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Ostatnio zorientowałem się, że mam spore braki jeśli chodzi o naszą rodzimą fantastykę naukową, bo znam tylko Dukaja ze współczesnych autorów, którzy trzymają wysoki poziom. Szukam, więc jakichś współczesnych książek s-f, najlepiej polskich z ostatniego dziesięciolecia, ale mogą być też zagraniczne o ile dostanę je "na papierze" w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Mam nawet wszystkie tomy na półce, bo po przeczytaniu połowy pierwszego strasznie się napaliłem i kupiłem wszystkie. :P Teraz trochę żałuję, bo Grzędowicz zrobił dobrą robotę w pierwszym tomie, a potem poziom tylko spadał i ostatecznie czuję się trochę zrobiony na szaro, bo dwa ostatnie tomy były dwie klasy niżej niż pierwszy. :(

Mój profil na Lubimyczytać: http://lubimyczytac.pl/profil/109338/killeras

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Koloryt sztandarów" mnie zaciekawił, a ta druga powieść odpada u mnie na starcie. Po przeczytaniu tego krótkiego streszczenia na LC, które jest chyba skopiowane z tylnej okładki książki można wywnioskować, że w książce mamy kolejne wariacje na temat UE w kosmosie. Po "Grillbarze" Kossakowskiej mam dość czegoś takiego w polskim wydaniu, a do tego wspomniane jest, że książka ma klimat czegoś tam, co jak ostatnio zauważyłem niestety oznacza słabą książkę. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Killeras

Na szybko z pamięci mogę wymienić paru autorów sf wartych poznania: Rafał Kosik ("Mars", "Vertical", "Kameleon), Wawrzyniec Podrzucki (trylogia "Yggdrasill"), Janusz Cyran (opowiadania w tomach "Ciemne lustra" oraz "Teoria diabła i inne spekulacje"), Cezary Zbierzchowski (opowiadania w tomie "Requiem dla lalek" i powieść "Holocaust F"). Poza tym rozejrzyj się za zbiorem "Science Fiction" z wydawnictwa Powergraph - oprócz tytułowego utworu Dukaja jest tam kilka świetnych tekstów.

  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem "W dziwnej sprawie Skaczącego Jacka" i muszę przyznać, że książka warta poświęconego jej czasu. Już przymierzam się do zakupu kolejnych części przygód Burtona i Swinburne'a, ale mimo wszystko chce się upewnić czy kolejne książki Hoddera trzymają poziom? W ogóle czy to są ścisłe kontynuacje czy po prostu różne przygody bohaterów, ale w tym samym świecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...