Skocz do zawartości
Turambar

Propozycje offtopiców II

Polecane posty

Ja mam pierwsze zastrzeżenie, a właściwie koncept punktu do regulaminu, który miałby być związany z nowym tematem o Prawie. Otóż już się zaczął proceder, którego bardzo się obawiałem, to jest biadolenie nad tym jacy to w Polsce (bo wszędzie indziej trawa jest bardziej zielona) są źli i skorumpowani sędziowie.

Oczywiście, temat jest po to aby dyskutować, jednak niech się to nie odbywa na zasadzie pisania "Miałem taką sprawę, miałem rację i sędzia mnie orżnął! Co Wy na to?". Jest to o tyle jałowe pole do rozmów, o ile większość użytkowników to amatorzy znający prawo tylko z telewizji i narzekań znajomych. Jeśli ktoś musi, to proszę bardzo. Niech przedstawi stan faktyczny, nie pisząc kto jest kto i czyja racja jest najwłaściwsza, a forumowicze będą mogli bez skrępowania przedstawić własne zdanie. Chyba wszyscy chcemy aby nowy temat był miejscem merytorycznych konwersacji, a nie ścianą płaczu. Poza tym, podobnie jak nie wolno wyrażać się bez należytego szacunku o narodowościach czy symbolach państwowych, nie powinno się móc obrażać stanowiska sędziego, stanowiącego niezależną część ustroju Rzeczpospolitej.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Ach, ta korporacyjna solidarność. ;) Przepraszam, że się wtrącam, ale IMHO taki sam regulamin obowiązuje we wszystkich tematach. Nikogo nie wolno obrażać i dlatego nie jest potrzebna dodatkowa cenzura. A powiedzieć co sądzi się o poszczególnym wyroku (oczywiście kulturalnie i nie łamiąc regulaminu), chyba każdy może.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up. Powiem tak, w temacie o piłce nożnej piętnowane jest klubowe "klakierstwo", choć to też w teorii część dyskusji o piłce (dla niektórych znaczna część). Podobnie w temacie o polityce raczej nikt nie próbuje reklamować popieranej przez siebie partii, dzięki czemu rozmowy toczą się na wysokim, merytorycznym poziomie. Po prostu tego typu dyskusje IMO nie prowadzą do niczego. Dlaczego? A no dlatego, że prawo ma to do siebie, że zazwyczaj przyznaje jednej stronie rację a drugiej "szkodzi". Ktoś opisujący swoją przegraną sprawę, dodaje ładunek emocjonalny oraz jedyny według siebie słuszny punktu widzenia. I co mają robić inni użytkownicy? Pozostaje im przyklasnąć i pisać "bo tak to w tej Polsce jest...". Inna sprawa: wszyscy są poszkodowani, a gdzie są Ci co sprawy wygrywają ^^ . Popieram więc zapytania, porady, teoretyzowanie (pamiętam niegdysiejszą rozmowę z Holy.Death na temat prawa naturalnego), dyskusje na temat samych norm prawnych, projektów.

Inna sprawa, że nie jestem pewien czy istnieje w ogóle możliwość zapisania czegoś takiego w regulaminie. Nawet jeśli nie, to apeluję o stworzenie takiej niepisanej zasady, jak właśnie w wyżej wymienionych przykładach. Nie dosyć jest biadolenia w życiu codziennym?

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Rozumiem twoje racje. Argument o "reklamowaniu swoich partii" uważam jednak za nietrafiony, ponieważ zamiast "reklamowania", jest w tym temacie sporo "najeżdżenia" na partie, które się nam nie podobają. Ergo, co za różnica. Osobiście wolałbym "reklamowanie". Poza tym, chcesz ograniczyć dyskusję. Na przykład, można by rozmawiać o ciekawych sprawach precedensowych i komentować ich wyroki (a w/g twojej wizji topicu, już nie). Takie posty mogą też pociągnąć temat, zawsze ktoś się znajdzie, kto będzie chciał ponarzekać. Proponuję zacisnąć zęby i jakoś to przełknąć, jeśli nie chce się zawczasu ukatrupić tematu. ;)

Edytowano przez antros22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy na regulaminem. Powinien być jutro gotowy.

Wyrok z reguły nie podlega ocenianiu, przynajmniej nie w kategoriach sprawiedliwy/niesprawiedliwy. Można go oceniać co najwyżej na zasadzie pracy naukowej, rozbijania na składowe, ale wtedy, gdy się na tym zna. Gadanie, że sąd "orżnął" raczej nie przejdzie.

O ostatecznym regulaminie zdecyduje moderacja. Nawet nie jesteśmy pewni, czy w ogóle będzie. Mam nadzieję, że może być...

Edytowano przez behemort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnego regulaminu. Chcieliście temat, to teraz musicie się liczyć z tym, że będą się wypowiadały osoby nieobeznane w temacie. Naturalna kolej rzeczy. Jak chcecie sobie we dwóch gadać, to załóżcie sobie własne forum, albo dyskutujcie przez PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turambarze, temat jest dość specyficzny, a dla dobra samego pisma lepiej uważać - nie chcemy przecież, by pojawiły się głosy "a ja czytałem na jednym forum, że będzie tak i tak w sądzie czy w prawie, a nie było". Naprawdę, lepiej by do takich sytuacji nie dochodziło, ponieważ bywają one bardzo nieprzyjemne. Trzeba określić, że w tym temacie tylko dyskutujemy, nie można naszych zdań traktować jako porady prawne etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behemort ma w tej sprawie świętą rację. Nawet na Wikipedii przy artykułach dot. medycyny bądź prawa jest dodana notka: Wikipedia powstaje jako wynik działalności użytkowników Internetu i nikt nie może zagwarantować, że zawartość wszystkich artykułów Wikipedii odpowiada prawdzie, jest rzetelna i aktualna. itp. Poza tym, jak pisałem, forum przykłada się (i bardzo dobrze) aby było tu przestrzegane prawo polskie. Jestem prawie pewny, że znajdą się nie raz i nie dwa osoby ujmujące w jakiś sposób stanowisku sędziego. Chyba lepiej by zawczasu tego typu sytuacje były przewidziane. Oczywiście jednak moderacja ma tu ostateczne zdanie, a my tylko podpowiadamy (po to chyba są tego typu tematy). Dlatego też...

Jak chcecie sobie we dwóch gadać, to załóżcie sobie własne forum, albo dyskutujcie przez PW.

...takiego typu odzywki nie są potrzebne. Jeśli odmowa jest ostateczna, to wystarczy to napisać. Chcemy pomóc, wierz lub nie, nie tylko sobie.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o prawie zamknąłem. Głównie dlatego, że zgadzam się z Behemortem i ...AAA... co do kształtu topiku. Spamu i głupich postów nam nie potrzeba, natomiast hermetyczny wątek dla specjalistów z dziedziny prawa nie przejdzie. To nie jest forum dla specjalistów, ale dla graczy (głównie). I wiadomo jaki jest przekrój wiekowy użytkowników. Z jednej strony nie możemy zabronić nikomu pisać, z drugiej nie mamy zamiaru tworzyć tematu, w którym użytkownicy będą dostawać osty i bany za "głupie" posty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, forum jest ważniejsze, tak samo jak pismo, które wszyscy (mam nadzieje lubimy/cenimy). Jesli tak będzie lepiej, to z tym się pogodzę.

Proszę jednak, by temat troche (do wieczora) gdzieś się znajdował, ponieważ chciałbym skopiować swojego posta (teraz nie mogę, bo piszę z komórki), ponieważ trochę nań poświęciłem.

Mam też nadzieję, że na blogach będzie można komentować tego typu teksty, oczywiście w zgodzie z regulaminem i prawem...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...takiego typu odzywki nie są potrzebne. Jeśli odmowa jest ostateczna, to wystarczy to napisać. Chcemy pomóc, wierz lub nie, nie tylko sobie.
Przewrażliwiony jesteś. Napisałem co myślę, nic obraźliwego. Bo jeśli chcesz komuś zakazywać pisać "bo się nie zna" to lepiej po prostu takiego tematu nie zakładać. Forum jest dla wszystkich i zupełnie bez sensu byłoby tworzyć tematy dla wybranych, którzy "się znają się". To już lepiej udzielać porad na blogu, albo przez PW, tam możesz do woli sobie oceniać kto jest godzien wypowiedzi w temacie, a kto nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc, chciałbym założyć nowy temat, bo nie za bardzo wiem gdzie wybrać się z dziewczyną, która jest z krakowa w deszczowy dzień. (kino troszkę odpada, bo byliśmy już kilka razy, i nie przepadam za kawiarniami i restauracjami bo tam jest zwykle zbyt tłoczno). Może jakaś miejscówka typu palmiarnia albo coś w tym stylu (ważne żeby było mało ludzi i w miarę romantycznie... )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu musisz mieć własny temat? Nie możesz napisać w http://forum.cdaction.pl/Forumowicze-o-Sobie-IX-t88048.html ? Poza tym jakie to ma znaczenie skąd jest dziewczyna? Napisz, w którym mieście się spotkacie, to pewnie forumowicze-mieszkańcy danej miejscowości się odezwą. A na razie nie wiadomo czy mieszkasz w Honolulu, czy w Zakopanem. W pierwszym przypadku można zaproponować surfing i romantyczną noc na plaży, co w przypadku drugim raczej nie jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E? To są tak zagadkowe istoty dla ciebie, że potrzebujesz osobnego kącika aby z nimi pogadać? :P Kącik wychwalania ich cudowności? Nie łapię o czym w takim temacie można by gadać a np. o relacjach damsko-męskich spokojnie dyskutuje się w FoSie tak więc... nie widzę co temat mógłby sobą zaproponować a tym samym sensu jego istnienia ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jakiś temat offtopicowy, to może jakiś jeden tasiemiec gdzie można by pogadać sobie o wszystkim i o niczym. Coś jak golowa ''bezsseność'' gdzie każdy będzie mógł robić co zechce w ramach regulaminu ofc.Często mam ochotę powiedzieć komuś że właśnie coś fajnego zrobiłem, albo zjadłem, wymyśliłem etc.Bo blogi to raczej słabe miejsce do dyskusyj jednak.

A tak różnoracy by mieli jedno miejsce spotkań i jakiś wspólnota subforowa by się zrobiła.Tylko że taka wolna dyskusja oznaczałaby sporo pracy dla modów zapewne.Pewnikiem zaraz by tam pojawili się spamerzy, więc trzeba by jednak wprowadzić jakieś nie wiem, pewne restrykcje surowe wobec takowych userów by nie statsowali.

Na minus przemawia fakt, że większość tematów które byłyby tam poruszane, są już odpowiednie wątki.Jednak wieże że mogłoby się udać. :co:

@Lordzie Hrabulo, ten w Twojej sygnie ma mi coś sugerować? :cool:

Edytowano przez Starzec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do propozycji to właśnie opisałeś FoS, ale z uwagi na to, że się tam udzielasz, zastanawia mnie czy rzucasz takimi pomysłami świadomie.

Kurczę, ale tam jakoś mi ciasno.Zresztą Fos jest o forumowiczach i piszemy tam o sobie niemal wyłącznie o sobie.

A ciekawi mnie totalny offtop. :wub:

Ale jak nie ma zapotrzebowania na ''bezsennych'' :wink: to cofam propozycję :smile:

Edek:Poza tym Fos a golowa "Insomnia" którą przyznaję trochę źle opisałem, to jednak dwie różne rzeczy :wink:

Edytowano przez Starzec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...