Skocz do zawartości
Turambar

Propozycje offtopiców II

Polecane posty

"jakie studia wybrać" xD

Jak widać ja jestem nowym użytkownikiem tego debeściarskiego portalu. Bardzo mi się podoba gazeta CD-ACTION kupuje zawsze wszystkie numery już mam 56 numerów. Zawsze super opisy można się dużo nauczyć. To co pisze to wogóle nie na ten temat ale nie moge znaleść jakieś tematu o przedstawieniu się.

To może ja bym zaczą temat do rozmowy o muzyce electro-hause.

Pozdrawiam

pawa04

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku proponujemy tematy, poruszające nasze zainteresowania o których chcielibyśmy podyskutować .

Chciałbym zobaczyć topik w którym można było by ogłaszać jeśli ktoś ma wolne zakwaterowanie w stylu pokoik/mieszkanie do wynajęcia lub przygarnie na przenocowanie. Ułatwiło by to szukanie lokum studentom lub ułatwiało planowanie dalszych podróży. Postuj u znajomego/forumowicza jest dużo lepszą alternatywą od bujanie się po hotelach czy innych noclegowniach :)

:laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Feoś - ogłoszenia tego typu możesz zamieszczać tutaj:

http://forum.cdaction.pl/Rozne-f170.html

Dziemki :):happy: Daaaawno nie zaglądałem i jestem zaskoczony ilością i różnorodnością nowych wątków :) Zauroczył mnie topik majsterkowicza ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziemki :):happy: Daaaawno nie zaglądałem i jestem zaskoczony ilością i różnorodnością nowych wątków :) Zauroczył mnie topik majsterkowicza ^^

Zmieniliśmy podejście z "nie bo nie" na "tak, jeśli zbierzesz poparcie". Serwer nie umiera, więc można mieć więcej topiców :) Ale jednak osobiste ogłoszenia dawać w Targowisku, tam możesz zadbać o personalizację, poza tym więcej ludzi zagląda, niż do "O nas". Jakbyś szukał lokum, to łups temat w "Różnych", link do sygnatury i może się jeleń znajdzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Moderatorzy, Panie i Panowie, Wysoka Administracjo,

zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie możliwości utworzenia nowego tematu w odpowiednim dziale.

Temat ten byłby poświęcony szeroko pojętemu prawu oraz sprawiedliwości (Lex & Ius), rozpatrywaniu zapytań prawnych, ogólnej wymianie wiedzy prawnej, współpracy (i pomocy) w rozwiązywaniu zagadnień dot. prawa oraz mniej formalnych rozmowach odnośnie praktycznego wykorzystania prawa w życiu.

Naturalnie temat nie miałby służyć jako darmowa kancelaria poradni prawnej, lecz jako miejsce wspólnej pracy nad różnymi wątpliwościami, zagadnieniami, kazusami, kolizjami - zapewne w znacznej mierze byłoby to zajmowanie się zagadnieniami teoretycznymi, chociaż nie zabrakłoby problemów praktycznych.

Niewątpliwie taki wydzielony temat pomógłby w znacznej mierze nie tylko osobom studiującym prawo i kierunku z prawem związane, lecz także i innym użytkownikom forum w celu poszerzania świadomości prawnej i poruszaniu się w świecie zjurydyzowanego życia.

Zdaję sobie sprawę, iż byłoby to wyszczególnienie danej nauki społecznej z całej reszty, jednak sądzę, że taki temat poruszałby problemy zarówno istotne jak i powszechne.

Gdyby została wydana zgoda, moglibyśmy nawet zacząć prace nad jego regulaminem, co zatwierdziliby Państwo ostatecznie.

Wstępnie mogę się podpisać nickiem własnym i ...AAA.... Wyraził on wstępne poparcie dla projektu i przystaliśmy na propozycję napisanie tej prośby.

Z wyrazami szacunku,

Behemort

PS (@down): Dokładnie o to mi chodziło - to byłoby głównym celem, a dyskutowanie o "suchych" paragrafach to swoją drogą. Podkreślałem zresztą, że doradzanie prawne w indywidualnych i realnych przypadkach nie wchodzi w grę (raczej).

Edytowano przez behemort
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Wstępnie popieram, ale chciałbym żeby ten temat nie był tylko o "suchych paragrafach", lecz także, żeby można było dyskutować na temat np. jakości naszego prawa czy zasadności przepisów itp. Ogólnie więc, chodzi mi o to, aby to było miejsce do dyskusji, a nie tylko do porad prawnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się z tym zgodzić. Dziwnym by było gdyby ktoś wjechał między układ inercjalny a prędkość światła z zapytaniem o interpretację przepisu prawnego. Przyjęło się, że Nauki wszelakie traktują raczej o problemach z zakresu nauk ścisłych. To tak jakby połączyć topic o muzyce z filmami - również można stwierdzić, że to i to zalicza się do szeroko pojętej rozrywki.

Edytowano przez ...AAA...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, rozdzielenie jednego tematu na dwa, nie ma większego sensu (zresztą niektórych kwestii nie da się włożyć do tych topiców). Trochę też bym się zdziwił, gdyby ktoś w temacie o polityce, np. zaczął narzekać na prawo, bo jego zdaniem został niesłusznie skazany. IMHO taki oddzielny topic, można by było dać chociaż na próbę. Jeśliby się nie przyjął, to odszedłby w czeluście otchłani. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo to też nauka, z tym się zgodzę, jednak obecny temat jest praktycznie użytkowany niemal wyłącznie w zakresie nauk przyrodniczych i teoretycznych, a prawo jest szczególną nauką społeczną. Oczywiście rozumiem, że zaakceptowanie Naszego wniosku wiązałoby się (być może) z wnioskami innych o utworzenie tematu chociażby o ekologii. Podejrzewam, i nie dziwię się temu wcale, że stworzyłoby to tonę tematów, które tylko by zawalały i tworzyły strony opuszczonych dyskusji, jednak podejrzewam, że zadziałały by tutaj prawa ekonomii i takie tematy zniknęłyby ostatecznie (jak nie usunięte to przeniesione), a mała ilość postów weń raczej by nie zajmowała dużo przestrzeni forumowej.

Czy wniosek jest już ostatecznie odrzucony?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...