Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Włochy odpadają z Pucharu Konfederacji przegrywając w marnym stylu z Brazylią, aż 0-3. Fatalny mecz Azzurich, tak słabych Włoch nie widziałem chyba nigdy. Drużyna Donadoniego z Euro w porównaniu z tą komedią to bardzo silny team.

Co do imprezy odbywającej się aktualnie w RPA:

-świetny Egipt. Pokazuje, że futbol w Afryce, to nie tylko skłócone gwiazdki WKS

-Hiszpania pobiła jednym meczem dwa rekordy - serii zwycięstw (15 bodajże) i meczów bez porażki. Iberyjczycy to chyba najsilnejsza drużyna globu obecnie, mam nadzieję tylko, że Euro na zawsze odczaruje ich pecha, i w przyszłym roku pokażą Francuzom i innym Argentyńczykom kto tu rządzi

Chciałbym, żeby turniej wygrał Egipt lub USA, choć nie wiem, czy ta druga drużyna w ogóle wyjdzie z grupy. Afrykańczycy zasłużyli na to choćby meczami z Brazylią i Włochami, a Amerykanie może spopularyzowali by u siebie tą dyscyplinę sportu (rzygać mi się już chce, jak widzę w amerykańskich serialach jak non stop oglądają futbol i koszykówkę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, USA wygrało z Egiptem 3:0 i awansowało do półfinału. Zdziwiony jestem, nie powiem. Ekipa z Egiptu zagrała świetnie z Brazylią i Włochami, a tu nagle przegrywają sromotnie. Hiszpania, RPA, USA i Brazylią dalej grają. Myślę, że PK wygrają Hiszpanie.

PS:Bronowicki wraca do Polski. Miał podobno oferty z Legii i Lechii, a zagra w... Górniku Łęczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egipt mnie bardzo zaskoczył. Myślałem, że dojdą do finału i cicho marzyłem o ich zwycięstwie. Tymczasem przegrywają niespodziewanie ze Stanami...

Wczoraj Brazylia pokazała, że nawet jeśli nie gra na miarę oczekiwań to potrafi gromić przeciwników. Właściwie nie mieli w meczu z Włochami słabego punktu. Fabiano pokazał klasę, wiedział gdzie się znaleźć na boisku. Kaka trochę przesadził ze strzałami z dystansu, ale też był jednym z motorów napędowych drużyny (świetna akcja z Robinho, po której padła bramka).

Finał Brazylia - Hiszpania to byłoby coś. Dwie pięknie, ofensywnie grające drużyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dobrze się stało. obydwaj są podobnymi zawodnikami. Wydaje mnie się, że obydwaj też zasiedzieli się w klubach i dobrze im zrobi nowe wyzwanie. Po za tym Eto w Barcie mnie męczył swoimi fochami i narzekaniem. Ibra też nie jest święty ale ten przynajmniej nie zejdzie obrażony z boiska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Wisła Kraków zagra w 2 rundzie Ligi Mistrzów z estońską Levadią Tallin. Klub ma dopiero 10 lat, a już 6 razy zdobył majstra. Dobrze gra w swojej lidze. Myślę jednak, że Wisła pokona ten klub. Polonia zagra z czarnogórskim klubem FK Buducnot Podgorica, a później, jeśli uda mu się go pokonać, będzie walczyć z klubem z San Marino, Juvenes/Dogana. Legia zaś zagra albo z gruźińskim Olimpi, albo z klubem z Wysp Owczych, B36. Zapowiadają się łatwe mecze, myślę że kluby uda się spokojnie pokonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obejdzie się bez niespodzianek i pierwszą rundę nasze zespoły przejdą bez przeszkód, a tak swoją drogą to od ilu lat jest rozgrywana piłka nożna w Estonii? No i dobrze prawisz "dobrze gra w swojej lidze", wstyd byłby z nimi przegrać. Myślę jednak, że Polonia będzie miała największe szanse zabłysnąć, przeciwnicy IMO żałośni. Swoją drogą wiadomo już na kogo trafił Lech?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech zaczyna rozgrywki w Lidze Europejskiej od 3 rundy, dlatego nie zna jeszcze swojego rywala. Losowanie par 3 rundy odbędzie się 23 lipca. Co do przeciwników polskich zespołów, mam nadzieję, że wstydu nie będzie. Trzeba zbierać punkty w rankingach i wygrywać z takimi przeciwnikami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIDANE RZADZI!!!!!!! ale juz nie gra :(.......................

Wedlug mnie teraz najlepszym pilkarzem jest MESSI.....bardzo lubie tez gre AGUERRO DAVIDA SILVY TORRESA i GUARDADO......to sa pilkarze ktorzy moga zawojowac nie na jeden czy dwa lata jak to ostatnimi czasy bylo z pilkarzami z Brazylii......

nie przepadam za gra C.Ronaldo on nie cieszy sie gra tylko gra pod publiczke cos mu nie wyjdze to od razu symuluje faule.....ogolnie jest dobrym pilkarzem ale czasami przesadza z mediami ze swoja gra i tym ze uwaza sie za najlepszego :cool: ale wiadomo kazdy by go chcial miec w swojej druzynie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZIDANE RZADZI!!!!!!! ale juz nie gra :(.......................

Wedlug mnie teraz najlepszym pilkarzem jest MESSI.....bardzo lubie tez gre AGUERRO DAVIDA SILVY TORRESA i GUARDADO......to sa pilkarze ktorzy moga zawojowac nie na jeden czy dwa lata jak to ostatnimi czasy bylo z pilkarzami z Brazylii......

Eee? Jak to się ma do poprzednich postów? Poza tym : http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja - polecam, Żanet Kaleta.

Polskie drużyny bardzo dobrze trafiły. Powinny wygrać wszystkie te mecze. Jedynie co do Wisły można mieć pewne obawy, bo pamiętamy choćby mecze z Valerengą Oslo, kiedy spodziewano się zdecydowanej wygranej Polaków. Z naszymi zespołami nigdy nic nie wiadomo, zupełnie jak z reprezentacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, podobno Real dalej nie rezygnuje, i chce kupic Ibrahimovica. Teraz pozostaja dwa pytania: na ile jeszcze gwiazd Real bedzie sobie w stanie pozwolic, i na ile trener zdola utemperowac kaprysne gwiazdki, zeby graly zespolowo. Bo jezeli stworzy z nich druzyne, to Real prawdopodobnie nie bedzie mial sobie rownych na calym swiecie. Cala moja nadzieja w Krystynie, ze nie da sie przekonac do gry zespolowej, i bedzie strzelal fochy ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, na jakie zespoły trafiły polskie zespoły (w przypadku Legii i Polonii nawet na jakie trafią w następnej rundzie) nie ma wątpliwości, że muszą dać sobie radę. Choć znając polskie zespoły, lepiej posiedzieć cicho do 90' tych meczów, aby być na 100% pewnym :)

podobno Real dalej nie rezygnuje, i chce kupic Ibrahimovica

Czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Ibrahimovic to w sumie takie 'niewiadomo-co-to'. Niby lansują go na gwiazdę, ale niby on jest dobry tylko na ligę włoską. W Realu daliby mu wycisk i okazałoby się kim on naprawdę jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wychodze z zalozenia, ze kazda plotka i pogloska ma jakies odbicie w rzeczywistosci. Poza tym nie ma co ukrywac, ze liga wloska po angielskiej i hiszpanskiej jest najsilniejsza w Europie. Tak wiec wydaje mi sie, ze jezeli tam jest gwiazda, to poradzi sobie rownie dobrze i na wyspach (jezeli kupi go Chelsea) i na polwyspie Iberyjskim (jezeli zaszaleje Real).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy piłkarz daje sobie rade w Anglii. Wielu się tam zmarnowało, ale wielu reż wzmocniło.

Tak a propos transferów:

- Santa Cruz ma zostać piłkarzem Manchesteru City za ok. 16-18 mln

- Liverpool pozyskał Glena Johnstona cena do końca nieznana ale w granicach 18 mln

- Michał Żewłakow przedłużył kontrakt z Olympiakosem Pireus. Polak za sezon ma dostać 400 tysięcy euro oraz dodatkowe premie uzależnione od wyników zespołu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie drużyny bardzo dobrze trafiły. Powinny wygrać wszystkie te mecze. Jedynie co do Wisły można mieć pewne obawy, bo pamiętamy choćby mecze z Valerengą Oslo, kiedy spodziewano się zdecydowanej wygranej Polaków. Z naszymi zespołami nigdy nic nie wiadomo, zupełnie jak z reprezentacją.

No właśnie. Obawiam się podejścia w stylu: Estończyki? Któż to zacz? My ich na luziku i z palcem w nosie. A potem będzie jak z Valarengą. A Wisła miała więcej takich przypadków. Ten z Norwegami zakończył się szczególnie spektakularnie, ale przypominam sobie mecz z jakimś FK Primorje, gdzie za kadencji Kasperczaka męczyli się z tą drużyną do przerwy. W końcu wygrali i to dość wysoko, ale jak to Żurawski powiedział: trener w przerwie nas, no... "zmotywował".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech zaczyna rozgrywki w Lidze Europejskiej od 3 rundy, dlatego nie zna jeszcze swojego rywala. Losowanie par 3 rundy odbędzie się 23 lipca. Co do przeciwników polskich zespołów, mam nadzieję, że wstydu nie będzie. Trzeba zbierać punkty w rankingach i wygrywać z takimi przeciwnikami.

Zaraz, Lech jest wyżej postawiony na starcie w LE od Legii kończąc Ekstraklasę na 3. pozycji? :F Czegoś tu nie rozumiem, czy wlicza się w ten przywilej wygrana PP?

@Down

Oka, swoją drogą trochę takiej polityki nie rozumiem, bo wiadome było że 3/4 zespołów skupiała się na lidze, a nie PP którego nawet w publicznej tv nie można było obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Obawiam się podejścia w stylu: Estończyki? Któż to zacz? My ich na luziku i z palcem w nosie. A potem będzie jak z Valarengą. A Wisła miała więcej takich przypadków.

Ja jeszcze pamiętam mecze Wisły z jakąś gruzińską drużyna. Bodajże Dynamo Tibilisi. Wymęczone zwycięstwo 4:3 w pierwszym meczu u siebie, porażka w rewanżu i awans Gruzinów. Zapamiętałem ten drugi mecz chyba głownie dzięki interwencji Marcina Baszczyńskiego, który pofrunął niczym bramkarz i wyciągnął piłkę rękami, za co otrzymał spektakularną czerwoną kartkę i dał Dynamo karnego na 1:0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że z amatorami z Tallina nie będzie większych kłopotów. Ale co z tego, jak w jednej z następnych rund kwalifikacji trafimy np. na FC Kopenhaga i będą plecy. Za długo oglądam już wyczyny polskich zespołów jak i reprezentacji, żeby robić sobie nadzieje. W tym roku będzie jednak łatwiej o awans, ale obawiam się, że to i tak za wysokie progi dla Wisły :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już straciłem jakiekolwiek nadzieje na faze grupową LM. Wisła jakoś notorycznie "daje ciała" w tych rozgrywkach . Dziwi mnie to jeszcze bardziej dlatego , że wiem iż potrafią grać w piłke , mają niezłą drużyne i świetnie zapowiadającą sie młodzież (np. Boguski czy Małecki). Dlatego pozostaje mieć nadzieje na LE. Chciałbym bardzo by mnie Polonia zaskoczyła i awansowała. Wiadomo , że wielkie oczekiwania są za sprawą Lecha (jak w tamtym sezonie to i w tym). A za Legią nie przepadam więc niech jak chce ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pezet:

No właśnie. Obawiam się podejścia w stylu: Estończyki? Któż to zacz? My ich na luziku i z palcem w nosie. A potem będzie jak z Valarengą.

-Spokojnie, liga norweska to zarówno wtedy jak i teraz liga 2,3x lepsza od estońskiej. Wprawdzie ten zespół to zdecydowanie najlepsza drużyna Estonii i sporo ciekawych nazwisk (jak np. Andreev, który był rzekomo za słaby na Legię, czy Zeliński, który naszej reprze chyba nawet zaaplikował bramkę w sparingu), to jednak piłkarsko to sporo niższa liga.

Zdecydowanie najgorzej trafiła Polonia. Czarnogórcy, czy dowolni rywale z Bałkanów, to zawsze bardzo wymagający przeciwnicy, a dodatkowo to nie jest jakaś Macedonia czy Mołdawia. Do tego to najtrudniejszy rywal z całej puli. Szanse 5.5-4.5 dla Polonii. Kluczem będzie nie przegrać niezwykle gorącego wyjazdu. Za to nagroda czeka w następnej rundzie, gdzie na zwycięzcę tej rywalizacji czeka wicemistrz San Marino. Ogólnie najlepszy dwumecz rundy.

Legia jest za to zdecydowanym faworytem, ale wobec kłopotów ze składem, lepiej niczego z góry nie zakładać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat newsy dotyczace napastnikow w MU uwazam za robienie z igly widel. O wiele wazniejszy wydaje mi sie zakup dobrego bramkarza. Najlepiej jakiegos w miare mlodego, ale nie kompletnego dzieciaka. Edek przechodzi niebawem na emeryture, A zarowno Ben jak i Tomek nie nadaja sie. Z calym szacunkiem dla nich, ale takiemu Edkowi nie wspominajac juz o Peterze Schmeichelu, do piet nie dorastaja. Chodzily pogloski na temat ewentualnego transferu Ikera do MU, ale wydaja mi sie one raczej typowa kaczka dziennikarska. Iker jest wychowankiem Realu, wiec watpie, by sie chcial z niego ruszyc. Choc to bylby wlasnie bramkarz, jakiego w MU bym chcial ogladac. Stary nie jest (28 lat), wiec spokojnie z 10 sezonow moglby grac zakladajac, ze nie zostalby sprzedany wczesniej. A bronic umie.

Te pogloski na temat kogo to do ataku na miejsce CR sir Alex nie kupi wydaja mi sie smieszne. Po co jakiekolwiek zastepstwo za Krysie? Zestaw Tevez (ciagle mam nadzieje, ze moze zdarzy sie cud, i zostanie) + Berbatov + Rooney, w rezerwie niesmiertelni Giggs i Scholes, oraz mlody Welbeck (skubaniec jest prawie pol roku mlodszy ode mnie, a gra w MU ;P), z ktorym wiaze wielki nadzieje wystarczy, zeby nawet w razie wielu kontuzji mozna bylo wystawic atak robiacy miazge z przeciwnikow.

Przydalby sie rowniez jakis pomocnik. Final LM pokazal, ze w srodku pola MU ma praktycznie dziure, co byloby nie do pomyslenia w czasach, gdy gral tam chocby Beckham czy Keane. Obecni pomocnicy nie daja sobie rady, a raczej nie sa tak zgrani, jak chocby pomoc Barcy. Dobrym przykladem jest Anderson - gosc naprawde jest niezly, ale co z tego, jak nie potrafi rozegrac ani z Fletcherem ani z Hargreavesem. Sprzedac go! I kupic dobrego lewego pomocnika. Na srodek Hagreaves, na prawo Fletcher, i tyle. No, ale niestety to nie ja ustalam sklad MU ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że najpierw wpiszę się ogólnie, a potem w następnych postach będę się włączał do dyskusji.

Piłka nożna to sport który kocham - uprawiam go czynnie i z zamiłowaniem, a także jestem wielkim kibicem. Co prawda nie kibicuje żadnemu zespołowi z ekstraklasy polskiej, ale jestem wiernym kibicem od wieeelu lat Manchesteru United. Co do mojej lubionej ligi - chyba łatwo zgadnąć która to - oczywiście angielska Premiership, taki futbol mi wlasnie odpowiada, nie ciotowaty jak we Włoszech, ale męski, a zarazem dobry technicznie.

Co do obecnej sytuacji w Manchesterze, uważam, że tak dobrze nie było od czasów złotej korony w '99. Jako, że Krystyny nigdy nie lubiłem, (chociaż mam do niego szacunek jako gracza, jest naprawde wybitną jendostką) jego odejście jakoś specjalnie na mnie nie ciąży, wręcz przeciwnie, jestem bardzo zadowlony z faktu, że w tym sezonie Manchster może kupić kilku bardzo dobrych, chociaż mniej 'gwiazdowatych' zawodników. Tym bardziej, że atak Manchesteru jest naprawdę mocny. Duet Rooney + Berbatov (z Tevezem niestety sie oficjalnie żegnamy :(), bije całą piłkarską europę na głowe. Jeszcze teraz ściągnie się kilka modych talentów - powiedzmy, jakiegoś napastnika, dwóch dobrych pomocników (Scholes i Giggs kiedyś niestety odejdą), oraz obrońcę. Niestety nie zgodzę się z przedmówcą - imo Kuszczak po odpowiedniej wprawie będzie się nadawał na bramkę.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jakiekolwiek zastepstwo za Krysie? Zestaw Tevez (ciagle mam nadzieje, ze moze zdarzy sie cud, i zostanie) + Berbatov + Rooney.

Tevez chyba nawet już jest w City. Bo niby negocjacje ManU z nim się nie powiodły i City kupiło go za 25,5 mln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...