Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

@Sandro

Wytłumacz mi bo tego pojąć nie mogę - od kiedy narodowość determinuje takie rzeczy jak nadwaga czy nagłe spadki formy??? Fabregas i Flamini to ziomy z sąsiedztwa?? Chyba trochę przesadzasz. Co Arsenalu, większe problemy finansowe ma Liverpool. Arsenal choć spłaca swój stadion nie ma potrzeby sprzedaży swoich gwiazd, więc twierdzenie że sprzedadzą go odejdzie ze względu na problemy finansowe Arsenalu jest trochę na wyrost.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado wracając do pucharów, chyba doszedłem do konsensusu, jaki zapewne obu nam przypadnie do gustu. Porównywanie pucharów nic nie da bo oba kluby to uznane firmy we współczesnym footbalu;]

Jeśli miałbym jednak szukać następcy Kaki, to jednak albo jeden brazylijczyk (ale jeden!) albo może Rafael VdV?:D

Angelo to że oni często szybko tracą formę wiadomo że nie może być traktowane ogulnie, ale jest to przypadłość znana;/ Ale to chyba ManU jest najbardziej na minusie:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę oryginalny i napiszę cosik o wczorajszym jakże fantastycznym występie biało-czerwonych. Chyba każdemu, kto owy mecz oglądał przyszło co najmniej raz na myśl, żeby zmienić kanał i nie katować się więcej grą polaków. Już dawno nie widziałem w ich wykonaniu takiego dna i ślamazarstwa. I nie obchodzi mnie to, że był to mecz towarzyski. Można by przymnknąć na to oko wtedy, gdyby grali z jakimś Tadżykistanem, ale tu zagrali z RPA i co z tego, że to drużyna z Afryki ? Kopią piłkę lepiej od nas. Byli po prostu szybsi. A polacy ? Nie mogą się tłumaczyć, że w pierwszej jedenastce zagrało kilku rezerwowych i im nie poszło, bo na litość Boską, czy w 40 milionowym kraju doprawdy nie ma szybkich, zwrotnych i dobrze wyszkolonych piłkarzy, tylko same drewna, które przez 10 minut ruszają z kontrą, a drugie pół godziny rozgrywają atak pozycyjny, po czym w wręcz genialny i tylko im sobie dobrze znany sposób tracą piłkę ? Brak im entuzjazmu ? Chęci do gry ? Nie wierzą w swoje umiejętności ? Boją się ? A więc nie zasługują na grę w reprezentacji kraju. Oczywiście nie mówię tu o całej jedenastce, ale tych 2-3 dobrze grających nic nie zrobi, jeśli reszta się ślimaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho, Dida, Emerson i kilku innych - wszyscy Brazylijczycy, wszyscy przeżyli (ub przeżywają) kryzys kariery. Podobnie zaczyna być z Kaką, Deco (Brazylijczyk, choć gra w reprezentacji Portualii) i kilkoma innymi, mniej znanymi (Roger).

Nie dosłownie z sąsiedztwa, ale obaj dobrze się dogadują. Na tyle dobrze, żeby zaczęli za sobą tęsknić, jak widać ;)

Pewnie Wenger znajdzie kilku zdolnych nastolatków latem, więc będzie potrzebował funduszy na nich. Poza tym jeśli Fabregas odejdzie, obojętnie gdzie, nie będzie pierwszą gwiazdą Arsenalu która tak postępuje. Henry czy Veira - też odeszli, obaj byli kapitanami londyńskiego zespołu (co do Henry'ego nie jestem pewien).

A z Liverpoolu chyba Babel jest do wzięcia? Torres, Gerrard, Mascherano i Reina nigdzie się nie wybierają. Odejść może Xabi Alonso do Realu. Z Liverpoolu gwiazdy nie odchodzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado wracając do pucharów, chyba doszedłem do konsensusu, jaki zapewne obu nam przypadnie do gustu. Porównywanie pucharów nic nie da bo oba kluby to uznane firmy we współczesnym footbalu;]

Chociaż obie prosperują obecnie trochę słabo :P

Wasze opinie na ten temat?:) Poradzi sobie, czy nie?

Sorry, źle przeczytałem :o Tu nic nie było ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vlado wracając do pucharów, chyba doszedłem do konsensusu, jaki zapewne obu nam przypadnie do gustu. Porównywanie pucharów nic nie da bo oba kluby to uznane firmy we współczesnym footbalu;]

Jeśli miałbym jednak szukać następcy Kaki, to jednak albo jeden brazylijczyk (ale jeden!) albo może Rafael VdV?:D

Angelo to że oni często szybko tracą formę wiadomo że nie może być traktowane ogulnie, ale jest to przypadłość znana;/ Ale to chyba ManU jest najbardziej na minusie:P

Rafael Van der Vaart ma wrócić do HSV, bo go ponoć namówił Martin Jol. Żeby było śmieszniej to Martin Jol przyjął posadę w Ajaxie. Właściciele Liverpoolu muszą spłacić do 10 lipca 86 mln funtów, jeśli tego nie zrobią będą musieli sprzedać klub, więc chyba jednak ManU jest w lepszej sytuacji niż The Reds. Myślisz że tylko brazylijczycy szybko tracą formę?!? To się tyczy wszystkich, więc sprowadzanie wszystkiego do brazylijczyków jest chyba zbyt przesadne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że nie można uogólniać:) Niestety, ale brazylijczycy dość często potrafią nagle stracić formę na dłuższy czas;/

Zabrzmię brutalnie, ale jestem z tego powodu zadowolony, że angielskie kluby zaczynają odczuwać wady życia ponad stan. 3/4 klubów z Premierilg ma bilans dość często za bardzo ujemny, aby móc to jakoś tuszować:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga angielska to najbardziej zadłużona liga świata, co mnie nie martwi. Jeśli słyszę że Liverpool ma problemy finansowe i jego właściciele nie mogą spłacić kredytu a jednocześnie chcą sprowadzić Teveza (pieniędzy nie mają, więc chcą znowu pożyczyć), to poprostu chce mi śmiać. Ile prawdziwie angielskich zespołów gra w Premier Ligue, większość posiada kapitał zagraniczny że tak to ujmę. Jak będzie wyglądać rynek transferowy w Anglii, skoro Man City praktycznie oferuje astronomiczne sumy za piłkarzy, jak inne zespoły na to zareagują skoro nie są tak zamożne?! Oczywiście znowu ruszy karuzela pożyczek. Mam nadzieję tylko że w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów angielskie kluby nie będą się już tak liczyć. Że wielkie kluby z Włoch czy Hiszpanii pokażą im że w futbolu nie liczy się tylko pieniądz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć w ostatnim roku trochę przygasło moje zainteresowanie piłką, to w dalszym ciągu z uwagą śledzę futbol reprezentacyjny :). Już mamy pierwszych uczestników przyszłorocznego Mundialu. Do RPA dołączyły Holandia, Japonia, Korea Płd i Australia. Bardzo dobrze, że Kangury występują w Azji. Dzięki temu choć w minimalnym stopniu podniesie się poziom Mundialu. Zamiast kelnerów z Azji zagrają lepiej wyszkoleni Australijczycy. Jakaś to pociecha jest. Ja jestem zadeklarowanym zwolennikiem zwiększeniu udziału UEFA w puli miejsc. :P

Jeżeli chodzi o eliminacje, to szykują się nam dwie sensacje. Wszystko wskazuje na to, że turnieje weźmie udział reprezentacja Gabonu. Z kolei w Ameryce Pn. przyzwyczajeni do spacerów Meksykanie są na ostatnim miejscu w grupie :>.

BTW Zamierzacie śledzić Puchar Konfederacji? Wie ktoś może, czy jakaś telewizja go puści?

Jak będzie wyglądać rynek transferowy w Anglii, skoro Man City praktycznie oferuje astronomiczne sumy za piłkarzy, jak inne zespoły na to zareagują skoro nie są tak zamożne?!

Pieniądze to na szczęście jeszcze nie wszystko. Zauważ, że dla wielu piłkarzy liczą się względy sportowe. Inaczej Zlatan Ibrahimović nie szukałby transferu do Hiszpanii. ManCity póki nie będzie w czołówce Anglii nie będzie z łatwością ściągać czołowych zawodników świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. Piwo Ci:D

Co obecnie angielskim klubom zawdzięczamy to to, że żyją ponad stan i tracą na tym inne ligi w Europie. No i Milan zawdzięcza swe powstanie:) L'pool, ManU czy inny pozyczkami żyją, chyba jedynie Arsenal stara się coś z zadłużeniem robić za co mu gratuluję, ale powiedzmy co by było jakby te kluby z czołówki nagle zostały zastopowane? Logiczne, że kasa się musi skończyć. To co będzie? Kolejny kryzys?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man City ma pieniądze a to że nic nie znaczy w takiej Europie czy też że w lidze angielskiej gdzieś jest pośrodku nie musi przeszkadzać niektórym piłkarzom. Przykładem Robinho, który odrzucił ofertę Chelsea i wybrał Man City. Myślisz że mało takich będzie którzy polecą na kasę szejków z Manchesteru? Masz rację że póki Man City nie będzie znaczącą siła w Europie, trudno mu będzie ściągnąć gwiazdy, zdaję sobie z tego sprawę (ofertę Man City póki co odrzucili Kaka, Buffon, Raul a Eto'o rozważa ofertę kontraktu). Tylko zauważ jakimi kwotami oni operują, to może się odbić nie tylko na lidze angielskiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć w ostatnim roku trochę przygasło moje zainteresowanie piłką, to w dalszym ciągu z uwagą śledzę futbol reprezentacyjny :). Już mamy pierwszych uczestników przyszłorocznego Mundialu. Do RPA dołączyły Holandia, Japonia, Korea Płd i Australia. Bardzo dobrze, że Kangury występują w Azji. Dzięki temu choć w minimalnym stopniu podniesie się poziom Mundialu. Zamiast kelnerów z Azji zagrają lepiej wyszkoleni Australijczycy. Jakaś to pociecha jest. Ja jestem zadeklarowanym zwolennikiem zwiększeniu udziału UEFA w puli miejsc. :P

Jeżeli chodzi o eliminacje, to szykują się nam dwie sensacje. Wszystko wskazuje na to, że turnieje weźmie udział reprezentacja Gabonu. Z kolei w Ameryce Pn. przyzwyczajeni do spacerów Meksykanie są na ostatnim miejscu w grupie :>.

BTW Zamierzacie śledzić Puchar Konfederacji? Wie ktoś może, czy jakaś telewizja go puści?

Jak będzie wyglądać rynek transferowy w Anglii, skoro Man City praktycznie oferuje astronomiczne sumy za piłkarzy, jak inne zespoły na to zareagują skoro nie są tak zamożne?!

Pieniądze to na szczęście jeszcze nie wszystko. Zauważ, że dla wielu piłkarzy liczą się względy sportowe. Inaczej Zlatan Ibrahimović nie szukałby transferu do Hiszpanii. ManCity póki nie będzie w czołówce Anglii nie będzie z łatwością ściągać czołowych zawodników świata.

Pamiętam,że była taka sytuacja z Gerrardem,że nie chciał iść do manchesteru city.Bo piłka to nie tylko kasa.Gerrard gra w Liverpoolu od początku swojej kariery, ten klub jest dla niego wszystkim i nie wierzę,że mógłby kiedyś odejść z niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - to samo myslalem swego czasu o Davidzie Beckhamie. Czas pokazal, ze sie pomylilem ;P

Ale doprawdy nie widze szczerze powiedziawszy nic zdroznego w przenoszczeniu sie do klubow, ktore oferuja wiecej pieniedzy. Przeciez nie ma w tym nic zlego, ze chca zarobic.

To, ze kluby angielskie zyja ponad stan, to w konsekwencji moze zabolec jedynie je, bo to im boiska zajma komornicy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Gacek pisał "jak przychodzisz do Realu to na twojej pozycji gra 5 gwiazdek". Ja jakoś teraz tylu gwiazd nie widzę u Królewskich.

A co do tego, że to się zmieni - nie mam wątpliwości. I w dodatku się z tego cieszę, bo Perez zrobił dla Realu dużo dobrego w przeszłości tworząc Galaktyczną drużynę.

No w realu teraz może i gwiazdek nie ma ale to zasługa tego że ostatnio Real za dużo chiał i się przeliczył. Tak się napalali na takiego np Cristiano Ronaldo że zapominali o całym bożym świecie. A potem transfery trzeba było robić na ostatnią chwilę.

Ale nie o to mi chodziło. W Barcelonie jest zbalansowana 11. Jak doszłoby do transferu no Ribery'ego to sie okazuje ze dla niego znalazłoby się miejsce. A jak real chciał sprowadzać Ronaldo to się okazywało że miejsca by brakło być moze dla takiego Robinho. Że już nie powiem ile razy real sobie kupował jakiego napastnika gdy z obrony wiało grozą a w ataku było pełno piłkarzy światowego formatu.

Ale żeby nie było nie widze nic złego w tym że Real sobie ściąga Kakę... no daj im boziu. Ale zastanawiam się czy Perez zbuduje w Madrycie jakąś drużynę a nie zlepek gwiazdek. Ostatnio mu się udało. Ale być moze miał farta. Bo nie widze żeby sie chłopak starał łatać dziurę po Cannavaro. W ralu trzeba najpierw zrobić porządek z tym co sie ma potem popatrzeć kto został z przesiewu i dokupić brakujące ogniwa. A tymczasem na to wygląda ze Perez robi wszystko od tyłu.

Aha , jeszcze jedno. Vlado masz stuprocentową rację jeśli chodzi o kase. Wcale nie jest powiedziane że Real ładując 60 mln za Kakę czy 100 mln za jakiegoś innego zioooma straci te pieniadze. One sie zwróca i tu masz całkowittą racje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem - mnie też martwi to, że nie szukają obrońcy. Z drugiej strony - transfery obrońców są zwykle mniej medialne, chyba, że to jakiś prawdziwy hit. O przejściu CR do Królewskich mówi się od 3 lat, o Kace tak na poważnie już około tygodnia, dwóch, natomiast o takim Metzelderze sprawa wyszła właściwie z dnia na dzień. Nie tracę więc nadziei, szczególnie, że okienko trwa całe wakacje.

W Barcelonie jest zbalansowana 11. Jak doszłoby do transferu no Ribery'ego to sie okazuje ze dla niego znalazłoby się miejsce.

Jaka to jest zbalansowana 11? Bez gwiazd? Obecnie jest ich więcej niż w Realu. Bez niezastąpionych piłkarzy? Żaden piłkarz nie jest niezastąpiony, ale Barca ma na tyle krótką ławkę, że każda kontuzja boli. A dla Ribery'ego miejsca bym nie widział (bo musiałby ucierpieć Messi, Henry czy kto tam jeszcze).

Dobry zmiennik nie jest zły - lepiej mieć na ławce Robinho czy Ribery'ego niż Bojana lub Fauberta.

P.S. Tak sobie przypomniałem - czy nazwisko Puyola naprawdę czyta się "puziol" czy Szpaku przesadza? Pytam bo mnie to irytuje, zagraniczni komentatorzy nie przejmują się poprawną wymową i zamiast Krzynówka mamy "kaznówka" itp. Wydaje mi się, że niektórzy polscy komentatorzy przeginają w drugą stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak sobie przypomniałem - czy nazwisko Puyola naprawdę czyta się "puziol" czy Szpaku przesadza? Pytam bo mnie to irytuje, zagraniczni komentatorzy nie przejmują się poprawną wymową i zamiast Krzynówka mamy "kaznówka" itp. Wydaje mi się, że niektórzy polscy komentatorzy przeginają w drugą stronę.

Odkąd pamiętam Puyol zawsze był "pujolem". :P "Puziol" Szpaka też mnie denerwuje ale co zrobić. Może i tak się to czyta. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i do "puziola" przywykniemy chyba że Szpaku raz będzie mówił "pujol" a raz "puziol". :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim zdaniem jest autentyczna tragiedia. NIC, powtarzam, nic nie zastapi fachowej analizy Jacka Gmocha... To dla niej wlaczalem nawet te nudniejsze mecze ;P Zas w finale przeszedl on sam siebie. Takich hieroglifow nie powstydziliby sie starozytni Egipcjanie. A tak serio, to jest mi obojetne gdzie jest LM, bylebym mogl ja ogladac ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Teraz analiz będzie dokonywał niezastąpiony Wojciech Kowlaczyk wspomagany przez równie niezastąpionego Tomka Hajtę. A komentować będą "Żelowy Mati", "Romek Szpec od wszystkiego" i "Bożo w porzo". Wszystko będzie okraszone solidną dawką żelu, wazeliny i wspólnego uwielbienia. Super.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak sobie przypomniałem - czy nazwisko Puyola naprawdę czyta się "puziol" czy Szpaku przesadza?

Głowy Ci nie dam, ale w Katalonii chyba rzeczywiście mówią "Puziol". Na podobnej zasadzie jak "Bozian". Niemniej wszyscy angielscy komentatorzy i ludzie z C+ mówią po prostu "Pujol". Generalnie w Polsce jesteśmy. Jedno wiem na pewno - na pewno na imię nie ma "Czarles", jak to Szpaku mówił w finale Ligi Mistrzów.

Dobry zmiennik nie jest zły - lepiej mieć na ławce Robinho czy Ribery'ego niż Bojana lub Fauberta.

Tylko proszę, nie stawiaj w jednym szeregu Fauberta i Bojana. Krkic do gry z najlepszymi się jeszcze na pewno nie nadaje, ale to tak czy siak jeden z największych talentów hiszpańskiej piłki i naturalny następca Eto'o. Pokazywał to nawet w tym sezonie - pod koniec 2 asysty do Eto'o, w Pucharze Króla bardzo ważne bramki. Jak na 18 lat to i tak bardzo dużo. Zwłaszcza, że niewiele szans dostawał. Aczkolwiek w chwili obecnej rzeczywiście wolałbym jakiegoś bardziej doświadczonego napadziora na ławce.

Barca ma na tyle krótką ławkę, że każda kontuzja boli.

Trudno się nie zgodzić i mam nadzieję, że w tym okienko transferowym zrobią coś w kierunku zaradzenia temu.

A dla Ribery'ego miejsca bym nie widział (bo musiałby ucierpieć Messi, Henry czy kto tam jeszcze).

Razem z reprezentacjami do rozegrania będzie grubo ponad 80 meczów. Rotacja jest niezbędna, a Hleb, Gudjohsen czy Bojan nie zastąpią El Tridente. Potrzeba kogoś z wyższej półki. Okazji do grania każdy pewnie będzie miał aż nadto - kontuzje (odkupać!), zawieszenia, PNA, przemęczenie czy zwyczajnie słaba forma. Tak dla Ribery'ego ;]

Teraz analiz będzie dokonywał niezastąpiony Wojciech Kowlaczyk

Ja tam z tej całej zgrai Kowala lubię :D Może w studiu tego nie widać, ale czytuję czasami przedruki z jego bloga i mądrze gada. A że przy tym wali prosto z mostu i w żołnierskich słowach - to inna para kaloszy :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To że CL będzie w Polsacie to mnie cieszy wielce bo mam odkodowany wsio kanały Sportowe:)

2) Dokładnie o 2 rano czasu polskiego Ricardo Kaka zwoła konferencję prasową... Zostało kilka godzin do czegoś co dla fanów Milanu będzie ciosem. Może więcej. Będzie ciosem dla całego Calcio.

Ten rok w histori AC Milan będzie przełomem, tylko że czas pokaże czy in plus czy in minus. Ikona i wieloletni Il Capitano chyba jedyny taki w historii piłki nożnej po 25 latach wspaniałej kariery zawiesił buty. Genialny strateg Carlo Ancelotti odszedł, a teraz gwiazda klubu zostaje sprzedana/odchodzi do Realu Madryt. Milan w tym momencie z Potęgi Europejskiej jaką był przez ostatnie kilka lat zmienia się w co? Dostarczyciela gwiazdek.

Jako wieloletni tifosi mogę jedynie napisać jeszcze, że ubolewam nad tym i żal mi tego. Cóż. Chcieliśmy rewolucji to ją mamy. Oby tylko udało się ją zakończyć pozytywnie.

Ps.Pozwolę sobie zacytwować Szpakowskiego: "Milan to włoski gigant na glinianych nogach." Wtedy się z tego śmiałem. Teraz już nie.

Ps2, NON SI VENDE KAKA'!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...