Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Nie wiązałbym nadziei z Riberym, ponoć po słowie był z Barceloną, ale ponoć jego żona szukała domu w Madrycie. Daje to do myślenia. Co do krótkiej ławki Barcelony, będzie jeszcze krótsza - Hleb ma odejść, mówi się o Vfb Stuttgart i Bayernie, Krkic ma zostać wypożyczony do Almerii i jest to mocno prawdopobne bo właśnie Negredo (strzelił bodajże w zeszłym sezonie 19 goli) odszedł do Realu Madryt za 5 mln euro. Kaka już przeszedł testy medyczne w Madrycie. W Madrycie feta a w Milanie będą mieli problem. Jak AC Milan chce wyglądać w przyszłym sezonie skoro mają ponoć jeszcze odejść Pirlo i Seedorf?!

Pewnie w Interze się cieszą, chyba zwłaszcza Mourinho będzie świętował bo oprócz osłabienia kadrowego Milanu, jeden wielki trener mniej na ławce. Co do Polsatu i Ligi Mistrzów - pamiętam Euro i te polsatowskie studia meczowe. Śmiech na sali, jedyni ludzie których dało się jakoś słuchać to byli Zbigniew Boniek i Michał Probierz. Reszta chyba nie z tej kategorii bo jeśli Czesława Michniewicza w Polsacie nazywają "polskim Mourinho" to już nawet komentować się tego nie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

No drodzy państwo, Ricardo Izecson dos Santos Leite oficjalnie staje się piłkarzem Realu Madryt dnia 8.06.2009 :happy: Cytując z Kaką "Mam nadzieję, że zakończy się hegemonia Barçy" przyłączam się do jego słów. Albo nie, jestem tego pewny:D Czekamy na CR7, Riberiego, Villę i Alonso ^^

Hala Madrid, Hala Kaká, Hala Perez!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odczepcie się madrytowcy od Cristiano! Cristiano must STAY in Manchester! :smile:

Do tego należy pamiętać, że ściągnięcie nawet największych gwiazd nie powoduje, że klub zaczyna wszystko wygrywać... Ale mimo wszystko Kaka zapewne mocno wzmocni Real. Chociaż pomoc Realu spisuje się jako tako. Ja bym tam naprawiał obronę, której tam właściwie nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Nieeeee! Niech sie beksa jak najszybciej przeniesie do Realu. Moze to moja osobista niechec, ale CR do Manchesteru pasuje mi jak zelkowe gwozdzie do okretu. MU ma wystarczajaco duzo dobrych napastnikow (bo Krysia jako pomocnik jakos grac nie chce), zeby poradzic sobie i bez niego. Berbatov, Tevez, Rooney, i starczy. W odwodzie zawsze jest Scholes i Giggs. A jedyne co zel-man robi, to przewraca sie o wlasne nogi, placze i symuluje faule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan

Fakt obrona bez Pepe'go nieco kulała:P Ale od nowego sezonu powstanie mały chiński mur - Pepe na środku(2 pierwsze mecze jeszcze będzie pauzował), Sergio Ramos na prawej flance, Marcelo na drugiej (póki co są bardzo ofensywnymi skrzydłowymi ale transfery pomocników zmniejszą ich działalność negatywną). Prawdopodobne transfery obrońców to:

Maicon, Raúl Albiolplus do tego Torres i Garay. Nie wiadomo co będzie z Metzelderem i Heinze.

No i oczywiście główny crack defensywy Realu i świata Iker Casillas.

Co do CR7... Pomoc będzie tak obstawiona, że prawdopodobnie będzie musiał grać w Realu na ataku jeśli przejdzie (a tam Raul, Villa, Higuain, Huntelaar)... W każdym razie będzie dobrym zmiennikiem ^^

edit: Żałość mnie ujmuje gdy słyszę te standardowe teksty o Ronaldo typu laluś, beksa blabla. Ile razy on dupę uratował ManU (lubię w sumie ManU:P) a i tak można usłyszeć takie opinie od kibiców

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - mon cher, wystarczajaco dlugo kibicuje ManU, zeby moc ze spora doza pewnosci powiedziec, ze CR po prostu tam nie pasuje. I nie lubie go odkad tam przybyl. Oczywiscie, niezaprzeczalnie dokonal wielu niesamowitych rzeczy (pobil chocby rekord George´a Besta w ilosci bramek strzelonych w jednym sezonie), ale jego boiskowe zachowanie jest dla mnie meka, kazdorazowo, gdy je ogladam. Nurkow w polu karnym jest wystarczajaco wielu, a w klubie, ktory kocham od ponad 10 lat wolalbym, zeby takich nie bylo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszyscy dementowali plotki o transferze Kaki, ale mówiłem - dla Pereza nie ma niemożliwego :D Teraz czekam na Villę oraz kilku obrońców.

Co do CR - to jest wielki piłkarz i nikt nie może mieć wątpliwości, w poprzednim sezonie mieszał wszystkim kakao jak tylko chciał. Teraz gra trochę słabiej (co nie znaczy, że źle) i już niektórzy się na niego rzucają. Ma aktorskie zagrania, owszem, ale jego umiejętności w pełni powinny rekompensować irytację kibiców zachowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka na 6 lat podpisał kontrakt z Realem Madryt. Czy skończy się hegemonia Barcelony. Mam nadzieję że nie - raz że jestem wielkim fanem Barcy - dwa że Perez już raz miał Los Galacticos i co z tego zostało wszyscy wiedzą. Villa mógł już w zeszłym sezonie dołączyć do Realu, ale tego nie zrobił bo sam powiedział że Madryt mu nie pasuje. Raczej stawiałbym na jego przenosiny do Barcelony, a jest to możliwe jeśli Eto'o odejdzie do Manchesteru City (zresztą raczej mam taką nadzieję bo pieniądze Pereza mogą skłonić Villę zaakceptowania oferty Realu). Co Cristiano Ronaldo, jak niektórzy twierdzą w Anglii, po finale Ligi Mistrzów Cristiano Ronaldo zarzucił Fergusonowi że ten źle obrał taktykę na mecz z Barcą i to u niego należy szukać przyczyn porażki. Ponoć tych dwóch panów tak się poróżniło że Ferguson tylko czeka na ofertę za Cristiano Ronaldo. Florentino Perez się cieszy, choć rywalem Madrytu po Cristiano ma być ponoć AC Milan. Co do Realu, jak już we wcześniejszym poście napisałem Real kupił Negredo (napastnik), dał za niego 5 mln euro, ale żeby było śmieszniej to sezon wcześniej Negredo grał w rezerwach Realu (Castilla) z których został praktycznie oddany za darmo do Almerii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Co do Realu, jak już we wcześniejszym poście napisałem Real kupił Negredo (napastnik), dał za niego 5 mln euro, ale żeby było śmieszniej to sezon wcześniej Negredo grał w rezerwach Realu (Castilla) z których został praktycznie oddany za darmo do Almerii.

Nie był praktycznie oddany za darmo. Poza tym ma być odkupiony za 5 mln euro do Realu, ale niekoniecznie będzie tam grał ponieważ może zostać kartą przetargową i ułatwić transfer innych piłkarzy do Madrytu. Piłkarz strzelił 19 bramek w La Liga więc ma swoją prawdziwą wartość: Benitez może za niego wyłożyć 12mln euro a Villareal 10 - 14.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to niewiadomo czy Eto'o zostanie. jakby odszedł a nie udaloby się sciagnąc jakiegoś klasowego napadziora to moim zdaniem Henry mógłby śmiało kicać na tej pozycji, a wtedy Ribery byłby złotem...

Zbalansowana jedenestka w barcelonie oznacza dla mnie równomierne obsadzenie wszystkich pozycji w graczy najwyższego formatu. Tego na pewno nie ma w Realu (póki co). Ławka jest płytka... moze i jest ale z tą króciutką ławeczką Barca wygrała co tylko się dało, a kontuzje tez się przytrafiały. Jeśli nie pamiętacie tego to macie króciutką pamiec bo jeszcze w finale LM grała mocno przetasowana obrona Blaugrany. Świadczy to o tym że zmiennicy spisywali się bdb. Zresztą. Jak wróci Milito to ławka wygląda mniej więcej tak na chwilę obecną: Milito, Pique (albo Marquez jak kto woli), Sylvinho, Keita, Hleb, Busquets, Bojan, Gudjohnsen. Resztę pomijam. To na pewno nie jest słaba ławka. Trzeba kogoś do przodu i na boki obrony. Reszta jest ok. Jak odejdzie Hleb to znaleźć jakiegoś rozgrywającego rezerwowego.

Druga sprawa: rozpacz Milanu...

Ten rok w histori AC Milan będzie przełomem, tylko że czas pokaże czy in plus czy in minus. Ikona i wieloletni Il Capitano chyba jedyny taki w historii piłki nożnej po 25 latach wspaniałej kariery zawiesił buty. Genialny strateg Carlo Ancelotti odszedł, a teraz gwiazda klubu zostaje sprzedana/odchodzi do Realu Madryt. Milan w tym momencie z Potęgi Europejskiej jaką był przez ostatnie kilka lat zmienia się w co? Dostarczyciela gwiazdek.

Sory Winnetou ale ja jestem święcie przekonany o tym że Milanowi nic się nie stanie bez Kaki. Brazylijczyk był dla tej ekipy motorem napędowym ale poradza sobie bez niego. Kto wie czy nie lepiej.

Moja teoria co do upadku Milanu jest następująca: już dawno nikt w tej drużynie nie zrobił porządnego sprzątania. Nowi przychodza a ci co sie nie sprawdzili zamiast odchodzić, tworza z Berlusconim kółeczko wzajemnej adoracji i w efekcie mamy w Milanie bałagan wg mnie totalny, bo nikt nie wie czy zagra w następnym meczu i dlaczego klub kupuje nowych zawodników na dana pozycję skoro jest zadowolony z obecnych.

W środku pola Milan ma... i tu uwaga uwaga!!! Pirlo, Gatusso, Ronaldinho, Ambrosini, Flamini, Seedorf. Może wystarczy po prostu dać tym chłopakom mozliwośc by się pokazali. A jeśli nie chemy dać im takiej możliwości to ich sprzedac i na ich miejsce kupić innych. Pirlo jeszcze dwa lata temu ocierał się o geniusz a teraz nagle zgasł... czemu? nie wiem skąd ten płacz po Kace. Wszystkich wymienionych grajków stać na to by samemu prowadzić zespół do wygranej, a jest ich kilku. Zarobili w Mediolanie kupe szmalu na tym transferze. Niech sobie sprowadzą kogoś do ataku i obrony, a może do pomocu w zamian za Flaminiego, Ambrosiniego, moze Seedorfa. A w ataku jest mega-talencior Pato. Super-skuteczny Inzaghi. Do obrony sciagnać kogoś na miejsce Maldiniego, również posprzątać wśród tych którzy są. Tam trzeba jakiejś wizji a nie płaczu.

W Milanie już naprawdę zbyt długo nie było sprzątane. I tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja to mam szczęście,oglądałem całą pierwszą nudną połowe Irak-Polska zero goli wyłączyłem i patrze 80 min i 1:1.Ogólnie widać że Irak postawił na defensywe,przed polem karnym sporo ludu i nasi nie mają szans na strzały.Pomysły są ale wykonanie fatalne.2 połowe oglądam od 5 min. ale aż dziw bierze że coraz częściej wychodzą nam składne akcje i jako takie strzały.Mimo wszystko mam nadzieję że prędzej czy póżniej Bennhaker usunie się z ławki na rzecz młodszych polskich couchów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz był nudny. Było mało okazji i dużo twardej walki. Było na pewno lepiej niż z RPA, ale i tak mam nadzieję że w przyszłym meczach będziemy grać zdecydowanie lepiej. Poza tym krążą plotki, że zawodnik Werderu, Boenisch mógłby grać dla Polski, gdyż ma na razie (chyba) 21 lat, a w seniorskiej kadrze nie grał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Grok - jak już się coś pisze, to powinno się mieć dobre informacje. Nie plotki, tylko jest pewność - Bonisch może grać dla Polski, bo FIFA zmieniła przepisy i zniosła limit wiekowy dla wyboru reprezentacji. Do tej pory było to 21 lat. Wszystko zależy od Beenhakkera. IMO przydałby nam się dobry lewy obrońca, bo na tej pozycji mam nędę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz tak emocjonujący niczym miejscowa okręgówka... K-a-t-a-s-t-r-o-f-a... Nawet nie chce mi się nic pisać na ten temat, bo tak naprawdę nie ma o czym tutaj rozmyślać, kiedy nie ma 2,3 ludzi którzy są "must be" w kadrze, to gra nam w 95% nie wychodzi po naszej myśli. A co mi się podobało? To, że Komorowski szybko potrafi dojrzeć do kadry(a więc takie przeciwieństwo Wilka), dalekie zagrania Rogera(i widać nawet że kiedy nie jest w szczytowej formie, to potrafi się przydać naszej drużynie) i ambitny Peszko który stara się coraz więcej dołożyć od siebie dla kadry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie słyszałem o tym, że Polska dzisiaj grała. Zamiast oglądać coś na tym poziomie, wolę pójść zagrać w piłkę z kolegami. Z tego, co piszecie, to niewiele straciłem.

Po pierwsze to niewiadomo czy Eto'o zostanie. jakby odszedł a nie udaloby się sciagnąc jakiegoś klasowego napadziora to moim zdaniem Henry mógłby śmiało kicać na tej pozycji, a wtedy Ribery byłby złotem...

Głupotą byłoby puszczać jednego z najlepszych strzelców La Liga. Ribery i tak by się przydał Barcy, Pepko miałby pole manewru w ataku, bo Bojan IMHO nie jest w stanie grać cały sezon na najwyższych obrotach, a Gudjohnsen ma najlepsze lata za sobą :P

Milito, Pique (albo Marquez jak kto woli), Sylvinho, Keita, Hleb, Busquets, Bojan, Gudjohnsen. Resztę pomijam.

Jak na taki klub to i tak nie są oszałamiające nazwiska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Vlado - weź pod uwagę, że taki np. Keita zdobył w minionym już sezonie kilka ważnych bramek. Solidny piłkarz, sto razy bardziej przydatny od rozkapryszonej gwiazdki, która tylko domaga się gry w pierwszym składzie. Widać, że zostawia serce na boisku. A do tego nie był drogi ;)

Busquets tak samo - dobry zmiennik i nie będzie fermentu w drużynie "bo ja chce w pierwszym składzie grać".

Pique - to bdb obrońca

Milito tak samo.

Guud i Hleb - rzeczywiście oni są do wymiany ;)

A Bojan to przyszłość. Przydałby się ktoś na skrzydło, jakiś dobry napadzior i ktoś na lewą obronę (prawy obrońca już jest). Do tego wyciągnąć młodych wychowanków i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odczepcie się madrytowcy od Cristiano! Cristiano must STAY in Manchester! :smile:

W sumie Cristiano nie jest zły, ale da się go zastąpić, co (tak myślę) byłoby lepsze dla ManU

Mecz tak emocjonujący niczym miejscowa okręgówka... K-a-t-a-s-t-r-o-f-a... Nawet nie chce mi się nic pisać na ten temat, bo tak naprawdę nie ma o czym tutaj rozmyślać, kiedy nie ma 2,3 ludzi którzy są "must be" w kadrze, to gra nam w 95% nie wychodzi po naszej myśli. A co mi się podobało? To, że Komorowski szybko potrafi dojrzeć do kadry(a więc takie przeciwieństwo Wilka), dalekie zagrania Rogera(i widać nawet że kiedy nie jest w szczytowej formie, to potrafi się przydać naszej drużynie) i ambitny Peszko który stara się coraz więcej dołożyć od siebie dla kadry.

Jeżeli to o meczu z RPA, to ja napiszę o meczu z Irakiem - remis 1:1 (nic fenomenalnego, ale Irak jest mistrzem Azji i boisko jakieś małe było :laugh: )

I co ciekawe bramkę strzelił Roger, którego tak ganisz (nie sadzę, że jest dobry - też mnie czasami wkurza)

I mam nadzieje, że Leo postawi na młodzież, ale tą utalentowaną ( niektórzy weterani też się przydadzą, jeden, ewentualnie dwóch w składzie nie zaszkodzi)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka małych korekt. Pisałem o meczu z Irakiem, we wcześniejszym temacie były moje dwa rozwinięte posty o tym co się działo w Johannesburgu. Ja przecież wcale nie ganię Rogera, powtarzam, że to wciąż piłkarz który może się nadal przydać naszej reprze, a bramki nie strzelił on, tylko Saganowski po dobitce.

@Down

Co do pucharu konfederacji, to Polska wygrała z Lichtenstein'em "aż" 2:0. Co do Rogera- jak oglądałem mecz, to komentator mi wyraźnie dawał do zrozumienia, że to Saganowski strzelił bramkę, a samemu Rogerowi zmiana otoczenia nie koniecznie może dać jakiś skutek, bo od grzania ławek to mu umiejętności zdecydowanie nie przybędzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramkę zdobył Roger, dokładnie widać na powtórce że po jego strzale piłka przekroczyła linię bramkową, więc gol zaliczony mu poprawnie. Co do Rogera - napewno się przyda jeszcze w reprezentacji, tylko żeby wrócił do swojej formy z Euro potrzebna mu by była zmiana otoczenia. Trzymanie go w Legii na siłę jak widać mu nie służy.

PS Co do Pucharu Konfederacji. Transmitowany będzie na TVP Sport (w niedzielę o 20.25 mecz Hiszpania - Nowa Zelandia), półfinały i finał będą także na TVP 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Nieeeee! Niech sie beksa jak najszybciej przeniesie do Realu. Moze to moja osobista niechec, ale CR do Manchesteru pasuje mi jak zelkowe gwozdzie do okretu. MU ma wystarczajaco duzo dobrych napastnikow (bo Krysia jako pomocnik jakos grac nie chce), zeby poradzic sobie i bez niego. Berbatov, Tevez, Rooney, i starczy. W odwodzie zawsze jest Scholes i Giggs. A jedyne co zel-man robi, to przewraca sie o wlasne nogi, placze i symuluje faule.

Zapraszam na stronę Manusite.pl - tam masz tabelę strzelców w lidze. Więc nie gadaj mi bzdur, że potyka się o nogi i symuluje faule. Kiedyś i owszem. Ale niedawno Ferguson zrobił mu suszarkę i teraz gra dużo inaczej.

Nie lubię takiego gadania na Ronaldo. Powszechna opinia o nim to żeluś, beksa itp. Ale czy nie umiecie wyrobić sobie własnego zdania, tylko powtarzacie to co jacyś antyfani rozpowszechnili? A kto niby strzela najwięcej goli dla Man UTD? Ronaldo. Kto ratuje tyłki Man UTD w eliminacjach ligi mistrzów strzelając gole? Ronaldo. Więc nie pitol mi tu, że się potyka o własne nogi, symuluje faule i płacze....

Żeby nie było - wcale nie jestem fanem Ronaldo, o wiele bardziej wolę Rooneya, czy chociażby Edwina van der Sara (bo sam gram jako bramkarz). Po prostu nie lubię takiego bezpodstawnego jechania na Ronaldo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby strzelal i 20 bramek na mecz, a dalej zachowywal sie jak zachowuje, to nie zmieni to mojego zdania o nim. Powiadasz, ze jest juz duzo lepiej? Widziales moze jak zachowywal sie w koncowce finalu LM? Jak dziecko. Nie moze zatrzymac Puziola, to go sfaulowal. Inna sprawa, ze Scholes zrobil podobnie, po nim sie tego nie spodziewalem.

"Ale czy nie umiecie wyrobić sobie własnego zdania, tylko powtarzacie to co jacyś antyfani rozpowszechnili?" - ale kiedy to wlasnie jest moje zdanie na temat zelka. Nic nie poradze, ze antyfani MU mysla podobnie. Wiec nie pitole Ci tu, ze Ronaldo symuluje faule, bo drugiego takiego zielonego nurka, jak on, to ze swieca szukac.

I nie jest niezastapiony. To ze duzo strzela to zasluga przede wszystkim jego druzyny. Nie mowie, ze on sam nie gra, ale sadze, ze znalazloby sie paru pilkarzy, tkorzy z tych sytuacji, ktore on mial "wyciagneloby" jeszcze wiecej bramek.

Widzisz, ja tez najbardziej lubie Rooneya i Edka ;P Ale wyjatkowo lubie tez Vidica i Ferdinanda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"sadze, ze znalazloby sie paru pilkarzy, tkorzy z tych sytuacji, ktore on mial "wyciagneloby" jeszcze wiecej bramek"

A z kolei oni nie wykorzystali by tego co strzelił Ronaldo. Takie gadanie jest bezsensowne. Co do Puziola - no a co miał zrobić? Przegrywali 2:0, końcówka meczu, nerwy puszczają to go sfaulował... Zresztą jak sam mówiłeś - Scholes też sfaulował - mu też puściły nerwy.

Wiadomo, że gole Ronaldo to zasługa całej drużyny. W końcu piłka to gra drużynowa. Jednak to on je strzela, a nie kto inny i trzeba mieć to na uwadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą byłoby puszczać jednego z najlepszych strzelców La Liga. Ribery i tak by się przydał Barcy, Pepko miałby pole manewru w ataku, bo Bojan IMHO nie jest w stanie grać cały sezon na najwyższych obrotach, a Gudjohnsen ma najlepsze lata za sobą :P
Guardiola raczej nie chce go wypuszczać ale Eto być moze zechce odejsć z barcy. I oddanie go nie bedzie zadną głupotą bo trzymanie go na siłe to dopiero tragedia w szatni.

Jak na taki klub to i tak nie są oszałamiające nazwiska...

I o to właśnie chodzi! Ławka to nie jest miejsce na nazwiska tylko na solidnych piłkarzy, którzy sa w stanie pogodzić sie z rolą zmiennika. Nie znam druzyny która by odniosła sukces hodując na ławie zastępy 'nazwisk'.

Wg mnie to właśnie ta, wymieniona przez mnie ławka, jest w dużej mierze przyczyną sukcesu Barcy w tym sez. Każda próba napakowania ławki 'nazwiskami' zakończy się tragedią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...