Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Za jakiś czas naskrobie może własną listę... na razie odniosę się tylko do zestawienia Igla. Nie żeby je komentował bo lista subiektywna itd. Jedynie parę zdań.

Po pierwsze Van Nistlelrooy - witam w klubie ludzi niecierpiących tego gościa i jednocześnie doceniających jego wielkość.

Po drugie... nie wiem co się wszyscy uczepiliście tego Puyola. To świetny obrońca, ikona Barcy, ale gdzie mu do zestawienia 10 najlepszych XXI wieku. NIe wiem jak to napisać żeby nie zabrzmiało to jak lincz Puyola który jest w moich oczach wielki, ale nigdy nie był gracze nie do przejścia i ostoją defensywy. On reprezentuje inne atuty: ducha walki, duch drużyny... ;p zresztą sam nie wiem po co to piszę. Pisaliście że subiektywnie... ;)

EDIT: słyszeliście o rozrywkowym pomysle ETo'o żeby Barca odpaliła mu 15 mln za to że przejdzie do Man City (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość straszna rzecz:P

Jaka zazdrość? Że przeszedł do Realu? Ja tego osobnika nie trawiłem od początku jego bytności w Manchesterze. Zadufany w sobie bubek i tyle.

Po drugie... nie wiem co się wszyscy uczepiliście tego Puyola.

Kogoś z Barcy trzeba było wepchnąć do listy, bo jakoś by to wyglądało kiepsko. Tym bardziej, że wrzuciłem aż trzech gości z Realu ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to już jest argument. Trzech z Realu i żaden z Barcy... to byłaby już profanacja.

BTW pomyślci sobie jak blisko jest z piłkarskiego raju na piłkarskie dno. Jakby się ktoś 2 lata temu zapytał o '10 naj' XXI wieku to wszyscy (no prawie) ciurkiem by zaczynali wymienianie nazwisk od Ronaldinho, a teraz... no cóż : life is brutal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze przesadzasz. Ja na pewno bym nie zaczal, tak jak teraz nie zaczalem od Krysi i Puziola. A co do tego ostatniego, to mysle, ze troche Was ponioslo. Barca miala wielu bardziej zasluzonych pilkarzy w ciagu ostatnich 8 lat, niz wyzej wspomniany.

Nie rozumiem, co macie do van Nistlelrooy'a, ale trudno, ja na przyklad nie lubie Krysi.

Heh, ale po niektorych listach od razu widac kto jakiemu klubowi kibicuje /me patrzy na liste Eagle, i probuje policzyc graczy Barcy... 1...2...duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... szukasz drzazgi w cudzym oku a nie widzisz belki w swoim (żartuje ;) ). Na wstawienie do rankingu Crystyny, Messiego, czy Kaki jest rzeczywiście ciut za wcześnie ale jestem przekonany że Ronaldinho znalazłby się w minimum co drugim zestawieniu jeszcze 2 lata temu.

A co do Puyola to masz racje że ich poniosło tylko źle to argumentujesz. Barca w ciągu kilku ostatnich lat nie miała ani jednego tak zasłużonego piłkarza jak Puyol. Puyol to serce tej drużyny i nikto się jej bardziej ni zasłużył jak niż on w ostatnich latach. Ale to nie mam być ranking najbardziej zasłużonych dla danego klubu tylko tych którzy najwięcej wnieśli do piłki w ostatnim czasie ;p

PS. Dobra to już mój ostatni post na temat tej zakichanej listy bo to naprawdę jest tak subiektywna sprawa że szkoda moich palców i mojej klawiatury na tworzenie jakichs bezpodstawnych teorii ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzy na liste Eagle, i probuje policzyc graczy Barcy... 1...2...duzo.

3 obecnych i 2 byłych, pomogę Ci ;) Od razu zaznaczałem w poście, że to subiektywna lista i taka jest. Ja najlepiej pamiętam dobre momenty zawodników klubu, któremu kibicuję. A że oprócz Barcelony sympatyzuje tylko jako tako z Atletico i Śląskiem, to wyszło takie coś. Nikogo z Premiership ani Serie A nie lubię, więc wrzuciłem tylko tych "klasycznych".

Barca miala wielu bardziej zasluzonych pilkarzy w ciagu ostatnich 8 lat

Kto może być bardziej zasłużony od człowieka, który rozegrał 300 meczów w barwach klubu i jest wychowankiem-kapitanem od 5 albo 6 lat ? Rivaldo, Ronaldinho, Eto'o ? Nie, to zupełnie inna półka. Co innego grac w klubie 4-5 lat, a co innego ponad 10. Do tego to jedyny tak waleczny obrońca w obecnej kadrze, do tego spisujący się dobrze na każdej pozycji w obronie.

To tak jakby powiedzieć, że w Interze jest wielu dużo bardziej zasłużonych od np. Zanettiego (chociaż to nie wychowanek). W praktyce od Puyola nie ma, ew. może Xavi. Ale pomiędzy nimi postawiłbym znak równości.

Nie rozumiem, co macie do van Nistlelrooy'a, ale trudno, ja na przyklad nie lubie Krysi.

Grał w klubach, których delikatnie mówiąc nie lubię ?

Ale to nie mam być ranking najbardziej zasłużonych dla danego klubu tylko tych którzy najwięcej wnieśli do piłki w ostatnim czasie ;p

Wniósł - do góry 2 puchary Europy. Mi wystarczy :D

EDIT: słyszeliście o rozrywkowym pomysle ETo'o żeby Barca odpaliła mu 15 mln za to że przejdzie do Man City (;

Raczej wymysły prasy, bo chyba aż tak na głowę nie upadł. Jednak faktem jest, że nikt nie wie, jak ta się sprawa skończy. Dla mnie najlepszym wyjściem byłoby zostawienie Eto'o z nowym kontraktem i na jego zmienników Bojan i ten cały Keirrison.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista :

1.Buffon - gdyby nie było go w bramce Juve nie zaszłoby daleko

2.Roberto Carlos - fenomenalny lewy obrańca , rzuty wolne jego lewą nogą to magia

3.Terry - Wiele razy ratował The Blues skóre. Potrafi przyjąć porażke z godnością (chodzi mi o finał LM z Man U)

4.Maldini - za wierność dla klubu i wiele lat wspaniałej gry

5.Dani Alves - może to niektórych ździwi ale ten człowiek ma coś w sobie i jak patrze na jego gre to ręce same składają sie do oklasków

6.Giggs - weteran który z "nie jednego pieca chleb jadł "

7. Rivaldo - jego przewrotki i inne czary można było oglądać bezkońca

8. Zizou - za dobrą gre w Juve jak i w Realu

9.Messi - tu chyba komentarz jest zbędny

10. Ruud van Nistelrooy - mój ulubiony cham i arogant ;)

11.Ole Gunnar Solskj?r - morderca o twarzy dziecka

Jak każdemu na mojej liście nie starczyło miejsca dla wielu tuzów np . Larssona , Xaviego , Juninho , Ronaldinho , Ronaldo , Lampard , Maicon , Ibra , Kluivert , Overmars , Sheringhama itp . itd . można by wymieniać jeszcze dłuuugo i dłuuugo ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka, Ronaldo, Benzema... Pytam się: Kto jeszcze?! No jakiż to jeszcze nieszczęśnik zwabiony kasą przyjdzie zmarnować parę lat swego piłkarskiego żywota w klubie, w którym na dzień dzisiejszy od kilku lat liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz nieprzywiązanie sie do klubu i jego barw tylko kasa?!... Niewiem... Pewne jest to, że przez pewien czas może będzie szło im dobrze, będą sprawiać pozory, że wszystko jest okej, ale kto jest pewny jak długo gwiazdy największego formatu ze sobą wytrzymają? A może wcale sie Realu Money nie odnajdą? Zbyt duzo indywidualności, każdy będzie chciał pokazać, że to "ja jestem alfa''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owieczko, nie chce byc zlosliwy, ale brzmisz jak sfrustrowany fanboy ;P

To co, ze Real nakupil dobrych graczy? Zle? A niech kupuja, na zdrowie, najwyzej sie im to potem taka czkawka odbije, ze sie zdziwia. A jak im to ma przyniesc korzysci, to dlaczego nie? A juz gadanie o "Realu Money" to przesada. Daleki jestem od kibicowania Realowi, ale KAZDY klub kupuje pilkarzy. To, ze Real akurat kupil kilku wybitnych w jednym okienku transferowym, to nic zdroznego. IMO gwiazdki im sie pokloca, bo kazdy bedzie chcial byc samcem alfa, ale to nie ja jestem menadzerem Realu, jezeli on uznal, ze ta taktyka ma przyszlosc, to na zdrowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Owiec_xd

Czemu od razu zmarnować<lol>. Taki Kaka albo Cristiano szukali nowych wyzwań, a poniżany lecz wciąż wielki Real Madryt jest najlepszym wyzwaniem. Jeśli chodzi o kasę to brak słów. W klubowym futbolu przede wszystkim liczą się pieniądze, dlatego mało się nim interesuje (zdecydowanie wole piłkę reprezentacyjną )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Kaka, Ronaldo, Benzema... Pytam się: Kto jeszcze?! No jakiż to jeszcze nieszczęśnik zwabiony kasą przyjdzie zmarnować parę lat swego piłkarskiego żywota w klubie, w którym na dzień dzisiejszy od kilku lat liczy się tylko kasa, kasa i jeszcze raz nieprzywiązanie sie do klubu i jego barw tylko kasa?!... Niewiem... Pewne jest to, że przez pewien czas może będzie szło im dobrze, będą sprawiać pozory, że wszystko jest okej, ale kto jest pewny jak długo gwiazdy największego formatu ze sobą wytrzymają? A może wcale sie Realu Money nie odnajdą? Zbyt duzo indywidualności, każdy będzie chciał pokazać, że to "ja jestem alfa''.

Łojezuu kolejna marna prowokacja? Albo frustrat rodem z Katalonii? :laugh:

Perez robi dokładnie i idealnie to do czego się zobowiązał. Gdyby tak jeszcze polscy politycy brali z niego przykład... :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Terry - Wiele razy ratował The Blues skóre. Potrafi przyjąć porażke z godnością (chodzi mi o finał LM z Man U)

To ten co beczał po finale i go pocieszali? :tongue:

ale brzmisz jak sfrustrowany fanboy ;P

:ninja::geek::huh::blink::nuke::sick: :yucky: :bomb_ie:

___

Owszem, w klubowym futbolu liczą się pieniądze, ale Real eksponuje to aż za bardzo. Już nawet Chelsea ostatnimi czasy jest bardziej powściągliwa :P A Real nakupił, nakupił, ale dużych nazwisk jest tam po prostu za dużo, niech martwią się teraz jak ich wszystkich utrzymać (raczej wątpię, aby pozbyli się latających holendrów, mają w kontraktach wysokie sumy odstępnego). Choć pewnie i tak zarobią ździebko na koszukach... Niewiem, nie interesuję się, w powyższym poście wyrażam żal wobec tego, do czego doszło w ostatnich dniach i jaki to będzie miało wpływ na dalszą politykę transferową bogatych klubów.

Łojezuu kolejna marna prowokacja? Albo frustrat rodem z Katalonii?

No tak, nie mam nic innego do roboty jak tylko Was prowokować... A wyrazić swojego zdania w kulturalny sposób nie mogę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owca - a jaki to bedzie mialo wplyw na polityke transferowa bogatych klubow? Bo ja smiem przypuszczac, ze dokladnie zaden ;]

Te kluby, ktore kupuja jednego, dwoch pilkarzy (dobrych pilkarzy) rocznie dalej beda tak robic, i beda bazowac na zgraniu. Real niech sie bawi w probe zrobienia z grupy gwiazdeczek zgranego zespolu. Nie zmieni nic. Chyba, ze akurat Barcelona, czy inny Arsenal zechca byc "jeszcze lepsze" od Realu, i tez beda chcieli nakupic duzo. Wiecej, niz moga sobie na to pozwolic. Wtedy kluby z szalonymi menadzerami upadna, i pilka nozna bedzie toczyla sie dalej. ;P

Edit:

@down - bo padne :D

Psuja rynek :D:D:D

O ile ja dobrze pojmuje slowo rynek, to wszystko jest warte tyle, ile kupujacy sa w stanie za to zaplacic. Real uznal, ze Krysia, Kaka sa warci duzo. No to najwyzej sie przejada, jesli sie okaze, ze byli warci mniej. Pilka nozna to interes - jak sie robi zle interesy, to klub upada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy inny Arsenal zechca byc "jeszcze lepsze" od Realu, i tez beda chcieli nakupic duzo.

Na Arsenal nie licz. Przecież Wenger co sezon zastrzega się, że dużo nie wyda i przez to średnia wieku w Arsenalu skacze między 17-22 :P A jakie potem pretensje, że znów nie poszło a to w Premiership, a to w LM...

Real uznal, ze Krysia, Kaka sa warci duzo

Chyba ich poprzedni pracodawcy tak i ch wycenili :P Inaczej jakby Real mógł to by darmo wziął :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Real uznal, ze Krysia, Kaka sa warci duzo

Chyba ich poprzedni pracodawcy tak i ch wycenili :P Inaczej jakby Real mógł to by darmo wziął :P

Logika tej wypowiedzi mnie zadziwiła. Przecież Berlusconi i Fergusson na pewno wpychali swoje najjaśniejsze gwiazdy Perezowi za darmo tylko, że nowy prezes Realu ma gest i sypnął im trochę grosza :ninja:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze dorzucę swoje 3 grosze i stworzę swoją listę piłkarzy. :)

Jako, że na boisku mamy 8 klasycznych pozycji przydzielę do nich po jednym piłkarzu. Wyjątek zrobię jedynie dla bocznych obrońców i pomocników, co zresztą jest dość logiczne ;)

1. Gianluigi Buffon - Chociaż nie cierpię włoskiej piłki (zieeeeew...), to bramkarzowi Juve trzeba oddać należną chwałę. Od chwili transferu z Parmy w 2001 roku stał się zdecydowanie bramkarzem nr 1 na świecie. Nie twierdzę, że jest nim do dzisiaj, ale jeśli chodzi o ostatnie to 8 lat, to niewielu mogło się do niego zbliżyć (może tylko Casillas albo Kahn).

2. Roberto Carlos - Czy trzeba coś mówić? Podobnie jak w przypadku Buffona, Carlosa też niezbyt lubię, ale nie można go tutaj nie umieścić. Z pewnością jeden z najlepszych na swojej pozycji nie tylko w XXI wieku.

3. Bixente Lizarazu - Bardzo niedoceniany francuski 'pociąg' kursujący od pola karnego, do pola karnego. Zawsze podziwiałem w nim niesamowitą determinację i waleczność (ale to bodajże Bask, więc nie ma się co dziwić). Co by o nim nie mówić, był znakomitym piłkarzem i w pełni zasługuje na to miejsce. :)

4. Paolo Maldini - Opisywany już wcześniej. Kolejny Włoch :/

5. John Terry - Kwintesencja angielskiego stylu gry w obronie i chyba najlepszy wytwór brytyjskiej szkoły od dziesięcioleci. Zdecydowanie czołowy obrońca świata.

6. Patrick Vieira - Musiałem wybrać pomiędzy nim, a Claudem Makelele i padło na wieloletniego kapitana Arsenalu. To właśnie z nim w składzie The Gunners odnosili największe sukcesy i śmiem twierdzić, że to odejście Vieiry, a nie Henry'ego bardziej wpłynęło na zespół. Niemal szkolny przykład defensywnego pomocnika.

7. David Beckham - Cóż, można o nim myśleć co się chce, ale na pewno nie można go nie znać. Myślę, że to wystarczająca rekomendacja.

8. Ryan Giggs - Bez dwóch zdań najlepszy walijski piłkarz współczesnych czasów. Najlepsza lewa noga Premiership, rekordzista pod względem występów w Manchesterze Utd. WIELKI gracz.

9. Rivaldo - Swojego czasu bezwzględnie najlepszy piłkarz świata. Wspaniałe strzały, podania, rzuty wolne, przewrotki. Szkoda, że zepsuł go Van Gaal wespół z Milanem, bo teraz jest nieco zapomniany. Obecnie zawodnik Bunyodkora Taszkient :)

10. Ronaldo - Zdołał się podnieść po bardzo poważnych kontuzjach i chociaż nie wrócił do gry z lat '90-ych to i tak jest najlepszy. Szkoda, że zaprzepaścił nieco swoją karierę i nie osiągnął tego co mógł...

Rezerwa: Bergkamp, Henry, Casillas, Tim Cahill :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raveno - że tak spytam co masz do Włochów? Zła piłka? Chyba za mało ją oglądasz. Włoska piłka jest jak wino włoskie - dla konesera;]

Co do Rivaldo to fakt zepsuł się w Milanie, ale co ja bym dał aby znowu Berlusco zrobił taki transfer;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrócę do Realu i wydatków na transfery:

Sprzedali Metzeldera do Besiktasu za 3mln USD

A jak sprzedali to muszą kupić:

Witamy na Santiago Bernabeu Karima Benzeme za 35mln Euro

Ja sie tylko zastanawiam jaką taktyką będą grali, bo po transferach wychodzi mi 3-8-5.

Hala Madrid

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko zastanawiam jaką taktyką będą grali, bo po transferach wychodzi mi 3-8-5.

Zabawne . Myślałem , że na boisku może być tylko 11 zawodników a nie 16 ;p

Rivaldo - Swojego czasu bezwzględnie najlepszy piłkarz świata. Wspaniałe strzały, podania, rzuty wolne, przewrotki. Szkoda, że zepsuł go Van Gaal wespół z Milanem, bo teraz jest nieco zapomniany.

Kto chce to pamięta :). Ja dalej w tych starszych fifach go kupuje . Fakt w Milanie zero w Olympiakosie hero .

Logika tej wypowiedzi mnie zadziwiła. Przecież Berlusconi i Fergusson na pewno wpychali swoje najjaśniejsze gwiazdy Perezowi za darmo tylko, że nowy prezes Realu ma gest i sypnął im trochę grosza

Nie ma to jak cięta riposta. A tak przyokazji. Na pokładzie CR , Ka(cz)ka , Benzema . Transfery Alonso opóźniony.Sprzedali Metzeldera chcą kupic Arbeloa. Real spółka sie dokumentnie . A niech tylko któryś z piłkarzy nie będzie miał formy. Będzie lincz Pereza ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Patrick Vieira - To właśnie z nim w składzie The Gunners odnosili największe sukcesy i śmiem twierdzić, że to odejście Vieiry, a nie Henry'ego bardziej wpłynęło na zespół. Niemal szkolny przykład defensywnego pomocnika.

Też tak myślę. Odkąd Vieira odszedł przestaliśmy zdobywać jakiekolwiek puchary. Doszliśmy co prawda bez niego do finału LM, ale tam przegraliśmy. Myślę, że zabrakło go właśnie w finale. Dla mnie drugi najlepszy kapitan Arsenalu, a pierwszym jest bezkonkurencyjnie Adams.

raveno - że tak spytam co masz do Włochów? Zła piłka? Chyba za mało ją oglądasz. Włoska piłka jest jak wino włoskie - dla konesera;]

Włoska piłka jest nudna. Gdzie tam jakakolwiek porywistość? Jak oglądałem mecze dwóch włoskich drużyn, to myślałem, że zasnę. Z dwóch powodów - primo grały tak samo, bronienie się i kontratak, secundo grali bardzo powolną piłkę.

Ale mistrzostwa świata wygrali - tego nikt im nie zabierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pfffff... szczrze mówiąc to nie spodziewałem się że do tego dojdzie... ale Real właśnie zmontował sobie ekipę jaką trudno byłoby mi zmontować w PES'ie że o Football Mangerze nie wspomnę (i już widzę jak wychodzi nowy pro evo i muszę grać swoją barcą przeciwko Realowi kumpla z Kaką , CR, Riberym, Benzemą).

Tak moi mili to jest naprawdę straszne jeśli Realowi uda sie jakimś cuedm zrobić porządek z ławką rezerwowych (niechcianymi graczami) i obroną i zostawić w klubie lepszego Diarrę (bo już się pogubiłem i nie mam pojęcia który Diarra zasługuje na pozostanie) to będzie przerażająco trudno pokonać ten zespół.

Barca w moim przekonaniu powinna jak najszybciej zamienić Eto'o na jakiś bardziej przyjazny środowisku towar. Nie wiem jeszcze jaki. Poza tym chciałby żeby zatrudnili Robinho, chociaż Ashley Young też nie byłby złym rozwiązaniem. Chciałbym też wreszcie zobaczyć jak Henry gra w nowym sezonie częsciej na pozycji środkowego napastnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robi Real to krzynkę przegięcie jest. Oczywiście wolność jest nikt jej nie kwestionuje, można robić "zakupy" za ile się chce. Tyle tylko, że trochę zdrowy rozsądek gdzieś tu uciekł sobie i postanowił się nie ujawniać. Miejmy nadzieję, że do tego cyrku nie dołączą inni bo szacunek do kopanej już bezpowrotnie stracę:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jak ja uwielbiam takie wypowiedzi...

A w ktorym miejscu to jest zle, ze dobre kluby kupuja dobrych graczy? I nie ma co plakac - Real nakupil, kasa mu sie zwroci od sponsorow i z koszulek. A to, czy przy okazji wygra cokolwiek, to juz lezy w sferze przypuszczen. Nie zapominajmy, ze raz juz Real byl galaktyczny. I nie przypominam sobie, aby wtedy udalo im sie na stale zmontowac genialny sklad.

A zreszta, nie ma co teraz narzekac na zapas, bo sie nie zanosi, zeby i inne kluby ogarnelo transferowe szalenstwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...