Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Piłka Nożna II

Polecane posty

Sondokan, skad ten cytat arcybiskupa? Z onetu czy z as-a? Szkoda ze nie zacytowales doslownie co powiedzial. Sa tylko slowa wyrwane z kontekstu a reszta to dopowiedzenia. Typowe dla prasy szukajacej sensacji w slowach waznych ludzi. Szmacianej prasy.

Myślałem, że po wypowiedziach barcelońskich pyskaczy (bezpodstawne oskarżenia o źródło pieniędzy) z zarządu nie będzie już nic śmiesznego (...)

- jak zes ladnie to ujal. Zapewne Ty wiesz wiecej od nich na temat ekonomii i prowadzenia klubu dlatego oni nie moga mowic o tym, ze robienie takich transferow to wielkie ryzyko dla stabilnosci finansow klubu. Oficialnie Real nie mogl zarobic takiej kasy a jest kilka dowodow ktore potwierdzaja ta teze.

- kiedy ostatnio Real przebil sie przez 1/8 LM? Gdzie przyplyw gotowki jest znaczny. I czy w minionym sezonie wygral cokolwiek co daloby jakies pieniadze? No wlasnie. A tu prosze bija rekordy transferowe. Nie pisz mi ze Perez to ktorystam najbogatszy czlowiek swiata i sam te transfery sponsorowal bo padne ze smiechu. Szkoda ze przed objeciem stanowiska prezesa nie sponsorowal dla "swojego ukochanego klubu" zakupu gwiazd. Skoro ma takie wielki serce dla Realu to czemu nie? Musial zostac prezesem aby kupic 2 graczy za 160mln? Przeciez dla niego to drobne i mogl wylozyc je juz rok temu albo wczesniej.

- kiedy ostatnio widziales w Realu tzw. wysoce medialnego pilkarza pokroju Kaki czy Ronaldo, ktory nepedzalby sprzedaz gadzetow itp.? Kto moglby nim byc w trakcie tego sezou? Casillas, bo chyba tylko on.

Juz raz Perez zadluzyl Real i uciekl gdy jego Galacticos-sklad sie wypalil, pamietasz? Jak ja dobrze pamietam te jeki-steki na stronach fanow RM o tym ze stary gwiazdorski sklad sie rozsypal a Perez spier... i zajal sie swoimi interesami. Zostawil wszystko w trudnej sytuacji, praktycznie caly podstawowy sklad musial byc od nowa budowany. Odeszly wszystkie gwiazdy. Ale teraz udumali sobie Pereza-wybawce bo kupil im Krysytyne.

Dopoki nie zobacze transferow dobrych obroncow, czyli tego co koniecznie jest potrzebne Realowi, bede krytykowal tego goscia. Bo na razie mysli tylko o tym "kiedy mi sie te wydatki na gwiazdy zwroca" a nie o budowaniu solidnej, zgranej druzyny.

Co do Ka(s)ki - ManCity mógł go mieć za ponad 100 mln euro (szejki by sypnęły) ale ich olał. Co jak co ale klub też się liczy w jego karierze:D

- zaden normalny pilkarz nie pojdzie do Man City. Chyba ze ma charakterek Robinho i uwaza ze: "Man City jest klubem moich marzen i tam moge zdobyc zlota pilke". Jak powiedzial po transferze z Realu :D.

Przez ostanie 2 sezony nie byl lepszy. Nawet indywidualnie (cokolwiek to znaczy:P). Inna sprawa ze gral z ludzmi do ktorych mogl krzyczec na boisku "tato! podaj tutaj!" ;). Sadze ze w Realu bedzie postacia pierwszoplanowa i sprawdzi sie w przeciwienstwie do Krysi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu ze takim pilkarzom jak Xavi czy Iniesta nie dorownuje obecnie. Czyli mimo 65mln wydatku i tak pomocnikow lepszych ma Barca. I to dwoch.

Xavi i Iniesta są świetni gdy grają razem. Bardzo dobrze się rozumieją i uzupełniają, natomiast nie wiem, czy gdyby któryś z nich odszedł z Barcy byłoby tak różowo. Śmiem nawet twierdzić, że Kaka jako idywiduum jest lepszy niż Xavi czy Iniesta oceniani osobno.

Ka-I belong to money-ka, Cristiano-metroseksualny zelman-Ronaldo, O jego kaprysach typu "gdzie bede gral" nie bede pisal, bo wiadomo - kobieta zmienna jest.

Daruj sobie takie odzywki...

Oprocz tego ze nie potrafi kompletnie grac z mocnymi klubami (i to fakt a nie "utarte" powiedzenie), to czaruje i zachwyca malolatow swoim boskim dryblingiem (czyt. - pomacham nozkami nad pilka i podam do tylu ew. strzele na pale z daleka)

Jeśli nie doceniasz umiejętności technicznych Ronaldo to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Ponad 40 goli w sezonie 07/08, teraz ponad 20 (mimo słabszej formy). Ma ogromne umiejętności i wielu obrońców potyka się o własne nogi gdy ma mu odebrać piłkę. I to, że nie potrafi grać z dobrymi klubami to JEST utarty slogan.

Kaka gral we Wloszech, C.Ronaldo w Anglii. Obydwaj pod roznymi systemami gry i z innymi zadaniami na boisku. Nigdy nie pracowali z obecnym trenerem Realu.

Ronaldinho, Deco, Eto'o. Ci ludzie nie pracowali z Rijkaardem przed grą w Barcy i co? Dało się. W dodatku Eto'o grał w Hiszpanii, Deco w Portugalii, a Ronaldinho we Francji. Więc argument bzdurny.

Nie mowiac juz o tym ze nie beda "pepkiem" druzyny jakimi byli w swoich klubach.

Tu się zgodzę, mogą nie być przyzwyczajeni do nowej roli w zespole. Na pewno Real będzie potrzebował kilku miesięcy (jeśli nie nawet całego sezonu) żeby się dotrzeć i zgrać.

Ale sprzedaz C.Ronaldo przez Man Utd juz nie za bardzo rozumiem. Niby byl taki "nie do wyjecia".

To był najlepszy moment dla MU, żeby wyciągnąć za Ronaldo przyzwoite pieniądze. Nie powtórzyli błędu Barcy, która odrzucała wielkie oferty za Ronaldinho, a potem szukała kupca byleby wypchnąć Brazylijczyka z klubu. To był mądry ruch Manchesteru. Poza tym z niewolnika nie ma pracownika, a Ronaldo w MU co miał osiągnąć, to osiągnął przez te 6 lat.

W Realu sa juz dwie slicznotki.

Kaka to jest profesjonalista pełną gębą i nazywanie go ślicznotką IMO nie jest na miejscu.

1. Zlatan-szatan (o ile sprawa z Eto'o sie nie wyjasni)

Zlatan jest nie mniej kapryśny niż Ronaldo.

I ci dwaj nie kosztowaliby ok. 160 mln euro a byliby wiecej warci pod wzgledem sportowym. Merketingowym? Na pewno nie, ale przeciez nie o to chodzi?

Pewnie kosztowaliby niewiele mniej, bo Bayern ogłosił, że nie puści Ribery'ego za mniej niż 90mln funtów, co dla mnie jest jednoznaczne z tym, że nie jest on na sprzedaż. Ibra natomiast to kluczowy zawodnik Interu i nie wydaje mi się, by poszedł za mniej niż 50 mln euro. Czy są więcej warci pod względem sportowym - nie wiem. Każdy z tych 4 piłkarzy odgrywa inną rolę na boisku więc raczej nie można ich porównywać. Na pewno wszyscy są zawodnikami klasy światowej.

A marketing liczy się nie mniej niż boisko, bo klub za coś się musi utrzymać. Zresztą już pisałem o tym wiele razy i nie będę się powtarzał, bo mnie moderator skarci ;)

kiedy ostatnio Real przebil sie przez 1/8 LM? Gdzie przyplyw gotowki jest znaczny.

Te kilkadziesiąt milionów za wygranie LM to jest tylko mała część dochodów każdego klubu. Jeśli Real jest taki biedny to nie przeprowadzałby tych transferów. Dochody klubu wynoszą powyżej 400mln euro rocznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sondokan
Sondokan, skad ten cytat arcybiskupa? Z onetu czy z as-a? Szkoda ze nie zacytowales doslownie co powiedzial. Sa tylko slowa wyrwane z kontekstu a reszta to dopowiedzenia. Typowe dla prasy szukajacej sensacji w slowach waznych ludzi. Szmacianej prasy.

Źródło bezpośrednie: http://www.20minutos.es/ , cytowane przez wiele innych.

Co jak co, ale w katolickiej Hiszpanii wkładanie słów nie wypowiedzianych przez księdza (arcybiskupa) byłoby nie do przyjęcia.

Głos zabrał za to arcybiskup Barcelony, Lluís Martínez Sistach, który w homilii podczas uroczystości Bożego Ciała skrytykował ?olbrzymie marnotrawstwo pieniędzy, jakie ma miejsce w niektórych transakcjach między klubami sportowymi". - http://michalpol.blox.pl/2009/06/Hipokryzj...ykow-Realu.html

Zawsze można przyjąć postawę "Everybody lies", wszystko to jeden wielki spisek i nie wierzyć nikomu...

- kiedy ostatnio Real przebil sie przez 1/8 LM? Gdzie przyplyw gotowki jest znaczny. I czy w minionym sezonie wygral cokolwiek co daloby jakies pieniadze? No wlasnie. A tu prosze bija rekordy transferowe. Nie pisz mi ze Perez to ktorystam najbogatszy czlowiek swiata i sam te transfery sponsorowal bo padne ze smiechu. Szkoda ze przed objeciem stanowiska prezesa nie sponsorowal dla "swojego ukochanego klubu" zakupu gwiazd. Skoro ma takie wielki serce dla Realu to czemu nie? Musial zostac prezesem aby kupic 2 graczy za 160mln? Przeciez dla niego to drobne i mogl wylozyc je juz rok temu albo wczesniej.

Dawno temu przebił się przez 1/8 finału, ale non-stop kwalifikują się bezpośrednio do rozgrywek i jest stale w ścisłej czołówce Primera Division.

- kiedy ostatnio widziales w Realu tzw. wysoce medialnego pilkarza pokroju Kaki czy Ronaldo, ktory nepedzalby sprzedaz gadzetow itp.? Kto moglby nim byc w trakcie tego sezou? Casillas, bo chyba tylko on.

Juz raz Perez zadluzyl Real i uciekl gdy jego Galacticos-sklad sie wypalil, pamietasz? Jak ja dobrze pamietam te jeki-steki na stronach fanow RM o tym ze stary gwiazdorski sklad sie rozsypal a Perez spier... i zajal sie swoimi interesami. Zostawil wszystko w trudnej sytuacji, praktycznie caly podstawowy sklad musial byc od nowa budowany. Odeszly wszystkie gwiazdy. Ale teraz udumali sobie Pereza-wybawce bo kupil im Krysytyne.

Dopoki nie zobacze transferow dobrych obroncow, czyli tego co koniecznie jest potrzebne Realowi, bede krytykowal tego goscia. Bo na razie mysli tylko o tym "kiedy mi sie te wydatki na gwiazdy zwroca" a nie o budowaniu solidnej, zgranej druzyny.

A ni jaki byłby wg Ciebie lepszy pomysł na wprowadzenie świeżości w drużynie? Przecież socios i kibice tylko na to czekali - transfery i człowiek z kasą.

Poza tym samymi zapewnieniami zdeklasował wszystkich innych kandydatów na prezesa RM, co do jego majątku - ma 1.800.000.000 $ i jest dobrym kandydatem do pożyczek (wiarygodnym i wypłacalnym - a jako kandydat musiał udowodnić swoje zabezpieczenie finansowe).

Co do transferów obrońców - masz rację. Czekam z niecierpliwością na Raúla Albiola / Gaëla Clichy'ego / Maicona - chociaż jednego albo dwóch z nich...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niektórzy tak biadolą na Ronaldo, a statystyki mówią same za siebie. 291 występów w barwach United, 118 strzelonych bramek. Daje to średnią 0.41 bramki na mecz. Przeciętnym graczem to on zapewne nie jest. :wink: Dajcie spokój z komentarzami na temat jego wyglądu i zachowania. Czy to jest w futbolu najważniejsze? Wcale nie jestem jego fanem, ale niektóre komentarze zaczynają się robić troszeczkę nudne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym samymi zapewnieniami zdeklasował wszystkich innych kandydatów na prezesa RM, co do jego majątku - ma 1.800.000.000 $ i jest dobrym kandydatem do pożyczek (wiarygodnym i wypłacalnym - a jako kandydat musiał udowodnić swoje zabezpieczenie finansowe).

Nie wydaje mi się żeby to tak działało. Perez jest prezesem Realu ale nie jego właścicielem. W razie czego nie on będzie spłacał zaciągnięte długi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ka-I belong to money-ka, Cristiano-metroseksualny zelman-Ronaldo, O jego kaprysach typu "gdzie bede gral" nie bede pisal, bo wiadomo - kobieta zmienna jest.

Daruj sobie takie odzywki...

Jest wolność słowa .

Taaa reakcja Barcy będzie ciekawa. Na ich miejscu brałbym Ibre w zamian za Eto'o. Jak oglądam mecze Interu to go cały czas widać. Świetny piłkarz . Pamiętam go jeszcze za czasów Ajaxów. Il Fenomeno zamienią na El Fenomeno ;p.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez trzeba przyznać poruszył swoimi transferami prawie wszystkich. Na prawie każdej stronie z forum wszyscy się przekrzykują na tematy związane z Realem. A co mi tam - dołączę się :).

Mam nadzieję, że nie ekskomunikuje Pereza

Wiesz, w Hiszpanii jest zupełnie inna kultura i inne podejście do futbolu niż u nas. Tam absolutnie każdy bardziej znany człowiek musi się opowiedzieć za którąś ze stron - Realem lub Barceloną. I mamy potem kuriozum, jak arcybiskup wypowiadający się na temat futbolu czy Zapatero (premier), który w swoich oficjalnych przemówieniach zawsze coś pogada o futbolu. Pewnie fanów Realu wśród elit tam nie brakuje. Mi to nie przeszkadza - Hiszpanie są nieco szaleni, ale może to nawet i lepiej ? Lepsze to niż Borubary i Perejry.

Bardzo dobrze się rozumieją i uzupełniają, natomiast nie wiem, czy gdyby któryś z nich odszedł z Barcy byłoby tak różowo.

Tylko widzisz - to jest różnica między wychowankiem, a gwiazdą. Ci dwaj raczej nigdy nie odejdą, bo tu się wychowali, ten klub dał im możliwość zaistnienia w futbolu, są jego ważnymi ogniwami od wielu lat. Klub naprawdę musiałby się na nich wypiąć, a w to nie wierzę. A gwiazdy odchodzą - najlepszy przykład Kaka i Ronaldo. Kolejna przewaga wychowywania własnych gwiazd.

teraz ponad 20 (mimo słabszej formy)

Ronaldinho w sezonie 06/07 walnął grubo ponad 20 (25?), będąc w tragicznej formie. Właściwie przez 3/4 czasu człapał po boisku, zrywał się tylko parę razy w ciągu meczu. Statystyka nie mówi wszystkiego - często kłamie do tego.

I to, że nie potrafi grać z dobrymi klubami to JEST utarty slogan.

Ile bramek strzelił z absolutnie najlepszymi ? Mówię o Chelsea, Arsenalu, Liverpoolu czy Barcelonie. Aston Villa czy Tottenham to dla mnie przeciętne kluby, od razu mówię.

Dało się. W dodatku Eto'o grał w Hiszpanii, Deco w Portugalii, a Ronaldinho we Francji. Więc argument bzdurny.

Tyle, że gracze z Portugalii czy Francji nie mają takich problemów z adaptacją jak ci nabyci z Włoch czy Anglii. Na przykładzie Barcelony wytłumaczę. Z Francji ściągnięto (z pamięci) Giuly'ego, Ronaldinho, Toure, Marqueza czy Abidala. Każdy w nich się w sumie sprawdził, mniej lub bardziej. Portugalczycy, mimo bardziej siłowej ligi niż PD, też nie mają wielkich problemów - w końcu to sąsiad. Tutaj - Deco, czy z Realu Pepe. Natomiast gracze z wysp czy Włoch NA OGÓŁ się nie sprawdzają - Zambrotta, Thuram, Hleb, Gudjohsen, Henry w 1 sezonie. Po prostu zupełnie inny styl gry, mentalność, kraj etc.etc.

Można powiedzieć, że Kaka i Ronaldo to gwiazdy i sobie poradzą. Henry to jeden z najlepszych napastników XXI wieku, a i on nie miał łatwego życia. To samo czołowy DR świata Zambrotta.

Jak oglądam mecze Interu to go cały czas widać. Świetny piłkarz .

W kluczowych meczach raczej go nie widać. O ile dobrze pamiętam, nie strzelił ani jednej bramki w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Niezbyt imponujące. Szczerze wątpię, czy jest lepszy od Eto'o. Jeśli ktoś ma zastąpić Kameruńczyka (któremu swoją drogą chyba słońce szkodzi, bo ponoć chce zarabiać więcej niż Messi), to tylko Villa albo od totalnej biedy Forlan. Żadne Zlatany czy inne Karimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz - to jest różnica między wychowankiem, a gwiazdą.

A ty znowu swoje. Ja napisałem o czymś innym, a ty dalej ciągniesz temat o wychowankach. Raul, Casillas, Torres, de la Red. Koniec.

Właściwie przez 3/4 czasu człapał po boisku, zrywał się tylko parę razy w ciągu meczu. Statystyka nie mówi wszystkiego - często kłamie do tego.

No ale widocznie te zrywy miał skuteczne, a to się liczy.

Ile bramek strzelił z absolutnie najlepszymi ?

W tym sezonie 4 bramki (na 22 gole w LM i Premiership wychodzi średnia ~0.18 na mecz).

Dla porównania Messi zdobył takich bramek 5, czyli ~0.15. To chyba dobitnie świadczy, że wypisujecie tu bzdury.

Po prostu zupełnie inny styl gry, mentalność, kraj etc.etc.

Tyle tylko, że Kaka i Ronaldo są z krajów bardzo bliskich klimatem i temperamentem do Hiszpanii. Styl gry Ronaldo nijak nie można nazwać angielskim, jego gra to technika i drybling. Tak samo Kaka raczej nie jest stereotypowym włoskim pomocnikiem, pochodzi z Brazylii i gra jak Brazylijczyk.

Można powiedzieć, że Kaka i Ronaldo to gwiazdy i sobie poradzą. Henry to jeden z najlepszych napastników XXI wieku, a i on nie miał łatwego życia. To samo czołowy DR świata Zambrotta.

Nikt nie oczekuje, że od razu będą czarować. Wiadomo, że każdy musi mieć czas na aklimatyzację itp. Nie będę się dziwił, jeśli przez pierwsze miesiące będą prawie niewidoczni na boisku.

Jest wolność słowa .

Jab-chyba dostałem czymś ciężkim w głowę-les. Masz swoją wolność słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty znowu swoje. Ja napisałem o czymś innym, a ty dalej ciągniesz temat o wychowankach

Nie, po prostu powiedziałem, co sądzę o możliwości ich odejścia. A skoro ani jeden, ani drugi się nigdzie nie wybierają, to ten duet będzie jeszcze długo cieszył swoją drogą. A wychowankowie Realu ? Cóż, zabawki Pereza, jego sprawa, nie moja :D

No ale widocznie te zrywy miał skuteczne, a to się liczy.

No tak, ale czy ktokolwiek mówił o nim wtedy w superlatywach ? Nie. Wszyscy tylko zaczęli zwracać uwagę na rozrywkowy tryb życia (piwo, faja & kobieta) i otyłość. Sama statystyka goli czasami niewiele mówi o grze zawodnika czy jego formie.

Dla porównania Messi zdobył takich bramek 5, czyli ~0.15. To chyba dobitnie świadczy, że wypisujecie tu bzdury.

Policzmy zatem. Za dobre drużyny w Hiszpanii uznaję Real, Sevillę, Villareal i Atletico. Plus do tego LM.

- Atle 6:1 - 1 gol

- Sevilla 0:3 - 2 gole

- Real 2:0 - 1 gol

- Atle 1:3 - 3 gole

- Atle 4:3 - 1 gol

- Lyon 5:2 - 1 gol

- Bayern 4:0 - 2 gole

- Valencia 2:2 - 1 gol

- Real 2:6 - 2 gole

- Athletic 1:4 - 1 gol

- Manchester 2:0 - 1 gol

Razem 16 bramek. W tym 2 w finałach, w obu meczach z Realem, w fazie pucharowej LM. 5 bramek to to nie jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real, Sevillę, Villareal i Atletico.

Powiedziałeś - drużyny ŚWIATOWEJ klasy. Z tej grupy można zaliczyć tylko Real. Sami kiedyś mnie wyśmialiście, jak nazywałem Sevillę, Atletico i Valencię dobrymi drużynami, a teraz role się odwróciły i zapomniałeś o tamtych postach co?

Poza tym mówiliście, że Arsenal dobrym klubem w żadnym wypadku teraz nie jest, więc tym bardziej nie są nimi Lyon czy Bayern.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do Ekstraklasy i wspaniałomyślnego prezesa Polonii. Dziś artykuł na onecie: "Właściciel Polonii Warszawa chce sprzedać licencję swojego klubu zdegradowanemu do I ligi Górnikowi Zabrze. Do takich sensacyjnych informacji dotarła "Gazeta Wyborcza". Jeśli doszłoby do porozumienia, w Zabrzu znaleźliby się obecni piłkarze Polonii, a Górnik wróciłby do Ekstraklasy. Polonia mogłaby istnieć dalej, ale następne rozgrywki rozpoczęłaby od co najwyżej czwartej ligi." Pomysły pana Wojciechowskiego dla mnie plasują się już poniżej absurdu, ale z drugiej strony czy nie byłoby wtedy lepiej? "Polski Real" zostałby w Ekstraklasie, miałby jednocześnie szanse w pucharach no i przynajmniej i kibiców by było na stadionach, bo to co się dzieje na Konwiktorskiej to totalna porażka, szkoda że również nie doszło do porozumienia pomiędzy Pogonią a Groclinem.

PS. Rank up :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wolność słowa .

Jab-chyba dostałem czymś ciężkim w głowę-les. Masz swoją wolność słowa.

Widziałem , że nie wytrzymasz by nie skontrować ;).

Joao Moutinho i Miguel Veloso, będą mogli odejść latem z Lizbony. Jakie kluby dla nich byście wybrali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno nie zrobi, bo kasa za Ronaldo ma iść na spłate kredytów MU:)

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy klub ma kredyty, a na prowadzenie w tej "dziedzinie" bardzo chce wysunąć się Real :). 100 mln - tyle ma do wydania ManUTD. Prawdopodobnie, całości nie wyda, bo Ferguson pieniędzmi nie szasta jak Real. Liczę na jeden mocny transfer i jednego lub dwóch młodych (Sanchez i Valencia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, takie drużyny jak Real czy MU niezbyt się takimi "drobnostkami" przejmują jak kredyty, bo spoglądając chociażby na RM, to mają oni 1,1mld euro za same prawa telewizyjne + powiedzmy 4mln euro z biletów za mecz u siebie, ta kasa niesamowicie im się szybko zwróci, zresztą była już o tym mowa wcześniej więc nie ma co się tutaj wylewać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu tytułem swego napinactwa uderzę w Barcelonę :biggrin: Ostatnio wyczytałem newsa, że Guardiola powiedział coś na temat transferu Robinho z Man City za kwotę rzędu 40 mln euro. Trochę mnie to zastanawia, bo jeśli mówi to Guardiola, to już raczej nie jest plotka wyssana z palca. Taki ruch byłby dla mnie trochę dziwny, ale mówiłem już coś kiedyś o "zastoju w interesie", któego niektórzy działacze mogą niezaakceptować. Ciekawią mnie szczególnie opinie sympatyków katalońskiego klubu, bo od wielu już słyszałem, że Robinho jest "łasy na kasę", dzieciak i ogólnie niezbyt przychylne opinie. Teraz pewno pojawią się pochwały pod adresem Brazylijczyka :biggrin:

Mniej przyjemna sprawa. Pan Wojceichowski doszedł ostatnio do absuru targując się z miastem w sprawie stadionu. Zagroził sprzedaniem licencji Górnikowi Zabrze. Gdy słyszę takie propozycję to normalnie mi ręce opadają. Tego człowieka nie można traktować poważnie, bo nawet licząc się z tym, że powiedział tak by ugrać coś w negocjacjach z władzami stolicy, to takich argumentów nie ma prawa się używać. Jako sympatyk "Czarnych Koszul" jestem pełen obaw co do przyszłości klubu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cieszył gdyby Wojciechowski odzedł z polskiego futbolu. Jedyny sport do którego by się nadawał to walki kogutów. Sprawa ze stadionem to chyba tylko pretekst, nie od dziś wiadomo że firma p. Wojciechowskiego przeżywa duże kłopoty i szuka sposobu jak się z finansowania Polonii wycofać zachowując twarz. Osobiście wątpie żeby Górnik zdecydował się odkupić licencję i może dobrze bo kolejny klub z tradycjami (po ŁKS-ie) poszedłby na dno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka dni temu, że zarząd Allianz S.A i rada nadzorcza Górnika zdementowały informację, iż są zainteresowane tego typu rozwiązaniami i awans chcą wywalczyć w sposób czysto sportowy. I tak trzymać. Trzeba sobie jasno powiedzieć. Dość fuzji, przenosin, sprzedawania licencji i wszystkiego co można załatwić w inny sposób niż sportowy awans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna lipa, że TVP raczy pokazać Puchar Konfederacji dopiero od półfinałów, bo omijają nas naprawdę dobre mecze. Ciekawa jest zwłaszcza grupa B, gdzie Brazylia wygrała po emocjonującym meczu z Egiptem 4:3, potem mieliśmy dobry mecz USA-Włochy i dziś niespodziankę (szkoda, że nie zagrałem u buków, bo przewidziałem taki wynik) w postaci porażki mistrzów świata. Mecz był wyrównany i Włosi mieli okazje, ale potwierdza się opinia, że Egipt to obecnie najsilniejsza drużyna z Czarnego Lądu. Zawodnicy występują w rodzimej, silnej lidze i odbywają długie zgrupowania, co nie jest bez znaczenia w wypadku reprezentacji. Mają jedynie pecha, bo im się nie wiedzie w el. MŚ. W RPA też może ich zabraknąć, co mnie akurat cieszy, bo mają wszelkie predyspozycje, by zostać czarnym koniem kązdego turnieju, a ja jednak lubię jak wygrywają państwa z wieloletnią tradycją :). Ostatni Mundial, to dla mnie rewelacja pod tym względem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna lipa, że TVP raczy pokazać Puchar Konfederacji dopiero od półfinałów, bo omijają nas naprawdę dobre mecze.

Może czas zakupić cyfrową telewizję? :P Swoją drogą TVP Sport powinna być dostępna dla wszystkich posiadaczy telewizora albo chociaż dla tych płacących abonament. Zakodowana telewizja publiczna ... coś tu nie gra.

Wczoraj Egipt wygrał z Włochami po bardzo dobrym meczu. Afrykanie podawali do siebie po całym boisku, a bezradni Europejczycy tylko biegali za piłką. Co prawda stworzyli kilka składnych akcji, ale strzały Iaquinty czy Montolivo zatrzymał niezawodny bramkarz Egiptu. Tylko raz się pomylił i bodajże Iaquinta prawie strzelił gola z wrzutki. Ogólnie mecz bardzo dobrze się oglądało, raczej nie było gry w środku pola. Zasłużone wg mnie zwycięstwo piłkarzy z kraju piramid, mimo, że w pewnych momentach to Włosi mieli przewagę.

W RPA też może ich zabraknąć, co mnie akurat cieszy, bo mają wszelkie predyspozycje, by zostać czarnym koniem kązdego turnieju, a ja jednak lubię jak wygrywają państwa z wieloletnią tradycją

Ja natomiast chętnie zobaczyłbym Egipt za rok w RPA. Grają miły dla oka futbol, koronkowe podania rodem z Barcelony. I mam nadzieję, że Mistrzostwa Świata wygra ktoś spoza tych wielkich reprezentacji. Brazylia nie prezentuje się należycie, Włochy i Francja też ledwo zipią. Z Europy jedyną drużyną mogącą zamieszać jest chyba obecnie Hiszpania (ale oni na wielkich imprezach rzadko pokazują się z dobrej strony). Może właśnie czas na Afrykę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się cieszył gdyby Wojciechowski odzedł z polskiego futbolu. Jedyny sport do którego by się nadawał to walki kogutów. Sprawa ze stadionem to chyba tylko pretekst, nie od dziś wiadomo że firma p. Wojciechowskiego przeżywa duże kłopoty i szuka sposobu jak się z finansowania Polonii wycofać zachowując twarz. Osobiście wątpie żeby Górnik zdecydował się odkupić licencję i może dobrze bo kolejny klub z tradycjami (po ŁKS-ie) poszedłby na dno.

-Ja jako sympatyk Czarnych Koszul o los tego klubu nieustannie obawiam się od jakichś 10 lat. Właściwie codziennie może się okazać, że Polonii nie ma i tyle, kolejne doniesienia o tym są tak odkrywcze, jak ogłaszany w RM najazd Żydów na Polskę. Groźby Wojciechowskiego nie robią na mnie specjalnego wrażenia, bo jest jasne, że to tylko zagrywka pod publiczkę i że Górnik w życiu nie przystanie na takie rozwiązanie. Nie doszukuj się wycofania JW z Polonii w tym, bo widać, że nie na czasie jesteś dość mocno. Gdyby naprawdę chciał, to już dawno by to zrobił, nie przejmując się NICZYM, bo on jest typem człowieka, któremu "j* opinia plebsu". Postawa władz miasta wobec Polonii jest skandaliczna i inaczej się tego nazwać nie da, na szczęście ostatnio sporo osób dość ostro wzięło się do roboty i może coś się nareszcie zmieni. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że chodzi o 1-2 mln złotych, bez których Polonia nie dostanie licencji na grę w Ekstraklasie, nie o cały stadion, który pani prezydent obiecała do -haha- 2010 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że Manchesterowi przydadzą się drobne umocnienia w pomocy, bo w ataku i obronie nic nie brakuje (w sumie pomoc też mocna)

A Sir Alex Ferguson na pewno zrobi użytek z tymi 96-cioma mln euro za C.Ronaldo.

Ferguson jest zainteresowany kupnem Silvy . W tym transferze tylko Liverpool im przeszkadza, ale oni maja problemy finansowe więc nic nie zdziałają zresztą już podobno kupili Glena Johnsona za 17 mln

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...