Skocz do zawartości

Filmy II


Cardinal

Polecane posty

Witam wszystkich :D

Ma ktoś z forumowiczów może konto na filmwebie? To jest ogólnie fajna sprawa - tylko że strasznie dużo zabiera czasu (Przypominanie sobie filmów które się obejrzało to masakra)

Ale - zarejestrowałem się dzisiaj (około 18) i mam jakieś 58 filmów ocenionych na razie :P A źle to nie jest. Jak będę miał czas to zrobię tego więcej. I muszę przyznać, że system rekomendacji nie jest taki masakryczny jak myślałem :)

Ogólnie - fajna stronka. Dobre recenzje redaktorów (i możliwość dodawania własnych). W każdym razie - zachęcam do założenia konta.

Jeżeli chcecie do znajomych to zapraszajcie - MarcinCthulhu

Ja też mam tam konto, niektóre gry też można tam znaleźć i ocenić, mam taki sam nick jak na FA, i około 150 filmów ocenionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie oglądałem Cujo, ale widziałem kilka filmów na podstawie prozy Kinga i głównie to były średniaki i słabe filmy. Dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby Cujo tak samo by wypadł. Z drugiej strony komentarze na Filmwebie w większości piszą ludzie po to, żeby narzekać na każdy detal. Ot narzekanie dla narzekania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tematu nie znalazłem a jako, że nie chce mi się zakładać kolejnego co będzie miał pięć postów na krzyż postanowiłem tutaj podzielić się wrażeniami z obejrzenia filmu Red wydanego w 2010r z Brucem Willisem w roli głównej a najkrócej rzecz ujmując - film akcji pokazujący jak to doświadczeni dziadkowie i - jedna babcia też - kopią tyłki każdemu młodocianemu teamowi od mokrej roboty, bo z jakiegoś powodu (który oczywiście szybko wychodzi na jaw) ktoś chce ich sprzątnąć. Naturalnie, wszystko jest podane na tacy, ale w końcu w tym gatunku chodzi o coś innego - o akcję tutaj doprawioną fajnymi postaciami i zjadliwym humorem sytuacyjnym oraz tekstowym ^_^ W pewnym momencie miałem skojarzenia z filmami Tarantino, ale jednak to jest zupełnie inny styl choć również mieszający powagę z... może nie komizmem, ale często można odnieść wrażenie, że bohaterowie nie biorą na poważnie wszystkiego co robią, bardziej cieszą się z roboty ;D Jak chociażby podczas finału kiedy próbują

dorwać wiceprezydenta (Pamiętałam, że kiedyś Secret Service było twardsze. - Ja też)

, ofc nie dosłownie. Dobry montaż, muzyka też... rzemieślnicza robota, którą kiedyś tam można obejrzeć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ach, Red. Kolejny film na podstawie komiksu. Ale baaardzo luźno czerpie z komiksu. Dość powiedzieć, że komiks miał tylko jednego głównego bohatera-dziadka i był dosyć poważny. Autorem komiksu jest świetny scenarzysta brytyjski Warren Ellis.

@JediMati - "To" zdecydowanie lepsza jest książka. Uważam, że najlepiej jest najpierw przeczytać książkę (cegła niemała), a potem zabierać się za oglądanie filmu. Film trochę zmienia kilka zdarzeń, poza tym jest świetna rola Pennywise'a. Jak ktoś ma lęki przed klaunami, to lepiej niech nie ogląda :) Bo te się nasilą :D

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z seansu z kina Helios byłem na filmie "Kac Vegas w Bangkoku", jako iż nie chce mi się zakładać nowego tematu to wypowiem się tutaj. Na początek zaznaczę iż nie oglądałem pierwszej części więc na pewno nie mogę zaznaczyć powtórki z rozrywki jako minus bo nie wiem czy tak było. Komedia ta jest bardzo dobra taka żeby obejrzeć z kumplami, jest tu dużo głupkowatego humoru a fabuła jest lekka w odbiorze. Warto zaczekać na koniec napisów bo są tam ciekawe obrazki, które wyjaśniają jak np.

Teddy stracił palec.

Jest jednak też kilka rzeczy, które mogą z deka irytować jak np.

kobieta, która stoi cała nago i okazuje się, że ma penisa,

jak i niektóre źle przetłumaczone sekwencje, nieżle no nie? Gra aktorska stoi na przyzwoitym poziomie a wszystko miło się ogląda (no prawie wszystko, ale nie bójcie się panowie są tu też normalne półnagie kobiety). Odnośnie końcówki filmu, bardzo spodobał mi się prezent ślubny Alana czyli

śpiewający Mike Tyson.

Trudno ocenić mi ten film ale co tam niech ma 8/10 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądałem Księgę Ocalenia i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał. Takie kino akcji by Rydzyk :tongue: jednak brakuje tu trochę więcej wyżynania "tych złych". Wrażenie robi styl kręcenia (zwłaszcza strzelanina w domku staruszków), niby prosty, ale taki świeży/nowy.

Edytowano przez ravvcio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy z moim pytaniem iść tu czy do "poszukuję filmu", z góry więc przepraszam jeżeli temat jest nieodpowiedni. Ok, szczerze mówiąc to nie sądzę aby ktoś był w stanie pomóc, ale spróbować nie zaszkodzi:

Dziś rano na Ale kino leciał francuski film "Nie martw się o mnie" (2006), a ja niestety miałem okazję obejrzeć tylko pierwsze pół godziny. Strasznie mi się spodobało, a problem w tym, że była to ostatnia emisja na Ale kino. Z tego co szukałem, to do kupienia w Polsce też nie jest.

Stąd pytanko, wiecie może czy można wymieniony film obejrzeć gdzieś legalnie w internecie, widzieliście w sklepach, bądź też orientujecie się czy inna stacja ma w planach pokazanie filmu? Bardzo bym się ucieszył, gdybyście zdołali pomóc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na metacritic.com nowy Harry (i ostatni) ma, jak na razie... 90/100 ! O.o, chyba się zapowiada przełom i powrót do formy po słabych Księciu Półkrwi i pierwszej części Insygnii. Nie wiem do końca, jak będzie z wątkiem Dumbledore'a, ale mam nadzieję, że zostanie odpowiednio poruszony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miał miejsce trailer 2 części Sherlocka Holmes-a. Podtytuł tej części to A Game of Shadows. Najważniejsze że wystąpią w nim dalej Robert Downey Jr. oraz Jude Law. Tymczasem w profesora Moriarty wcieli się Jared Harris. Premiera na świecie- grudzień tego roku. Czekam na ten film bo "jedynka" mi się bardzo podobała i liczę na podobne odczucią po obejrzeniu A Game of Shadows.

Sam trailer tutaj:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, szykuje się bardzo zacny sequel, który raz jeszcze da wiele humoru z racji samego Roberta Downeya, także sporo akcji (przynajmniej trailer wskazuje na bardziej efektowną część :D) oraz możliwe, że ciekawą intrygę. W końcu Moriarty to arcy-rywal Sherlocka i wiem to nawet bez czytania książek/komiksów (tylko wiki ;P). Tak czy inaczej, na razie trailer bardzo na film mnie zachęcił ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na drugą część przygód Sherlocka, gdyż pierwsza część idealnie była zrobiona i nutka komedii i trochę akcji oraz wspaniała gra aktorska.

Tu kilka ciekawostek w 2012 roku ma się pojawić "Koszmar z ulicy wiązów 2", "Halloween III". Będzie też piąta część filmu "Terminator" i w 2013 piąta część Piratów z Karaibów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proszę? :huh: Sorry, ale to co robią z legendą drugiego Terminatora to jakaś porażka jest. Trójka nawet ze 'Szwarcem' miała zdecydowany spadek a o czwórce lepiej nie wspominać, bo to był film co najwyżej średni gdyby nie nazwa a już nie wiem co oni w piątce zamierzają zrobić poza żerowaniem na znanej marce. Cóż, podejrzewam, że będzie to jednak kolejna kicha :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Schwarzengger zagra tam jakiegoś generała, na którego podstawie zbudowali T-800. Ojj, takie tam fantazje :) , ale byłoby super, jakby wrócił Arnie. Co do Sherlock'a - "jedynka" była bardzo dobrym odejściem od schematu książek, zaś Downey Jr. dawał naprawdę niezłe "show" - więc "dwójka" będzie dla mnie także filmem nie do przegapienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Arnie'go to zapowiadał w którymś wywiadzie, że chce powrócić na ekrany kin ale czy tak się stanie, że wystąpi w kolejnym Terminatorze to wątpię, choć po cichu na to liczę :smile: Swoją drogą poszperałem trochę na filmwebie i odkryłem, że będzie:

"Die Hard 5" - nadal z Brucem :brawa:

"Godziny szczytu 4" - oby nadal duet Tucker i Chan, trzymam kciuki :smile:

"Zabójcza broń 5" - prawdopodobnie już bez Glover'a i Gibson'a, szkoda :sad:

"Prometeusz" - czyli kolejna część obcego, niestety bez Pani Weaver :sad:

Edytowano przez pikaz512
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą poszperałem trochę na filmwebie i odkryłem, że będzie:

"Die Hard 5" - nadal z Brucem :brawa:

"Godziny szczytu 4" - oby nadal duet Tucker i Chan, trzymam kciuki :smile:

"Zabójcza broń 5" - prawdopodobnie już bez Glover'a i Gibson'a, szkoda :sad:

"Prometeusz" - czyli kolejna część obcego, niestety bez Pani Weaver :sad:

Ja osobiście twierdzę, że robienie X części jakiegoś filmu, to tylko skakanie - w obecnym czasie - na kasę i tyle... Może Ty pikaz się cieszysz z kolejnej "Szklanej Pułapki" czy "Godzin Szczytu (dla mnie też duet Tucker i Chan są przezabawni - w tym się zgodzę :happy: ). Lecz nie smuć się, że w kolejnej "Zabójczej Broni" czy - tym bardziej - w kolejnym filmie o Obcym - zabraknie tych kultowych głównych charakterów - przecież każdy z aktorów się starzeje wraz z filmami w których grywał i nic się na to nie poradzi... Przykład po Potteromani - kto by pomyślał, że to tak wszystko się rozkręci? Co do Gibsona, Glovera czy Weawer... Mi osobiście nie chcę się już patrzeć na gębę Gibsona ale Weaver chciałbym zobaczyć z czystej ciekawości chociaż - jak aktorka by sobie poradziła w kolejnej części o Obcych ale tak to... Przykład po legendach kina - Sylwek czy Arnie - też słyszałem, że Arnie chce znowu wrócić do kina do grania... ale według mnie nic z tego nie będzie i tyle... co On chce zrobić? To samo co Duke Nukem? Jak tak to podziękował... :P Stallone też już Swoje "5 min" miał... Nie wiem czy On planuje granie w jakiś filmach dalsze, lecz np. z chęcią zobaczę "Niezniszczalnych" - tam też gra Arnie, tak?

Co do tych "naj naj naj" filmów, które muszą sprawić, że ludzie będą padać na kolana przed tym, jest "Hobbit", który według

tego spotu, ma być jeszcze w tym roku w kinach... Tu jest drugi (dłuższy nieco i - nie oficjalny ale pasujący pod to z tv spotu - są to jedyne nie-fake jakie znalazłem na yt...

. Oczekiwania wobec tego filmu są większe i biją na głowę tą Potteromanię (:P). Oby tylko "Hobbita" nie podzielili na dwie części, choć wątpię w to, żeby tak nie zrobili... :/

P.S. - Naszła mnie myśl na taką krótką dyskusję.... (a być może i założenie tematu), Co sądzicie o wszelakich "zapchajgębach" :laugh: - tzn. chodziło mi o jedzeniu, które sprzedają w kinach - tak, dobrze powiedziałem - jedzeniu! Bo dziś trudno uświadczyć, by w kinach był tylko sam popcorn i coś do picia - chodzi mi o colę chociaż czy jakieś fanty albo sprite'y, bo wiem też że jest i "coś" innego, co według mnie jest wręcz kretyńskim pomysłem, by to "coś" w ogóle było w kinach! :mad: Co więc sądzicie o tym całym jedzeniu w kinach? :rolleyes:

(P.S.2: Ale pewnie ta dyskusja tutaj raczej nie będzie pasować...)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już nowy trailer Amazing Spider-Mana!

Ostatnia część trailera przywodzi na myśl Mirror's Edge. Ogólnie jestem jak najbardziej pozytywnie nastawiony. Podoba mi się to, że Parker zostaje ugryziony przez pająka bez publiczności w postaci innych uczniów liceum. Jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie newsów na stronce CDA, dotyczącej SW: TOR, znalazłem na forum, temat o łowcach nagród - jeden z podtematów, który tam jest, zawiera news taki, że... Będzie film o Bobie Fettcie... Mnie ta informacja dość mocno zaskoczyła (ale bardzo pozytywnie :happy:), ponieważ praktycznie nie słychać nic, by miał powstawać - jakikolwiek - kolejny film z universum SW no bo wiadomo czemu... Wszystko jest niby ok... ale ja osobiście chciałbym chyba, żeby to sam Lucas nakręcił film o nim, bo boję się nieco, że reżyser "Kapitana Ameryki" może po prostu wszystko to popsuć... A Wy co o tym newsie sądzicie? :rolleyes:

@up - fajny trailer nowego filmu o Spider-Manie, zwłaszcza ta końcówka, a co do tego ugryzienia, to chyba niezbyt większa różnica jest - ot, wlazł nie tam gdzie trzeba, bo naukowcy pewnie nie przypilnowali za bardzo tam, gdzie nikt nie powinien włazić i tyle... :P Ale pewnie warto się będzie wybrać, by porównać film z komiksem... Echh... zaczął się "boom" na całego z tymi ekranizacjami komiksowych bohaterów... ;)

Edytowano przez HacKNSlasHMonsteR21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Nie wytrzymam, muszę się z Wami tym podzielić... Otóż ostatnio znajomy namówił mnie do zapoznania się z pewnym skłaniającym do przemyśleń filmem (tak dla odmiany, zazwyczaj wyciąga mnie ze znajomymi na klasyczne hollywood, czasem z bohaterami Marvela - nie, żebym miał coś przeciwko :tongue:). "American History X", tudzież w polskiej wersji - tłumacze wykazali się inwencją - "Więzień Nienawiści". Genialny, ale zdecydowanie należy do tych obrazów, które trzeba obejrzeć z odpowiednim nastawieniem. Ogólnie rzecz biorąc jest o rasizmie... I więcej nie powiem, bo zepsułbym całą zabawę.

Ktoś z Was go widział? Jak Wasze wrażenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...