Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Alien vs. Predator (seria)

Polecane posty

A mnie juz zaczyna strasznie irytowac kampienie predatorow na kolumnach na mapie Ruiny. Takiego bezczelnego podejscia do tematu jeszcze nigdy nie widzialem, ba nawet kamperzy z COD4 nie sa az tacy dobrzy. Siedzi sobie taki na krawedzi i tylko non stop dysk puszcza.

A jak sie mu zwroci uwage ze noob jest, to zaczyna pyskowac. Smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to znaczy noob. I nie wiem czemu cię to wkurza. Bądź, co bądź tak predatorzy się zachowują. To tak jakbyś winił snajpera za to, że strzela z daleka, albo sapera o to, że podkłada ładunki wybuchowe. Wiem za to, że zaczyna mnie irytować ten cały steam. Już dwa razy w ciągu dnia musiałem sprawdzać integralność cache gry, bo mnie ze środka rozgrywki wyrzucało. Echh...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz ze predator ma az wirstblade, wlocznie, dysk, plasma, miny, tak wiec czemu spamuja tylko ta jedna bronia?

Nie mowie ze wszyscy tak postepuja, nie raz walczylem 1on1 z odleglosci kilku krokow uzbrojony w pulse rifle podczas gdy predator uzywal tylko wirstblade. Spamerzy zawsze beda :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o grę to nie polecam. Bardzo słaba produkcja, a miałem nadzieję na coś więcej, jako ktoś, kto lubi uniwersum AvP. Nawet predatorem gra się nudnawo, a co dopiero marine i alienem.

Nie warto wydawać na nią pieniędzy. Nie tylko, że słaba to krótka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest generalnie konsolowa więc czego się spodziewać, myślenia? Na własną rękę? Od konsolowców?

To brzmi tak, jakby na PC byli sami tytani intelektu, a konsolowcy to banda barbarzyńców nie potrafiących jednocześnie chodzić i mówić... Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? I w czym inne FPSy są bardziej wymagające myślenia?

Moim zdaniem to co zrobili w Rebelionie i czym się szczycą w materiałach czyli zrównoważenie ras jest błędem bo polega na osłabieniu a to psuje atmosferę.

Dla mnie zrównoważenie jest odpowiednie. Może Alien nie jest w stanie walczyć z Predatorem jak równy z równym, ale przecież do tego ma inne środki.

Opieram się na filmach a przecież jeden obcy rozwalił załogę w Alien, Marins nie mieli szans w Aliens (wpadali w panikę).

Gra nie jest wiernym odwzorowywaniem filmu, jeśli chodzi o gameplay, więc takie porównania są nieco nie na miejscu.

Poza tym jak łatwo można dodać jakiś znajomych, czy dostać się do konkretnej grupy (jeśli coś takiego istnieje)? To moja pierwsza gra korzystająca ze Steama i chyba tego jeszcze nie ogarniam.

Aliens vs. Predator nie korzysta ze Steama w multi w takim sensie, w jakim korzysta z niego seria Left 4 Dead. Wystarczy powiedzieć, że całe Steamowe wsparcie to - jak na razie - możliwość tworzenia listy znajomych, weryfikacja czy jesteś w grze, zapraszanie znajomych do gry. I tyle. Do tego jest to bardzo upośledzone zapraszanie ze względu na ograniczenia multi w stylu "peer to peer" rodem z konsol. Serwery dedykowane miały być w poniedziałek, ale dotąd nie wiadomo co się z nimi dzieje.

A mnie juz zaczyna strasznie irytowac kampienie predatorow na kolumnach na mapie Ruiny.

Grając Alienem zupełnie mi to nie przeszkadza. Parę Stealth Killów w ten sposób zarobiłem.

Zauwaz ze predator ma az wirstblade, wlocznie, dysk, plasma, miny, tak wiec czemu spamuja tylko ta jedna bronia?

Czemu Marines spamują pulse rifle? Każdy używa takiej broni, jaka mu odpowiada i tyle. Sam połowę zabójstw na jednej mapie miałem dzięki włóczni, bo akurat chciałem poćwiczyć.

Nie warto wydawać na nią pieniędzy. Nie tylko, że słaba to krótka.

Jakieś argumenty na poparcie? Bo tak można zjechać dowolną grę. Nawet taką, w którą się nie grało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieram się na filmach a przecież jeden obcy rozwalił załogę w Alien, Marins nie mieli szans w Aliens (wpadali w panikę).

Gra nie jest wiernym odwzorowywaniem filmu, jeśli chodzi o gameplay, więc takie porównania są nieco nie na miejscu.

Gra opiera się na filmach i kupując grę, której nazwa kojarzy się z filmem mam nadzieję, że będzie jak najbardziej zblizona do tego co oglądałem. Nic chcę strzelanki która będzie trochę podobna, ale takiej która będzie jak najbardziej zbliżona do filmu. Nie zależy mi na tym aby wszyscy mogli zdobyć taka samą ilość punktów przy takiej samej wprawie. Wolę się bać obcego i wpadać w panikę jak się pojawi. Lepiej byłoby gdyby to bilansowali w AvP3 większą ilością ludzi w stosunku do obcych a nie równymi szansami w bezpośrednim starciu. W AvP2 było to lepiej rozwiązane. Takie jest moje zdanie ale każdy może mieć własne. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto wydawać na nią pieniędzy. Nie tylko, że słaba to krótka.

Może nie warto wydawać, aż 120 zł., ale już widziałem w necie za 100zł. Ta gierka szybko stanieje i jak już będzie kosztowała mniej niż 80zł., to warto kupić. Prawdą jest, że gra jest krótka, ale przecież dwójka też była krótka i też była droga. I nie zgadzam się z twierdzeniem, że gra jest słaba. Jako człowiek, który nie lubi się stresować podczas grania i lubi miło spędzić czas podczas grania, z przyjemnością przeszedłem grę na poziomie niskim. Tak mi się spodobała, że postanowiłem zdać ją jeszcze raz na poziomie normalnym. Poza tym warto grę kupić dla samego multiplayer'a. Steam trochę denerwuje, ale gra się bosko!

Swoją drogą raz miałem taką sytuację DM-ie: idzie sobie marines i zachodzi go predator (oczywiście dokonując na nim egzekucji), którego zachodzi alien (który również dokonuje egzekucji), którego zachodzi inny predator (i zgadnijcie co robi?), którego rozwaliłem za pomocą granatnika, żeby na sam koniec dostąpić honoru i zginąć z rąk predatora. MULTI rządzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie juz zaczyna strasznie irytowac kampienie predatorow na kolumnach na mapie Ruiny. Takiego bezczelnego podejscia do tematu jeszcze nigdy nie widzialem, ba nawet kamperzy z COD4 nie sa az tacy dobrzy. Siedzi sobie taki na krawedzi i tylko non stop dysk puszcza.

A jak sie mu zwroci uwage ze noob jest, to zaczyna pyskowac. Smutne.

Pamiętam jak grałem niedawno w Ruinach TDM gatunkowy. Walka toczyła się między 3 predatorami i 2 Marines (i możliwe, że z początku był też 1 Alien). Ja byłem oczywiście w pokrzywdzonym teamie Marines. Jak łatwo się domyślić przegraliśmy. Bardzo dużo kampili i ściągali nas dyskiem albo plazmą. Ale taka to już postać. Nastawiona na chowanie się, atakowanie z zaskoczenia etc. Ostateczne wyniki były TAKIE

Wyobraź sobie, że kiedyś ja grając marinem na tej misji zostałem wyzwany od noobów i cheaterów -.- Bo gość grający predo dostawał po tyłku.

Wszystkie postacie są moim zdaniem zrównoważone. Każda ma swoje plusy i minusy. Ja uwielbiam grać alienem za jego szybkość poruszania się i możliwość dostania się w każde miejsce w szybkim czasie. No i oczywiście silne, ogłuszające uderzenie ogonem z sufitu lub ściany ^^ Wystarczy dwa razy uderzyć i trup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy są najgorsi. Gra trochę gorzej i dostaje po dupie to zacznie cię wyzywać i ucieknie z gry. Ja też nie jestem jakimś super graczem i przeważnie dostaję baty (zwłaszcza jak gra wylosuje mi aliena, albo predatora), ale jeszcze nigdy sam nie uciekłem. Nie lubię sromotnie przegrywać, ale po to gra się z lepszymi, żeby z czasem też stać się lepszym (oczywiście pyszałków, też nie lubię). A jeśli nawet podczas gry uciekam to tylko dlatego, że samo mnie wyrzuca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem, ale wreszcie mogę grać bez zacinek. Dawniej Marines nie dawało się grać, ponieważ gra działała zbyt wolno i nic nie dało się ustrzelić. Dziś to się skończyło i mogę szczerze powiedzieć, że multiplayer jest AWESOME ! Wreszcie mogłem czerpać pełną przyjemność z Plagi czy Polowań na Predatora. Tak samo będzie z TDM, wreszcie Marines przestanie być dla mnie tajemnicą ^^. A takie akcje, jakie mogą się rozgrywać w tej grze to po prostu cud, miód i marmolada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos multiplayera to dzisiaj miałem ping ponad 1800. A przed chwilą rozegrałem bardzo ciekawy mecz rankingowy w dominację. Mianowicie było 4 obcych na 4 marines. Ale po rozpoczęciu gry zrobiło się 4 obcych na 2 marines. No więc jeden z marines stwierdził, że to nieuczciwe i uciekł. I tak zostałem sam na placu boju przeciw 4 obcym. 14 fragów zdobyłem, ale mecz przegrałem 102 do 1.

Nie wiem czy kolega, który stał u mego boku i uciekł jest na tym forum, ale kurcze... tak się nie robi. To tylko zabawa i przegrana w meczu to nie powód do złości. Pozdrowienia dla prawdziwych graczy, którzy walczą do końca i nie ubliżają lepszym od siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ze złości trochę na wyrost rzuciłem oskarżenie. Wyglądało to tak jakby uciekł, choć możliwe, że to gra go wyrzuciła. Też jak dzisiaj grałem i przegrywałem gra mnie wyrzuciła. Też mogli pomyśleć, że uciekłem. W każdym bądź razie zostawiam to jego sumieniu.

Was też tak często z gry wyrzuca? To wina słabego neta, czy ten "cud techniki" steam tak odwala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy gra się zacznie, to nie wywali chyba, że Gospodarz wyjdzie lub STEAM padnie. Co innego przy ładowaniu gry lub przy wchodzeniu na serwer. Wtedy często zdarzają się ''nieudane połączenia'' czy ''przekroczenia limitu czasu połączenia''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest generalnie konsolowa więc czego się spodziewać, myślenia? Na własną rękę? Od konsolowców?

To brzmi tak, jakby na PC byli sami tytani intelektu, a konsolowcy to banda barbarzyńców nie potrafiących jednocześnie chodzić i mówić... Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?

Na podstawie threadu na forum devów w którym konsolowcy płaczą, że chcą mieć autocelowanie przy atakowaniu obcym, bo sobie nie radzą z orientacją przy bieganiu po ścianach.

Opieram się na filmach a przecież jeden obcy rozwalił załogę w Alien, Marins nie mieli szans w Aliens (wpadali w panikę). A w Predatorze jeden predator rozwalił bez problemu jednostkę specjalną. I tak moim skromnym zdaniem powinno być w klimatycznej grze.

Problem w tym, że w komiksach ( które są generalnie głównym materiałem źródłowym odnośnie uniwersum AVP ) Predator bierze po siedmiu obcych na każdą rękę i jeszcze piętnastego zagryza.

A odnośnie colonial marines w Aliens: weź pod uwagę, że oni weszli w kolonię obcych jak do osiedlowego po bułki. Ogarnięci i przygotowani na takiego wroga marines jednak sobie radzą... trochę lepiej. Chociaż zazwyczaj i tak się to kończyło bombardowaniem z orbity.

Tak samo z Predatorem - pamiętasz tych cwaniaków z dwójki, którzy odkryli system widzenia Predatora? Wprawdzie im nie wyszło, fakt, ale jednak walka wyglądała zupełnie inaczej niż koszenie dżungli w zasięgu widzenia zostawiając za sobą brązowe ślady w wykonaniu Dutcha i spółki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak to jest z tym zabiepieczeniem jeśli chodzi o STEAM. Mogę tą grę zainstalować na innym piecyku, a jeśli tak to ile razy ? Czy żeby poszło to grę zainstalowaną na innym piecu i tak muszę obsługiwać swoim kontem STEAM ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak to jest z tym zabiepieczeniem jeśli chodzi o STEAM. Mogę tą grę zainstalować na innym piecyku, a jeśli tak to ile razy ? Czy żeby poszło to grę zainstalowaną na innym piecu i tak muszę obsługiwać swoim kontem STEAM ?

Grę rejestrujesz na swoim koncie steam. Więc tak myślę, że warunkiem żeby zainstalować grę na innym komputerze jest zalogowanie się na swoim koncie gdyż gra jest z nim powiązana ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jak to jest z tym zabiepieczeniem jeśli chodzi o STEAM. Mogę tą grę zainstalować na innym piecyku, a jeśli tak to ile razy ? Czy żeby poszło to grę zainstalowaną na innym piecu i tak muszę obsługiwać swoim kontem STEAM ?

Grę rejestrujesz na swoim koncie steam. Więc tak myślę, że warunkiem żeby zainstalować grę na innym komputerze jest zalogowanie się na swoim koncie gdyż gra jest z nim powiązana ;)

Jesli tylko zalogujesz sie na swoim koncie na Steam to mozesz instalowac gre na kazdym kompie. Nie musisz nawet miec plytki - po zalogowaniu sie wchodzisz do zakladki moje gry i sciagasz ja na kazdy komp. Oczywiscie gra ni zadziala jednak u kolegi zalogowanego jako ktos inny, ale to nie duzy problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...