Skocz do zawartości

Diablo (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Powiem krótko: jestem niesłychanie rozczarowany i chyba zbyt długo w tą grę nie pogram. Po uruchomieniu dowiedziałem się, że wycięto z niej absolutnie wszystkie powody, dla których grałem w Diablo 2: gracz nie ma kompletnie wpływu na rozwój postaci. O ile w D2 można było stworzyć 10 nekrosów i każdy walczyłby na inny sposób, tutaj wszystko jest takie samo - po jednokrotnym przejściu gry jedną postacią, nie ma po co do niej wracać po raz kolejny. Jestem na siebie wściekły że zaufałem marce i kupiłem grę w ciemno, bez czytania o niej informacji ani grania w demo.

Blizzard zostaje skreslony z listy moich zaufanych tworców gier...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że osoby narzekające na poziom trudności srogo się zdziwią gdy wejdą na koszmar xD xD. Normal można powiedzieć, że poszedł jak z płatka.

Jestem w połowie drugiego aktu koszmaru i myślę o zaprzestaniu grania solo, bo z niektórymi grupami stworów (2 grupy elit lub championów na raz) jest bardzo ciężko wygrać samemu. OP combo affiksów na stworach to zamarazanie i spopielenie(stopienie?).

Jak coś gram Monkiem : kruzd#2255

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP x 2 co ty [ciach] ?

Kochasz drzewko z D2 które dawało pozorną wolność ? Przecież bez gotowców z neta twoja postać była stracona.W D3 ten element jest znacznie lepszy,zawsze możesz zmienić sobie skill i dopasować do sytuacji

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaX - tylko ze ja nigdy nie używałem gotowców z neta. Dla mnie cała przyjemnośc z gry w Diablo 2 opierała sie na wymyślaniu nowych dróg rozwoju, jakimi moga podązyć moje postacie...

W Diablo 2 wnerwiające było, że w przypadku dueli z graczami umiejętności postaci i gracza miały minimalne znaczenie, a większość rozstrzygała się o sprzęt. W Diablo 3 umiejętności nie mają już żadnego znaczenia - teraz postacie róznią się tylko sprzętem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie: bezdura...mając x umiejętności razy x modyfikacji każdej to każdą grę możesz przejść inaczej nawet tą samą postacią. Ba, takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba tworzyć jakiejś liczby postaci tylko w locie modyfikujemy naszego hero.

Po drugie w DII jak nie zrobiłeś postaci pod gotowy build to nawet zabicie Diablo na normalu potrafiło napsuć krwi a na wyższych poziomach było w zasadzie niemożliwe (kasy na teleporty i mikstury nie starczyłoby).

Nowy Diabełek jest bardzo dobry. Pomijając pewne uciążliwe elementy interfejsu czy też powtarzające się kwestie podczas rozmów postaci w drużynie jest nieźle. Grafika w 1 akcie odstrasza...ni to mrok, ni to cukierkowe. W II jest już bardzo dobrze...czuć

żar z nieba podczas spacerów po pustyni

.

Poziom trudności nieźle wyważony, choć mnich jest lekko przegięty (ahhhh...wspomnienie hellfire!). Boli też spora ilość bugów co w związku z tyloma latami produkcji i testów jest nie do pomyślenia.

Serwery działają już dobrze...czasem trzeba minutę spędzić w kolejce.

Wczoraj noc zarwałem...teraz idę spać, ale rano po siłowni męczę dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kravenem, wybacz Lordzie, ale bzdurzysz. Sam właśnie przełączyłem się moim WD z przywołańców (został tylko jeden wielki golem) na klątwy i ogólnie crowd control, bo zwyczajnie pieski już nie wyrabiały. A jest jeszcze masa umiejętności w odwodzie, których nie używam (być może jeszcze, Koszmar znów może wymusić inną taktykę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swojej opinii, a mi się gra po prostu nie podoba. Doszedłem do katedry i zwyczajnie nie mam ochoty grać dalej - dla mnie gra utraciła całą magię i moc poprzedniczki. A warto powiedzieć, że byłem przed premierą pozytywnie nastawiony - w przeciwnym razie nie obleciałbym dzisiaj pięciu sklepów w poszukiwaniu swojego egzemplarza.

Nie przemawiają do mnie te błyski, huki i Warcraftowa grafika. System rozwoju postaci też podejrzanie podobny do Warcrafta 3 (czekasz aż wszystko się odblokuje...).

(A jeśli chodzi o ogólny stosunek do nowszych tytułów Blizzarda, Starcraft II bardzo mi się podobał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co jest grane z tymi achievementami? Pominęło mi np osiągnięcie za zabicie Króla Szkieletów.. Wam też się tak dzieje?

Tak już i w SC II było. Jak BN jest przeciążony albo coś na nim robią to z osiągnieciami jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że są problemy z przeciążonymi serwerami. Oraz, że nie można się zalogować i trzeba czekać. Mam grę już kupioną, dzisiaj rano, ale jeszcze jej nie instalowałem, bo czekam aż sytuacja się unormuje i aż blizzard coś z tym zrobi.

Czy problemy te zniknęły? Jeśli nie to mam instalować grę, czy jeszcze się wstrzymać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i kilkorga znajomych z którymi gram takich problemów nigdy nie było (znikające postaci lub achiki), ale ludzie na to zwracają uwagę, że u nich wystąpiły takie komplikacje - każdy powie Ci inaczej.

Ja bym zainstalował - wbiłem już 20 lvl i jakoś gram spokojnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę właśnie przeszedłem, 32 lvl Witch Doctora. Zajęło mi to równe 20h i cóż powiedzieć... jestem zachwycony. Nie stwierdzę, czy to 'stare dobre Diablo', czy ma 'ducha poprzedniczek' i czy 'spełniło oczekiwania'. Powiem po prostu, że grą jestem zachwycony, zarówno grafiką, postaciami, grywalnością jak i fabułą. Chociaż końcówka

IMO trochę zbyt radosny happy end, ale pewnie dodatek pokaże, że wcale nie jest tak cudownie

:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawiają do mnie te błyski, huki i Warcraftowa grafika. System rozwoju postaci też podejrzanie podobny do Warcrafta 3 (czekasz aż wszystko się odblokuje...).

Tak wiemy, za kolorowy i wyprany z klimatu. Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać, tyle się naczytałem przed premierą jakie to Diablo barwne, WoW'owe itp. Nic ino tęcze i jednorożce.

A tak serio, gra ma prawo Ci się nie podobać, sam mam kłopoty z przetrawieniem pewnych rozwiązań jakie Blizzard przeforsował. Mimo wszystko z grubsza podoba mi się to, co widzę. Cóż, kwestia gustu.

A propo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co cieszę się guest passem od znajomego. Jakoś w becie bardziej mi Demon Hunter podchodził, teraz jakoś nie czuję już tej frajdy, za to spróbowałem Witch Doctora i chyba już przy nim pozostanę:D Wcześniej nie byłem doń przekonany, a teraz stwierdzam że to bardzo fajna i klimatyczna postać:)

Aha nie miałem ani razu problemu z logowaniem, aczikami, czy postaciami. Jedyne co się czasami zdarza to chwilowe skoki opóźnienia.

W ogóle w Old Tristram natrafiłem na fajne nawiązanie do jednego z questów z pierwszej części, mianowicie Anvil of Fury na którym leżał 'Worn Griswold Edge' - czyli zużyty najlepszy miecz (w singlu) z pierwszej części:D

Co się robi z Black Mushroom?

Edytowano przez Rennard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co jest grane z tymi achievementami? Pominęło mi np osiągnięcie za zabicie Króla Szkieletów.. Wam też się tak dzieje?

Widać mam farta, gdyż za każdym razem bez problemów loguję się do gry no i wszystkie achivementy mi działają :happy: Ciekawe, od czego to zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak gralem od 21.00 do 2.30 to wbilem jakos i acziki nie były naliczane wszystkim. Teraz juz i logowanie i acziki działają a postacie nie znikają, myślę że mozna grać spokojnie. Diablo 3 jest dla mnie i moich kumpli gra wspaniała! Mamy ogromną frajde z każdego itemku i dajemy je sobie bez myśli o korzyści materialnej. Ja cos dam, raz mi dadzą i gra gitara. Jestem juz na 2 akcie koszmaru z 39lvl Witch Doctorem, 6 lvl kowala i 4 chyba jubilera. Gralem dzis prawie 12godzin ale było warto. To jest to na co czekałem, mam gdzies jeczenie marud. Mam prośbę do takich ludzi, nie zalcie sie co chwile jakie to Diablo jest beznadziejne, chcecie na siłę psuć ludziom zabawę? Btw znalazł juz ktoś legendarny lub setowy item?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sklepy wcale nie oszczędzają ludzi. Wygląda na to, że klucze mają non stop, ale wysyłają je partiami, by co chwilę podbić cenę, bo ludzie i tak kupią. Przypomina mi to akcje piekarzy po powodzi, gdzie ludzie zostali ograbieni z majątków przez żywioł, a pazery bogacili się na cudzym nieszczęściu. Tu akurat zabieg jest nieco inny, bo D3 nikomu nie jest do życia niezbędne, jednak marketing pierwsza klasa. Monitoruje ten serwis[LINK] i cena sprzed kilku dni aukcji na allegro to ~164 zł. Parę godzin temu cena wynosiła 199 zł, lecz "brakowało kluczy". Dali rzut po dwudziestej, ludzie moment wyklikali. Teraz cena wynosi 220 zł i IMO pewnie jeszcze wzrośnie aż dojdzie do ceny "battlenetowej" (~260 PLN za klucz). No cóż, jak dla mnie to kogoś zdrowo pogrzało, by nie użyć słów wulgarnych, chociaż takie na język mi się cisną. Trudno, nie pogram w D3 w tym tygodniu, może nawet w tym miesiącu, a jak wszyscy podbiją ceny do ~250 to również i w tym roku. W balona robić się nie dam, rozumiem do 200, ale powyżej to już lekka przesada. Niech sobie dymają z kasy kraje Europy Zachodniej, a nie kraj z cenami Zachodu, a zarobkami Wschodu. Nie jestem tym procederem zaskoczony(Pieniądz nie śmierci, toż to czysty biznes), choć jak dla mnie to buractwo i wyzysk ludzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawiają do mnie te błyski, huki i Warcraftowa grafika. System rozwoju postaci też podejrzanie podobny do Warcrafta 3 (czekasz aż wszystko się odblokuje...).

Ale zdajesz sobie przy tym sprawę, że już w DII były te błyski i huki? Moc komputerów jedynie nie pozwoliła, moim zdaniem, blizzardowi wprowadzić tego co jest teraz. Powiem Tobie właśnie tak...dzięki tym błyskom (które wcale takie kolorowe nie są) czuć potęgę prowadzonej postaci. To nie byle czytelnik...to jest już moderator! ;)

PS. Mam jeszcze pytanie. Wykonałem sobie berecik u kowala i ma on wolne miejsce, chyba na gema czy coś. W DII po prostu mogłem coś tam wsadzić...jak w tej części i co można wsadzić w wolny slot?

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem sobie berecik u kowala i ma on wolne miejsce, chyba na gema czy coś. W DII po prostu mogłem coś tam wsadzić...jak w tej części i co można wsadzić w wolny slot?

Tak samo jak w D2, przenosisz gema na item i ci wskakuje do niego. Później odblokujesz kolesia, który będzie mógł też wyciągać gemy z itemów za pieniądze nie uszkadzając przy tym ani itema, ani gema. Gemy zaczynają wypadać dopiero gdzieś tak w połowie drugiego aktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawiają do mnie te błyski, huki i Warcraftowa grafika. System rozwoju postaci też podejrzanie podobny do Warcrafta 3 (czekasz aż wszystko się odblokuje...).

PS. Mam jeszcze pytanie. Wykonałem sobie berecik u kowala i ma on wolne miejsce, chyba na gema czy coś. W DII po prostu mogłem coś tam wsadzić...jak w tej części i co można wsadzić w wolny slot?

Znajduje się klejnoty, działające identycznie jak w II. Jest nawet rzemieślnik będący odpowiednikiem Kostki Horadrimów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...