Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

W reklamie Go2Arena napisali zamiast "gildii" "gildi", podobny błąd jest w samej ofercie Diablo 3, która jest świetna, pomimo wszysztko, "kategori" zamiast "kategorii". Zgłosiłem im już, powiedzieli, że ich grafik nad tym pracuje :laugh:.

Niemniej profesjonalizmu nigdy za wiele, a takie krzaczki zniechęcają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że śmiało można tam kupować. To samo było przy premierze World of Warcraft: Cataclysm - kod wysyłali wcześniej, pudełko dosyłali później. Część osób dostała niemieckie pudełka z grą, ale sprzedawca wymieniał z czasem te niemieckie pudełka na angielskie.

Jeśli komuś zależy na tym, aby jak najszybciej odpalić grę po premierze, to ten sposób zakupu jest jak najbardziej ok. Sam się nad tym zastanawiam. Co prawda nie zamierzam grać od razu o północy (niektórzy pracują), ale też nie wiem o której dam radę wrócić z pracy, a następnie ze sklepu, a to w moim przypadku może trwać nawet i ponad godzinę. Posiadanie kodu dzień przed premierą i otrzymanie pudełka z grą dwa, trzy dni po premierze jest całkiem rozsądnym wyjściem w takiej sytuacji. Wracam z pracy, instaluje grę, czekam aż brat się zaloguje i... GRAMY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie podejście z jajem do reklamowania swojej oferty jest trochę nieodpowiednie jak dla mnie, nie to że nie można się pośmiać czy coś tylko odstrasza to potencjalnych konsumentów. Widzisz takie coś i widać że połowa rzeczy jest naciągana to się zastanawiasz czy reszta to też nie jest jakiś przekręt. Takie coś wygląda jak szukanie łosi którzy się nabiorą na niby prezenty. Chodzi o samo podejście do czegoś takiego.

Taki kod jest może i fajny jak ktoś chce grać od razu po starcie gry. Ale jeśli ktoś ma słabego neta to i tak będzie to pobierał dosyć długo. Ja tam wolę pudełkowe wersje, grę i tak mi wyślą kurierem dzień wcześniej (powinna dojść w jeden dzień). Nie zamierzam też się pchać jak najszybciej do gry mam inne obowiązki jeszcze, dopiero gdy wszystko załatwię siądę do pc żeby pograć. (pewnie przez tydzień nikt mnie nie będzie widział :D).

Co do imion śmiesznie będzie jeśli się okaże że będzie widoczna nazwa z konta, a nie z gry. Ale jak to inaczej zrobić? Tak musi być żeby było wiadomo kto jest kto. (Chociaż nie wiadomo jak to zostało zrobione) Trochę lipa bo ktoś się namęczy nad nazwą a i tak widoczny będzie nick.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wziąć pod uwagę również to, że w grze będziemy widzieć głównie nick gracza - battletaga, a nie imię jego bohatera.

Właśnie o tym chciałem wspomnieć. Czy w grze będzie widać imię postaci, czy login konta z battlenetu/tag gracza?

W grze będzie widać i battletag gracza z battlenet oraz nick postaci (w oknie czatu będą się one różnić kolorami, gdyż czasem my coś napiszemy, a czasem nasza postać coś powie). Pamiętajmy, że battletag to nasz nick + numer określający, którzy w kolejce wybraliśmy daną ksywkę. W grze tylko na liście przyjaciół zobaczymy pełny battletag (nick z numerem), w grze będzie to sam nick. Dlatego ja osobiście polecam stworzyć taki sam battletag jak nazwę postaci by się to nie myliło podczas co-opa. Plusem jest też to, że nie musimy pędzić w dniu premiery do domu by zarezerwować sobie imię dla postaci. W grze mogą być nawet 4 tak samo nazwane od 4 różnych graczy :)

Ciekawostka dla grających mnichem - Bliiz wprowadził 3 animacje dla 3 jego umiejętności Dashing Strike, Crippling Wave, Deadly Reach i planuje kolejne Exploding Palm, Way of the Hundred Fists, Fists of Thunder. Jest to dobra nowina dla osób, które raziło zakładanie broni na plecy podczas ataku lub podwójne daibo.

Źródło:

http://www.diablofans.com/blizz-tracker/to...for-monk-blizz/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy tym koncie Battle.net, to chciałbym się zapytać, czy zdobyte przez nas osiągnięcia w Diablo III, będziemy sobie przeglądać logując się na nie i po prostu przeglądając stronę internetową? Pytam się dlatego, ponieważ moją jedyną grą na tym koncie jest World Of WarCraft w wersji trial, w którego grałem może pół godziny :trollface: .

W ogóle miło by było, gdyby były jakieś linki na Gamer Tagi lub bannery z tymi achievementami, które zdobyliśmy, bo ponoć jest tego trochę do odblokowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym patchem resetowali wszystkie postacie i acziki więc gdyby nie to, to możliwe że ja bym ci zrobił te acziki wcześniej :laugh: W każdym razie już się nie mogę doczekać aż wbiję zęby w zaliczanie aczików w pełnej wersji!

BTW coś czuję że RMAH nie wyeliminuje czarnego rynku w Diablo 3. Prowizje w grze są cholernie wysokie! Jeśli sprzedasz jeden item za 11euro, Blizzard zabiera ci 1euro i masz już 10 euro. Jeśli chcesz przelać to na paypala Blizzard zabiera ci 15% i masz już 8,5euro. A jeszcze paypal zabierze ci prowizję gdy będziesz chciał eurosy zamienić na złotówki :sad: Więc zamiast dostać 11euro dostajemy niecałe 8,5euro na czysto pfffff. Natomiast głupotą jest dla mnie zabieranie golda za sprzedanie itemu w AH. Wystawiasz Item za 1 000 000 golda a po sprzedaniu go Blizzard zabiera ci 15% czyli 150 000golda. Na cholere im ten gold!!!!!

AH to lipa, itemy za gold będę sprzedawał na czatach, heh.

Edytowano przez Dariusxq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam obojętne ile zarobię na grze i ile mi z tego zabiorą. Część tych funduszy pójdzie pewnie na utrzymanie gry i wspieranie jej przez lata. Mi raczej nie zależy na zarabianiu na grze ale jak jest taka opcja to pewnie z tego skorzystam :), a że zabiorą tam parę % to już mnie nic osobiście nie obchodzi. Fajnie by było jakby część tych pieniędzy z handlu szła na rozbudowę gry (pewnie tak będzie). Będą wspierać tą grę przez lata, a my będziemy myśleć że robią to praktycznie za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę cię, jak chcesz rzucać pieniędzmi dookoła w jakimś wyższym celu to idź do kościoła i daj na tacę. Zły na RMAH jestem bo nie będzie się opłacało sprzedawać drobnicy za 1-2euro, bo liczyłem że prędzej sprzedam dużo badziewia za 1-2euro niż jeden super hyper legendarny za 20euro. Powinni zrobić tak jak na Allegro jest, płacisz parę groszy za wystawienie aukcji, a za sprzedany przedmiot dajesz 5% i byłoby w porządku. Niesprawiedliwe jest to że w USA biorą 1dolca za sprzedanie itemka, a w europie już 1euro. Nie wiem ja chyba podziękuję pośrednikom, a pierwsze znalezione legendarne itemki zostawię dla siebie. Za parę miesięcy jak będę miał gz eq dla wszystkich 5 klas pomyśle nad handlem za pieniążki. Może do czegoś Blizz coś zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam te parę % nie obchodzi nie zamierzam zarabiać na grze i tyle wolę mieć na sobie lepsze eq, a to co słabsze oddam kolegą. Dopiero po 6-8 miesiącach może coś sprzedam. A tak to nie mam zamiaru sprzedawać tych słabszych i tych lepszych. Trochę to zajmie bo trzeba uzbierać jak najlepsze eq dla każdej postaci. Oni chcą za to utrzymywać grę, żeby gra się rozwijała, nikt Ci nie każe sprzedawać rzeczy, jak chcesz to sprzedawaj a jak nie to chomikuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darthmetalus

Nie do końca.

Chociaż pośrednio tak.

Działa to tak, że kasa zarobiona na handlu przedmiotami w Daiblo 3 zasila nasze saldo battlenet. Aby wybrać pieniądze z battlenetu musimy mieć do swojego konta bn przypisane konto paypal, za którego pośrednictwem zrobimy już zakupy na większości internetowych serwisów.

Osobiście nie jestem zaskoczony dość wysokimi opłatami za handel przedmiotami, czy złotem poprzez RMAH. Usługa ma przecież na celu przyniesienie dochodu w taki sam sposób jak wszystkie inne serwisy aukcyjne - przez pobieranie opłat za wystawianie ofert sprzedaży. Na RMAH przynajmniej kasowani jesteśmy dopiero po sprzedaniu itemu, a nie po samym jego wystawieniu. Jednocześnie jest to jedyna bezpieczna opcja na kupno/sprzedaż itemów. Przy handlu na forach czy tradycyjnych serwisach aukcyjnych nie mamy żadnej pewności, że przedmiot faktycznie trafi w nasze ręce. Bo jeśli koleś, z którym "dogadaliśmy się" na zakup itemu na jakimś forum okaże się oszustem, to co nam pozostaje? Napisać PM do admina forum? Ticket do GM'a (i przy okazji ban za handel z pominięciem RMAH)?

Natomiast oprocentowanie GoldAH ma działać jako gold sink, zapobiegający nadmiernej inflacji, na takiej samej zasadzie jak kupowanie itemów etc. u merchantów w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mystic8: Można wiedzieć skąd zdjęcie? Nie ma co, kolekcjonerka bardzo ładna (może nie kolekcjonerka, ale pudełko zbiorcze, chociaż pewnie reszta będzie trzymała równie wysoki poziom). Na mój egzemplarz będę jednak musiał poczekać do 15 maja :(. Na oko widać, że mechanizm otwarcia będzie podobny do tego z EK SCII.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jeszcze jedno w sprawie AH, ale już za złoto. W każdym razie są już od czasów D2 fora w których za forumowe złoto można kupować przedmioty od innych graczy. Nic nie stoi na przeszkodzie by na takich forach sprzedawać itemki za gold i wtedy 15% golda na utopienie nie przepadnie. Bedziesz chciał 1 000 000 golda to wystawisz temat na forum i je dostaniesz, a nie jak w przypadku AH wystawisz przedmiot za który chcesz 1 000 000 golda dostaniesz tylko 850 000gold. Zresztą brak resetów laddera spowoduje że prędzej czy później będzie tyle legendarnych przedmiotów w obiegu że będą one chodziły za grosze. Tak jak ostatnio w D2 było że jeden ist na allegro chodził po 5groszy :laugh: Więc tak na początku wszyscy na raz się rzucą na itemki, ale po paru miesiącach wszyscy się nasycą i będą sprzedawać itemy za psie grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wowie jak masz AH to zabierają trochę golda za każdą transakcję i nikt nie próbuje robić zakupów poza AH, a jak wiadomo golda z wowa ma swoje odbicie w normalnych walutach.

Ogólnie idea kupowania czegokolwiek w "płatnej grze" (a nie F2P) za prawdziwe pieniądze jest nie sprawiedliwe i krzywdzące. Czemu jakiś powiedzmy rozpieszczony dzieciak ma mieć lepsze itemki. Ja grindowałem bosssa przez cały dzień a on pstryk klik i ma taki sam itemek. W szczególności irytujące jest to w BF3 gdzie za kasę można odblokować sobie dodatki do broni etc. Ale wracając do Diablo 3, imo każdy w grze powinnien być traktowany równo, i zaczynać od zera do bohatera nie zależnie od tego jak mu się powodzi w życiu finansowym. Takie zachowanie niszczy gry, a łapczywy blizz liczy na łatwą kasę z prowizji. I wyjdą pewnie takie kwiatki że ja zbierając pieczołowicie gear jest na równo z kolesiem który poprostu wydał sobie kasę na AH. Unfair;(

Zmieniając temat, będzie ktoś z was w Wawie na blizzardowej premierze gry?? I czy ktoś z redakcji CDA też tam będzie?

I jeszcze jedno, czy grę będzie można kupić o 21:00 czy o 00:01? Z tego co widzę to są premiery nocne w różnych miastach polski i zaczynają się o 21:00 więc pewnie będzie można kupic grę właśnie o 21:00, ale dla pewności pytam forumowiczów, może macie jakieś info na ten temat??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AH nie jest absolutnie "krzywdzące". Co mnie to obchodzi, że jakieś "dziecko" (czemu akurat dziecko? :P) kupi sobie 100 itemów z karty kredytowej mamy? To nie jest MMO, gram tu sam, ewentualnie ze znajomymi. A w PvP będzie odpowiednie dobieranie - nie wrzuci nas do meczu z koksem, który ma legendarny set na sobie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede na nocnej premierze Diablo 3! Zrobie sobie zdjecie z mrocznym wedrowcem czy cos :) Gierki nie kupie bo wole miec zaklepane na gram.pl bo moze sie jakis random event trafic ze w koncu nie pojade i bedzie tragedia! A tak to sie wyspie ten ostatni raz i bedzie git. Podobno ma być 500 kolekcjonerek w sprzedaży, więc każdy się załapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodziło mi o to że właśnie takie dzieciaki mnie by irytowały, bo osoba co pracuje i za zarobioną kasę kupuje itemki, jeszcze jakoś zrozumiem.

Co do PvP nie mam zielonego pojęcia jak będzie dobierać przeciwników, szkoda że nei będzie aren na początku, to by się pograło pvp na niskich lvl, a jak wyjdzie po 2-3 miechach, bo same koksy będą , a dla mnie sporą frajdę dają mi walki właśnie na niskich lvl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie idea kupowania czegokolwiek w "płatnej grze" (a nie F2P) za prawdziwe pieniądze jest nie sprawiedliwe i krzywdzące. Czemu jakiś powiedzmy rozpieszczony dzieciak ma mieć lepsze itemki. Ja grindowałem bosssa przez cały dzień a on pstryk klik i ma taki sam itemek. W szczególności irytujące jest to w BF3 gdzie za kasę można odblokować sobie dodatki do broni etc.

Ejj no ale w D2 też mogłeś sobie kupić FG na jakimś forum za prawdziwą kasę i kupić itemy. Tutaj jedyna różnica ja taka, że jest to od razu w grze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni chcą za to utrzymywać grę, żeby gra się rozwijała, nikt Ci nie każe sprzedawać rzeczy, jak chcesz to sprzedawaj a jak nie to chomikuj.

Załóżmy, że ktoś będzie chciał chomikować, to czy wtedy będzie ograniczony pojemnością skrzynki w wiosce (tak, jak to było w Torchlight)? Pewnie w końcu dojdzie do takiej sytuacji, że znajdzie tyle legendarnego lootu i w związku z ograniczoną liczbą slotów w skrzyni czegoś będzie musiał się pozbyć: czy to po prostu wyrzucając na ziemię, czy sprzedając w Domu Aukcyjnym.

Oj, czekają nas ciężkie decyzje :trollface: .

Jest jeszcze jedna sprawa - ktoś, kto liczy tylko na zarobek, to musi przejść grę na poziomie trudności Normalny, w trybie ekspresowym :trollface: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewne nurtujące mnie pytanie dotyczące Tokena od Blizzarda. W przypadku rozładowania się w nim baterii (kiedyś to w końcu nastąpi) jak go odłączyć od konta? Jakich informacji będzie wymagał ode mnie Blizzard? Pytam ponieważ nie podałem nazwiska (cenię sobie prywatność), a jedynie literę przy procesie rejestracji. Widziałem formularz gdzie wymaga się skanu dowodu osobistego. Czy w takim razie mogę bezpiecznie dołączyć do konta token bez zmartwień, że potem Blizz z braku podanego nazwiska mi go nie odetnie w razie rozładowania baterii (a tym samym stracę dostęp do konta)?

Edytowano przez mystic8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...