Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

VETO

Polecane posty

Gość Grumbellgast

VETO! VETO!

Nie wiem, jak nowy Harry Potter mógł otrzymać ósemkę... Wyliczyć wady? Proszę bardzo:

1. Gra jest DIABELNIE krótka... Do przejścia w jeden wieczór...

2. Główny wątek, czyli ucieczka Syriusza Blacka jest opisany bardzo lakonicznie. Wystarczy spojrzeć na końcówkę gry, gdy Harry, Ron i Hermiona znajdują Blacka. Nagle pojawia się Lupin i wszystko im tłumaczy, do tego baardzo szybko. W książce Harry nie dawał sobie nic powiedzieć, a tutaj wszystko jest wyjaśniane w kilka sekund.

3. Gra polega głównie na szkolnej harówce. Nudne wyzwania, do tego by ukończyć grę trzeba zdać wszystko na ocenę celującą. To głupie podejście - gracz jest zmuszony powtarzać wyzwania i zdobyć jedną cholerną tarczę, której się nie wzięło w poprzedniej próbie (co zwłaszcza irytuje podczas wyzwania Glacius, gdzie pod koniec zjazdu szybuje w powietrzu jedna nieszczęsna tarcza. Wystarczy słabo się wybić albo nie z tej strony i już trzeba powtórzyć etap.

A teraz jeszcze jeden "BONUS":

Atuty, które wymienił Czarny Iwan są wyssane z palca. Nie wiem, jaką on miał wersję gry, bo w wersji PC nie można kupić w sklepiku Freda i George'a feterokulek, łajnobomb, pojemników na te dwie rzeczy, eliksirów wiggenowych, odtrutek, napojów wzmacniających, książek Czarnej Magii, księgi Snufflifors i zestawu do opieki nad sowami. Nie ma też możliwości sterowania sową, pojedynków magicznych nie ma, łapania nietoprzerzy i połowów latających pławikoników. Zbieranie kart NIE ZWIĘKSZA wytrzymałości bohaterów (Ba, w wersji PC potworki zadają tak nikłe obrażenia, że zwiększanie wytrzymałości tworzyłoby z tej trójeczki Terminatorów). Wyżej wymienione rzeczy ISTNIEJĄ, ale w wersji na konsole. W wersji PC tych atutów nie ma. Gra jest pierwszym tytułem z "Trójcy Uproszczonych" (Harry Potter i Więzień Azkabanu, Shrek 2 oraz Spider-Man 2).

Echh... Mnie nie wystarcza minigierka z Hipogryfem i ładna grafika... Gdyby gra była dłuższa, a wątek fabularny nie był tak spłycony, to ósemka byłaby w pełni zasłużona. A tak - należy się 6+, może 7. Aha - Iwan, nie rób w CDA recenzji na podstawie wersji konsolowej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veto dla recenzji Soldiers. Gra dostała o oczko za mało.

Poczytaj recenzja na gamershell czy gamespy– tam to dopiero pojechali po Soldiers’ach

Kupuję waszą gazetę od ok 97 roku ....

Noooo .... w takim razie bardzo nieuważnie czytasz. Umknęła Ci bowiem krucjata jaką prowadzi Smg by nie nazywać CDA gazetą. :P

I-Ninja 9? Njwyżej 8

A mógłbyś podać, jakieś argumenty, dlaczego ?

Hehe Gdybyś zaglądał od czasu do czasu do wątku z baniakami to wiedziałbyś, że nie może. A nie może między innymi dlatego, że pisał takie posty :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iCe-doOm

tez uwazam ze przesadzili z ocena soldiers ! imho gra zasluguje conajmniej na 8+ lub 9 !!!! ta gra jest imho strasznie grywalna po dniu praktyki juz opanowuje sie wszystkie klawisze i przyzwyczaja do sterowania (zwyklego i direct)dzwieki niektorych broni sa swietne (tzn z call of duty SERIO !)a poziom trudnosci NIE jest przesadzony... i niepamietam zadnej misji w ktorej by mnie napadlo[na mojego tygrysa] wiecej niz 5 shermanow+ 5 cromwell'ow i pare piechocincow z bazookami... [piechota szla z tej samej stronty co all czolgi wiec mg34 i wszyscy padaja ,phew!]

grywalnosc : 9

grafika : 10

dzwiek : 8

razem : 9

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z oceną gry GTA: Vice City. Moim zdaniem grafika tej gry jest już lekko przestarzała i zasługuje na ocenę ok. 8/10. Audio mimo że jest wykonane poprawnie nie jest idealne, więc ok 9/10. Jedynym ideałem tej gry jest jej grywalność 10/10. Ale biorąc pod uwagę wiele błędów w grze takich jak przejeżdżanie przez niektóre ściany albo wjechanie w drzewo tak że już nie można z niego wyjechać, gra zasługuje co najwyżej na 9/10. 8) :o :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LykwydShalick
Nie zgadzam się z oceną gry GTA: Vice City. Moim zdaniem grafika tej gry jest już lekko przestarzała i zasługuje na ocenę ok. 8/10. Audio mimo że jest wykonane poprawnie nie jest idealne, więc ok 9/10. Jedynym ideałem tej gry jest jej grywalność 10/10. Ale biorąc pod uwagę wiele błędów w grze takich jak przejeżdżanie przez niektóre ściany albo wjechanie w drzewo tak że już nie można z niego wyjechać, gra zasługuje co najwyżej na 9/10. 8) :o :lol:

Grafika: Ma swoj klimat... nie jest idealna (we wczesniejszej Mafii byla duuuzo lepsza) ale dzieki temu gra chodzi juz na P450 z 128 Mb ramu...

Audio: Kolego... do wszystkiego w GTA:VC mozesz sie przyczepic ale wlasnie audio JEST idealne. Jesli ktos zastanawia sie "o co chodzi Shalickowi" odpowiem: Stacje Radiowe (tak jest Z Duzych Liter). W GTA3 wrzucalem sobie wlasna muzyke. W VC juz nie. Dlaczego? poniewaz muzyka Flash FM, V-Rock, czy... czego tam jeszcze doskonale budowala klimat lat '80 (a o to chyba chodzilo).

Jeszcze kwestia bugow. W Mafii czy True Crime (gralem tylko na PS2, moze w wersji PC cos sie pod tym wzgledem zmienilo) bledow polegajacych na 'wbiciu sie w cos' jest duzo, duzo wiecej. Co wiecej, w GTA:VC zwykle lekarstwem na to byla zmiana samochodu a w takim True Crime czesto rozwiazaniem okazywal sie tylko Load...

Tak czy inaczej. dziesiatke dla GTA:VC uwazam za absolutnie sluszna. Dziekuje z uwage :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z oceną gry GTA: Vice City. Moim zdaniem grafika tej gry jest już lekko przestarzała i zasługuje na ocenę ok. 8/10. Audio mimo że jest wykonane poprawnie nie jest idealne, więc ok 9/10. Jedynym ideałem tej gry jest jej grywalność 10/10. Ale biorąc pod uwagę wiele błędów w grze takich jak przejeżdżanie przez niektóre ściany albo wjechanie w drzewo tak że już nie można z niego wyjechać, gra zasługuje co najwyżej na 9/10. 8) :o :lol:

a więc mówisz że grafika gry jest nieco przestarzała :D:D ,no to tak ,jAAsne hehe. a może inaczej, ale jak przestarzała?hę?a wiesz że niedługo wyjdzie san andreas, a skoro vice city wyszło dosyć dawno to ma prawo być przestarzała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość iCe-doOm
Nie zgadzam się z oceną gry GTA: Vice City. Moim zdaniem grafika tej gry jest już lekko przestarzała i zasługuje na ocenę ok. 8/10. Audio mimo że jest wykonane poprawnie nie jest idealne, więc ok 9/10. Jedynym ideałem tej gry jest jej grywalność 10/10. Ale biorąc pod uwagę wiele błędów w grze takich jak przejeżdżanie przez niektóre ściany albo wjechanie w drzewo tak że już nie można z niego wyjechać, gra zasługuje co najwyżej na 9/10. 8) :o :lol:

a więc mówisz że grafika gry jest nieco przestarzała :D:D ,no to tak ,jAAsne hehe. a może inaczej, ale jak przestarzała?hę?a wiesz że niedługo wyjdzie san andreas, a skoro vice city wyszło dosyć dawno to ma prawo być przestarzała?

Ale imho Vice City grafike mialo przestazala za swoich czasow... jak niewierzysz to porownaj grafike VC do np Chrome'a ktory [uwaga wazny argument] JEST Z POLSKI !!! czyzby Techland>Rockstar ? ;p ? dzwiek w VC tez jest raczej do d**py. Crockett[sorry jak przekrecilem] aka Shadow Knight mial pewnie b. dobry humor jak pisal ta recenzje ;-]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale imho Vice City grafike mialo przestazala za swoich czasow... jak niewierzysz to porownaj grafike VC do np Chrome'a ktory [uwaga wazny argument] JEST Z POLSKI !!! czyzby Techland>Rockstar ? ;p ? dzwiek w VC tez jest raczej do d**py. Crockett[sorry jak przekrecilem] aka Shadow Knight mial pewnie b. dobry humor jak pisal ta recenzje ;-]

a co wogóle masz na myśli mówiąc "przestarzała"???? pikseloza, kańciaste modele???? (ja takich nie zauważyłem, grając z opcjami grafiki na HIGH). z innej bajki, Chrome to FPS, a GTA to TPP do tego rozgrywające się w mieście, a wszystkie algorytmy przechodniów, samochodów itp. zajmują troche pamięci. według mnie, chociaż nie jest ona fotorealistyczna, to jednak jest ładna. i co masz do dzwięku. a może byś jeszcze powiedział co jest do d**py???? bo uważaj, teraz będą takie tródne słowa, których większość nie rozumie, a mianowicie KONKRETY I PRZYKŁADY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LykwydShalick

Jak juz pisalem niewiele gier ma lepszy dzwiek niz gta:vc. Jesli wedlug ciebie byl "do d**py", kup sobie lepsze glosniki :P. A to, ze Shadowknight mial dobry humor podczas pisania recenzji jest raczej oczywiste. Tez mialem dobry humor po tym jak zagralem w GTA:VC.

Dziwi mnie jedna kewstia... Jeszcze nikt nie rzucla sie do ocreny DOOM3... Przed premiera setki gosci krzyczalo "D3 zmiecie z ziemi HL2 a tym bardziej FarCry!" A teraz..? Z drugiej strony to szkoda, ze D3 okzal sie tylko bardzo dobrym FPSem i niczym ponad to...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na obiecane veto...

FIFA 2005

Pozwolę się nie zgodzić w kilku fragmentach recenzji Qn'ika. Więc zaczynamy ;)

:arrow: pominąłeś opcję tworzenia zawodnika i dodania go do dowolnej drużyny. Opcja ta ostatnio pojawiła się w fife 2k2, jednakże tym razem jest o wiele bardziej rozbudowana. Mamy możliwość np "edycji" nosa. Zaczynając na spiczastości, poprzez położenie koniuszka na szpiczastości tegoż koniuszka kończąc. Więc przy odrobinie wysiłku można do gry wprowadzić postać bardzo przybliżoną do nas

:arrow: Sama kariera poddana została solidnemu liftingowi. Zaczynamy od słabego zespołu z niższej półki i po kilku sezonach gdy wyrobimy sobie opinię to dopiero wtedy mamy szanse na jakiegoś "giganta". Warto także wspomnieć, że możemy grać w każdej dostępnej lidze

:arrow: Dżwięk nie zasługuję na tak niską ocenę. Komentarz, który jest jaki jest to jedno, a dźwięki, oprawa muzyczna i np atmosfera na stadionach to drugie. W stosunku do fify 2004 komentarz się poprawił, poprawiła się na pewno liczba nazwisk znanych i wypowiadanych przez komentatorów. A utworów jest tyle że każdy coś dla siebie znajdzie... IMHO Audio = 7

:arrow: bonusy. Ja rozumiem że zabrakło miejsca (patrz-PS) na opisanie bonusów dlatego może kilka słow o nich. Czeka na nas 80 "rzeczy" do odblokowania zaczynająć na strojach, poprzez piłki, nowe utwory muzyczne, stadiony na możliwości grania w nocy kończąc. Owe bonusy "kupujemy" za punkty, które dostajemy za nasze osiągnięcia, np za wygranie ligi, pucharu, za strzelenie 3 bramek jednym zawodnikiem w meczu itd, itp. To tez można zaliczyć na plus dla gry

:arrow: sprawa dla mnie bardzo istotna - rzuty wolne. Udoskonalono ten fragment gry i dzięki temu strzelanie wolnych to już sama przyjemność. Wystarczy odkryć sposób i przy odrobinie szczęścia bramka jest Twoja!

:arrow: Na plus także zaliczyć należy fakt, iż w grze mamy możliwość zmiany języka na polski, co się rzadko zdarza. Dobrze, że nie zmieniono komentatorów na polskich ;)

:arrow: rozwinięto system "off the ball control". Dzięki temu przy wurzucie z autu mamy możliwość ucieczki spod "opieki" obrońcy

:arrow: Nie wiem czym różniła się wersja jaka dotarła do was, do redakcji (patrz-PS) ale warto było chociaż wspomnieć o opcji Football Fusion. Chociaż napisać że jest, bo jest to swego rodzaju innowacja w grach

dobra kończę swoje przemyślenia ;)

reasumując, Fifa 2005 to krok na przód. Krok w dobym kierunku. Wg mnie jest to najlepsza fifa jaka się ukazała. Moja ocena 9/9+ :)

pozdrawiam

PS - pamiętam dobrze Qn'iku, iż wspomniałeś o małym "konflikcie" z DTP przez co musiałes usunąć dwa akapity z recenzji jednakże ja oceniam to co widzę i nie mam pojęcia co napisałeś w tych dwóch fragmentach. Nie wiem także w jakiej wersji pojawiła się Fifa u Was, bo jeżeli TCM 2005 było w wersji "okrojonej" to podobnie mogłoby być z Fifą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Nie wiem czym różniła się wersja jaka dotarła do was, do redakcji (patrz-PS) ale warto było chociaż wspomnieć o opcji Football Fusion. Chociaż napisać że jest, bo jest to swego rodzaju innowacja w grach

Z zauważeniem opcji Fusion mogłbyć pewien problem. Żeby z niej skorzystać trzeba mieć na dysku jednocześnie FIFĘ i TCM. A jak wiadomo FIFĘ dostał Qn'ik, a TCM Eld.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veto! Veto! Veto!

Niezgadzam się z oceną wystawoną przez Qni'ka. O ile zawartość recenzji jest w porządku (mimo, że nie wspomniał o kilku ważnych rzeczach, np. trybie kariery), to ocena jest za niska! Otóż Qni'k pisze (przynajmniej ja to tak rozumiem), że FIFA 2005 jest lepsza od FIFY 2004 wystawiając tym samym IDENTYCZNĄ ocenę :!::!::!: I jak tu zrozumieć recenzenta :?: :D

Moim zdaniem najnowsza Fifa zasługuje na ocenę 9 lub 9+. Proponuje aby Qni'k następnym razem recenzował kolejną część Wormsów, a sportówki oddać Eldowi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa veta dla recenzji gier Doom3 i Fifa 2005

Piszecie najpierw pół tekstu o wadach, o tym jak gra zawiodłła oczekiwania graczy i że w gruncie żeczy nie ma w niej nic super a potem wystawiacie ocenę 8+/9. Po tym jak przeczytałem recenzję miałem wrażenie że to poprostu niezłe gry a tu ocena 9 jak dla jakiejś naprawdę świetnej gry. Nie grałem w żadną z tych gier więc nie wiem na jakie oceny faktycznie zasługują, ale chodzi mi tu o waszą niekonsekwętność w pisaniu recenzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcial bym poruszyc sprawe recenzji Tibii przez jednego z waszych uzytkownikow ( http://www.cdaction.pl/?strona=wyswietl&am...a=829&typ=4 link do recenzji ) poniewaz bardzo mi sie ona nie spodobala. Po pierwsze osoba ktora pisala ten tekst nie miala chyba wogole pojecia o tej grze. W moich oczach osoba ta glowna uwage skupila na grafice i na braku muzyki. Zeby nie bylo zadnych ale, mowie odrazu ze w tibie gralem ponad 1,5 roku i nadal mam z nia stycznosc na forum tibia.pl i kanale IRC. A wiec o co mi chodzi... Po pierwsze grafika. Jak dla mnie i wiekszosci prawdziwych fanow rpg(crpg) jest to najmniej istotna rzecz. Przeciez wlasnie dzieki prawdziwym RPG w ktorych uzywalo sie wlasnej wyobrazni powstaly gry na kompa. Grafika ma nam tylko ulatwic wyobrazenie sobie swiata w ktorym gramy i wcale nie musi byc genialna. Muzyka, jak juz autor recenzji wspomanial, w Tibii nie ma muzyki i bardzo dobrze. Muzyka jest tam nie potrzebna, poniewaz dobrze sie gra bez niej. Jezeli komus przeszkadza cisza, to moze sobie puscic jakas muzyke z winampa i po problemie. Po za tym, dzieki temu ze nie ma muzyki, gra zajmuje mniej i szybciej mozna sciaganc ja z netu. Zastanawia mnie tez ile ta osoba grala w Tibie. Bo dziwi mnie to ze w tak beznadziejna gre gra codziennie non-stop ~25 tys. graczy? Dlaczego CIP musza co troche tworzyc nowe serwery(aktualnie jest 34 serwerow) na ktorych po za rannymi godzinami jest full ludzi(~850). Zastanawia mnie tez, dlaczego w tak beznadziejna gre, ludzie potrafia przeznaczyc naprawde duze pieniadze w rl i poswiecac mase swojego wolnego czasu? Tibia posiada takie cos, co jest zwane "klimatem". I gdy gra posiada "klimat" to grafika, muzyka i wszystko inne jest bardzo malo znaczace. Dla porownania moge dac chodzby takiego Dooma III. Mamy w nim wspaniala grafike, muzyke a nie moze on sie rownac do kultowego Dooma I czy II w ktorym byla swietna grywalnosc. W Tibii mamy ogromna mozliwosc integracji z innymi ludzmi. Mozemy poznacz ludzi z odleglych miejsc na calym swiecie. Ja np. poznalem bardzo fajnego czlowieka, ktory mieszka cala Polske odemnie, a dzieki temu ze go poznalem zmienilo sie kilka rzeczy w moim zyciu(na dobre) i za to mu dziekuje. Tak wiec chcial bym zglosic sprzeciw calej recenzji tego goscia i proscic o ponowne zrecenzowanie Tibii przez osobe ktora naprawde w nia pograla(i nie 2-3 dni) i bedzie znala sie na rzeczy. Z gory dziekuje i oczekuje odpowiedzi. chcial bym zaznaczyc ze szukalem miejsca gdzie mogl bym skomentowac opinie tej osoby ale nie znalazlem zadnego dzialu/temtu lub innego miejsca gdzie mogl bym to zrobic, wiec pisze to tutaj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrus_pan

VETO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Call of Duty United Offenisve

Jak to mogło dostać 8/10?! Przecież to w niektórych momentach przypomnina Return to Castle Wolfenstein, która nie była grą wojenną tylko zwykłą (ale za to fajną) strzelanką! Idziemy sami se spokojnie, kosimy przeciwników, kosimy, kosimy (John Rambo to cienias!) i tak dalej. W końcu zasiadamy za MG-42! Znowu kosimy! Tratata! (Już poległo z naszych rąk 265 żołnierzy). Teraz wsadzają nas w samolocik. Frrrrrru! Lecimy! O dali karabinek! No to kosimy teraz dla odmiany samoloty. Tratata, zeszło gdzieś 20 samolotów więc lądujemy. (Nasz zawiązuje se opaske na czole i zdejmuje koszule. Leci muzyka z Rambo) O skopie wam tyłki! Tratata...... Itd. itp. etc. :] Grafika troche trąci mychą. Muzyczka niezła, dźwięki dobre.

Grafika 7/10

Audio 7/10

Grywalność 6/10 :

Ogólnie - 6/10

Bleeeeeeeeee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pietrus_pan:

No racja chodzimy i strzelamy. Ale czy w takich grach właśnie tak nie ma być :?: Powiedz mi jak wyobrażasz sobie tą grę, że co idziemy na front a jak przeżyjemy to jedziemy do obozu na zupke :?: To sie zupełnie mija z celem. Medal Of Honor też takie jest. Każda gra wojenna taka jest i oczywiście docienamy jakieś nowatorskie pomysły (tuaj: latanie i strzelanie) no ale tak, czy siak będzie to siekana ze śrutu. A jak było na wojnie :?: Ja zupełnie rozumiem, jak taka gra mogła by wyglądać inaczej :?: :?: :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrus_pan

Tia... Ale wojna to nie jeden ludek zabijający wszystko dookoła : W MoH też tak było. Często sami przeciwko przeciwnikowi ;] A ilu było tych "przeciwnikowi"? Dużo.......... Najlepsza gra wojenna jak kiedykolwiek powstała to CloseCombat. :D I basta. Call of Duty było jeszcze spox. Ale UO to już nie, coś mi w nim nie leży. : A teraz to czekam na REALISTYCZNEGO Brothers in Arms. Jeśli wersja finalna będzie rzeczywiście tak realistyczna jak sobie marze - 10/10 buehe :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Id Software

Dobrze teraz trochę wypowiem się na temat oceny Dooma3. Doom był dwukrotnym gościem specjalnym cda pamiętacie? Była wersja alpha, która wszystkich zachwyciła. Kilka miesięcy temu pełna wersja, i same bluzgi. Dlaczego? Ponieważ graczę czekali na ciekawą, wciągającą i trudną grę. Byli w błędzie ponieważ DOOM3 TO GRA TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA KONESERÓW!! Ponieważ Doom3 został stworzony dla graczy którzy chieli ujrzeć swojego Dooma tak jak go sobie wyobrażali. A pozatym Doom3 to tylko prezentacja nowej tehnologi (i moim zdaniem najlepszej) komputerowej do tworzenia gier, a wszyscy znów będą chwilić Id za nadchodzącego Quake'a 4. Moim zdaniem Cda brzydko postąpiło z Doomem3. DYSZKA MU SIĘ NALEŻAŁA OD CZTERECH LAT. A pozatym to media nagłośniły sprawę że niby Doom3 ma być Przełomem w branży gier komputerowych. Id nic takiego nie obiecywało.

To na tyle dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być TYLKO prezentacja możliwości silnika Doom 3 to jest git, ale przeciętny szary gracz myśli raczej w kategorii czy gra jest fajna, czy go na nią stać i, najważniejsze, czy będzie działać na jego kompie. Gra nie jest aż tak wysokich lotów, by zasłużyć na dziesiątkę, bo wygląd przecież nie jest najważniejszy, gra po pewnym czasie może być trochę schematyczna (zresztą większość gier taka jest) i wygórowana cena też raczej specjalnie nie zachęca do kupna (oczywiście w stosunku do tego co otrzymujemy vide Unreal 2). Jest jeszcze sprawa modowania co zwykle mocno przedłuża żywotność gry. Nie twierdzę, że nie da się tego robić w Doomie 3 ale może to być trochę utrudnione, gdyż silnik id ma niemałe problemy z renderowaniem dużych przestrzeni. Source pewnie radzi sobie z tym lepiej o czym będę mógł się niedługo przekonać podczas gry w HL2.

Dużo lepszymi grami są np. seria Silent Hill czy Deus Ex (dzięki CDA :wink:) lub Serious Sam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VETO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Call of Duty United Offenisve

Jak to mogło dostać 8/10?! Przecież to w niektórych momentach przypomnina Return to Castle Wolfenstein, która nie była grą wojenną tylko zwykłą (ale za to fajną) strzelanką! Idziemy sami se spokojnie, kosimy przeciwników, kosimy, kosimy (John Rambo to cienias!) i tak dalej. W końcu zasiadamy za MG-42! Znowu kosimy! Tratata! (Już poległo z naszych rąk 265 żołnierzy). Teraz wsadzają nas w samolocik. Frrrrrru! Lecimy! O dali karabinek! No to kosimy teraz dla odmiany samoloty. Tratata, zeszło gdzieś 20 samolotów więc lądujemy. (Nasz zawiązuje se opaske na czole i zdejmuje koszule. Leci muzyka z Rambo) O skopie wam tyłki! Tratata...... Itd. itp. etc. :] Grafika troche trąci mychą. Muzyczka niezła, dźwięki dobre.

Grafika 7/10

Audio 7/10

Grywalność 6/10 :

Ogólnie - 6/10

Bleeeeeeeeee

[bach]. Niczym krzyk pięciolatka, bo zabaweczka była nie taka,jaką sobie dzidzia zażyczyła. Zaskoczę cie - Brothers in Arms nie będzie takie,jakie sobie wyobrażasz,bo...tam TEŻ będziemy zabijać (starszne,no nie?)! I nie przesadzaj, bo to,że wszystko robimy sami,prawdą wcale nie jest. A podkładanie dział pod 88-ki przez kumpli? A rozsztrzelanie niemieckiego patrolu przez kumpli po naszym zawiśnięciu spadochronem na drzewie? A podczas działań dywersyjnych na Sycylii też WSZYSTKICH samodzielnie zabiłeś? Nie uwierzę...porównaj sobie takie CoD:UO z MoH AA. Tam misji,w których ludzie RZECZYWIŚCIE nam pomagali były - może - 3? A tutaj : noc w Bastgone, Noville, potem rozwalanie pociągu,Sycylia, Łuk Kurski (solo jak i w czołgu). Czy w tych misjach też zabijałeś wszystkich? No? Troszkę więcej obiektywizmu...a ze grafika lata świętości już przeszła - no,fakt. Ale te wszystkie efekty cząsteczkowe (dym, pióropusze śniegu po wybuchu) to naprawdę klasa światowa. Rzadko sie takie znajdzie. A skoro piszesz,że muzyka niezła a dźwieki dobre,to czemu dajesz tylko 7/10 warstwie audio? No ludzie...nie zachowujcie się jak zgrzybiali snobowie narzekający na wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VETO VETO VETO VETO!!!!!

a ja skladam VETO na temat FIFY 2005.... :D

no to zaczynamy:

Grafika: Silnik graficzny gry został polepszony co powinno byc zanotowane na 9... mozna sie jedynie przyczepic do tych fatalnych textur wlosow ale jedynie do tego... reszta jest bardzo ladnie wykonana.. kibicie ladniejsi niz w poprzedniej czesci... promienie slonca.. widac trawke.. itp... nei wiem czy mozna to zaliczyc do grafiki ale tutaj nadal biega sedzia po boisku :!: a w PES-ie 4 to bedzie nowosc :!: :!: to wiec mozna potraktowac jako kolejny plus dla fify 2005 =)

Muzyka: Muzyka dla mnie jak w kazdej fifie jest genialna... nie wiem czemu zostala ona tak ostro zanirzona.. z powodu Mc Coista i tego drugiego ?? (:P) licza sie glownie utwory ktore sa extra... odglosy kibicow tez sa bardzo dobre wiec muzyke mozna spokojnie ocenic na 9...

Grywalnosc: Grywalnosci raczej niczego powaznego nei zarzuce wiec 8

Podsumowujac Fifa 2005 to bardzo udany produkt w ktorym jest poprawiona grafika, bardzo dobra muzyka, sedzia na boisku!!! :) bardzo duza ilosc do wyboru ilosc druzyn. ciekawy tryb kariery itp. A co do komentatorow: w fifie sa o niebo lepsi komentatorzy niz w PES-ie 3!! w tej przed chwila wymienionej grze komentatorzy się faflunią :D np: Łobelto Karłos... hehe prawie zawalu od smiechu nie dostalem :)

Plusy Gry:

-sędzia na boisku

- ładna muzyka i grafika

- dobrzy komentatorzy

- ogolnie calosc

Minusy gry:

- dla niektorych komentatorzy sa juz naprawde denerwujacy

- malo druzyn z polskiej ligi (a kto sie nimi bedzie przejmowal :P )

- w zasadzie to juz nie ma wiecej minusow...

OCENA KONCOWA: 9 i znak jakości!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze teraz trochę wypowiem się na temat oceny Dooma3. Doom był dwukrotnym gościem specjalnym cda pamiętacie?

>>>Co oznacza, ze uznawalismy, iz to bedzie gigahit, tzn. nastawienie mielismy bardzo przychylne. Wystarczylo wiec zrobic gre, ktora bylaby tak dobra jak obiecano i buloby jednmysle 10 od calej redakcji... Proste?

Była wersja alpha, która wszystkich zachwyciła. Kilka miesięcy temu pełna wersja, i same bluzgi. Dlaczego? Ponieważ graczę czekali na ciekawą, wciągającą i trudną grę. Byli w błędzie ponieważ DOOM3 TO GRA TYLKO I WYŁĄCZNIE DLA KONESERÓW!!

>>>Tzn. nieciekawa, niewciagajaca, i nietrudna? Hm - cos w tym jest...

A tak serio - gledzenie o grach dla koneserow w momencie gdy id nastawia sie na milionaowa sprzedaz, to kiepski zart. Co to w ogole znaczy "gra dla koneserow?" Jedynym FPSem dla koneserow byl dla mnie Op. FLashpoint - gdzie moglismy pelznac 20 minut w czasie rzeczywistym, uniesc leb... i zginac od kuli snajpera (jednej!) - a saveow w obrebie misji byl tez jeden.

Ponieważ Doom3 został stworzony dla graczy którzy chieli ujrzeć swojego Dooma tak jak go sobie wyobrażali.

>>>SLuuucham? Znaczy mozesz miec samochod w jakim chcesz koloerze ale pod warunkiem, ze chcesz czarny?

A pozatym Doom3 to tylko prezentacja nowej tehnologi (i moim zdaniem najlepszej) komputerowej do tworzenia gier, a wszyscy znów będą chwilić Id za nadchodzącego Quake'a 4.

>>>Czyli przez dlugi czas twierdzisz, ze to znakomita gra, by na koncu dodac, ze to prezentacja technologii. Zaiste, przekonywujace :).

Moim zdaniem Cda brzydko postąpiło z Doomem3. DYSZKA MU SIĘ NALEŻAŁA OD CZTERECH LAT.

>>>Przepraszam, a co to znaczy NALEZALA? U nas NIC sie grze nie nalezy z GORY. A co jej sie nalezy po zagraniu, to dostaje.

A pozatym to media nagłośniły sprawę że niby Doom3 ma być Przełomem w branży gier komputerowych. Id nic takiego nie obiecywało.

>>>Nie, ani troche. Wystarczy poczytac zapowiedzi :P.

To na tyle dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość El'pasik

Ogulnie to zgadzam się z ocenami w CDA ale jeden temat niedaje mi spać :D . Call of Duty - multiplayer. Wegług mnie wcale nie jest taki słaby, a wręcz przeciwnie, bo jest boski a druga sprawa, to że ET jest niby lepsze od CoD MP. Grałem w obie gry i stwierdzam że ET ma prawie taką samą liczbę graczy co CoD MP (CoD ma więcej). Jedynym apektem gdzie wygrywa ET to turnieje. ET jest w np: Euro Cup a CoD narazie nigdzie :( .Takie jest moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio w najnowszym numerze styczniowym nie zgadzam sie z ponad polowa renezjii, nie wiem czemu ale chyba redaktorzy juz o wiele surowo przygladaja sie gierka ;/ a ja juz w wieksozsc w nich gralem i stwierdzam ze sie z tymi ocenami nei zgadzam, np z numeryu XIII nie zgtadzam sie z ocena 9+ hl2, powinna byc 10, z prince of persia 2 :WW powinno byc minimum 9+ a dlaczego?? bo tworcy pomimo doskonalej poprzedniej czesci sand of the time zrobili oskonala kontynuacje to sie rzadko zdaza (hl2 tez sie zalicza do tych udanych) a grafika jest nadal bajeczna i nie zgadzam sie z ocena 7 za grafe ;/ audio tez cudne, nast Vampire The Masqarade Bloodlines, 8+, hmm zastanowil bym sie nad 9- ale oki nie bede narzekac :) PES4 , gralem u kolegi w fulla (maniak pilki kopanej wirtualnej i ma kazda fifke i pesa oryginaala :D ) i adzwe ze 8+ to stanowczo za duzo, wpierw u neigo zagralem na klawie, oki slabizna wiec mial pada tego co sa w ps2, oki mozna bylo grac ale gra mnei nei zachwycila, szczegolnie ten sedzia co ejst nowowscia a sporo oszukuje :D RCT 3, hmmm nei pamietam jaka ocena byla ale 8+ powino byc za to ze grafika wcale nie ejst zla, (na jakich wy detalach graliscie??!!) przeciez woda bajeczna, niebo, tylko ludziki nei sa tacy ale kazdy ma inna twarz co ejst duzym plusem ;/ ech CDA moje wspaniale, patrzcie wyluzowani na gry ktore recenzujecie, :)) wtedy dostrzerzecie wiele zalet :) o wszystkich grach ktore mowielm nie mam osobiscie niektorych, (w niektore pykalem u kolegi bogacza jednego :) , tym to dobrze sie wiedzie :) ) ale np takiego hl2 czy VTMB i POP2:WW to mam swoje osobiste oryginaly, a tryb CS:S w hl2 powinien byc dodany jako kolejny plus do hl2 recki bo wymaita, codzienie w neigopykam na serwie pro, supermedia i strefa a, pozdrawiam :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VETO!!! VETO!!! VETO!!!

Dla oceny Half Life 2.

Według mnie 9+ to zdecydowanie zbyt wiele. Ja oceniłbym tą grę na 7+. Dlaczego? Bo mimo wszystko nie jest to to czego oczekiwaliśmy. Ale może zacznijmy od początku. Przede wszystkim proces instalacji i cała ta zabawa ze Steamem - uczciwi gracze się męczą a piraci i tak dali radę obejśc te zabezpieczenia (wbrew temu co piszecie w CDA).

Następna rzecz - grafa: z pewnością jest ładna, szczegółowa itd ale według mnie nie lepsza niż w MoH:PA czy (jeśli chodzi o otwarte przestrzenie) w Far Cry! No i te wszechobecne Loading-i, które pojawiały się zdecydowanie zbyt często nawet na mocnych kompach.

Dźwięk: tu akurat muszę pochwalic, bo nie spotkałem jeszcze gry, w której lepiej byłby zrobiony efekt przestrzenności dźwięku, no i sama jego jakośc...

Wykonanie plansz. W najnowszym numerze CDA w recenzji pewnej grze o wojnie w Wietnamie (zapomniałem tytułu) piszecie, że plansze to wycięte tunele. Czy tu nie jest tak samo?! Moim zdaniem tak. Gra jest za bardzo liniowa, a poza tym niektóe plansze są zwyczajnie nudne i za długie (np. Hazard Waters)

Fabułę raczej trudno nazwac zaskakującą czy porywającą a zakończenie - no cóz nie jest aż takie złe ale żeby poznac całą historię tej części przygód Gordona trzeba także sporo poszperac po necie i dowiedziec się o fragmentach wyciętych z gry. Aczkolwiek to może byc traktowane zarówno jako plus lubminus - w zależności od nastawienia.

Co do multi: DM jest beznadziejny a CS:S tylko ładniejszy od poprzednika. Nie zauważyłem żeby ulepszona fizyka jakoś znacząco zmieniła sposób gry. No i jeszcze sprawa z DoD -> według mnie to skandal, że żeby móc ściągnąc moda trzeba miec wersje silver!? Przecież to jest zupełne przegięcie i kpina z graczy. Ja tam wole zaczekac aż powstaną nowe i ciekawsze >darmowe< modyfikacje.

Gra jest za krótka i za łatwa. Za taką cenę spodziewałem się zdecydowanie dłuższej produkcji - mi przejście gry zajęło 1,5 dnia, co i tak niektórzy uważają za długi okres. Pod tym względem Valve nie stanęło na wysokości zadania i ewentualny dodatek powinien byc darmowy lub dostępny po jakiejs specjalnej cenie.

Podsumowując: spodziewałem się czegoś lepszego, dłuższego i ciekawszego. Zdecydowanie za mało w tej grze innowacji. Ocena 7+ no góra 8 jest według mnie adekwatne do jakości gry. I nie jest ona wcale taka niska - to redaktorzy CDA dają po prostu strasznie wysokie noty, kierując się chyba tylko tzw pierwszym wrażeniem (chodzi mi o to, że w daną gierkę gracie zwykle mniej niż 4 czy nawet 3 tygodnie przed napisaniem recki, a dopiero po tym czasie można ocenic gierkę trochę bardziej "obiektywnie").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...