Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

VETO

Polecane posty

Do końca życia nie zgodzę się z oceną MAFI. Bez żadnych wątpliwości recenzent powinien wystawić 10/10. Kto sie nie zgadza ten jest głupi. Minusy tej gry wydają mi się "wyssane" z palca. Przeszłem tą grę ze trzy razy i za każdym razem przyjemniej mi się grało niż w GTA3/VC, które dostały po dyche. Wystawienie MAFI oceny niższej niż dziesięć to HAMSTWO I SKANDAL!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca życia nie zgodzę się z oceną MAFI. Bez żadnych wątpliwości recenzent powinien wystawić 10/10. Kto sie nie zgadza ten jest głupi. Minusy tej gry wydają mi się "wyssane" z palca. Przeszłem tą grę ze trzy razy i za każdym razem przyjemniej mi się grało niż w GTA3/VC, które dostały po dyche. Wystawienie MAFI oceny niższej niż dziesięć to HAMSTWO I SKANDAL!

Veto spóźnione bodajże o 2 lata, al e co tam :) Wtedy były inne czasy :)

Sam narazie VET nie składam, bo oceny są wg mnie jak dotąd sprawiedliwe, ale przygotujcie się, gdy wystawicie "coś dziwnego" Sa, lub BP :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca życia nie zgodzę się z oceną MAFI. Bez żadnych wątpliwości recenzent powinien wystawić 10/10. Kto sie nie zgadza ten jest głupi. Minusy tej gry wydają mi się "wyssane" z palca. Przeszłem tą grę ze trzy razy i za każdym razem przyjemniej mi się grało niż w GTA3/VC, które dostały po dyche. Wystawienie MAFI oceny niższej niż dziesięć to HAMSTWO I SKANDAL!

Hmmm rozumiem, że recenzent nie mógł mieć innego zdania? Ja rozumiem- wszyscy uznali Mafię, ale razi mnie to, że po prostu nie podajesz jakichśargumentów, tylko to, źe grało ci się przyjemniej. Jakieś podaj może dowody, opinie, wnioski, to pogadamy :P Acha i mam do was pytanko. Czy chamstwo nie pisze się przypadkiem przez "ch"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, Bastianku...P, oczywiście :D. To nie był zwykły Bullet Time, tylko Super Power Giga Mega Oszałamiający Bullecik Timek!!! :wink: BTW Ja przeszedłem HUGO 1 w ZALEDWIE 365 dni!!! Komuś się nie podoba??? No to sami spróbujcie przekść to dziadostwo szybciej, to zobaczycie, jak szybko człowiek może oszaleć... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh, Bastianku...P, oczywiście . To nie był zwykły Bullet Time, tylko Super Power Giga Mega Oszałamiający Bullecik Timek!!! BTW Ja przeszedłem HUGO 1 w ZALEDWIE 365 dni!!! Komuś się nie podoba??? No to sami spróbujcie przekść to dziadostwo szybciej, to zobaczycie, jak szybko człowiek może oszaleć...

A teraz to juz rozumiem :) Tak Hugo to jest to. Sam męczyłem się z jednym mojego brata ale nie mogłem przejść bo ciągle Hugo się wieszał albo klinował w przejściu. :(

VETO!

Veto dla oceny Chronicles of Riddick:Escape from Butcher Bay. Tylko 9. Far Cry dostał 10 a Riddick 9 ?! :shock:

1. Riddick to świetnie wykonany miks gier: skradanek, fpp i mniej więcej bijatyki. A Far Cry? Strzelanie i czasami jazda jeepem. Pod koniec gry zaczynało mnie to nudzić.

2. W minusach napisana jest systemożerność i połysk. Połysk dla mnie dodaje grze i tak już genialnego klimatu ale rozumiem nie kazdemu sie to moze spodobać. Systemożerność. Riddick nie ma zbyt wielkich wymagań sprzętowych. Przeciez zawsze mozna grać na minimum detali a gra i tak wygląda świetnie.

4. Riddick jest krwawy, lecz nie bezmyslny. I nie myslcie sobie że mówi to fan Carmageddona, Postala itd. Nawet w to nie grałem.

4. Dla mnie Riddick jest to 10 i znaczek jakości. A jeśli nie Far Cry powinien być oceniony na 8+ ostatecznie też na 9.

Podsumowujac. Dla mnie Riddick jest grą o wiele lepszą od Far Cry lecz obu grom należą się 10 i znaczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z oceną Doom III : Resurrection of Evil.Ta gra nie dość że jest o niebo lepsza od podstawowej wersji Doom III to jest jedną z lepszych gier które wyszły w tym roku.Jeśli chodzi o recenzje to w kilku punktach się z Usagim nie zgadzam

:arrow: Ocena grafiki: Tylko 8 ??!! Przecież grafika jest prawie taka sama jak w podstawce a od D3 lepszej grafikiw FPS nie było.Moja ocena grafiki to 10

:arrow: Ocena audio:Już w podstawce 9 uznać można było za ocene zaniżoną a w dodatku 8 to w ogóle jakaś pomyłka.Muzyka w menu mimo że taka sama dalej powala a odgłosy w samej grze są genialne i przynajmniej u mnie problemów z dźwiękiem nie było , poza tym Usagi mógłby wspomnieć co to za problemy.

:arrow: "niedopracowane Delta Labs" jako wada ? Przecież przemierzanie Delta Labs było zrobione genialnie - masa wrogów wszędzie ciemno no i nawiązanie do D3.Poza tym w plusach gry Usagi nie wspomniał że gra działa dużo lepiej i wygląda nieco lepiej niż podstawka.

Podsumowując dodatek przewyższa Doom III pod każdym względem a moja ocena to 9+.Jedynym mankamentem dla mnie są słabe zabezpieczenia gry ponieważ w sieci była ponad tydzień przed światową premierą :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zgadzam się z oceną Driv3ra. Wiem, że to gra słaba i przereklamowana, tego nie zamierzam kwestionować. Jednak sądzę, że plusem gry oprócz tych wymienionych w recenzji jest spory świat gry (3 miasta), mnóstwo samochodów "do wynajęcia :D " oraz ogólna nieliniowość. (W końcu, podczas misji nie musisz jechać jedną trasą). I właśnie za te rzeczy (w recenzji trochę pominięto tę kwestię) Driv3r powinien dostać 4/4+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Driv3ra to bym nie polemizował. Zwróć uwagę, że gra jawiła się jako hit, a wyszedł przeciętniak, skopany dodatkowo przez bugi "only pc". Ba, po zobaczeniu GTA: SA zastanawiałbym się nad podniższeniem oceni i szczęście, że najnowszy Driver byłszybszy. Wymownym faktem jest chyba, że CD Projekt po niezbyt entuzjastycznych recenzjach obniżył cenę o... połowę... Świat- w GTA: Sa DUŻO większy, a i Vice City miało chyba nawet bardziej rozwlekłą powierzchnię. Zresztą co z tego, że duży, skoro brzydki? A co do nieliniowości... Przecież pacman teżbył nieliniowy, bo można było w dowolnej kolejności zbierać wszystkie kulki i pokonywać duszki. Zastanawiasz się co plotę? Przeczytaj swój zarzut :] A różnica oceny, półtorej znowuż za wielka nie jest :P Rada: Pograj w San Andreas, albo choćby Vice City. Widzi? To dobrze 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena grafiki: Tylko 8 ??!! Przecież grafika jest prawie taka sama jak w podstawce a od D3 lepszej grafikiw FPS nie było.Moja ocena grafiki to 10

LOL!! nie było?? Ja już mam 2 tytuły które były dużo lepsze graficznie jak i gryalnościowo. Far Cry i Half Life 2. Gry były znacznie lepsze od D3. a jak wiesz HL2 10 NIE dostał więc D3 tym bardziej jej dostać nie powinien

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm imo lepszągrafikę (bez urazy) oferuje Doom3, choć mimika w HalfLife2 to prawdziwy rartas :] co do pojedynku Doom 3 vs Far Cry (graficznie) jest to bardzo trudne do ocenienia, bo to tak, jakby porównać zupę grochową i pieczarkową. Jedna gra to horror w zamkniętych przestrzeniach ze znakomitymi modelami potworów i mrocznym kompleksem na Marsie, druga zaś- rozgrywa się w tropikalnych klimatah. Teraz widzicie jak ciężka jest praca recenzenta, bo jak wystawi jednej wyższąocenę od drugiej ,to znajdą się i tacy, którzy to zakwestionują. Wszystkie te 3 tytuły są obłędne graficznie i wywołują oczopląs, ale też każdy oferuje doznania zupełnie innego rodzaju. Zapewne przy ocenie dodatku do Dooma 3, uwagę recenzenta przykuło to, że w stosunku do Dooma 3, poza paroma drobiazgami, nowymi modelami potworów i kilkoma nowalijkami, wiele nie dodano, a oryginał 10 za wrażenia wizualne dostał. A zresztą, dzisiejsze tytuły już się niebezpiecznie do naszej "starej" trójki zbliżają, więc i ciutek gorzej to w stosunku do nowego "Kłaka", czy gier nowej generacji wyglądało. Zresztą redaktor- teżczłowiek i ma prawo do własnej, subiektywnej oceny tejże wspomnianej grafiki. Na razie amen, ale jestem chętny do żarliwej polemiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena grafiki: Tylko 8 ??!! Przecież grafika jest prawie taka sama jak w podstawce a od D3 lepszej grafikiw FPS nie było.Moja ocena grafiki to 10

LOL!! nie było?? Ja już mam 2 tytuły które były dużo lepsze graficznie jak i gryalnościowo. Far Cry i Half Life 2. Gry były znacznie lepsze od D3. a jak wiesz HL2 10 NIE dostał więc D3 tym bardziej jej dostać nie powinien

Ale ja miałem na myśli że od premiery Doom 3 nie było w FPS lepszej grafiki bo HL2 miał ją gorszą zresztą za oprawe video dostał 9.Bo FarCry graficznie ma nad D3 przewage musze przyznać.A co do grywalności to HL2 przechodziłem ziewając w szczególności na początku gry.Co tu dużó mówić HL2 jest grą prostą i nawet na wyższych poziomach przejście jej wyczynem zbytnim nie jest.W FC i D3 grało się ciekawiej bo coś mogło na ciebie wyskoczyć w każdej chwili choć Doom 3 szybko stał się przewidywalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Driv3ra to bym nie polemizował. Zwróć uwagę, że gra jawiła się jako hit, a wyszedł przeciętniak, skopany dodatkowo przez bugi "only pc". Ba, po zobaczeniu GTA: SA zastanawiałbym się nad podniższeniem oceni i szczęście, że najnowszy Driver byłszybszy. Wymownym faktem jest chyba, że CD Projekt po niezbyt entuzjastycznych recenzjach obniżył cenę o... połowę... Świat- w GTA: Sa DUŻO większy, a i Vice City miało chyba nawet bardziej rozwlekłą powierzchnię. Zresztą co z tego, że duży, skoro brzydki? A co do nieliniowości... Przecież pacman teżbył nieliniowy, bo można było w dowolnej kolejności zbierać wszystkie kulki i pokonywać duszki. Zastanawiasz się co plotę? Przeczytaj swój zarzut :] A różnica oceny, półtorej znowuż za wielka nie jest :P Rada: Pograj w San Andreas, albo choćby Vice City. Widzi? To dobrze 8)

Chodzi o to, że sporo gier dostawało 3, chociaż były liniowe jak cholera. Driv3r nie jest (zbytnio) liniowy, w dodatku jest tam mnóstwo wehikułów do jeżdżenia( i nie tylko), minimisje Driving Games i Free Ride. Właśnie za to Driv3r powinien dostać 4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrudgeHolder

W ostatnim numerze Gem zdecydowanie zawyżył ocenę polonizacji "Silent Storma" i "Sentinelsów". 9? Ha. Ciekawe. 9 dla polonizacji, w której snajperka Zinajda mówi o sobie w rodzaju męskim, w której masa dialogów jest pocięta (zwiadowczyni Carm na przykład - 2/3 zdania won to standard), w której występuje broń "Rifle 33-40 z lunetą" (taki niemiecki karabin :D ), a każda broń ma parametr "obsłyga". Jakość tłumaczenia dialogów generalnie jest co najwyżej dobra, a raczej nawet poprawna. A już szczytem wszystkiego jest wydanie podstawki w wersji 1.1 rok po tym, jak ukazał się patch do wer. 1.2 (prace nad polskim patchem 1.2 trwają w tej chwili - dowiedziałem się z korespondencji z CD Projektem), dzięki czemu spora ilość broni ma na przykład obrażenia minimalne większe od maksymalnych. Jest to tym bardziej śmieszne, że Sentinels w wersji polskiej na dzień dobry mają bazy danych podciągnięte do wersji 1.2 Silent Storma (proszę sobie porównać właśnie obrażenia czy np. pojemność taśm amunicyjnych do MG34 w obu grach). Zdecydowanie plusem jest cena i to, że w końcu doczekaliśmy się obu tych gier w Polsce, ale ta 9 jest wściekle na wyrost.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio chciałem pograć z kumplem w Moto Racer na kompie 256 drr i karta Geforce 4 mx 440 i chodzi troche za szbko wkurzyłem sie na to z deka i wywaliłem przez okno płytke.......czy tu chodzi o to że sprzęt był za szybki jak na gre z 1997???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest coś takiego Marycu. Kiedys nawet w roznych serwisach pisano , ze niektore gry nie pojdą na nowszych sprzętach poniewaz te sprzęty są za szybkie. Z tego powodu powstały specjalne programy służące do spowalniania kompa (przykład gry: Quake1) 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prabab
Hmmmm imo lepszągrafikę (bez urazy) oferuje Doom3, choć mimika w HalfLife2 to prawdziwy rartas :]

You are right, pal! W Half-Life ponadto dużo lepsze tekstury są, ale bez tych wszystkich efektów i nałożone na proste bryły jednak nie robią takiego wrażenia jak w Doomie.

bo to tak, jakby porównać zupę grochową i pieczarkową.

Co się tak na zupy uwziąłeś? :) To już drugi taki post, w którym wszystko przedstawiasz na przykładzie zup :].

Bo FarCry graficznie ma nad D3 przewage musze przyznać.

No nie wiem. To raczej kwestia kunsztu - w FarCryu wszystko co było zrobione nie było szczególnie skomplikowane do zrobienia (pare wysepek, postawić jakąś budę, najemnika zrobić i mutancika (wzbudzającego śmiech, bo wyobraźni zabrakło ;)). W Doomie twórcy wykazali się umiejętnościami artystycznymi w olbrzymim stopniu.

Niestety jest coś takiego Marycu. Kiedys nawet w roznych serwisach pisano , ze niektore gry nie pojdą na nowszych sprzętach poniewaz te sprzęty są za szybkie. Z tego powodu powstały specjalne programy służące do spowalniania kompa (przykład gry: Quake1)

To już w większości przypadków wina twórców jest, ale problem taki istnieje. Wina pętli, które w dawnych czasach nie miały sprecyzowanego czasu... jakby to powiedzieć... przerwy przed ponownym wykonaniem :). Twórcy się tym nie zajmowali bo - im szybciej, tym lepiej. A nie spodziewali się, iż kiedyś komputery będą TAKIE szybkie 8).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 dla polonizacji, w której snajperka Zinajda mówi o sobie w rodzaju męskim

To akurat było trudne do unikniecia. Masz tu lokalizacje kinową - same napisy w wersji PL. Tłumacz miał wiec suchy tekst i nie wiedzial, jaka postać go wypowiada. To jest absolutnie standardowy problem tłumaczy z angielskiego na polski - Angole zwyczajnie nie mają odmiany przez rodzaje i u nich czasownik zawsze ma taką samą formę, niezależnie czy mówi kobieta czy mężczyzna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA:SA :arrow: nie moge sie zgodzic z 'mala' ocena za grafike, jesli bierzemy pod lupe ogolna jakosc to nalezy sie minimum 9, co do dzwieku, muza i reszta jest jak najbardziej wporzo, chodzi jednak o to jak odbiera sie efekty a niestety eax w polaczeniu z sb live tworzy czasami niezywkla mieszanke ktora niestety niekorzytsnie wplywa na ogolne doznania. Gra ma duzo glitchow ale vc tez je mialo wiec ocena powinna pozostac taka sama jak w przypadku vc czyli 10 ( pomimo probsow z dzwiekiem :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA:SA :arrow: nie moge sie zgodzic z 'mala' ocena za grafike, jesli bierzemy pod lupe ogolna jakosc to nalezy sie minimum 9, co do dzwieku, muza i reszta jest jak najbardziej wporzo, chodzi jednak o to jak odbiera sie efekty a niestety eax w polaczeniu z sb live tworzy czasami niezywkla mieszanke ktora niestety niekorzytsnie wplywa na ogolne doznania. Gra ma duzo glitchow ale vc tez je mialo wiec ocena powinna pozostac taka sama jak w przypadku vc czyli 10 ( pomimo probsow z dzwiekiem :P )

Zaraz, zaraz... o ile dobrze zrozumiałem, to wg. Ciebie, za całość należy się 9? Nawet dodatek do Dooma 3 dostał 8! Spójrz, w epoce Half Lifea 2, Far Crya, czy z nowszych tytułów, Undergrouyndów, POPów, Splinter Cella i spóły, cośtakiego na więcej niż 7-8, choćby się sprzężyć, nie zasłguje! A co rozumiesz przez "ogólną" jakość??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że te gadki o grafice i muusyce mnie za bardzo n ie przekonują. Żeby gra mogła dostać coś powyżej 8+ (czyli dziewięć i wzwyż) powinna mieć "to coś", czego moim zdaniem San Andreas brakuje. Każdy ma jednak swój gust i spieranie sie, czy SA powinno mieć 10, czy też 5 jest czystą głupotą. Dla mnie np. grą, która miała "to coś" była Apostołowie:Święte Ziemie, czy chociażby Warrior Within. Nawet jak będziesz miał rzeczowe i trafne argumenty to i tak nie przekonasz zagorzałego fana SA do swoich racji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrudgeHolder
9 dla polonizacji, w której snajperka Zinajda mówi o sobie w rodzaju męskim

To akurat było trudne do unikniecia. Masz tu lokalizacje kinową - same napisy w wersji PL. Tłumacz miał wiec suchy tekst i nie wiedzial, jaka postać go wypowiada. To jest absolutnie standardowy problem tłumaczy z angielskiego na polski - Angole zwyczajnie nie mają odmiany przez rodzaje i u nich czasownik zawsze ma taką samą formę, niezależnie czy mówi kobieta czy mężczyzna.

Oł rili? :DDD Tak się składa, że jestem tłumaczem, Master. Może jeszcze w czymś mnie oświecisz? :D Poza tym ktoś w CDP pakował potem te teksty, gdzie trzeba, i jeśli nie sprawdził, to zawalił robotę. A tłumacz, który tłumaczy 1/3 zdania, powinien zmienić zawód. Jak i ten, co z "taśmy nabojowej" zrobił w Silent Stormie "pas z pociskami" - ROTFL!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego takiego nie ma SA co maja te inne tytuly? Cienie w czasie rzeczywistym - sa. Reflexy tez. co do HL2 - nie podobala mi sie ta gierka wiec nie porownuje. Far Cry jak i Underground maja z deka plastikowa grafe. San Andreas probuje udawac realizm graficzny (co jest trudne jak na taka wielka polac terenu). A mowiac o ogolnej jakosci mam na mysli to ze jedna rzecz nie odbiega az tak strasznie od calosci. Spojrz zreszta na Driv3ra - probowali tam na sile dac realizm graficzny i co z tego wyszlo? tak samo True Crime. Jedynie Mafia trzymala poziom ale tylko dlatego ze byla to gra stricte pecetowa, a nie mozna zapominac ze SA jest w koncu konwersja ze slabszej konsoli. Krotko mowiac - grafa trzyma poziom a porownywanie jej do gier w ktorych nacisk nalozono przede wszystkim na wyglad nie ma imo sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...