Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cardinal

VETO

Polecane posty

Eeeee... szkoda bo pomysł jest niezły. Wystarczy ciąć wszystko jak leci, a co nie przypomina Veta do recenzji i będzie OK :twisted:

DION!!! gdzie jest DION? hehe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze nie zamykać tego tematu!! Już piszę kolejne VETO :) . Nie zgadzam się z oceną Hearts of Iron/Europa Universalis II WŚ. Gra ta dostała coś około 7/10, a zasługuje na dużo więcej. Gra jest jeszcze bardziej skomlpikowana niż EU2, ma więcej opcji dyplomacji. Oprócz tego całkiem nowiuśki system technologii i systemu zaopatrzenia. Prawie doskonała symulacja państwa. Pomimo dodania nowych opcji dyplomatycznych zabrano możliwść zawierania pokoju za prowincje. Poza tym wydaję mi się, że pomimo wszystko gra jest troche łatwiejsza od EU2. Dlatego IIWŚ powinna dostać zaledwie 9/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze ten watek zaczyna zjadac wlasny ogon...

Zamknac? :)

Sądzę że to nie jest na razie konieczne ;) Poczekajmy aż pojawi się nowy numer - jesli nie pojawi się tu nic godnego uwagi to wtedy się zamknie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko natury technicznej: Czy jeżeli ukaże się tutaj jakaś dobre (czyt. porządne i uzasadnione) VETO, to zostanie ono opublikowane w CDA? I w drugą stronę - czy jeżeli wysłano już jakieś VETO do redakcji CDA, to znaczy że tutaj wciąż można je zamieścić?

Mam nadzieję, że obie odpowiedzi będą brzmiały 'tak', wszakże na forum przebywa niewielki procent wszystkich czytelników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanko natury technicznej: Czy jeżeli ukaże się tutaj jaka? dobre (czyt. porz?dne i uzasadnione) VETO, to zostanie ono opublikowane w CDA? I w drug? stronę - czy jeżeli wysłano już jakie? VETO do redakcji CDA, to znaczy że tutaj wci?ż można je zamie?cić?

Mam nadzieję, że obie odpowiedzi będ? brzmiały 'tak', wszakże na forum przebywa niewielki procent wszystkich czytelników...

Nooo... niby moge stad je wziac, o ile spelnia warunki regulaminu, choc wygodniej mi jest je dostac na emaila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz
Ocena jest obniżana w stosunku wymagania/grafa (przynajmiej tak myslę). DObrze tu wypada np. GTA:VC z dobrymi detalami chodziło mi na słabym sprzęcie.

Ten przykład doskonale pokazuje, że jak się chce to kod zoptymalizować jednak można :twisted: Bo po równiajcie sobie wymagania GTA III i Vice City ( wiem, że w Vive City grafika jest może nieco gorsza, ale sam ten fakt na pewno nie wpłynął na jej wymagania )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.

Ludzie! Chciałbym Wam trochę pomoć, jako doświadczony Vetoviec(właśnie- Smugg, co z moim Vetem do Pro Evolution Soccer3??? :D

Jesli chcecie napisac VETO to zajrzyjcie do GameWalkera- spójrzcie na opinie innych redaktorow. Gdy oni, a wszczególności SMG uwazaja ze ocena jest za niska/wyskoa piszcie smialo!

Piszcie bardzo subiektywnie- dzieki temu SMG bedzie mogl sie tlumaczyc, ze nie da sie obiektywnie ocenic gry :)

Jesli dosotosujecie sie do powyzszych wskazowek, napiszecie tekst poprawna polszczyzna mozecie czekac na nagrdoe niespodzianke :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orion

Nie zgadzam sie z ocena Max'a Payne'a 2 - 8/10 to conajmniej o 1 pkt za duzo :(

No ale bylo dwoch recenzentow i trzeba bylo jakos dogadac sie do oceny. Zgadzam sie z autorem, ktory w tej recenzji byl "przeciw" MP2 - tak samo twierdze ze to naciaganie ludzi na kolejne dolary/euro/zlote ;) Malo nowego, jedynie grafika przykuwa wzrok na dluzej. Reszta co najwyzej srednia.

Pozdrawiam :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam sie z ocena Max'a Payne'a 2 - 8/10 to conajmniej o 1 pkt za duzo :(
Hieh, recenzenci pomyśleli identycznie jak Ty, 8/10 to za duzo i dlatego dostała 7/10 :wink:
(nie bede cytował bo od cholery miejsca pójdzie się walić)
Nooo... właśnie dlatego że są różne punkty widzenia powstał ten dział. I redaktorzy (myśląć racjonalnie) nie wystawiają średniej ocen żadnych. No bo jakby to wygladało? "Co za gra kaszaniasta. Ale Chińczycy się zagrywają, postawię 5" :roll: . Autor opisuje własne odczucia po grze i wystawia taką ocenę, na jaką zasługuje WEDŁUG NIEGO. No a jak ktoś się wybitnie nie zgadza to pisze do veto żeby się wygadać komuś i jest szczęśliwy bo być może ustrzegł kogoś przed kupnem/ominięciem gry.

A od siebie... stare dzieje, ale... no żeby Mafia jeno 9 dostała? 8) . Każdy minus z ramki jakiś dziwny mi się wydawał. Po kolei:

:arrow: Liniowość - tak samo można mieć pretensje że Tommy'emu statystyki nie rosną. Po prostu minus jest troche z innej bajki. W grze gość opowiadał swoją historię siedząc z jakimś kolesiem w barze. SWOJĄ. Co to za historia co się zmienia co chwila, bo raz musiał zabić kumpla a innym razem nie musiał. Troche może zamotałem, chodzi o to że poznajemy trochę pokrętny los pewnego kolesia, a nie żeby zarąbać jak najwięcej policjantów i dostaniemy super wóz czy coś w tych klimatach. O co chodzi w tym komentarzu? Minus z kosmosu wzięty.

:arrow: Czasem dziwne AI - nie do konca wiem o co chodziło autorowi, bo w recenzji tego nie napisał. Ja się po prostu nie nadziałem i tyle.

:arrow: Mapa i radar - jeśli chodzi o mapę to chyba bzdurniejszego minusa nie spotkałem. No ja Cię sorry, ale znajdźcie mi kolesia co potrafi jednocześnie lookac na mapę i widzieć co się przed nim dzieje. A radar... cóż, tu jest dziwna sytuacja, bo niby jest to nierealistycznie (lata 30-ste i te sprawy), ale z drugiej strony jest na tyle nieużyteczny, że i tak mało kto zwraca na niego uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.
A można widzieć jakie to nagrody niespodzianki czekają na takich szczęśliwców :wink: ?

Nie wiem, czy Smuggler mnie za to nie zbije :D, ale poweim Wam, że warto pisać. Ja np. dostałem TIR-a nagród(tylko nieliczni wiedzą o co chodzi :D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można widzieć jakie to nagrody niespodzianki czekają na takich szczęśliwców :wink: ?

Nie wiem, czy Smuggler mnie za to nie zbije :D, ale poweim Wam, że warto pisać. Ja np. dostałem TIR-a nagród(tylko nieliczni wiedzą o co chodzi :D )

TIR ??? Total Impresion Racing (tak to sie pisze ??). A może przysłali ci TIRA którym będziesz mógł wyjechać na wakacje na Karaiby (ma sie marzenia:)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slipmosz

No TIR pełen płyt to na pewno nie był :wink: A może taki TIR zabawka :lol: No ale żeby się tego dowiedzieć to chyba nie ma innego wyjścia jak wysłać veto i czekać na tego TIRa :twisted: :twisted: :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość f.r.e.d.
A można widzieć jakie to nagrody niespodzianki czekają na takich szczęśliwców :wink: ?

Nie wiem, czy Smuggler mnie za to nie zbije :D, ale poweim Wam, że warto pisać. Ja np. dostałem TIR-a nagród(tylko nieliczni wiedzą o co chodzi :D )

TIR ??? Total Impresion Racing (tak to sie pisze ??). A może przysłali ci TIRA którym będziesz mógł wyjechać na wakacje na Karaiby (ma sie marzenia:)).

Pierwszy strzał trafny!!! Choć wolałbym TIR z przyczepą pełną złotego płynu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość matti27

Według mnie FIFA 2oo4 dostała za wysoką ocenę (osiem).Powinna dostać gdzieś około 6 a oto jej minusy:

-Gameplay chyba najgorszy od ostatnich paru lat

-Brak pucharów (np.Liga Mistrzów)

-Brak możliwośći grania przez internet (dopiero można grać po zainstalowaniu łatki)

-Spartolone menusy, mało czytelne (przeniesione z PS2)

-Brak możliwośći zmiany sterowania

-Brak możliwośći zmiany detali

-Brak możliwości kupowania zawodników z Rest Of The World

-Te brazylijskie przyśpiewki (Niektórych mogą denerwować)

-Kłopoty z padem

A teraz plusy:

-Grafika

-Tryb Kariery

-Licencje

-Większy poziom trudności (w porównianiu do wcześniejszych FIF)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misioo

A ja mam veto co do recenzji gier z cyklu Championship Manager 4:

Po pierwsze primo: recenzja samej czwórki została za wysoko oceniona(już nie pamiętam dokładnie na ile, ale coś koło 8+). A kiedy ukazała się ta recenzja, nie wyszła jeszcze łatka do gry na której mozna by sensownie pograć więcej niż 1 miesiąc(w grze). A recenzent nie znalazł w niej ani jednego(!) błędu(no może jakiś tam znalazł, bo już nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie znalazł tych najistotniejszych)! Rozpisałbym się więcej gdybym mógł znaleźć ten numer w którym była recenzja.

Po drugie(primo) - recenzja wersji PL. Ocena 5+ jak najbardziej słuszna, ale to o czym pisał CormaC w recenzji zakrawa na kpinę! Wyłowił ze spolszczenia takie STRASZNE błędy jak zamiast 2 minuty - 2 minut, czy zamiast żółta - żólta! Recenzent napisał też: "szkoda, że nie dało się wrzucić do pudełka również oryginalnej wersji CM4(chodziło mu o wersje językową, przyp. JA)" - przecież w opcjach można sobie przestawić na english i wszystko gra! I wogóle czytając tę recenzje miałem wrażenie jak by to była gra w którą przez tłumaczenie po prostu nie da się grać, podczas gdy w grze najistotniejsze błędy to błędy stylistyczne - typu "Twój asystent twierdzi że Józu ze Spychowa to nie ma przyszłości w światowym futbolu." - a przecież każdy(normalny) człowiek skapi o co chodzi! A to nie jest gra np. cRPG w której tekst jest bardzo ważny, więc myśle że nie powinno się przykładać do tego takiej dużej wagi.

I wreszcie po trzecie: Championship Manager 03/04. Czytając tę recenzje miałem wrażenie jak by autor rozegrał kilka meczów góra!! Jeżeli pisze się recenzje takiej gry jak CeeM powinno się rozegrać przynajmniej 2 sezony. Oceny cząstkowe gry:

Audio: 1 - Co?? ja nie wiem wogóle dlaczego można w niej oceniać odgłosy, no bo co? Mieli dać w grze takie denerwujące odgłosy, że jeżeli na coś klikniesz to zrobi "bzyk", a la Liga Polska Manager?? Moim zdaniem powinna dostać 0 - bo tutaj odgłosy są zupełnie niepotrzebne!!! Bo to tak jakby ocenić odgłosy np. z Worda na 1 - i niektórzy teraz pewnie pomyślą "co to za porównanie? Przecież to jest oczywiste że w Wordzie nie ma odgłosów, a przecież CM to jest gra(ale tak pomyślą tylko ci którzy w CM nigdy nie grali). A ja myśle że to dobre porównanie, ponieważ w oby dwu przypadkach odgłosy były by tylko i wyłącznie DENERWUJĄCE!!!

Video: 8 - Co?? najwyżej 6!! Engine meczowy jest zupełnie spiepszony!!! Jakieś kropki z numerkami.... Szkoda gadać. W recenzji Eld napisał że nowy lay menusów jest znacznie ładniejszy od tego z wcześniejszej wersji, i taki..... nowoczesny, podczas gdy niemal IDENTYCZY BYŁ(!!) w CM4 - wystarczyło tylko w opcjach zmienić tego domyślnego na(bodajże) TER.

Grywalność: 10 - Jedyne z czym się zgadzam, potrafie(mimo narzekań na engine meczowy) siedzieć całymi dniami nad tą grą - i ona chyba nigdy się nie nudzi :D

Ocena ogólna: 9 - no, to już druga rzecz z jaką się zgodze - bo grywalność jest najważniejsza. Do 10 brakuje jej tylko lepszego engine meczowego :D

Uff... wreszcie wyrzuciłem to z siebie!!

Troche zmieniłem to, bo jak tera przeczytałem, to wydaje mi się że nie wszyscy zrozumieli o co mi chodziło(gdzieniegdzie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szninkiel

VETO! Chcialbym dac ogolnie veto dla recenzji w ktorych czepiacie sie liniowosci. Wedlug mnie to nie jest wada - po prostu tworcy gier chca stworzyc ciekawa i wciagajaca fabule ktora ma przykuc gracza do monitora. Ale jezeli gra nie jest w pelni liniowa to tez dobrze i wtedy nalezy to zaliczyc jako plus. Liniowosc to nie jest minus to droga ktora nam wyznaczyli tworcy gier i to ma sprawic, ze poczujemy sie jakbysmy czytali swietna ksiazke w ktorej my tez wystepujemy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veto ogulnie nie ma rzadnych fajnych gierek ostatnio tylko same szmiry :evil: :evil: :evil:

Wypisz wymaluj co myślę o nowo rejstrujących się użytownikach ostatnio. Jednozdaniowe posty, głupie topiki, zero inteligencji i polotu, gramatyka i sladnia na poziomie klas zerowych, nadmierna wiara we wlasny dowcip i możliwości intelektualne ... eh...długo by wymieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veto ! Poldek Racer powinien dostac 1/10 a nie 2/10 a to sczegolnie dlatego ze w przygotowaniu sa kolejne gnioty. Brrrrr :twisted: A tak na serio to Veto dla GimSim :wink: :lol: gra powinna dostac 10/10 ! Szczegolnie za wysmienita grafe i oryginalne menu ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veto ! Poldek Racer powinien dostac 1/10 a nie 2/10 a to sczegolnie dlatego ze w przygotowaniu sa kolejne gnioty. Brrrrr :twisted: A tak na serio to Veto dla GimSim :wink: :lol: gra powinna dostac 10/10 ! Szczegolnie za wysmienita grafe i oryginalne menu ;-)
A według mnie znowu powinna raczej dostać 3/10. Jak na ocenę danej gry może wpływać fakt, że w produkcji są jej sequele? Przecież recka dotyczy konkretnej gry a nie całej serii... To tak samo jak mówić, że Matrix 1 to crap, bo 2 i 3 są beznadziejne :)

Co do GymSim - 10/10 chociażby za szeroką gamę zawodników ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

veto ogulnie nie ma rzadnych fajnych gierek ostatnio tylko same szmiry :evil: :evil: :evil:

Wypisz wymaluj co myślę o nowo rejstrujących się użytownikach ostatnio. Jednozdaniowe posty, głupie topiki, zero inteligencji i polotu, gramatyka i sladnia na poziomie klas zerowych, nadmierna wiara we wlasny dowcip i możliwości intelektualne ... eh...długo by wymieniać.

Przynajmniej jak na zero inteligencji potrafie wyraźnie pisać słowo "składnia" a nie ja niekturzy (patrz wyrzej), a co do mojej gramatyki to tak już mam i nic na to nie moge poradzić (dyslekcja).

A tak w ogule to ty terz kiedyś byłeś nowo zarejestrowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bedzio
Veto ! Poldek Racer powinien dostac 1/10 a nie 2/10 a to sczegolnie dlatego ze w przygotowaniu sa kolejne gnioty. Brrrrr :twisted: A tak na serio to Veto dla GimSim :wink: :lol: gra powinna dostac 10/10 ! Szczegolnie za wysmienita grafe i oryginalne menu ;-)
A według mnie znowu powinna raczej dostać 3/10. Jak na ocenę danej gry może wpływać fakt, że w produkcji są jej sequele? Przecież recka dotyczy konkretnej gry a nie całej serii... To tak samo jak mówić, że Matrix 1 to crap, bo 2 i 3 są beznadziejne :)

Co do GymSim - 10/10 chociażby za szeroką gamę zawodników ;]

Poldek to jest lipna gra, ale powinna dostać wyższą ocenę niż jeszcze gorszy Maluch Racer, czyli 3+ :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...