Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Jakie mody polecacie do F3 GOTY? W zasadzie interesuje mnie wszystko poza dodatkami poprawiającymi grafikę (i tym samym znacząco obniżając framerate).

Jedyna modyfikacja, na którą jestem w tej chwili zdecydowany to Underground Hideout (kapitalnie zrealizowana kryjówka w postaci podziemnego schronu, polecam!), z którym miałem już do czynienia w F:NV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie ciekawiły negatywne opinie o F3 i F:NV. Swoją przygodę z serią zacząłem właśnie od F3, potem F:NV by całkiem niedawno odpalić poprzednie części. Tyle tylko, że grając w stare Fallouty nie ma tego jak porównać do F3 albo NV. Jedyne co łączy te gry to świat. Każda z nich ma swój klimat i to się liczy.

Co do oceny, to F3 wydaje mi się, że ma lepszy klimat od New Vegas, ale gorszą mechanikę - chociażby brak celowania przez przyrządy (chyba, że z modami). NV bez wątpienia ma olbrzymi świat, ciekawe DLC - ale czy lepsze od tych w F3 to nie sądzę - na pewno wypada lepiej pod względem technicznym - więcej dodatkowych elementów jak choćby modyfikacje broni, gotowanie itd. Nie czułem jednak w tej części klimatu zupełnie. Grało się fajnie, ale jednak to w trójce było czuć bardziej klimat samotności w nieznanym świecie. Też więcej było tam easter eggów i smaczków.

Starszych Falloutów nie oceniam, ponieważ nie skończyłem ich. Jak dla mnie mają swój klimat i styl - osobiście mimo, że lubię klasykę, to jednak wolę gry z widokiem z pierwszej osoby.

A za kilka godzin dowiemy się, czy fani Fallouta będą szukali autora strony z pochodniami i innymi mniej bezpiecznymi przedmiotami, czy też będą mieli powód do radości.

Fajnie by było zagrać w nowego Fallouta, nawet jakby był niewiele lepiej rozwiązany wizualnie od Skyrima. Modderzy w Skyrimie dopracowali grę do perfekcji - także jest nadzieja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również nie działa.

Teoretycznie "COŚ" miało się stać bodajże o godz. 21:00.

Jeśli to był trolling to chyba dosyć kiepski efekt WOW z tego wyszedł :] - daliby chociaż klauna wyskakującego z pudełka czy coś.

No cóż.. wizja rychłej zapowiedzi fallouta 4 oddala się.. smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strony, to w przerwach jej nie działania wydaje mi się, że licznik został zmieniony - przez chwilę strona chodziła i licznik ustawiony był na 13 godzin. Cóż, oby to nie był trolling - bo współczuję autorowi biggrin_prosty.gif

4k29.jpg

Ta, cały jeden easter egg - latający talerz. I w NV wcale nie ma takiej jednej opcjonalnej cechy, z którą easter eggów jest aż zanadto.

Mam na myśli to, że sprawdzając kolejne budynki, zakamarki można było coś ciekawego odnaleźć. A w NV tak prawdę mówiąc było wszystko i nic konkretnego. Główny wątek fabuły był ledwie widoczny - masa pobocznych questów, ale nie było czego odkrywać, wszędzie była "jakaś cywilizacja" mniej lub bardziej normalna. Też trochę Legion sztucznie wyglądał nawet w tak fikcyjnych realiach.

Patrząc na F3 i NV powiem tak: F3 miało lepszą fabułę i klimat, a NV lepszą mechanikę i ilość rozwiązań wielu zadań.

Edytowano przez Windmaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na F3 i NV powiem tak: F3 miało lepszą fabułę i klimat, a NV lepszą mechanikę i ilość rozwiązań wielu zadań.

No nie wiem. Fabuła NV nie była może doskonała, ale przynajmniej była. Możliwość stanięcia po którejkolwiek stronie konfliktu też jest dla mnie dużym jej atutem. Bethesda natomiast próbowała zrobić jakiś dziwny misz-masz fabuły jedynki i dwójki, i w sumie wyszło z tego takie liniowe i bezbarwne ni to ni sio. Mam szczere obawy, że opowieść w czwórce będzie równie nieudolna. O klimacie się nie wypowiadam, bo to kwestia gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zegar znowu pokazuje 00.05 min, boje się odświeżać heheh.

KVNGR REV ALPHA PPS VT PIZ UHMYLPVOQ CM XHWMZP. NBJB SPI'F BYQS QT D'Y BYFGEOB FI VQDYL MAQ. -NGQHT 5120- Nuclear winter has come - pojawiło się w miejsce zegara - kryptolodzy do dzieła.

Edytowano przez matek13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Trochę się zawiodłem. Zmienić napis ponownie na stek bzdurnych znaczków, to jest... chamstwo. Chyba, że to trolling to spoko, idzie przeżyć. A jeśli to PR Bethesdy, to się trochę można zdenerwować.

Przynajmniej wiadomo, żę to fejk.

Edytowano przez kisiel231
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THE INSTITUTE IS SEALED. THEY WON'T HELP US I'M HEADING TO BLACK ROW. -TBNLS 5120-

KVNGR REV ALPHA PPS VT PIZ UHMYLPVOQ CM XHWMZP. NBJB SPI'F BYQS QT D'Y BYFGEOB FI VQDYL MAQ. -NGQHT 5120-

KVNGR = keyed Vigenere cypher

REV ALPHA = reverse alphabet

PPS is passphrase

VT is vaulttec

TBNLS = Today, Boston no longer stands (?)

Edytowano przez LiX3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby nic nie umknęło: http://www.incgamers...w-coded-message

a to transkrypcja z linku powyżej kody na stronie:

THE INSTITUTE IS SEALED. THEY WON?T HELP US I?M HEADING TO BLACK ROW. -TBNLS 5120-

Jeśli to nie jest fake, to ekipa z Bethesdy powinna dostać nagrodę za świetne podtrzymywanie napięcia (i irytowanie graczy) natomiast jeśli to fake, to autor musi mieć ubaw jak nie wiem.

Możliwość stanięcia po którejkolwiek stronie konfliktu też jest dla mnie dużym jej atutem.

Fakt to jest plus NV. Nie zmienia to niestety faktu, że przynajmniej w moim odczuciu New Vegas skupiał się bardziej na strzelaniu i bieganiu z prawa na lewo, niż np. na możliwości zwiedzania mapy - owszem, co można zwiedzać na pustyni? W trójce można było np. wchodząc do metra wylądować na drugim końcu miasta i to w środku pola bitwy, albo dojść do ślepej uliczki i stracić amunicję na walce z czymś.

Też początek trójki, pozwalał trochę bardziej wczuć się w postać, natomiast w NV po prostu używamy i idziemy dalej siać zniszczenie :)

DLC natomiast stawiam równo w obu przypadkach - bo niektóre z DLC w NV były niezłe - Old World Blues, a reszta średnia, podobnie jak w trójce, gdzie Point Lookout było całkiem fajne i klimatyczne, oraz The Pitt - liniowe, ale wymagające też.

Także jednoznacznie nie da się chyba powiedzieć która gra jest lepsza - najlepiej powiedzieć, że każda ma swoje plusy i minusy. A co może przynieść czwórka? Kto wie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest fake, to ekipa z Bethesdy powinna dostać nagrodę za świetne podtrzymywanie napięcia (i irytowanie graczy) natomiast jeśli to fake, to autor musi mieć ubaw jak nie wiem.

Jeśli to fake to autor tego żartu powinien dostać nagrodę, cała akcja trwa już od parunastu dni, spodziewałem się, że cała akcja skończy się dzisiaj jakimś głupim obrazkiem lub straszącym filmikiem. Zamiast tego "gra" trwa nadal. Brawa za pomysłowość się na pewno należą, nawet jeśli to tylko żart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli to żart, to już dziś stał się raczej niesmaczny. Inna sprawa, że gdyby to był dowcip po tak długim czasie ktoś z Beth pewnie by go ukrócił. Zażartować sobie to jedno, ale wodzić ludzi za nos jak osła na sznurku to już lekkie przegięcie. Tak czy inaczej..myślę że akcja nie potrwa już długo :/.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pozostaje się tylko oficjalnie przyznać, że się wciągnąłem.

Widzę, że nie tylko ja, bo również na zagranicznych forach ludzie rozpisują się o:

"Calling all stations, Calling all stations, this is Vault 119. Level Four under attack, Overseer is dead. Repeat- Level Four under attack, Overseer is dead. We won?t make it."

Co niektórzy pozapisywali się nawet na http://vault119.com/ - jednak bez żadnej odpowiedzi.

Witryna wyłudzająca adresy email? Zbieg okoliczności?

Fajnie fajnie :P ciekawe co będzie za 9 dni :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stron różnego rodzaju, to z tego co czytałem na zachodnich stronach, to "kategorycznie odradzają podawanie maili tam" - bo nie tylko uważają te strony za fałszywki, a jeszcze za oszustwa w celu wyłudzenia maili.

A co do wciągnięcia - jest spore, zwłaszcza, że od FNV minęło stanowczo za dużo czasu. Zwłaszcza, że w efekcie końcowym Skyrim działa na tyle dobrze, że chciałoby się, aby Fallout też tak działał.

Ostatnio wróciłem do gry nawet - po części ze względu na to co się dzieje wokół tej strony, ale po grze w Skyrima już trochę mechanika F3 drażni swoją ułomnością. A niby różnic wiele nie ma według niektórych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wróciłem do gry nawet - po części ze względu na to co się dzieje wokół tej strony, ale po grze w Skyrima już trochę mechanika F3 drażni swoją ułomnością. A niby różnic wiele nie ma według niektórych smile_prosty.gif

Ooo...dla mnie już sama różnica w poruszaniu się postaci robi ogromną różnicę w przyjemności płynącej z gry. Piesza eksploracja w Skyrimie była boska, bieg sprintem i praca kamery w tym momencie fajnie poprawiała "wczuwkę" smile_prosty.gif Jak włączam F:NV i dostaję do dyspozycji żółwia, który każdą ulicę przemierza z minutę, to mimo, że chciałbym naprawdę poznać tę grę, do tej pory ledwo dotarłem

tego miasta, gdzie można złapać quest z szukaniem seks-robota, czy spotkaniem z ...Benym? w kasynie,

i obecnie nie daję rady wysiedzieć dłużej niż 10 minut, żeby się nie znudzić. A w TESV mam ok. 100h.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Skyrimie są konie, tak w FNV użyteczny byłby np. motocykl, zwłaszcza, że lokacje są wzdłuż drogi.

Jeszcze za pierwszym razem to bawi, ale za kolejnymi już mniej. Podobnie mam teraz w trójce - chce zacząć od Point Lookout, ale żeby się dostać do statku, to muszę się przebić przez pół mapy, a że gram na modzie FWE to nie jest to takie proste - bo każdy Supermutant to jak forteca :D

Też co do modów, to Skyrim oferuje większą stabilność - modderzy pozwalają sobie na więcej zmian i są tego dobre wyniki, a w F3 albo FNV bardzo szybko gra łapie zadyszkę i crashe - a nie mówię to o modach graficznych, bo tych mało stosuję bo nie chce mi się ściągać po kilka GB tekstur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ocalony 2299 nie jest oszustwem, jest małe prawdopodobieństwo, że bohater (czyli ocalony z Krypty 119) dostanie w posiadanie jakikolwiek środek transportu bez interwencji moderów. W uniwersum Fallouta Massachusetts jest w jeszcze gorszym stanie niż poznane w poprzednich grach pustkowia. New Vegas (ewentualnie też stolica po pomyślnym aktywowaniu Project Purity) a Boston to jak niebo i ziemia. Instytut, Railroad i Krypta 119 zdają się być jedynymi ośrodkami tamtejszej cywilizacji. Motory w Bostonie? Nie sądzę, chyba że znajdą się jakieś w posiadaniu Instytutu.

Ogólnie jaram się tym jak stolica w 2077.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najbardziej mnie interesuje to to, że odnośnie któregoś z tych sklepów oferujących już rzekomego Fallouta 4 mówi się, że trafiał już w kilka produkcji, których jeszcze oficjalnie nie ogłoszono. Oczywiście nic to nie oznacza w naszym przypadku, jednakże czas trwania całej akcji jest na tyle długi, że gdyby to był fake to raczej ktoś by się np. w Bethesdzie odezwał - bo innego sensu tu nawet nie widać.

Owszem nie ma za bardzo potwierdzenia na plus, że strona jest prawdziwa, ale... za długo to już trwa. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...