Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Dostaliśmy pocztówkę od Assassina!

Polecane posty

Szczerze wątpię, aby w samej pocztówce zawarte były jakieś szczególne informacje, proponuję zabawić się trochę w inny sposób. Da Vinci w Wenecji był tylko raz, w marcu 1500 roku, pomagał tam w fortyfikowaniu granicy Republiki Weneckiej przed najazdem Turków, w tym samym roku ówczesny Papierz ogłosił krucjatę przeciwko Turcji - to może być jakaś wskazówka co do czasu akcji, bo w końcu pierwsza część działa się też w czasie krucjaty (trzeciej). Z pewnością jest to też wskazówka co do dostępnych lokacji, wcześniej wymieniano bodajże Florencję (w której Leonardo spędził większość dorosłego życia) i mówiło się Wenecji (potwierdzała by to pocztówka), ze słynnym wynalazcą-malarzem powiązany jest też Mediolan (w 1500 roku najechany przez króla Francji Ludwika XII).

Czyli drugim miastem w grze jest prawdopodobnie mediolan. Fajnie ale mogliby dać Rzym (mam nadzieję że będzie)

HrymiMakos ty kablu! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulz, tak się składa, że śledzę większość doniesień na temat AC2 (oficjalne forum, świetny, regularnie update'owany wpis na blogu, newsy na serwisach informacyjnych) i widząc to, co tutaj wypisujecie, mogę napisać 3 rzeczy:

1. doszukujecie się przesłań i ukrytych informacji na siłę

2. wasze propozycje na 'odcyfrowanie' tej pocztówki albo są oczywistymi, trywialnymi faktami na temat AC2 (poczytajcie źródła, z tekstem w Game Informer na czele, link w temacie o grze na naszym forum)...

3. ...albo totalnie idiotycznymi pomysłami stojącymi w sprzeczności z w/w informacjami lub niezgodnymi zupełnie z duchem gry.

Tyle ogólnie...

A teraz konkretniej, co ja sam sądzę na temat pocztówki i tym, co można z niej wywnioskować (baardzo nie wprost):

zwróciła ona moją uwagę na datę urodzenia Leonarda - 1452. Znacyz to, że w grze (akcja rozgrywa się w 1476) ma on tylko 24 lata,

co przekreśla moim zdaniem jego szanse na bycie głównym złym, szefem templariuszy itd

Na dodatek wg. najbardziej rozpowszechnionej wersji biografii, jest to zupełny początek jego kariery zawodowej - mieszka we Florencji, właśnie opuścił artystyczną pracownię Verrocchia, gdzie uczył się i terminował przez 10 lat. O ile scenarzyści potraktują to wiernie i serio - mamy kolejną istotną przesłankę, iż Florencja będzie 'grywalnym' miastem (z 95% wzrasta prawdopodobieństwo do jakichś 99,5% ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówiłem że trzeba go będzie pewnie bronić. Możliwe że będzie istnieć inny instytut badawczy

taki jak ten z którego Dezmond zostawał wysyłany w przeszłość w animusie

który bedzie wysyłac własnych zabójców aby zabić młodego Leonardo zanim zostanie znanym i szanowanym malarzem i wynalazcą aby np.: zmienić historię, ale żeby nikt nie słyszał nawet o zabójstwie Leonarda Da Vinci.

Może to głupoty ale tak jakoś mi się skojarzyło :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, aby w samej pocztówce zawarte były jakieś szczególne informacje, proponuję zabawić się trochę w inny sposób. Da Vinci w Wenecji był tylko raz, w marcu 1500 roku, pomagał tam w fortyfikowaniu granicy Republiki Weneckiej przed najazdem Turków, w tym samym roku ówczesny Papierz ogłosił krucjatę przeciwko Turcji - to może być jakaś wskazówka co do czasu akcji, bo w końcu pierwsza część działa się też w czasie krucjaty (trzeciej). Z pewnością jest to też wskazówka co do dostępnych lokacji, wcześniej wymieniano bodajże Florencję (w której Leonardo spędził większość dorosłego życia) i mówiło się Wenecji (potwierdzała by to pocztówka), ze słynnym wynalazcą-malarzem powiązany jest też Mediolan (w 1500 roku najechany przez króla Francji Ludwika XII).

Czyli drugim miastem w grze jest prawdopodobnie mediolan. Fajnie ale mogliby dać Rzym (mam nadzieję że będzie)

Taa... niech odrazu wszystkie miasta świata wsadzą. Nie zapominacie czasami o czymś? Że gry mają ograniczenia itd, itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da Vinci raczej nie będzie wrogiem,

bo na screenie z Game Informera widać, że używamy jego sprzętu

2. Tak jak inni myślę, że jeśli na pocztówkach z innych serwisów też są "zadrapania" powinno się je połączyć.

2a) Polecam wpisać w googlach "Assassin's Creed 2 Postcard" okazuje się, że wiele osób dostało taką pocztówkę, ale na większości nie ma ani jednego "zadrapania"...

3. To pewnie i tak zaproszenie na pokaz, albo podsycenie hype'u...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówiłem że trzeba go będzie pewnie bronić. Możliwe że będzie istnieć inny instytut badawczy

taki jak ten z którego Dezmond zostawał wysyłany w przeszłość w animusie

który bedzie wysyłac własnych zabójców aby zabić młodego Leonardo zanim zostanie znanym i szanowanym malarzem i wynalazcą aby np.: zmienić historię, ale żeby nikt nie słyszał nawet o zabójstwie Leonarda Da Vinci.

Może to głupoty ale tak jakoś mi się skojarzyło :P

Troszkę głupoty, w świetle artykułu w 'jutrzejszym' Game Informerze - jest tam ramka o istotniejszych postaciach historycznych w grze: Leonardo, Machiavellim, Katarzynie Sforza. Wynika z niej, iż nasz geniusz ma być przyjacielem rodziny Auditore de Firenze i kimś w rodzaju bondowskiego Q - autorem gadżetów wykorzystywanych przez Ezio (nowe, poprawione ukryte ostrza, lotnia - te zostały ujawnione). Osobiście wątpię, by był postacią wokół której fabuła i akcja gry się obraca - chwyt nader prostacki jak na mój gust. Nie jestem nawet pewny czy Leonardo będzie wtajemniczony w sprawy Asasynów (sam Ezio na początku ma nie być ;)). Ale to tylko moja opinia i domysły.

Mnie to wygląda na zanurzonego w wodzie Assassyna. Czyli pewnie będzie ukrywał się w wodzie i wyskakiwał z niej z ukrytym ostrzem :biggrin:

hehe brawo ale takie rzeczy mówiono już na pierwszej stronie :D

...a fakt, iż będzie mozna ukrywać się w wodzie i atakować z niej (choć raczej chodziło o wciąganie do niej i topienie strażników) również został potwierdzony w GI. Zupełne nihil novi sub solem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da Vinci raczej nie będzie wrogiem,

bo na screenie z Game Informera widać, że używamy jego sprzętu

2. Tak jak inni myślę, że jeśli na pocztówkach z innych serwisów też są "zadrapania" powinno się je połączyć.

2a) Polecam wpisać w googlach "Assassin's Creed 2 Postcard" okazuje się, że wiele osób dostało taką pocztówkę, ale na większości nie ma ani jednego "zadrapania"...

3. To pewnie i tak zaproszenie na pokaz, albo podsycenie hype'u...

zgadzam się z tobą, a w szczególności z drugim punktem:) a zadrapania moim zdaniem będą pokazywac droge jaka będzie potrafił pokonywać bohater, aby dostać się do biura, tudzież innego miejsca:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w tej gondoli płynie Da Vinci razem z gadżetami do biura assassynów.

Według wszelkich przesłanek, biur asasynów może zwyczajnie nie być ;]. Zmienia się formuła zadań, cele mają się stale aktualizować w miarę wykonywania subquestów - czyli nie znamy z góry celu, który mamy zgładzić i szukamy informacji jak tego dokonać, tylko raczej zdobywając kolejne informacje (wykonując kolejne zadania dla kolejnych informatorów) poznajemy właściwy cel i zadanie.

Ale w sumie robię off-topic, bo z pocztówką to nie ma wiele wspólnego :P. Jak ktoś chce serio podyskutować o tym, co wiadomo o nowym AC i czego się po nim spodziewać, zamiast czytać z kręgów na wodzie, zapraszam do stosownego tematu w Komentarzach :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi się zdaje ale na budynku z oknem w kształcie kropli pod oknem które jest najniżej jest coś co przy dużym przybliżeniu przypomina maskę. Da się jakoś odczytać napis z niebieskiej tabliczki?

Po dokładniejszych oględzinach ta "maska" przypomina Altaira z AC wyglądającego zza progu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...