Jump to content
CormaC

Dostaliśmy pocztówkę od Assassina!

Recommended Posts

Wraz z dzisiejszą pocztą dotarła do nas pewna bardzo dziwna przesyłka. Nadano ją w Mediolanie (o czym świadczy stempel pocztowy), na froncie zaś przedstawiona jest Wenecja. Tak, ta sama Wenecja, która będzie jedną z lokacji w grze Assassin's Creed 2. O tym, że pocztówka ta ma związek z nową grą Ubisfotu jesteśmy przekonani na 100% ? jedno z okien ma kształt identyczny, jak wzór na ubraniu głównego bohatera, na tabliczce widocznej po prawej stronie pojawiają się życzenia urodzinowe dla Leonardo Da Vinciego. To na pewno zakodowany przekaz od twórców gry. Pomóżcie nam go rozwikłać! Wpisujcie rzeczy, które dostrzeżecie. To, co naszym zdaniem jest istotne to:

1. Charakterystyczna okiennica

2. Tablica z nazwikiem Leonardo Da Vinci i zyczeniami urodzinowymi (wynalazca przyszedł na świat 15 kwietnia 1452 roku)

3. Miejsce nadania pocztówki - Mediolan (kolejna grywalna lokacja? A może powód jest bardziej prozaiczny - włoska siedziba Ubi znajduje się w tym mieście)

4. Biały kształt w centralnej części pocztówki (wygląda na zadrapany, ale w rzeczywistości to część fotografii)

Czytelnicy! Pomóżcie! Ezio Auditore de Firenze chce nam coś powiedzieć. Tylko co?

172h3_assassin_pocztowka.jpg

może bohater będzie z rodziny Leonarda albo blisko z nim związany (uczeń)??? A zadrapanie wygląda jak od paznokcia- może bohater będzie miał szpony lub coś takiego jak bohater nowego PoP-a??? A okno to może być biuro asasynów.

możliwe , że to ''zadrapanie'' jest strzałką wskazującą na wode. Tzn, że Ezio będzie umiał pływać, a może nawet to, że żeby dostać się do siedziby Assassynów trzeba będzie do niej wpłynąć od dołu :)

Raczej w nowym Assasinie nie będzie możliwości pływania gondolą (chociaż kto wie...). A co do Leonarda to może się okazać, że jest on mistrzem Assasynów lub po prostu dowódcą tej placówki i to on będzie nam zlecać zadania. A może na odwrót: to właśnie on jest głównym celem? Może świadczyć o tym fakt, że ta część Wenecjii jest jeszcze bardziej zniszczona niż reszta. Może tam będzie się ukrywał?

Mnie troche zastanawia to okno... W poprzedniej części po protu wchodziliśmy na dach i dostawaliśmy się od góry, a może teraz będzie można wlecieć do kryjówki? (pisali o tej maszynie latającej)

Gdzie jest tabliczka z tymi zyczeniami dla leonarda?? Ja widze tylko 1 tabliczke z jego nazwiskiem po prawej stronie.

Jest tam na pisane SUON COMPLEANNO DA VINCI.

Nie suon, a buon. Buon compleanno = happy birthday.

Mi sie zdaje ze na tej gondoli ktos jest (oprócz wioślaża) tylko ja przyblizam obraz to sie bardziej rozmywa obraz.

Mnie się wydaje że jest tam na żółto ubrany facio, może bohater gry czyli Asasyn :]

Edited by tomwac

A może chodzi o to że leonardo będzie tworzył dla nas nowe bronie? Np mini-kusza na nadgarstku. Albo może trzeba go będzie właśnie bronić przed zabójcami i zabijać tych którzy zlecają zabójstwa?

Ekhm.... ta "kropla" to symbol zakonu asasynów, na co zwrócił już uwagę CormaC.

Edit: Chociaż w zasadzie to może być kropla krwi symbolizująca zakon asasynów. ;]

Edited by Zmcss

w gondoli sa przedmioty ze zlota(gimp rules)przykryte czerwona "perelyna" moze assasin jest tym no nie pamietam nazwy tym co steruja gondola i bedzie mogl sie przebierac za innych,tak dla kamuflazu??

p.s na srodku i u gory wydaje mi sie jak by ktos stal w tych oknach

Edited by stachi

Nie to nie to bo leonardo jak dobrze pamietam byl mistrzem zakonu SYJONU a nie ASSASYNÓW.

Może ze leonardo chronił jakis artefakt lub skarb templariuszy tak jak Altair w 1 jak na końcu gry schował artefakt zamiast go zniszczyc. Bardziej mi sie zdaje ze chroni skarb bo Ezio ma przodka Altaira.

Za brak spoilera otrzymujesz ostrzeżenie ustne. Kolejne będzie w BiO.-mateusz(stefan)

Mi ta biała zadra przypomina coś w rodzaju pistoletu. Patrzac od prawej jest płomień, dalej lufa ( symetryczna z obu stron ) i dalsza część to kolba. Ale chyba w tamtych czasach raczej nie mieli takiego sprzętu.

Jeśli chodzi o zadrapanie to moze w drodze się coś drasło (żart) xD Może będzie wojna Asasynów z Syjonami (nie wiem kto to jest ale tak napisał "boczento") o jakiś skarb. To zadrapanie to tak dla mnie wygląda jak jakaś buława czy coś w tym stylu.

Edited by Karolsio

a według mnie rozwiązanie jest prozaiczne. Chcieli powiedzieć

1. akcja gry rozgrywać się będzie w Wenecji

2. Asaysn będzie tam pływał w Gondoli - jak pisałem na tym zdjęciu ukrywa się w gondoli, albo wychodzi z wody i do niej wsiada trudno powiedzieć co robi ale tam jest, ubrany na ciemnożółto

3. będzie tam LEonardo da Vinci, może będzie przywódcą jakiegoś stowarzyszenia, i będziemy musieli go pozbawić życia :]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...