Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CormaC

Dostaliśmy pocztówkę od Assassina!

Polecane posty

Jeżeli faktycznie ten napis po prawej to życzenia urodzinowe, to może w tym domu po prawej [albo kamienicy] mieszka Leonardo Da Vinci?

Gdyby to był faktycznie jego dom to... jestem ciekawy czemu miałaby woda służyć. Może tajne wejście do jego domu? Może. Widzę też belkę co podpiera ten domek. Więc bardzo możliwe byłoby to, że asasyn by wlazł bo belce potem wlazł przez okno co jest umiejscowione dokładnie nad tym drewnem. ;]

Możliwe też, że będzie rodzaj szybkiego transportu łódką. Jak widać, są na zdjęciu takowe. Więc czemu by je nie wykorzystać do szybkiego przemieszczenia się? W Far Cry 2 gdyby nie autobusy to bym nie przeszedł gry tak by mnie te podróże wymęczyły. A tak to wybieramy miejsce na mapie gdzie chcemy jechać i w parę sekund jesteśmy na drugim końcu mapy. Dla mnie ta opcja nie będzie bardzo przydatna bo to bieganie po budynkach po prostu dawały frajdę. No ale dla leniuchów opcja będzie przydatna. ;]

To okienko też jest dosyć podejrzliwe. Myślałem nawet nad tym, czy mogła by być możliwość wejścia ewentualnie wtargnięcia do domu Da Vinciego na kilka różnych sposób. Ot, jeżeli ten domek nie jest całkowicie otoczony wodą [z jednej strony woda, z drugiej strony ulica] to przewiduję, że:

a] będzie można wejść jak normalny człowiek przez drzwi [ze strony ulicy]

b] będzie można podpłynąć, wejść na belkę i przez okno wskoczyć

c] skoczyć między tamtym oknem z charakterystyczną budową a budynkiem Leonarda

[taki duży skok. W końcu Altair w jedynce miał możliwość zeskoczenia... z wieży na katedrze do siana nie tracąc synchronizacji]

Ewentualnie skorzystać z innych sposobów.

Tamto "zadrapanie" to raczej zadrapanie. Na początku myślałem, że jest to odbicie światła od wody jednak za bardzo się toto przedłuża i zamazuje minimalną część budynku po lewej.

Jeszcze co do budynku z tym charakterystycznym oknem - dosyć dużej powierzchni jest ten budynek. Strzelam, że jest to kościół albo jakaś świątynia. W każdym razie niczego na razie wykluczyć nie mogę.

Wróćmy do tego zadrapania. Mogło być umieszczone przypadkowo lub celowo. Nie wiem z czym może się coś takiego kojarzyć. Na razie mi się skojarzyło z kolumną. Jednak jak przybliżymy... to zaczniemy mieć wątpliwości czy to zadrapanie czy coś innego.

I nic więcej na razie mi nie wpada do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście myśle że tak głęboko nie trzeba tam szukać. Jak dla mnie to te 3 zagięcia wskazują 3 nowe opcje gry.

1 zagięcie w lewym górnym rogu wskazuje na okno. Myśle że twórcy postarają się o to aby można było wlecieć to danego pokoju przez okno, schować się w nim albo po prostu skróty.

2 zagięcie w lewym dolnym rogu wskazuje na gondole. Tutaj chyba oczywiste że gondole posłużą jako środek transportu (pewnie albo za niewielką opłatą, nas dowiezie gdzie chcemy, albo będzie można ukraśc\przejąć gondolę), lub jako kryjówka, podobnie jak w 1 części wśród mnichów to teraz w gondoli.

3 zagięcie pośrodku. Największe najbardziej rzucające się w oczy, co znaczy że najważniejsze zmiana w stosunku do częsci pierwszej. Też raczej pewne że chodzi o pływanie, nurkowanie. Ale skoro jest taką grubą krechą zaznaczone, może być w tym coś więcej. może będą pod wodą jakieś ukryte tunele jaskinie czy coś tam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Biały kształt w centralnej części pocztówki (wygląda na zadrapany, ale w rzeczywistości to część fotografii)

Powtarzam- istnieje kilka innych pocztówek. Gdyby popatrzeć na wszystkie obok siebie, białe kształty mogłyby pokazać naprawdę istotny element.

Wookie1992- twoja wypowiedź nie ma sensu. Część z Was dopatruje się w tej wodzie jakichkolwiek znaków. A ja wam powiem, że to po prostu lekka mania dopada wszystkich(tak tak, mnie też), którzy dopatrują się nawet najdrobniejszej ryski. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście myśle że tak głęboko nie trzeba tam szukać. Jak dla mnie to te 3 zagięcia wskazują 3 nowe opcje gry.

1 zagięcie w lewym górnym rogu wskazuje na okno. Myśle że twórcy postarają się o to aby można było wlecieć to danego pokoju przez okno, schować się w nim albo po prostu skróty.

2 zagięcie w lewym dolnym rogu wskazuje na gondole. Tutaj chyba oczywiste że gondole posłużą jako środek transportu (pewnie albo za niewielką opłatą, nas dowiezie gdzie chcemy, albo będzie można ukraśc\przejąć gondolę), lub jako kryjówka, podobnie jak w 1 części wśród mnichów to teraz w gondoli.

3 zagięcie pośrodku. Największe najbardziej rzucające się w oczy, co znaczy że najważniejsze zmiana w stosunku do częsci pierwszej. Też raczej pewne że chodzi o pływanie, nurkowanie. Ale skoro jest taką grubą krechą zaznaczone, może być w tym coś więcej. może będą pod wodą jakieś ukryte tunele jaskinie czy coś tam.

a ja nadal sądzę że tam jest łódź podwodna:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno gondole będą kryjówkami. Pytanie tylko czy będą to ruchome kryjówki tak jak uczeni (będzie się można dostać nimi do miejsc pilnowanych przez strażników, może to być również sposób wejścia do biura assassynów).

Leonardo da Vinci w grze będzie odgrywał jakąś ważną role. Ciekawe czy będzie mistrzem assassynów czy raczej ich głównym wrogiem.

Te białe zadrapania na pewno nie są przypadkowe, twórcy nie męczyli by się z umieszczaniem ich w różnych miejscach na różnych zdjęciach. Możliwe, że wychodzi z nich jakiś napis, albo coś w tym rodzaju.

Ps. Fajnie jakby w grze był również Rzym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie ten napis po prawej to życzenia urodzinowe, to może w tym domu po prawej [albo kamienicy] mieszka Leonardo Da Vinci?

Gdyby to był faktycznie jego dom to... jestem ciekawy czemu miałaby woda służyć.

To raczej nie jest jego dom bo on wygląda tak:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...i%27s_house.jpg

A skoro inne zabytki są pieczołowicie odwzorowane to pewnie dom Leo też będzie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno wiem jedno :) związek z da vinci-m jest taki że jak może nie wszyscy wiedzą było on projektantem dziwnych urządzeń :) i wymyślił maszynę latającą którą według pewnego skrinu wykorzystuje assasin.

http://img.gram.pl/upl/news/20090414135333.jpg

Wieć Da Vinci na tablicy może skłaniać do myślenia że swoje wynalazki tworzył dla Assasynów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assassyni zmienią się w firmę ochroniarską??? Trochę mało to pasuje do gry w której się zabija na zlecenie, a nie chroni.

Ale nawet fajnie brzmi i jest to możliwe.

Assassyni to zabójcy ale wiadomo przecież że najlepszą obroną jest atak ;) Zabijałoby się zleceniodawców (zabójstw) i samych zabójców jak sie jakis nawinie.

PS: nie ma mnie jakąś godzinę i już cisza w temacie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myslę, że będzie związane coś z wodą w końcu Leonardo bł autorem planu obrony miasta, w którym uwzględnił łodzie podwodne(prototyp). Poza tym Leonardo pracował w Mediolanie(I i II okres mediolański). Leonardo był tez znany z rebusów, zagadek i alegorii wiec może być tez jkiś fragment taki w grze, związany z "ostatnią wieczerzą" czy malowidłami i katedrami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię, aby w samej pocztówce zawarte były jakieś szczególne informacje, proponuję zabawić się trochę w inny sposób. Da Vinci w Wenecji był tylko raz, w marcu 1500 roku, pomagał tam w fortyfikowaniu granicy Republiki Weneckiej przed najazdem Turków, w tym samym roku ówczesny Papierz ogłosił krucjatę przeciwko Turcji - to może być jakaś wskazówka co do czasu akcji, bo w końcu pierwsza część działa się też w czasie krucjaty (trzeciej). Z pewnością jest to też wskazówka co do dostępnych lokacji, wcześniej wymieniano bodajże Florencję (w której Leonardo spędził większość dorosłego życia) i mówiło się o Wenecji (potwierdzała by to pocztówka), ze słynnym wynalazcą-malarzem powiązany jest też Mediolan (w 1500 roku najechany przez króla Francji Ludwika XII).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cisza w temacie? Nawet przecieki się kiedyś kończą. Co było do wyłapania na zdjęciu, już wyłapane. Teraz kilka osób pospoilerowało, moderator ich upomniał(*) i cisza.

(*)Tak, to JA ich zraportowałem. Ciekawe, nie tak dawno temu ktoś zadał pytanie"Jak to jest z czytaniem regulaminu?" Moderator lub redaktor odpowiedział mniej więcej tak: "Zwykle na początku prawie nikt nie czyta. Potem, gdy popełni jakieś przewinienie już to robi" A obydwaj spoilerowcy są nowymi userami.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...