Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Jade Empire było IMO bardzo dobrą grą- krótką co prawda, lecz miała ten klimat.

Obawiam się o to, że BioWare w całości poszedł już na "konsupcję" i zapomniał o starych rębaczach RPGów. Gdzie te 150 h BG2? Przecież w dzisiejszych czasach to nie możliwe, żeby gra mogła mieć tyle godzin do zaoferowania. W najlepszym razie Kanadyjczycy zrobili coś pośredniego- klimat starych cRPGów, lecz z nowoczesną techniką i wszystkim co za tym idzie. Nie brzmi to bardzo optymistycznie, choć gry nie skreślam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że twórcy zapewniają, że będzie to styl Baldursowych hitów jest możliwe, że Dragon Age zapewni nam rozrywki na troszkę więcej czasu niż aktualnie wydawane pozycje, które przechodzę mniej więcej po 10 godzinach grania. Jak na mnie to tyle ile trwa np. Wiedźmin. Taki mógłby być Dragon Age. Gram tylko w weekendy i dzielę ten czas zresztą na kilka gier, dlatego starczają mi one na bardzo długo. Jade Empire było grą bardzo fajną, ale rzeczywiście fabuła była tak przewidywalna, że można było się domyślić już na początku gry.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o motyw główny, spodziewam sie totalnie ogranego schematu: przybyłem, zobaczyłem, ocaliłem/zniszczyłem...w każdym razie zwycieżyłem.

Ale powoli zaczynam przekonywać się do tego, co mówią twórcy. Tutaj mamy wątek o kosmologii Dragon Age http://www.dragonage.com.pl/topics2/169.htm i muszę przyznać, że równie mrocznej i pociągającej wizji świata fantasy nie było chyba w grach od dłuższego czasu. Dodać do tego "zły" świat, w jakim się odbywa ta gra...i zaczyna być ciekawie. Wątpliwości wzbudza jedynie voice acting w filmikach. Jest poprostu tragiczny. A jeśli za polonizację weźmie się cholerne EA Polska, to już będzie żałoba.

Przeczytałem jeszcze to: http://www.dragonage.com.pl/topics2/156.htm na temat tamtejszego kościoła. niby nic oryginalnego ale...niech to, zaczyna mi się to naprawdę podobać!

Jest kilka odejść od banalności, które mi się podobają! Im więcej czytam, tym sam koncept gry coraz bardziej mnie pociąga!

-twórcy napisali, że Blight nie jest zagrożeniem zrodzonym z zewnątrz, zrodziła się z powodu ludzkiej pychy i rządzy władzy. Pierwszymi pomiotami byli ludzie, a konkretnie magowie, którzy chcieli obalić Stwórcę.

-zamieszkujące Pustkę demony, choć pełnią ważną rolę, nie są wszechpotężnym Nemesis czekającym na unicestwienie świata. Są istotami zazdrosnymi o nasz świat, w dużej części ułomnymi, mogącymi wkroczyć do naszego świata nie poprzez własną wielką siłę, ale jedynie poprzez wykorzystanie ułomności śmiertelników- wyzyskanie ich "grzechów", przekonanie albo oszukanie. Warhammer się kłania. :)

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak być nie może!

Proponuję temat i troszkę sobie pogadaliśmy i spada na trzecią stronę? No co jest!

Ale jako współzałożyciel tematu muszę go jakoś rozkręcić.

Otóż polecam wam stronę BioWorld.

Jest to Blog, w którym na bieżąco można znaleźć informacje nie tylko o Dragon Age, ale również Mass Effect 2.

No, ale skupmy się na tym pierwszym. Można tam znaleźć m.in. okładkę pudełka gry (można już zamawiać PRE-ORDER na Amazonie!) oraz książki. Nie wiem tylko czy książka zostanie wydana w Polsce. Można jednak pobrać ZA DARMO I LEGALNIE pierwszy rozdział książki.

Poza tym kilka filmów z YT z kanału EA. Myślę, że po tym poście troszkę ruszy się w tym temacie, do czego gorąco zachęcam!!!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę okładkę już widziałem na GOL-u... :smile: Chciałem tak samo rozkręcić temat o BioShocku i się nie udało(czasem ktoś napisze, ale nie jest tak popularny jak inne). Byc może jest o czym gadać, ale nie mogę sobie pozwolić na te filmiki (Wam pewnie ładują się w 1s, a wyobraźcie sobie, że na 1s filmiku czekacie 1min...).

PS Powiedźcie mi co jest na tych filmikach.

Edytowano przez Reksio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też bym chciał wiedzieć :) Ja mam podobną sytuację jak Ty. Chociaż są to najprawdopodobniej, z tego co wyczytałem gameplay'e. Podzielony jest na cztery części + osobne filmiki z walki. Wszystkie na pewno obejrzę sobie w czwartek w szkole i będę miał już troszkę większe rozeznanie.

A czy ktoś może ma informacje, czy książka David'a Gaider'a "Dragon Age: The Stolen Throne (Przywłaszczony Tron)" ukaże się w Polsce? Bardzo chętnie bym kupił i przeczytał, ale jak na razie nigdzie jej nie widziałem.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobaja wam sie RPG od Bioware?Jeśli nie to przestawcie się na kwiatki i miłość czyli FF.

A tak co do tej gry zdecydowany mój numer 1 w tym roku.Wychowałem sie na grach od Interplaya ,Bioware i Black Isle.I dla mnie na zaawsze będą oni robic najlepsze RPG świata.

Co do Dragon Age ,jak juz powiedziałem mój numer 1 w tym roku.I pewnie znów Bioware pokaże klase sama w sobie gromiąc pozostałe gry.

Nie wiem o co chodzi z tym że Bioware stacza się?Dla mnie właśnie on sie wspina do góry.

Ogromne wsparcie finansowe ze strony EA dobrze mu służy.

Co do Jade Empire dla mnie najlepszy cRPG w orientalnych klimatach jaki w życiu grałem ,a grałem w wiele cRPGów z dwóch półkól.

Co do ściągania z Wiedźmina .Kto tak sądzi pisze ,mówi bzdury.Poczytajcie książki D&D ,to sie dowiecie że tam istniał min. rasizm.

Więc jeśli sie wam nie podbaja gry Bioware ,to jak juz mówiłem przestawcie sie na TESa lub na sake.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym że Bioware stacza się?Dla mnie właśnie on sie wspina do góry.

Ale postbaldurowe erpegi Bioware, czyli Neverwinter Nights i wzwyż, mają tendencję to bycia uproszczonymi i ugrzecznionymi, aby spodobać się jak najszerszej publice... Dopiero ten tytuł ma dać graczom to, o co proszą, czyli ambitniejszą fabułę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ostanie RPGi są bardzo łatwe. Sam nie mam kłopotu z przechodzeniem płynnie NWN, a nad takim Baldurem męczę się do dzisiaj. Mam nadzieję, że DAO mnie nie zawiedzie.

I jeszcze jedno. Oby tylko EA nie odbiło i nie dało aktywacji przez internet, bo wtedy chyba zrezygnuję za zakupu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi tylko o trudność rozgrywki, ale też o liczne uproszczenia w niej samej, ograniczenie możliwości kombinowania, bez specjalnego męczenia się walka w NWN potrafi toczyć się sama, a pozostałe gry BioWare są tymi rozwiązaniami "zainfekowane". Może Dragon Age przyniesie jakąś zmianę, choć szczerze mówiąc nieco w to wątpię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walki toczą się same czyli ,że jak nie wybierzesz opcji to jest automatycznie wyprowadzany normalny atak

walkę z jakimiś cieniasami można zostawić komputerowi ,ale trudniejsze walki i tak trzeba rozgrywać samemu i z głową

na przykładzie KOTORA

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Sweet!

A jednak! Po przeczytaniu news'a na stronie CDA (szczegóły tutaj) lekko mówiąc, ucieszyłem się! Będę mógł bez żadnych problemów odpalić tryb single. Bez żadnego łączenia się z Internetem, walczenia z napędem i innymi duperelami.

Barwo EA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli sie wam nie podbaja gry Bioware ,to jak juz mówiłem przestawcie sie na TESa lub na sake.

Hohoho! Hardcorowiec się odezwał. Człowieku, pierwszą grą RPG w jaką grałem był stareńki (liniowy) Lands of Lore, więc nie wyskakuj tutaj z brzydkimi oblivionami i chwaleniem się w ile to erpegów grałeś. To, że nasza brać nie podziela w dużej części Twoich zachwytów nad grami BW (ja na przykład nie jestem zachwycony ME, w JE nie grałem, więc nie wiem), nie znaczy jeszcze, że masz do czynienia z bandą dzieciaków, którzy nie znają się na niczym.

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age: Origins zapowiada się bajecznie takie połączenie klasyki (typowy RPG w stylu Baldura albo NWN) z nowoczesnością (grafika) a najnowszy zwiastun.. świetny, może trochę zbyt krwawy i brutalny ale po przesłodzonym Darkensang, ale trochę krwi doda grze realizmu, mam nadzieje że wątek miłosny (widoczny na zwiastunie) będzie lepiej zrealizowany niż w Mass Effect. Gdyby nie to BioWare tworzy wersje na konsole to pewnie gra była by już w fazie gold a tak musimy czekać :(.

Byle do świąt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby BioWare nie tworzyło wersji na konsole, to pewnie już dawno bym tę grę przeszedł. A co znaczka, wydaje mi się że tak, chociaż teraz nie chce mi się czekać kolejne 20 minut aż załaduje mi się strona. Wejdź na bioworld.ea.pl i tam pewnie znajdziesz odpowiedź, bądź też wejdź na pierwszą stronę tematu, gdzie zamieściłem wygląd okładki. Tam będzie widać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być hit! Od czasów gdy zagrałem w NWN nie widziałem nic lepszego. Chyba teraz to się zmieni. Fantastycznie, że będzie to rozgrywka w starym, dobrym stylu ze świeżą oprawą. Tylko żeby EA nie wyskoczyło z jakimiś podłymi zabezpieczeniami... Gra jest na szczycie mojej listy produkcji oczekiwanych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu był news, że DRM'ów nie będzie, więc nie musisz się martwić. :biggrin:

Jak dla mnie gra zapowiada się przednio, pieniądze już mam odłożone mimo że jeszcze kupa czasu do premiery :smile:, byle tylko BioWare uniknęło w wersji PC niepotrzebnych konsolowych uproszczeń...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam nadzieje że wymagania będą rozsądne .Ale gra trafi zarówno na konsole więc nie powinno byc strasznie.No i wreszcie konsolowcy będa mogli ujżec prawdziwego klasycznego RPGa na swoich konsolach.

Więc chyba po raz kolejny Bioware startuje z grą RPG roku ,a być może i grą roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie troche boje o losy tej gry. Skoro wychodzi rowniez na konsole to na pewno beda jakies ulatwienia dla konslowcow a to takiemu tytulowi na dobre nie wyjdzie... Z drugiej strony - przeciez BioWare zrobiło m.in. swietnego KotOR'a, wiec chyba jednak nie ma sie co martwic :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... według mojej informacji, to najpierw robiono wersję na PC, a dopiero pod koniec prac zdecydowano, że będzie wersja na konsole, więc wydaje mi się, że ułatwień nie będzie, tym bardziej, że w wielu, bardzo wielu miejscach DAO podpisywane jest jako Baldur's Gate 3 (nawet w CDA), a nie wiem jak dla was, ale dla mnie BG nie jest grą łatwą (z naciskiem na jedynkę).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym BG 3 to może być jedynie chwyt marketingowy i gry będą miały ze sobą wspólny jedynie fakt, że obie rozgrywają się w świecie fantasy.

Co do tego, że wersja na PC była robiona wcześniej, to rzeczywiście masz rację, przeoczyłem to, ale biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio gry robią się coraz mniej wymagające to dalej mam pewne obawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...