Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

Za dużo krwi? A jak uderzysz człowieka toporem to nie opryska Cię krew? Nie rozumiem w czym problem.

Nie, nie opryska Cie w takim stopniu, krew nie jest pod takim ciśnieniem żeby obryzgiwała wszystko w około. To zależy też jak uderzysz;) Na filmiku pokazane jest jak postacie dosłownie wybuchają samą krwią, a to już troszkę przesada(tak jak w Q3), poza tym nawet ucięta ręka nie powoduje natychmiastowego wykrwawienie się, na to potrzeba czasu.

Problem nie tkwi w tym że tak krew jest, tylko w tym że twórcy najwidoczniej nadal uważają że gra krwawa i brutalna do przesady lepiej się sprzeda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś wyjechał z tym Liero. Bioware ma pewną klasę w tym co robi ale ten news o DLC przyniósł mi na myśl delikatne przesunięcie się BW w stronę takiej firmy jak Bethesda (głównie "dbanie" o graczy i "słuchanie" ich rad..., mudury w ME, Garrus?) co nie jest w żadnej mierze dla mnie dobrym znakiem. Do takich gier DLC nie powinny wychodzić, myślę że dużo lepiej zrobiły by im pełnoprawne dodatki jak w przypadku np Baldurów.

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do tego tematu troll.Znudziło ci sie już plucie na Bioware w temacie o Mass Effecie?Bo widze że przestawiłeś się teraz na beszczelna i głupią krytyke Dragon age.(...)

Nie wiem po co cały czas wchodzisz do tematów gier Bioware i je beszczelnie krytykujesz ,tak samo newsami .Skoro ci ich gry nie odpwiadaja to po prostu w nie ,nie graj.Skoro ci sie nie podoba że Bioware nazywane jest królem gatunku RPG ,to po prostu to olej.A nie wyładowuj swojego gniewu

w tematach o ich grach .I jeszcze raz nie podba się ? To nie graj i nie pisz bzdur.Dragon age ,slasher?Dobry żart.

Pierwszy chyba raz na tym forum zgodzę się z tym kolesiem. O ile zarzuty wobec ME były trafione (a obrona tego tytułu przez Logatusa nieudolna), to zarzuty wobec DA o to, że jest zbyt brutalna tudzież ma niezbyt realistyczny sposób krwawienia, wydaja się być trochę absurdalne. Tym razem nie wiem dlaczego, ale oczekuję czegoś nieco lepszego niż tylko standardowych dobrych wróżek. Z resztą Maska Zdrajcy dała mi odrobinę nadziei, że BW potrafi, kiedy naprawdę chce.

...a może jestem naiwny?

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhuhu... Mam swojego wlasnego anty-fana... Czy to oznacza, ze jestem juz postacja kultowa?

Odnosnie samego DA:

Dziele sie jedynie moimi przemysleniami odnosnie gry na podstawie tego co widze i slysze. Nie moja wina, ze to co do mnie trafia nie jest zbyt przekonywujace. Mimo wszystko chetnie kupie gre. Jesli okaze sie, ze mnie pozytywnie zaskoczy to bedzie milo, a jesli nie... coz... bede przynajmniej mial podstawy aby po niej pojechac ;)

Aha, Eglab..

Maske Zdrajcy, jak i cale NWN2 zreszta, zrobil Obsidian a nie Bio...

Edytowano przez TheNatooratx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny sposób myślenia .Skoro nie lubisz ,DA ,ME to jednak je kupujesz,dziwne?Ja na przykład nie kupuje gier oryginalnych moich najbardziej znienawidzonych firm np. Rockastar, Squere-exix,sony itp.

Nie daje im zarobic na mojej osobie ,nie kupując ich tragicznych tytułów.Jeśli chodzi o Bioware /Obsidian ,od nich kupuje wyłącznie oryginalne tytuły ,Nie mam żadnego pirackiego wydania .Tak samo z Interplayem ,ID software,Valve,byłe Ensemble studios.Więc nie rozumiem takiego zachowania.ME można lubic lub nielubić.Ale to gra RPG ,która naprawde wprowadziła widoczne zmiany w gatunku,może nie tak istotne z perspektywy dzisiejszego gracza ,ale jednak wprowadziła.Jest RPGiem ,mamy postacie,mamy wybory,mamy rózne zakończenia gry,towarzyszy na których mamy wpływ ,rozwój postaci,przedmioty,punkty doświadczenia,statystyki.Może uproszczone.Ale to jest wina tego że ME nie jest czystym RPG,ale jednak nim jest.cRPG jak nalezy pamiętac odnosi się zarówno do console jaki computer.ME jest przedstawicielem tego pierwszego.Tak samo jak Jade Empire,FF czy Fable.A DA:O ,będzie pierwsza próbą wejścia klasycznego RPGa na rynek konsolowy.Skoro twórcy nawet mówią że DA:O że to będzie taki KOTOR plus BG.Gra od poczatku do kńca była konstruowana pod PCta ,tak samo silnik gry i wszelkie inne technikalia .Śledze historie DA od 2004 kiedy wypuszczono pierwsze screeny,i troche tej wiedzy mam.

A co brutalności ,obejrzyjcie np. Excalibur .

Edytowano przez logatus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chryste Panie, człowieku. Wypij melise, uspokój sie cokolwiek, pisz wolniej! Spacje! przeczytaj ze 2 razy co napiszesz, to nie złośliwość tylko ciężko mi sie przebić przez ten blok ciasnego tekstu.

Zaraz zaraz, to że się odmawia jakiejś grze pewnych elementów itp itd nie oznacza od razu że się jej nie lubi. Mi sie ME podoba aczkolwiek raczej jako strzelanka niż pełnoprawne RPG. Pełnoprawnego, szczerze mówiąc, nie widziałem od czasów Wiedźmina.

Dragon Age zapowiada się ciekawie aczkolwiek nie widzi mi się polityka wydawania coraz większej ilości DLC. Nad kupnem gry porządnie się zastanowię, poczekam parę miesięcy i pare recenzji również pójdzie na moje biórko/ekran. Gra wygląda mi na niezlą kinder-niespodzianke... nie wiadomo co może być w środku.

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age zapowiada się ciekawie aczkolwiek nie widzi mi się polityka wydawania coraz większej ilości DLC.

Dziwi mnie takie narzekanie na to DLC. Wydaje mi się, że odstrasza was sama nazwa(ze względu na niektóre dodatki konsolowe), a nie zwracacie uwagi na to, że BioWare już do NWN wydawał takie dodatkowe kampanie(trzy z nich wydane w Polsce pod nazwą "Kingmaker") i były one całkiem niezłe.

A co do Dragon Age, to nie wiecie, czy będzie można kupić edycję kolekcjonerską przez internet? Bo z newsa na stronie ea wynika, że będzie tylko w empikach:/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w kingmakera. Świetny. Tylko jeden szkopuł... krótki jest. Nie lubię takich przystawek. Wolę dłuższe przebywanie z nowymi postaciami, głębszą fabułę itp. Dlatego wolę pełnoprawne dodatkie, nie DLC. Patrz polityka Bethesedy, mnóstwo dodatków jeden dziwniejszy od drugiego....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhuhuhu... Mam swojego wlasnego anty-fana... Czy to oznacza, ze jestem juz postacja kultowa?

Aha, Eglab..

Maske Zdrajcy, jak i cale NWN2 zreszta, zrobil Obsidian a nie Bio...

Niech to. I pomimo tego że mam orginalne NWN2 i Maske Zdrajcy, przez tyle lat myslalem, ze to robota BW, i to mimo loga Obsidiana na opakowaniu...

To przez to logo Forgotten Realms :P Zawsze kojarzę to z BioWare/Black Isle.

A zagrać polecam. Niestety grać skończyłem w to po jednym przejściu, ale klimat trzymało.

Jeśli chodzi o DA, to wydaje mi się, że jednak ma szansę trzymać poziom. Najważniejsze, by udało im się utrzymać ciężki klimat i...nie popsuć zbytnio fabuły nadęciem.

Edytowano przez Eglab
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age jest uważany za "duchowego spadkobiercę Baldur?s Gate" i w pełni zgadzam się z tą opinią, sądząc po screenach, zapowiedziach i opiniach. Natomiast kwestia brutalności tej gry to plus i minus tej gry. Nie była ona tworzona z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym a będąc w gimnazjum/liceum ma się świadomość brutalności życia. Takie jest moje zdanie. Kończąc uważam Dragon Age za grę, która zasługuje na dłuższą chwilę uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałbym na tę gre z niecierpliwością ,gdyby nie fakt ,że mi nie pójdzie ,ale kiedyś pewno zagram. Na razie czekam na Risena i Arcanie(jeszcze zobacze recenzje w cda Divinity II: Ego Draconis i MOŻE zagram).

Czekaj czekaj... nie pójdzie Ci Dragon Age, ale Risena i Arcanie już pociągnie? :sweat:

Sry za lekki off top ^^

Dobra napiszmy coś do tematu eee... DRAGON AGE RZĄDZI :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon Age to najbardziej oczekiwana przeze mnie gra roku. Jeśli Bioware dotrzyma obietnic i w grze będzie wielki świat i doskonała fabuła, to może wyjść jeden z lepszych RPG. Co do filmowej fabuły, to mi się taki sposób prowadzenia jej bardzo podoba, zresztą BioWare ma w tym doświadczenie, patrząc po Mass Effect i Jade Empire. Mam też nadzieję, że walka będzie wystarczająco sycąca i efektowna, ale już wiadomo, że na pewno będzie krwawa. Co prawda na początku do wyboru są tylko 3 klasy, ale na późniejszym etapie gry każda będzie się rozdzielała na 4 specjalizacje, z których wybieramy jedną. Prawdopodobnie DA to będzie RPG roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, jeszcze kasy na grę nie uciułałem a tu jeszcze książka wychodzi. I to prequel w dodatku, więc wpierw granie a potem czytanie jest "prawie".

Chłonąłem wieści, oglądałem niemalże wszystkie gameplay'e i trailery. Teraz trochę to już "ucichło" (duża w tym zasługa przesunięć premiery...), ale nadal mam ochotę DA kupić.

Najbardziej żałuje, że akcja nie toczy się w Forgotten Realms :|

*Najlepsze były te z Marylin Mansonem. O ironio, wykorzystany kawałek nazywa się "This is the new shit" :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie ma życia z rodzicami. ;P

Ja poczekam aż te wszyskie cholery wyjdą z grą (DLC) w tańszej serii i dopiero kupię. Ostatnie newsy nie nastrajają mnie dobrze do produktu a już pojawiające się wieści o DLC stanowiły dla mnie -10 do szansy kupna produktu.

PS, bardzo się ciesze że to nie dnd, nienawidzę tego systemu (chociaz lore mają świetny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem nawet. Zdawało mi się że system jest kompletnie nowy ale możliwe że się mylę, ktoś raczy mnie poprawić?

Rzuciłem okiem do wikiedii, nic tam nie ma na temat mechanizmów rozgrywki. Inna sprawa że gra jest jednocześnie konsolowa więc coś mi się zdaje że mechanika dnd nie przeszłaby na konsoli, trzeba tam czegoś prostszego.

System systemem, pisząc to myślałem o Forgotten Realms. Greyhawka słabo znam, muszę wreszcie pograć w Świątynie Pierwotnego Zła porządnie.

<Po sprawdzeniu Dragon Age Wikia>

Z tego co wiem w dnd nie ma many a postać raczej nie może mieć 36 zręczności, nie ma też tylko 3 klas. Jak dla mnie, to nie dnd :P

Edytowano przez Sciass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choroba ... ale dawno nie było RPG z prawdziwego zdarzenia ... i choćby dlatego każdy fan "roleplejów" powinien tą grę mieć w swojej biblioteczce z grami . A jeżeli dodamy do tego jeszcze (bardzo pasujący mi) "ciężki" klimat gry oraz złożony system moralności postaci ... wstyd nie kupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choroba ... ale dawno nie było RPG z prawdziwego zdarzenia ... i choćby dlatego każdy fan "roleplejów" powinien tą grę mieć w swojej biblioteczce z grami . A jeżeli dodamy do tego jeszcze (bardzo pasujący mi) "ciężki" klimat gry oraz złożony system moralności postaci ... wstyd nie kupić

Święte słowa. Chyba ostatni roleplej pełną gębą jaki wyszedł to Neverwinter Nights 2 (oczywiście liczę dodatki) więc warto się z grą zapoznać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...