Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Dragon Age (seria)

Polecane posty

A KotOR w pierwszej kolejności ukazał się na konsole i większość graczy pecetowych zamiast wymyślać jakieś bajki o "konsolowych ułatwieniach" rzuciła się do grania. A tak jeśli gra okaże się zła, to przynajmniej będzie można zwalić na "konsolowców", a nie na to, że Bioware zawalił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to już teraz wiem, że gdy tylko gra pojawi się na półkach sklepowych, to od razu pójdę ją kupic. Wielkim fanem BG nie jestem, ale za to Jade Empire przypadł mi do gustu i uważam, że BioWare sprawy nie zepsuje. Mówicie, że nic nowego w fabule, cóż zgodzę się z tym, ale ja właśnie lubię byc tym jedynym który może ocalic świat. A propos bardzo interesująca jest dla mnie funkcja zatrzymywania czasu i wydawania poleceń( może i już jest od dawna, ale to będzie 1 takie moje doświadczenie). W każdym razie ja na pewno tą grę kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariusz Saint

Agree :)

KotOR tez był konsolowy, a było dobrze. Mam nadzieje że to że pierwsza była wersja

na PC pomoże tej grze. Bioware w końcu słabych gier robic nie umie. Mass Effect mi mo wszystko też jest bardzo dobrą grą (nie lubie go ponieważ jest jedną z tych gier które przeszedłem, czyli ~5 ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem czy wierzyć Bioware, bo BG mnie zachwycił ale już taki Jade Empires moim skromnym zdaniem był beznadziejny. Mimo wszystko mam nadzieję, że gra będzie hitem. Czy znane są już wymagania sprzętowe gry, albo wiadomość czy będzie demo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam nie wiem czy wierzyć Bioware, bo BG mnie zachwycił ale już taki Jade Empires moim skromnym zdaniem był beznadziejny. Mimo wszystko mam nadzieję, że gra będzie hitem. Czy znane są już wymagania sprzętowe gry, albo wiadomość czy będzie demo?

Dema nie będzie a wymagania są jeszcze nie znane.Ale sa już pre-ordery na zagranicznych sklepach więc tam możesz popatrzec czy jakiś sklep zamieścił wymagania ,ale im za bardzo nie ufaj,bo to zwykle oszustwo.

Co tak się przeczepiliście do Jade Empire.Przecierz ta gra od początku była tworzona tylko na Xboxa

o PC nie było nawet mowy.Ale cóż pod namowami Bioware i doskonałymi recenzjami i licznymi nagrodami na gre roku lub RPG roku.Wydawca wreście pozwolił zrobic konwersje .I zapięczetowało sukcesem.

Dragon Age jest tworzony przez 5 lat ,więc tu nie ma o co się obawiadx o jakośc produktu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj na pewno ci ruszy. Ja się boję o mój komp bo mam GF 7300 GS, 1gb ram i 2,8ghz, a mimo to nowości śmigają (na low rzecz jasna).

Podobno twórcy w jaimś tam wywiadzie podkreślili że staraja się żeby gra chodziła na każdym mozliwym sprzęcie ,oczywiście o rozsądnej konfiguracji czyi 2 -3 letnie maks .Wymagania powinny niedługo podać ,bo już teraz co czytałem kończą pracowac nad wersja PCtową .Pracuja nad całkowicie autorskim silnikiem grym jak i autorska technologią animacji twarzy(według mnie najlepszą i najładniejszą dostępna technologia na rynku).Więc wymagania powinny gdzies być napoziomie wymagań mass effecta 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj na pewno ci ruszy. Ja się boję o mój komp bo mam GF 7300 GS, 1gb ram i 2,8ghz, a mimo to nowości śmigają (na low rzecz jasna).

:blink:

Ja mam 7600 GS, 1 GB i 1.7 Ghz i działają mi na średnich np. Mass Effect i Wiedźmin ER. DragonAge też mam zamiar na tym kompku odpalić.

Co do gry niecierpliwie oczekuję, ale przez wakacje jest szansa na zapoznanie się z klasyką gatunku ME, Wiedźmin, Planescape, IWD. Chociaż ta cała brutalność, hmm, okazuje się, że teraz większość rpg dostaje i będzie dostawało 18+. Mam nadzieję, że pojawi się demko Originsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wymaganiami się nie martwię oprócz Crysisa wszystkie gry szły mi na max-a. Zastanawiam się tylko nad jakością grafiki w Dragon Age, przez to przesunięcie premiery gra pod względem wizualnym może odstawać od innych nowych produkcji. Jednak nie samą grafiką gra "żyje", RPG to przede wszystkim fabuła, klimat oraz questy, questy i jeszcze raz questy, a te elementy w Dragon Age zapowiadają się wyśmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz... a mi nawet Crysis dziala na max ;)

Co do DA, to narazie glowna reklama skupia sie na hasle 'przemoc i sex'(czy jakos tak). 'Przemoc' jest juz nudna i moze najwyzej przyciagnac male dzieci, a sex... coz... watpie aby bylo tam cos odkrywczego. Jesli watek milosny bedzie na tak zalosnym poziomie jak w Mass Effec, to zarobie facepalma.

Graficznie DA presentuje sie tak sobie. 'Nagie' modele postaci wygladaja jakby byly wyciagniete z KotORa, takze nie powalaja. O reszcie trudno narazie mowic, bo tak naprawde niewiele widzielismy, ale bedzie raczej niezle-przecietnie.

Bardziej mnie boli to, ze wszystkie trailery itd pokazywaly w 90% walke. Sry, ale jesli gra jest nastawiona glownie na walke, to slaby z tego roleplay, a jako takiego reklamuja DA.

Fabula i qesty? Po przezyciach z Mass Effect, fajerwerkow sie nie spodziewam.

Jadnak o co by gier Bio nie oskarzac, to braku klimatu sie nie da zarzucic. Chyba wszystko od Baldursow po ME ma swietny klimat i tak naprawde to on ratuje gry Bio, takze jest jakas nadzieja.

Czekam na gre, jednak nie spodziewam sie uber-roleplaya, a raczej klimatycznego slashera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda przemoc i seks są oklepane, trzeba jednak pamiętać, że większość odbiorców woli wypróbowane rozwiązania. Nie oszukujmy się też myśląc, iż Mass Effect jest odosobnione, wiele gier właśnie te czynniki wykorzystuje. Dla przykładu choćby rodzimy Wiedźmin czy Gothic (w wielu recenzjach, także z CDA można zobaczyć jako zaletę: brutalny klimat, dorosła gra, nieprzesłodzony świat, dojrzałe decyzje). Co prawda efekt ten tworzą nie tylko wspomniane na początku elementy, jednak zawsze towarzyszą grą skomentowanym w powyższy sposób.

Nie zgodzę się także z tym, że fabuła i questy w ME są słabe. Mass Effect jest action RPG i właśnie na akcje jest nastawiony, niemniej strona fabularna gry jest dobra. Produkcja przypomina film i tak jak on wciąga.

Co prawda ME to nie Gothic czy Neverwinter Nights, ale nie bądźmy aż tak krytyczni questy (wątku głównego) są dobre i choć zbytniej oryginalności im zarzucić nie można, niektóre potrafią mile zaskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłem pierwsze screeny Dragon Age Orgins to w ogóle nie przypadł mi do gustu :\.Wydawało mi się ,że to taki inny nowy NWN ,w ktory pogralem troche i dalem sobie spokój.

Jak zobaczyłem najnowsze trailery DAO to od razu gierke pokochalem :biggrin: ,za klimat i muzyke...a jezeli chodzi o brutalność to moim zdaniem kwestia gustu ,a nie ,,magnes na dzieci"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony "duchowy spadkobierca BG", z drugiej zaś "krew i seks, muahaha"? O ile pierwsze jak najbardziej do mnie trafia, o tyle drugie stanowi dla mnie coś może nie tyle odrzucającego, co obojętnego (pod względem motywowania do zakupu). Zwłaszcza, że siła BG leżała (czy raczej - leży) jednak w czymś innym - świetnie opowiedzianej historii, bohaterach itd.

Niemniej na grę czekam z niecierpliwością, powinna być dobrym urozmaiceniem jesiennych wieczorów. O ile, rzecz jasna, nie przeważy Aion czy, w absolutnej ostateczności, dobra książka i dziewczyna. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają pokazywać 20 minutowe rozmowy?Pakowanie na następny poziom?.Obejrzyjcie trailery Tormenta ,BG tam też trailery skupiały się na walce ,i nie było wtedy wielkiego halo .A teraz?Wszyscy najeżdzają na tą gre równo.To jest dark fantasy ,podgatunek fantasy .I dlatego mamy przemoc,krew itd.Bo sie właśnie tym ów gatunek charakteryzuje.Pamiętam też jak najeżdzali na BG II kiedy ogłosili prace ,a co sie w tedy okazało ,po premierze tej gry?Że powstał najwybitniejszy

role-play ,elektronicznej rozgrywki,połączone siły black Isle i Bioware zrobiły swoje.I pewnie tak samo będzie z tym tytułem.Wszyscy go krytykuja ,a po premierze pewnie będa się w niego zagrywać.Dlatego ,panowie troche rozsądku.Ten tytuł jest po prostu skazany na sukces.

900 000 tysięcy słow nagranych w audio,plus około 100 godzin rozgrywki mówi samo za siebie.

Bez wątpienia RPG ,a może nawet gra roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie wymagania systemowe, oczywiście w pełni bym się z tobą zgodził. Jednak tutaj chorągiewka kieruje się troszeczkę na niekorzyść Wiedźmina. Z drugiej jednak strony grafika chyba w pełni oddaje to, czego wymaga od naszych komputerów najlepsza polska gra. Coś za coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już złożyłem zamówienie na Dragon Age na gram.pl , ponieważ jeśli chodzi o gry od Bioware to mam do nich pełen kredyt zaufania. Dragon Age i Mass Effect 2 z naciskiem na to drugie, to tytuły jakich doczekać się nie mogę, to co mnie wkurza, to to, że wydawcą u nas jest EA, i nie chodzi o cenę, a o to, że chyba do obu tytułów nie będzie kolekcjonerek, a to tytuły, które aż wołają o takie wydanie! Wszyscy narzekali na cdprojekt bo były problemy z doczekaniem się na patcha, ale przynajmniej nie było DRM i mogliśmy kupić kolekcjonerkę, a tak to wizja ubogiego wydania obu tych tytułów napawa mnie smutkiem :( ;] I co wy narzekacie na ten "sex", w Mass Effect jak dla mnie scena była dobrze zrobiona przy czym urozmaicała fabułę oraz ogólne wrażenie tego filmowego klimatu, i dobrze, że w kontynuacji też ujrzymy coś podobnego. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze "sex" to "płeć" po angielsku. U nas to to się "seks" nazywa. I twórcy (a raczej wydawcy) się go boją. Boją się ratingu "M" i starają się go unikać jeżeli chcą zarobić więcej kasy. Im niższy rating tym większy target i więcej kasy. No bo rzeczywiście gra, w której w relacjach damsko-męskich można najwyżej zdziałać głębokie spojrzenie i darmowy item to ultra uber realizm, w który potrafi wczuć się każdy z nas. Cały ME był żałosny (jak dla mnie) i ten wątek miłosny ratował go. Nie dlatego, że fajnie było sobie popatrzeć na kosmiczny tyłek, nie dlatego, że super było wybierać "niebieskie" odpowiedzi w rozmowie, tylko dlatego, że był. Twórcy o nim pomyśleli, "Robimy grę, dla ludzi dorosłych, co będziemy ich oszukiwać, że dzieci przynoszą bociany, a faceci sikają na stojąco bo lubią. ". Co więcej, można było z niego zrezygnować, nie narzucał się. Scena łóżkowa była subtelna i zrobiona ze smakiem. Nie było bezmyślnego epatowania golizną co by przygarnąć śliniącą się młodzież. Normalne, dojrzałe podejście do tematu.

Z Dragon Age: Origins jest trochę tak, że robią z seksu i brutalności zaletę. Popatrzcie jaka fajna gra, czasami trafią się nawet cycki. Mimo, że marketing oparty na ratingu 18+ jest trochę niesmaczny to cieszmy się, że oni robią takie gry. Takie, w których odpadnie głowa po celnym cięciu, takie gdzie mamy więcej opcji dialogowych do wyboru niż "hej dziewojo, cóż za piękna aseksualna pogoda, porozmawiajmy o sytuacji politycznej u smoków". Bo jeśli zaczyna łamać się jakieś tabu i gry rozwijają się w tym kierunku, to niedługo twórcy, którzy marzą o stworzeniu czegoś głębszego, dojrzałego, realnego nie będą się bali, nie będą ograniczały ich sztuczne wymogi deweloperskie. No i gry zaczną kojarzyć się z czymś innym niż bezsensowną rozrywką, łubu dubu, krew, flaki, wybuchy, samochody i kangurek Kao, czego sobie i wam życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na tę grę z niecierpliwością (podobnie jak ME i Drakensang 2). Zdaję sobie sprawę, że wszystkie chwyty marketingowe trzeba traktować z przymrużeniem oka. Ale może to porównanie do serii BG sprawdzi się. W każdym razie i tak poczekam aż szał premierowy opadnie razem z ceną ;) I tak mam jeszcze parę gier RPG do przejścia, ponieważ nie zawsze mam czas na granie. No i dowiem się z CDA i od Was, jak gra wypada 'w praniu' :D

Co do trailerów, to różnie z nimi bywa. Z jednej strony nawet intro NwN2 pokazuje samą walkę, a tego co dostajemy, na pewno nie można nazwać h'n s. Ale z drugiej... falloutowe trailery nie pokazują walk (w większości).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...