Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Pro Evolution Soccer (seria)

Polecane posty

IMO to demo jest kompletnie niegrywalne. Intro nie dające się pominąć bym przełknął, gdyby nie fakt, że ono się uruchamia nie tylko przy każdym odpaleniu gry, ale też po każdym meczu! Pięć minut filmiku co 10 minut rozgrywki? Dziękuję, postoję.

Bardzo mnie urzekło to, że raz przez przypadek podałem po ziemi do zasłoniętego obrońcą napastnika. Ku mojemu zdumieniu napastnik wyminął obrońcę i przyjął piłkę.

W ogóle mam wrażenie, że nasi zawodnicy o wiele bardziej walczą o piłkę będąc bez piłki - lepiej się ustawiają, wystawiają się do podania, etc. Nie ma tak, jak w FIFA11, że nasi stoją jak kołki i czekają na piłkę w czasie, kiedy przeciwnik przejmuje podanie.

Reszta identyczna, jak rok temu. Zmiany idą w dobrą stronę, ale zdecydowanie za wolno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka moich spostrzeżeń dotyczących dema PES 12:

1. Strzały wydają mi się jakoś dziwne. Nawet gdy strzelam mocno mam wrażenie, że z piłki zostało spuszczone powietrze.

2. Wreszcze się piłkarze wystawiają - wcześniej to irytowało, kiedy biegło się z piłką na bramkę przeciwnika, a partner się nie pojawia na czystej pozycji.

3. Sędziowie są znów surowi, podobnie jak w poprzednich odsłonach.

4. Znowu występują nie do zatrzymania dryblingi piłkarzy.

5. Trzeba przyznać, że przy systacjach sam na sam bramkarze umiejętnie skracają kąt uderzenia na bramkę. Chociaż też dodam, że błedy im się zdarzają, ale nie tak często, jak w poprzedniej odsłonie.

6. Gra w obronie rywala zasługuję na pochwałe - już nie ma tu sytuacji, gdy wokół jest np. dwóch obrónców, a piłkarz bez problemu strzela na bramkę. W dodatku starają się przecinać podania.

W każdym razie jest lepiej niż przed rokiem. Ciekawi mnie, co uraczy mnie demo Fify 12.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę meczy zagrałem w demko PES-a 2012 i mam mieszane uczucia. Graficznie jest OK, choć szału nie ma. Dżwięk(szkoda że w demie bez komentarza) taki sobie, jedynie straszny jest odgłos kiedy trafi się piłką w poprzeczkę lub słupek- jakbym piłką lekarską trafił w spruchniałe drewno...

Poziom trudności jest lepiej wyważony- nareszcie Regular to Regular i w moim przypadku przynajmnej, zwycięstwa naprawdę są wywaloczone cięzką pracą. Ale już same strzały- tak jak napisał poprzednik, niby wydają się silnie strzelone- a piłka jakby w momencie lotu kompletnie traciła impet. Al naprawdę konstruuję ciekawe akcje, a w obronie są nawet odrobinę "przekoksowani" Choć ciągle odnosiłem wrażenie że każda ich akcja w ataku i wysokie podanie- prawie w 100% dochodzi do nich bez żadnych problemów i strat.

Płynność powtórek to jest żenada. Praktycznie każda mi się ścina- i niestety znowu z każdej nawet nagorszej akcji podbramkowej są powtórki, którę trzeba uporczywie przeklikiwać. Cóż liczę że jednak jakieś tam zmiany na plus względem dema w full wersji będą. Narazię jestem odrobinę zawiedziony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to demko, naprawdę bardzo szybko. Mam nadzieję, że tym razem nie jest to jakaś wczesna wersja. Naprawdę nakręciły mnie te kawałki gameplayów, choć i tak mógłbym w zasadzie zaraz złożyć pre-order Fify 13. Nowy PES ma szansę nawiązać bardzo równą walkę. Mam nadzieję, że obie serie znowu będą do siebie bardzo zbliżone poziomem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demko PES-a 2013 mam praktycznie same pozytywne emocje związane z tą grą. Piłka wreszcie nie jest balonowa i można oddawać mocne strzały, które naprawdę potrafią cieszyć. Siła podań również została poprawiona - koniec z sytuacjami, kiedy kopana ledwo dotaczała się do nóg adresata. Grafika stała się mniej sterylna i przez to bardziej realistyczna. Całość sprawia solidne wrażenie, czego nie mogłem powiedzieć o poprzedniku. Może to wszystko nadal stanowi zbyt mało, by godnie konkurować z serią FIFA (brakuje m.in. dobrego silnika kolizji i szczegółowych animacji), ale jeśli Konami będzie naprawiać bugi w takim tempie jak obecnie, to kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i błagam żeby ktoś ogarnął mnie w tym temacie. Mam otóż problem z graniem na padzie przeciw klawiaturze, tzn nie działa mi coś co dziMianowicie podłączyłem pada do PC i oczywiście najpierw weszłem w settings...i włączyłem w kontrolerach..swojego pada. Włączam PES 2012 chce grać mecz i ze zdziwieniem dowiaduję się, że mogę grać zarówno padem jak i klawiaturą ale tylko jedną stroną. Tzn nie mogę grać z kimś..tzn trochę tak jakby klawiatura i pad były traktowane jako jedno. I faktycznie na drugiej pozyci kontrolera nie mam nic. Jak temu zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demo najnowszego PES-a mogę stwierdzić że jest lepszy od edycji 2012 i szykować już na niego kasę. Zmieniło się naprawdę dużo, m.in.: system podań, animacje piłkarzy (co prawda do tych z FIFY nie ma PES JESZCZE startu). Martwi mnie tylko ten efekt blur oraz to że znów licencji mogą nie doczekać się zespoły z Premier League, a zwłaszcza moi ulubieni "The Blues" (Chelsea Londyn).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, demo jeden skasowane z dysku, czekam na demo 2.

Gra jest super z tym, że jest...zepsuta. Gra formacji defensywnej jest kalką tej z Fify 10. Środkowi stoperzy podchodzą (obaj) pod środkową linię, zupełnie nie asekurują przestrzeni z tyłu.

Kurde zupełnie jak Jodłowiec gdy grał w Reprezentacji na środku

W Fifę 10 sporo grałem i wiem jaki przez to był kwas, ludzie grali non stop na przebitkę, chcąc wykorzystać te złe ustawienie.

Nie wiem co będzie, mam obawy. Bo z jednej strony to jest do poprawienia bardzo łatwo. Jest suwak "defence line", obecnie ustawienie go na 0 ne przynosi różnicy w stosunku do ustawienia na 20.

Powinni to zmienić ale z drugiej strony to Japonczycy z Konami czyli model Forresta Gumpa -geniusz -idiota

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do graczy w PES12, czy zauważyliście, że drużyna kierowana przez CPU prawie zawsze dostaje nagłego zrywu po tym jak my strzelimy gola? Przynajmniej tak jest na Professionalu i Masterze w Master League. Zawsze uważałem, że to tylko taka moja mała teoria spiskowa :) i usprawiedliwiam swoje niepowodzenia, no ale proszę was... grając QPR z Newcastle cały mecz piłka była na ich połowie, a po obu moich bramkach, akcja z tyłka i gol. 2 strzały do 15 o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roberto - powiem Tobie więcej - zawsze tak było od paru lat w grach o piłce nożnej pokroju PESa czy Fify. Kilka tygodni po premierze Fify 12 zaczęto burzliwie dyskutować o zjawisku zwanym momentum. Radzę poczytać, bo po ogranym przeze mnie PESie 11 przekonałem się, że momentum istnieje również w tej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo nawet fajne. Przyjemnie się gra. Ale brakuje do FIFA i kropka. Po pierwsze - po strzeleniu bramki zawsze brakuje mi własnej cieszynki (FIFA rozpieściła ;p). Po drugie, to, że kiedy podaję piłkę w tłum obrońców i jestem przekonany, że już nie przejdzie, o dziwo przedostaję się pod nogi mojego zawodnika, a ja zdezorientowany nie wykorzystuję sytuacji. Ale to nie tylko w tym PESie takie coś. Inna sprawa to bieg - sprint. Ja rozumiem, że niektórzy zawodnicy są wolni i tyle. Ale w FIFA wygląda to lepiej, gdy zawodnik biegnie na sprincie to widać, że to sprint. Ale to akurat wina silnika od KONAMI. Niby realniej, ale przeiceż powinno sie widzieć różnicę przy truchcie a sprincie. No i to co męczyło mnie w PESie przed FIFA 11, czyli powtórki, czy na każdą akcje trzeba powtórki, nawet gdy strzelamy z połowy i trafiamy na aut? Tylko denerwuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roberto - powiem Tobie więcej - zawsze tak było od paru lat w grach o piłce nożnej pokroju PESa czy Fify. Kilka tygodni po premierze Fify 12 zaczęto burzliwie dyskutować o zjawisku zwanym momentum. Radzę poczytać, bo po ogranym przeze mnie PESie 11 przekonałem się, że momentum istnieje również w tej serii.

momentum istnieje dużo dłużej niż Fifa 12, było już we wcześniejszych Fifach

Z tym, że całkiem pomyliłeś termin jezyk1.gif Momentum to obrzydliwy skrypt w Fifie, działający online. Sprawia, że czasem twoja drużyna dostaje boosta, zawodnicy wybiegają na pozycję jak szaleni , twój bramkarz łapie niemożliwe wręcz strzały itd. Na ogól momentum pomaga słabszym (swoisty handicap) , często też włącza się gdy przegrasz z kilka meczy pod rząd w sieci. ale to tylko teoria , działa to różnie. Oczywiście raz momentum ci pommaga raz przeszkadza bo wspomaga rywala

Niby suma sumarum wychodzi na zero (raz ci pomaga, raz przeszkadza) ale jest hiper bezsensowne i dlatego właśnie w Fifę nie gram , wróciłem do PES (od części z 2012 roku)

To o czym piszesz to zwykłe oszustwo AL- jest to akceptowalne z prostego powodu: sztuczna inteligencja to tak naprawdę oksymoron, nie ma tu mowy o żadnej inteligencji w sensie stricte a o wielkim skrypcie, który musi oszukiwać by mieć szansę z człowiekiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś z was z czymś takim, że, gdy wybiera się edit data w głównym menu i sprawdza się kto jest w free agents są tam naprawdę nieźli gracze, głównie stare gwiazdy(u mnie Ronaldo, Del Piero, Gattuso itp.), a w master league w free agents ich nie ma, nie da się też ich wyszukać. jest na to jakiś sposób? Mam wgranego patcha z aktualnymi składami, może to coś z tym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ograłem demko i znowu jestem zawiedziony. To czuć już po paru meczach. Największy mankament to oczywiście brak wyraźnej różnicy między sprintem a zwykłym biegiem. Ronaldo do dzisiaj się pewnie śmieje kogo z niego tam zrobili. Druga rzecz: zbyt częste odskakiwanie piłki od nogi. Rozumiem, zdarza się i fajnie, że coś takiego zrobili, ale żeby co chwila jakiś dobry zawodnik z włoskiej drużyny gubił piłkę? Przesada. Trzecią wadą jest poziom bramkarzy. Jeśli piła leci w światło bramki (byle nie w środek), to najpewniej bramkarzowi nie uda jej się wyłapać ani odbić. Wpadają babole jak w polskiej piątej lidze.

Ostatnia wada to animacje, czyli coś co od zawsze było fatalne w serii. Zawodnicy biegają sztywno, podania wyglądają na za szybkie. Wszystko takie oderwane od rzeczywistości.

Zalety: niewiele tego, ale jakieś są. Przede wszystkim grafika, która na pewno odstaje od Fify. Twarze odwzorowane są doskonale, koszulki ruszają się na zawodnikach pod wpływem biegu. To właśnie najlepszy smaczek nowego PESa. Nienawidzę przyklejonych strojów do skóry w Fifie. Druga i ostatnia zaleta dema PES 2013, to rozbudowana taktyka. Pozornie dla nieobytych z piłką może się to wydawać trudne, ale w istocie przestawianie zawodników i taktyki zespołu jest łatwiejsze niż w Fifie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecią wadą jest poziom bramkarzy. Jeśli piła leci w światło bramki (byle nie w środek), to najpewniej bramkarzowi nie uda jej się wyłapać ani odbić. Wpadają babole jak w polskiej piątej lidze.

wink_prosty.gif

to jest właśnie różnica : W Fifie bramkarze to roboty, potrafią wyłapać strzał przy słupku z 5 metrów oddany. W PESie nie, nie są nadludźmi. problem był w 2012 z sytuacjami 1 vs 1 (kuriozum) ale strasznie fajne było to, że zachowywali się jak ludzie tj nie łapali niemożliwych piłek

A to też dobra historia bo zauważcie jak sprytnie EA to zrobiło- by nie wydawało się to głupie, zgubili proporcję bramka-bramkarz. Porównajcie : wychodzi na to jakby bramka miała ok 5 metrów szerokości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecią wadą jest poziom bramkarzy. Jeśli piła leci w światło bramki (byle nie w środek), to najpewniej bramkarzowi nie uda jej się wyłapać ani odbić. Wpadają babole jak w polskiej piątej lidze.

wink_prosty.gif

to jest właśnie różnica : W Fifie bramkarze to roboty, potrafią wyłapać strzał przy słupku z 5 metrów oddany. W PESie nie, nie są nadludźmi. problem był w 2012 z sytuacjami 1 vs 1 (kuriozum) ale strasznie fajne było to, że zachowywali się jak ludzie tj nie łapali niemożliwych piłek

Nie wiem skąd wziąłeś nadludzki poziom bramkarzy w FIFIEicon_eek.gif Jak już uda mi się oddać strzał z 20-25 metrów przy słupku to większość z nich kończy się bramką. Jasne, aby oddać taki strzał trzeba się nieźle namęczyć, ale pooglądaj sobie dowolny mecz w dobrej lidze. Ile takich strzałów się oddaje, ile leci w światło bramki i ile z tego jest goli. Jedyne do czego mogę się przyczepić w FIFIE to równy poziom bramkarzy wybitnych i ewidentnie słabych. Z kolei w PESie co strzał to praktycznie gol, bo bramkarze są chyba tylko na ozdobę. Ja rozumiem że to gra nastawiona bardziej na akcję i efektowność niż (w jakimś stopniu) realizm, ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby w FIFIE oddać strzał z 20-25 metrów trzeba się namęczyć?wallbash.gif Gram od czasu do czasu u kuzynki na Xbox-ie w FIFE 12 i z 20-25 to ładne brameczki padają. Prowadzę w trybie kariery Chelsea i Torres tak chyba juz z 5 bramek ustrzelił. Problem w tym że w PES-ie strzały zza pola karnego sprawiają większą satysfakcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby w FIFIE oddać strzał z 20-25 metrów trzeba się namęczyć?wallbash.gif Gram od czasu do czasu u kuzynki na Xbox-ie w FIFE 12 i z 20-25 to ładne brameczki padają. Prowadzę w trybie kariery Chelsea i Torres tak chyba juz z 5 bramek ustrzelił.

Jak się gra na manualnych ustawieniach to uwierz, że bardzo ciężko przymierzyć idealnie, aby padła bramka.

Problem w tym że w PES-ie strzały zza pola karnego sprawiają większą satysfakcję.

Kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Inna sprawa to to, że jeden stara się strzelać z daleka, a drugi nawet nie pomyśli, aby oddać taki strzał niezależnie od tego, czy szarpie w Fifę, czy PESa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak PES 2014 będzie miał nowy silnik meczowy (!) i wyjdzie już na następną generację konsol (!). Mam tylko nadzieję że nie przełoży się to na wymagania, lub (co gorsza) na optymalizacje wersji PC i że na tej platformie PES będzie jak zwykle super płynny.

Ale póki co odliczam dni do premiery "trzynastki". Link do newsa na temat PES-a 2014:

http://www.pesleague.pl/menu,4/id,12156

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...