Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Pro Evolution Soccer (seria)

Polecane posty

Ostatnio oglądałem 7 minutowy gameplay z PES 2011 i zaliczyłem solidny opad szczęki - nawet nie pamiętam kiedy te 7 minut zleciało, tak byłem zaaferowany tym co tam Japończycy pokazali. Ta gra wchodzi na kolejny poziom doświadczenia rozgrywania meczy. Prowadzenie piłki jest boskie, jeszcze bardziej odchodzi od nogi. Pochwalić można w zasadzie każdy aspekt piłkarskiego rzemiosła: podania z klepki na wolne pole, strzały z woleja itd. Również grafika poszła dużo do przodu. Odwzorowanie twarzy to czysta poezja, to samo tyczy się poruszania kopaczy - Konami musiało sypnąć jeszcze więcej grosza na sesje motion capture. Obejrzyjcie sobie i sami oceńcie. Jedno jest pewne, zapowiada się wielki hicior i wielka batalia z konsolową FIFĄ 11 o miano najlepszej kopanki we wszechświecie.

Zresztą o FIFIE 11 naczytałem się tyle newsów, w których redaktorzy wręcz słodzą tej grze za totalny skok jakościowy, ale nie widziałem jeszcze ani jednego trailera z gameplayem, abym sobie sam wyrobił na ten temat opinie. PES szybko wyłożył karty i wiem, że warto na niego odkładać grosza i wyczekiwać na październikową(?) premierę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko...

W 2009 dało się w Master League stworzyć własną drużynę. Miała ona zawsze ten sam skład (m. in. Castollo i Gutierrez na ataku, etc.), ale dało się jej zrobić nazwę, herb, stworzyć stroje... No, generalnie, dało się zrobić własną drużynę. W 2010 tego nie widzę, ale jestem ślepy, więc pytam - jest ta opcja gdzieś dalej, czy ją wyrzucili? Wiem, że można ten sam skład wrzucić do dowolnej istniejącej drużyny, ale jednak to nie to samo co zrobienie nowej całkiem od zera...

A dodatkowo - zauważyłem ostatnio, że jakieś 90% moich strzałów idzie dokładnie w środek bramki... Jako, że moi napastnicy mają raczej wysokie statystyki strzałów, mam pytanie - co robię źle!? : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alkanar

Ja edytowałem sobie jakąś drużynę z others (jakieś słabiaki) - zrobiłem im swoje koszulki, herb itp., potem zaczynając Master League wybrałem tę drużynę i dałem sobie zawodników z defaulta (Castolo, Lothar, Foque, Gutierrez.....) no i git ;) kasy na początek jest naprawdę mało, pierwsi lepsi (skill w okolicach 70) zawodnicy tylko na wypożyczeniu. Ale fajnie się gra.

Co do Mistrzostw Polski, bo ktoś wcześniej pytał:

W tym roku Cd-Projekt nie organizuje MP, ponieważ i tak nie mamy wejściówek do Mistrzostw Świata (rok temu też wycięli wałka). Z tym że parę osób z Polskiej Sceny PES wzięło sprawy w swoje ręce, napisało list do KONAMI czy pozwolili by chociaż jednemu naszemu przedstawicielowi lecieć na Majorkę (bo tam będą MŚ o ile się nie mylę), i próbują organizować Mistrzostwa Polski. Jeśli nie uda się wywalczyć miejsca na MŚ to odbędą się nie oficjalne MP. Jedną z propozycji jest Łódź, ale nie jest to jeszcze pewne.

http://pes-scena.pl/forum//index.php?showt...0&start=200 - tutaj wątek na forum Polskiej Sceny PES o tegorocznych MP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PES 2010 to najgorsza jak dotąd edycja. Po 2009 myślalem, że gorzej nie bedzie a jednak...

Skopany silnik kolizji ale to juz standard mozna się przyzwyczaić.

Zabito dynamike gry totalnie, reakcje opóźnione bardzo mocno. Drybling można by usunąć bo jest nieprzydatny.

Brak dryblingu L1+R1...

Nie wiem dlaczego wszyscy piszą, że dziesiątka jest aż za szybka. Dla mnie to oni wszyscy na tym boisku biegają jakby mieli astmę, w ogóle czasami ogarnia mnie furia jak tylko muszę bezsilnie patrzeć na sytuację w której mój zawodnik ... biegnie. Po prostu facepalm za facepalm'em.

Jak przeszli ze fify i pes10 jest 1 gra z serii...

PES10 odinstalowałem i 50zł na niego wydanych będe żałował bardzo długo. Wracam do 8.

Zawodnicy biegają jakby mieli powbijane wielkie spały w ... Zabrano także mozliwość robienia siaty. Powrót do przeszlości, czy zawodnik ma szybkosci 99 czy 80 - żadną różnica.

A PES 11, podania widze, że są w stylu pinokia - drewniane nogi :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się w 2010 gra bardzo przyjemnie. Fakt, wiele rzeczy jest... Dziwnych (jak np. wślizg obrońcy prosto w nogi mojego napastnika na polu karnym i gra nawet nie zostaje przerwana), ale jest też parę bardzo przyjemnych smaczków (jak karty graczy).

Dryblingu L1+R1 mi nie brakuje, bo nawet nie kojarzę co to było. : D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu napisałem, że gra jest szybka. Jednak po pewnym czasie tempo stało się dla mnie akurat, zmylili mnie nienaturalnie szybko przebierający nogami najszybsi kopacze. Co nie zmienia faktu, że jestem zawiedziony PESem. Irytuje praca sędziów, AI piłkarzy i schematyczność (właściwie opłaca się tylko flankować). Na plus mogę zaliczyć strzały z dystansu, są lepsze niż w Fifie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj podłączyłem mój telewizor (32") i odpaliłem PESa - grało się bosko! Obraz jak na żywo, mama weszła i myślała, że mecz oglądam :D Co do samej gry, to dziwą mnie zachowania sędziego - te żółte kartki prawie za nic, czasem czerwone, dziwne spalone, których nie było, czyste wślizgi, które sędzia potraktował jako faul.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartki za nic? To akurat moi sędziowie pod tym względem mają czyste konto, bo kartki przydzielają wręcz przeciwnie - z rzadka i niechętnie. Ostatnio ściąłem wślizgiem bramkarza w polu karnym. Bramkarza, który trzymał już piłkę w rękach. Rzut wolny, gramy dalej.

Za wślizg od tyłu, po którym zawodnik zszedł z boiska na noszach dostałem żółtą kartkę. Jak dotąd RAZ mi się trafił rzut karny, choć moi napastnicy z niebywała regularnością (co najmniej raz na mecz) zaliczają pod bramką glebę po wślizgu obrońcy. Czasem od tyłu, prosto na nogi.

Co do spalonych, to właśnie sam nie wiem. Zasady mówią nie tyle o podaniu do gracza, który jest przed linią obrony, ile o odniesieniu przez tego zawodnika korzyści. To powoduje, że teoretycznie np. gracz, który zbiera piłkę po wybiciu jej przez bramkarza, odnosi korzyść, bo nigdzie nie ma obrońców, a bramkarz leży po interwencji, więc powinien być spalony. Z drugiej strony, sędziowie w PES często odgwizdują spalony, choć gracz, który stał przed obrońcami nawet piłki nie widział.

Natomiast nadal mam problem ze strzałami. Nie mam problemu z regularnym trafianiem do bramki (teraz wygrywam średnio 6:0 na Regular, po wygraniu Ligi Mistrzów podniosę sobie trudność), ale strasznie wkurzające jest, że 3/4 moich strzałów jest wycelowanych w głowę bramkarza... A przecież widzę, że przeciwnik często strzela gdzieś po bokach, czy w okienko.

Jak się to robi!? : ) I raczej nie chodzi mi tu o strzał techniczny, bo widzę, jak komputer robi takie strzały z dużego dystansu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się to robi!? : ) I raczej nie chodzi mi tu o strzał techniczny, bo widzę, jak komputer robi takie strzały z dużego dystansu...

R2+ Strzał

Jedno na plus mozna PES10 zaliczyc, wreszcie podania na dobieg sa dobre.

Do kolejnych minusów zaliczam dalej anemiczne strzały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A to ciekawe co mówisz, bo akurat u mnie strzały zazwyczaj wyglądają tak, jakby miały rozpruć siatkę, a za to podania na dobieg w 90% przypadków trafiają pod nogi przeciwnika... Na pewno gramy w tę samą grę? : )

Co do R2+strzał - to nie jest przypadkiem odpowiednik "fifowskiego" technicznego, gdzie siła i szybkość strzału spadają, za to celność rośnie? Bo jeśli tak, to raczej nie o to mi chodzi. Przy większych odległościach jest on bezużyteczny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M@TH3V

PES 2010 to najgorsza jak dotąd edycja. Po 2009 myślalem, że gorzej nie bedzie a jednak...

Skopany silnik kolizji ale to juz standard mozna się przyzwyczaić.

Zabito dynamike gry totalnie, reakcje opóźnione bardzo mocno. Drybling można by usunąć bo jest nieprzydatny.

Jak dla mnie PES 2010 połyka 2009 na śniadanie. Nie wiem jak ty grasz, skoro uważasz, że w 2010 jest gorszy 'silnik kolizji' niż w 2009. Powiem tyle... Od PESa 4 co roku zrzucam sie z kumplami na nowego PESa i gramy na konsoli, całkiem sporo gramy. Najwięcej czasu spędziliśmy przy PESie 6, PESie 4... i PESie 2010 właśnie. Najmniej graliśmy w 2009, szczerze to sprzedaliśmy ją po jakimś czasie, bo nas zęby bolały od grania w to to. Tam silnik kolizji nie tyle źle działał, co go w ogóle Nie BYŁO !! Najgorszy PES w jakiego grałem, tyle. Przenikanie nagminne napastników przez obrońców, przez co praktycznie nie da sie grać efektywnie z tyłu. W dodatku zwód na markowanie strzału - gruuba przesada! Całe boisko można dzięki temu przejść. W 2010 kolizje są bardzo fajnie dopracowane, co prawda zdarzy sie czasami napastnikowi przeniknąć przez obronę, ale jest to baaaardzo rzadkie.

Co do reakcji zawodników: w końcu mamy symulator, a nie zręcznościówkę. Zawodnicy 'w realu' też nie podają piłki odrazu jak o tym pomyślą (w grze: naciśniesz przycisk), tylko wtedy, kiedy będa mieli piłkę przy nodze. Przy szybkim dryblingu wiadomo że nie podasz odrazu - ale jest to realistyczne.

Jedno na plus mozna PES10 zaliczyc, wreszcie podania na dobieg sa dobre.

W PESie 2010 podania na dobieg są najgorsze w całej serii. Można z nich korzystać TYLKO kiedy grasz na wolne pole do boku, inaczej albo zabierają piłkę obrońcy, albo wychodzi ona za linię. I tak jest zawsze. ZAWSZE, cholera :/

Zabrano także mozliwość robienia siaty. Powrót do przeszlości, czy zawodnik ma szybkosci 99 czy 80 - żadną różnica.

Jak nie widzisz różnicy to włącz monitor... Właśnie IMHO jest to przegięte z leksza. Np. Jak Messie (który na prawdę ma tylko przyspieszenie, a szybko wcale nie biega) się urwie obronie, to sie go nie dogoni. Rozumiem że C.Ronaldo pędzi, bo on jest najszybszym piłkarzem (no i może Robben) na świecie, więc ok. Ale niektórzy zawodnicy są za szybcy, przez co normalnym obrońca nie da sie ich dogonić. Na szczęście ja gram na turniejach Hiszpanią, i taki Puyol czy Ramos, potrafią dogonić prawie każdego i go przepchnąć. Ale tu też są wyjątki.

A siaty da się robić, niedługo mam zamiar (niedługo=jak naprawię kompa) zrobić swój filmik z akcjami z tego PESa, i mam nagrane już 2 siaty. Więc pozdro & poćwicz ;)

P.S. Mam nadzieję że mój post nie zabrzmiał natarczywie, złośliwie etc. Nie mialem tego na celu, ale niektóre argumenty wydały mi się bezsensowne, przez co mógł wyjść lekki bulwers.

Więc, no offense

@Alkanar

Przy strzale zależy pod jakim kątem od bramki się znajdujesz, którą nogą strzela zawodnik i jakiego ma skilla. W dodatku po strzale daj strzałkę w któryś bok, i tam powinna polecieć piłka.

A R2 + strzał to jest strzał bardzo techniczny. Mi z tego bardzo rzadko wpada bramka, ale na turniejach nie raz i nie dwa spotkałem się z typami którzy potrafili z 30 metra strzelić z R2 w samo okno o_O

No i jeszcze małe wtrącenie: strzały w tym PESie są fajne, soczyste, jak w 6 :) w 2009 pilka ledwo się turlała, w 2008 strzały były dziwne, ale też miały moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że PES 9 ma lepszy silnik kolizji : )

Przenikanie nagminne napastników przez obrońców

Ani razu na PC mi sie nie zdarzyło : D

W dodatku zwód na markowanie strzału - gruuba przesada! Całe boisko można dzięki temu przejść.

To inna sprawa, że w 09 mozna było przejśc całe boisko. Pod tym względem najbardziej wyważony był PES4, gdzie był tylko 1 zawodnik którym można było przejśc bez problemu całe boisko - Garrincha :)

Zawodnicy 'w realu' też nie podają piłki odrazu jak o tym pomyślą (w grze: naciśniesz przycisk), tylko wtedy, kiedy będa mieli piłkę przy nodze.

Tylko, że tu mamy pomysł nasz na podanie, zakładając wszystkie możliwe opóźnienia sprzętowe itp w innych PES'ach ten czas równał się czasowi realnemu tak mniej więcej oczywiście. Teraz? Panie ciśnij przycisk i nic, piłka spada dusisz strzał a do niego nie dochodzi,około pół sekundy bezwładności to gruba przesada. Ludzki mózg jest naprawdę szybki. Więc teraz podania i strzały są za wolno wykonywane w niektórych sytuacjach.

Rozumiem że C.Ronaldo pędzi, bo on jest najszybszym piłkarzem (no i może Robben) na świecie, więc ok.

IMHO dośc dziwne mi się to zdaje, bo Rooney jest w realu bardzo szybki, Valencia jest szybszy od Ronaldo - opinie obrońców premiership... Itp itd. Dopiero przy R1+R2 rzeczywiście zawodnik o szybkości >90 przyspieszeniu >95 i... jakby na polski to okreslic... Atrybut response >90 - w tedy tak, biega taki mały terminatorek. Ale biorąc pod uwage, że w PES'ie brak gry ciałem to mamy taką oto rekompensatę. I kto to Messie? Lessie może:)

Oczywiście nie jestem zwolennikiem czasów PES'a 2 gdzie wystarczyło mieć w składzie Mpenze, Olisadebe i Larcosa (R.Carlos) którzy mieli po 19 speed i nie było bata by ich dogonić:) - Znów PES4 i PES6 w tym jest lepszy od 2010.

W PESie 2010 podania na dobieg są najgorsze w całej serii.

Teraz mogę zapytać jak Ty grasz bądź tez stwierdzić, ze teraz to próbujesz czepić się o tak. Bo akurat nikt nie bedzie mówił, że trójkącik w 10 jest słaby. W 09 był słabiutki, w 08 to co w 07 i 06 - marny. Tutaj, po ziemi grać na dobieg to czysta przyjemność.

A siaty da się robić, niedługo mam zamiar (niedługo=jak naprawię kompa) zrobić swój filmik z akcjami z tego PESa, i mam nagrane już 2 siaty.

Ale nie tak jak(o ile dobrze pamiętam) w 06, gdzie może tam też ten system troche kulał no ale czasem udało się coś fajnego sklecić. - Choc może to bardziej miały być obiegnięcia ale wychodziło ole.

Cóż jako, że PES09 zabił mnie rajdami przez cale boisko a 8 nie wiem gdzie jest zmuszony byłem na powrót do 10.

Po dłuższym obcowaniu kolejne +.

Loby, wreszcie są dobrze zrobione. Nie sa to killer loby z 04 a bardzo fajne strzały.

Strzały i może są w miare soczyste stwierdzam no ale jak piłka leci w strone zawodnika po ziemi to oddaje strzał słaby - do poprawy (ale to wada chyba każdego pes'a).

Tam silnik kolizji nie tyle źle działał, co go w ogóle Nie BYŁO !!

A to troche śmieszny zarzut z podejścia czysto programowego. Silnik od PES"a 6 (bo chyba w WE9 nie było takie rewolucyjne) nie przeszedł żadnych zmian po za kosmetycznymi - a raczej go od tak nie wykasowali na 1 serie ;)

Aaaa i chyba najważniejszy problem PES'a to to, że Konami robi ją na XBOX'a który ma strasznego pada. Dla mnie gra na grzybku to katorga wole strzałki - play station. Feint (czy też side steep - różnie to zwa) od paru PES'ów był pod R1+L1 a teraz... R2 + strzałka w bok. Ogólnie typowo pod X'a 360 :/

Ogólnie jezeli chodzi o drybling/tricki o chyba najciekawiej rozwiazane bylo to w ISS3. Oczywiście chodzi mi o mechanizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie mi? http://forum.cdaction.pl/Pes-2010-Jak-zrob...lti-t99456.html

Bo głupio sie czuję ze świadomością, ze sprzedałem grę a jemu multi nie działa.

Co do tematu, na PESA 2011 czekam z niecierpliwością i nadzieją na małą niespodziankę. Tylko, żeby w multi nie było takich lagów jak to miało miejsce w Pesie 10 =[

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem grać ligę. Teraz widzę bezsensowność gry z komputerem (choć z żywym graczem pewnie też). Jakieś 95% bramek straconych i 70% strzelonych przeze mnie to gole po dośrodkowaniu z główki, które zależą tylko od szczęścia/skila zawodnika/wysokości ale nie od gracza. Odpadłem z Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej TYLKO po golach z główki, na które wpływ miałem praktycznie żaden. Czy wam też tak często te głowy wpadają? Jak się wogóle przed nimi bronić? (gram na Professional)

Chociaż jakby się zastanowić to komputer inaczej nie jest w stanie wbić mi bramki. Nie gram na Top Player, bo na tym poziomie nawet reprezentacja Polski wymienia bilardowe podania i przeprowadza akcje lepsze niż Hiszpania w realu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też tak często te głowy wpadają? Jak się wogóle przed nimi bronić? (gram na Professional)

Jest taki klawisz ( u mnie bodaj " c") który pozwala CI na kontrolowanie piłkarza i możliwość ( w trakcie holowania piłki) zmiany kierunku biegu ( piłka toczy się własnym torem). Inny przykład: w PESie zawodnicy automatycznie lecą do piłki - gdy nie chcemy tego ( np. gdy widać, że zmierza na korzystny dla nas aut) wciskamy ten klawisz i biegniemy w innym kierunku.

Do czego zmierzam: gdy widzisz, że na skrzydle robi się akcja, która może zakończyć się bramką z główki właśnie przełącz na środkowego obrońcę i z tym klawiszem wybiegnij przed zawodnika w środku pola karnego - wymaga to treningu.

Albo - kup sobie w ML po dwóch bocznych obrońców i się nie patyczkuj ze skrzydłowymi ;)

Nie gram na Top Player, bo na tym poziomie nawet reprezentacja Polski wymienia bilardowe podania i przeprowadza akcje lepsze niż Hiszpania w realu.

To źle, bo grając na TP sam się szkolisz i więcej myślisz jak rozegrać akcję - większa frajda, mniejsza monotonia, większa radość z sukcesu.

----------

A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki: Czy w innych krajach ( Francja, Niemcy, Hiszpania) kolejne edycje PESa okraszone są ich rodzimym komentarzem czy oni także są skazani na tego Angola? Chodzi mi tu głównie o Francję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę poinformować że w dniu 18.09.2010 (Sobota) odbędzie się turniej Pro Evolution Soccer 2010 w mieście Wołczyn (możecie sprawdzić na Google Maps; woj. Opolskie).

Nagroda główną jest Sony PlayStation3.

Także reszta nagród będzie atrakcyjna, oczywiście puchary także przypadną za każde miejsce na podium (oraz za króla strzelców).

Wpisowe to 20 zł - przedpłata na konot. Zapis w dniu turnieju kosztuje 30 zł. Gwarantuje to wyższą frekwencję i lepsze nagrody!

Jeżeli ktoś jest w stanie przywieźć na turniej konsolę (PS3) wraz z grą, bądź monitor LCD HDMI to wpisowe nie obowiązuje.

Dostępne są wszystkie drużyny, gramy tylko na najnowszych patchach od KONAMI.

Swój udział zapowiedziało już wielu graczy z całej Polski, liczymy zatem że frekwencja będzie spora, a atmosfera turnieju jak najlepsza.

http://img704.imageshack.us/img704/5926/pesplakat.jpg - link do plakatu reklamującego nasz turniej.

Zapewne wielu sobie pomyśli: "gram w PESa tylko od czasu do czasu, nie będę jechał gdzieś na turniej tylko po to aby przegrać". No cóż, jest w tym trochę racji, ale jeśli nie zaczniecie jeździć, to nigdy się nie nauczycie naprawdę dobrze grać w PESa. Tutaj nie gracie z nieżywym, niezdolnym do improwizacji, opartym na schematach graczem. Tutaj każdy ma inny styl, od każdego można coś podpatrzeć, nauczyć się nowych rzeczy. A zapewniam że jeśli przyjdziecie raz, to wciągnie was to na dobre.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, pytań itp. proszę o kontakt pod numer GG 5011178, wiadomością prywatną, tutaj na forum lub na podane na plakacie adresy (GG, mail).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo PES'a 11 i jestem zawiedziony :sad: Pomińmy już nieaktualne składy. Gra jest wolna! Zawodnicy poruszają się jak by biegali po bagnie, a nie po boisku. Nawet szybki Messi porusza się jak staruszek, podania są bardzo niecelne. Sędzia sypie kartkami na prawo i lewo, gwiżdże nawet przy drobnym kontakcie. Jedynym plusem jest efektowne i przejrzyste menu. Chyba Konami już nie zdąży poprawić tych niedoróbek. Oby pecetowa wersja FIFY była bardziej emocjonująca niż tegoroczny PES, w którym obiecywano wiele zmian i gdzie one są?? Konami do roboty!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo PES'a 11 i jestem zawiedziony :sad: Pomińmy już nieaktualne składy. Gra jest wolna! Zawodnicy poruszają się jak by biegali po bagnie, a nie po boisku. Nawet szybki Messi porusza się jak staruszek, podania są bardzo niecelne. Sędzia sypie kartkami na prawo i lewo, gwiżdże nawet przy drobnym kontakcie. Jedynym plusem jest efektowne i przejrzyste menu. Chyba Konami już nie zdąży poprawić tych niedoróbek. Oby pecetowa wersja FIFY była bardziej emocjonująca niż tegoroczny PES, w którym obiecywano wiele zmian i gdzie one są?? Konami do roboty!

Próbowałeś zmienić szybkość gry w opcjach? Grasz na padzie? Na klawiaturze nie ma się takiej dokładności przy podaniach i dryblingu, gałka się lepiej sprawdza. A co do fauli to rzeczywiście jest ich za dużo, a niektórych sędzia w ogóle nie zauważa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może masz problemy z hardwarem? Ja gram na normalnej prędkości i śmiga wszystko tak samo, albo tylko odrobinę wolniej niż w 2010, czy 2009 (obie mam akurat zainstalowane, więc mam dobre porównanie : ) ).

Niecelne podania? Trzeba się naumieć ruszać gałeczką odpowiednio. : ) Rzekłbym, że WRESZCIE podania są celne, bo piłka leci tam, gdzie chcę by leciała, a nie tam, gdzie graczowi się wydaje, że chcę. Słowo daję, że w 2010 oni nie podają w odpowiednią stronę, tylko do gracza, którego pozycja jest w danym kierunku. Nie raz mi się zdarzało, że chciałem podać do napastnika, który akurat schodził na skrzydło, a piłka lądowała gdzieś w kotle w środku, bo tam akurat zszedł skrzydłowy.

Faule - NARESZCIE sędzia widzi faule! Jeszcze nie wiem, jak w polu karnym, ale póki co (dwa mecze rozegrane) jest IMO zupełnie OK. Jeden faul puścił, resztę prawidłowo odgwizdał. Bardzo fajne są też powtórki przy każdym faulu, dzięki temu widać, że jednak miał rację. : )

Męczy mnie co innego - po każdym meczu odpala się ten kosmicznie długi filmik reklamowy... Też tak macie? Da się tego jakoś pozbyć?

No i nowa kamera też mi nieszczególnie pasuje... Ta niby naśladuje autentyczną transmisję, ale to tylko powoduje niepotrzebne zamieszanie. Powinna być po prostu opcja przełączania między taką, a starą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku meczach w demie mam mieszane uczucia. Grafika jest świetna, animacje bardzo realne. Podania są bez żadnych asyst i trzeba się przyzwyczaić. Sędzia odgwizduje dużo fauli, każde małe popchnięcie. Przeciwnik bardzo szarżuje, gra ostrym pressingiem i nie stroni od faulu. Bardzo jestem zawiedziony strzałami. W PES10 były one bardzo intuicjne i efektowne. Tutaj są takie nijakie i nie mogę znaleźć sposobu jak tu strzelić, aby piłka nie poleciała w trybuny. Strzelając karnego Messim piłka poleciała jakies 20 metrów nad bramką!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...