Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

@Sabi

RTSy:

Tradycyjnie polecam serię Total War, zależnie jaki okres preferujesz taką część możesz wybrać. Gra dzieli się na 2 fazy: w 1 rozbudowujesz miasta, ekonomię, prowadzisz politykę; w 2 na mapach danego fragmentu świata toczysz bitwy na olbrzymią skalę wielotysięcznymi armiami. Osobiście polecam Mediebal 2 + dodatek Kingdoms - posiada olbrzymią bazę modów, przenoszących rozgrywkę w starożytność, XV, XVI w. , itd. mody fantasy, przenoszące grę do Śródziemia, Westeros czy Starego Świata Warhammera Fantasy, mody które przenoszą nas na Daleki i Bliski Wschód, a także pozwalające podbić cały świat a nie tylko 1 kontynent. Radzę jedynie omijać najnowszą, fatalną część Rome 2.

Następną pozycją jest seria Europa Universalis, 4 odsłona jest najdoskonalszą częścią serii, gdyby nie parę zgrzytów jak np. system handlu to gloryfikowałbym ją pod niebiosa ;P Gra pozwala ci pokierować autentycznie istniejącym państwem na przestrzeni XIV-XIX w. Kierujesz państwem w niemal każdym elemencie, jednak na bitwy masz już niewielki wpływ. Podobnymi tytułami są Crusader Kings pozwalające pokierować dynastią w średniowiecznej Europie oraz Victoria rozgrywająca się w XIX-XX w. i jest niesamowicie rozbudowana - możesz wpływać na poszczególne warstwy społeczne.

Idąc dalej: bardziej klasyczne RTSy to np. Age of Empires 3 oraz seria Command & Conquer stawiające raczej na dynamiczne rozgrywki na mapach bitewnych oraz budowę budynków. Podobnie z seriami Dawn of War, Bitwa o Śródziemie czy Company of Heroes.

Na bardziej turowe podejście do walki stawia seria Heroes of Might and Magic i Kings Bounty, a bardziej w klimatach sf świetne Endless Space. Jeżeli jesteśmy przy klimatach kosmicznych to grą która pozwala toczyć ogromne bitwy gwiezdne przy użyciu dosłownie tysięcy jednostek jest Sins of a Solar Empire.

Grami lekko stawiającymi na realizm są Theatre of War oraz Wargame, pozwalające poprowadzić niezwykle szczegółowo odwzorowane pojazdy odpowiednio: podczas 2 wś oraz Zimnej Wojny.

Gameplaye na YT i tak pokażą ci więcej niż mój najszczerszy opis, ew. pytaj jeśli masz pytania. RPGi podadzą ci już inni ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabi

Wypróbuj starcrafty.

Starcraft I zawiera 3 kampanie,po 1 dla każdej rasy,a 1 misję wykonuje się conajmniej 0,5h.Cena kusi (10-15 zł),a na wir zassania można liczyć.

Jak z WoL,HoS to niewiem,nie grałem.

Z góry dzięki za te jRPGi,a coś podobne do nich?Dodam,że flashowa seria Epic Battle Fantasy zassała mnie na długo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foshek

AoE 3 jakoś odstawało, moim zdaniem, od poprzednich części, C&C do III włącznie (IV to tragedia), DoW, Bitwę o Śródziemie, CoH, HoMM i KB posiadam (kochane wyprzedaże i bundle) i doceniam. Chciałbym również pogratulować dobrego gustu za proponowanie Endless Space (otrzymałem w prezencie rok temu) oraz Sins of Solar Empire (które mam z któregoś CDA), bo nie każdy pamięta o tych małych cudeńkach, a są one naprawdę dobrymi tytułami.

Próbowałem zagrać w EU, ale chyba ten typ gry nie jest dla mnie. Co do TW - Shogun 2 dostarczył mi około 40h gry, aż do nieszczęsnego pierwszego dodatku, który przy okazji, poprzez patch, zmienił mechanikę jednostek walczących na odległość, co uczyniło łuczników niezdolnych do walki (w sytuacji, gdy byle krzaczek blokował im pole ostrzału, o jednostkach nie wspominając). Nie wiem, jak to wygląda w przypadku Medieval 2.

W każdym razie dziękuję za poświęcony czas.

@Jenkins13

Pierwszy SC to taka lektura obowiązkowa, którą zaliczyłem dawno temu :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, AoE 3 jest słabsze od poprzednich części jednak to wciąż świetny tytuł. Medieval 2 to zupełnie inny silnik, inna fizyka, był projektowany z myślą o braku broni palnej, a nie jak Shogun 2 działający na przerobionym silniku Empire(XVIII wiek). Polecam sprawdzić demo gry, udostępnia z tego co pamiętam samouczek zarówno pola bitwy jak i kampanii. To zupełnie inna liga niż Shogun 2, którego bezapelacyjnie zmiata z powierzchni ziemi.

Przypomniał mi się Supreme Commander - tysiące pojedynczych jednostek na ogromnych mapach w klimatach sf i genialny World in Conflict - alternatywna Zimna Wojna, nie bez powodu nazywana CoDem RTSów, niesamowicie dynamiczna rozgrywka, przemyślana kampania, zwłaszcza z dodatkiem. Poza tym te bitwy w multi gdzie nawzajem strzela się po kilka atomówek.

Genialny Homeworld, mimo że stary to nadal jeden z najlepszych RTSów na rynku, szykuje się jego odświeżona wersja btw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jaką grę wybrać z NBA2K14,Battelfield 4 oraz GTA V. Co byście radzili mi kupić?

Wszystko zależy od tego, jaki gatunek lubisz najbardziej. Wszystkie wymienione przez ciebie gry to prawdziwe hity, ale wybór zależy od osobistej preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli preferujesz rozgrywkę w singlu, długie wieczory spędzone przy grze, wszelkiego rodzaju smaczki, otwarty świat to bierz GTA :) natomiast jeśli najwięcej czasu spędzasz grając w sieci, bądź w co-opie, lubisz sobie soczyście postrzelać, pooglądać piękne wybuchy bierz BF-a 4. Co do gier sportowych to trzeba je lubić po prostu, zamknięta rozgrywka, rozgrywanie meczu po meczu... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jaką grę wybrać z NBA2K14,Battelfield 4 oraz GTA V. Co byście radzili mi kupić?

Wszystko zależy od tego, jaki gatunek lubisz najbardziej. Wszystkie wymienione przez ciebie gry to prawdziwe hity, ale wybór zależy od osobistej preferencji.

Właśnie problem w tym , że te gry bym chciał mieć wszystkie ale budżet niewystarczający.Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Edytowano przez Lukaszxx21
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukaszxx21

Battlefielda sobie na razie odpuść.Jest zabugowany i "goły".Poczekałbym na jakieś konkretne mapy na multi bo jak na razie jest słabo (jeżeli bawi Cię płacenie za kilka map czy innych pierdół niemałej kasy).Wybierałbym z tych dwóch i wybrałbym NBA.Sportówki mają to do siebie że za każdym razem rozgrywka przebiega inaczej a tytuły jak GTA przejdziesz raz,drugi i do kąta.Jest cała masa aktywności pobocznych i multi (GTA) ale moim zdaniem lepiej kupić NBA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić Assasin's Creed 4: Black Flag czy Enslaved: Oddysey To The West? W obie gry bardzo chciałbym zagrać, lecz nie wiem którą wybrać. AC3 na PC optymalizację miało fatalną (mój PC nie jest może najwydajniejszy na świecie, ale aż tak słaby nie jest) i nie wiem czy 4 nie będzie u mnie działało tak samo źle. Gra jednak przyciąga naprawdę fajnym klimatem no i tym, że to...AC. Enslaved też wygląda na bardzo dobrą grę, jednak pod wieloma względami inną niż AC. Ponoć ma całkiem fajną fabułę, ale nie wiem jak dokładnie ma się z nią sprawa. Co kupić forumowicze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem jaką grę wybrać z NBA2K14,Battelfield 4 oraz GTA V. Co byście radzili mi kupić?

GTA V. Świetna fabuła, masa humoru, świetne misje i znakomici bohaterowie. Do tego masa zajęć pobocznych, duże miasto i wiele innych smaczków. Zanim wymaksujesz grę na stówkę to spokojnie Battlefield i NBA spadną z ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foshek

SupComa mam z któregoś numeru CDA (dorzucono mi też do karty graficznej swego czasu - ale ciężko było mi się doszukać strategii, zamiast tego miałem - budowanie serii fabryk, ustawianie na automatyczną produkcję, zebranie tak gdzieś 200+ jednostek, attack move na bazę wroga, powtórka). World in Conflict chyba nie jest już dostępny, ale swego czasu kupiłem po dużej obniżce i było naprawdę przyjemnie.

Tak więc chwilowo wygląda to tak - Medieval 2 lub XCOM. Czy ktoś jeszcze mógłby powiedzieć coś na temat tej drugiej gry i czy warto ją kupować?

Ponownie, dziękuję za sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście GTA IV zanudziło jeśli chodzi o gameplay. W porównaniu do poprzedniczek (San Andreas i Vice City) jest bardzo okrojone, chociaż w tym przypadku fabuła gra główne skrzypce i tylko ona mnie trzymała przy tym tytule. Far Cry 3 to jedna z moich ulubionych gier zeszłego roku - ma świetny klimat, ogromny świat, niesamowitą grywalność, fabuła trochę kuleje, ale to, co dostajemy za tą cenę jest w stanie nam wynagrodzić dosyć kiepską fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Mam do was sprawę. Mianowicie chodzi o to, że do wydania mam 100zł na cokolwiek(wypadło akurat na grę). Szukając gier(zarówno na PC jak i PS3) wpadłem na Driver: San Francisco. Ostatnio jakoś tak mam ochotę sobie pojeździć, ale tak na loozie, czasem jakieś misje(a GTA: SA już mi się znudziło, GTA IV sterowanie nie przypadło do gustu). Czy myślicie, że wydanie 100zł na kupno tej gry na PS3, będzie trafnym wyborem? Czy jest może coś lepszego w tej kategorii i w tym przedziale cenowym. Co możecie powiedzieć o samej grze? Jest możliwość swobodnej jazdy, czy trzeba cały czas robić misję?

Z góry dzięki za odp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GoGos753

Kupić borderlands 2 GOTY na PS3(250zł) czy dodatki oddzielnie (grę już mam ale nie znam ceny dodatków)? Jak się bardziej opłaca?

Edytowano przez GoGos753
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maź payne 3 to świetna gra, właśnie jestem w trakcie przechodzenia, dodatkowo ma dość małe wymagania, bo na moim sprzęcie chodzi w full hd, na ultra, i mam 60+ fps.

Z drugiej strony jeśli lubisz działać ukratkiem, to bierz Hitmana, bo to jedna z najlepszych gier tego typu.

@GoGos753 zdecydowanie bardziej opłaca się kupić goty za wersję elektroniczną zapłacisz 100 zł, a za wszystkie dodatki oddzielnie zapłacisz kilkaset złotych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...