Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

mam do was pytanie: zastanawiam się nad kupnem skyrima(z dodatkami) bo brakuje mi jakiegoś naprawdę dobrego action rpg ale mam wątpliwości ponieważ Oblivion nie podobał mi się. Dlaczego?

1.Słaby wątek główny (nie dotarłem do końca- porzuciłem grę po kilku godzinach bo się nudziłem)

2.Zamykanie portali- przy pierwszym czy drugim było ok ale poźniej? Od tej powtarzalności można było usnąć (każde miejsce wyglądało tak samo...)

3.Być może to wina ustawień graficznych ale te twarze.... Niektórym ludkom słoń chyba słoń tańczył po twarzy

4. Nie czułem tam klimatu, a niby takie zagrożenie wielkie...

5.Lubie czasem przełączyć się na widok zza pleców bohatera i w Oblivionie z tego co pamiętam animacja ruchu mnie dobijała

6. Skopane menu postaci/mapa/ekwipunek- strasznie niewygodne DLA MNIE (ale to już mniej istotne)

To chyba tyle jeśli chodzi o zarzuty. Generalnie niedoścignionym wzorem dla mnie jest gothic 2-być może po prostu z sentymentu. Gothic 3 częściowo spełniał moje wymagania ale też brakowało mi tego klimatu (początek jest strasznie kolorowy) i ma śmieszmy system walki (prostszy niż w G2 i do tego te ciosy wchodzą strasznie "lekko")

Jak bardzo inny jest skyrim od obliviona? Patrząc na gameplaye mogę stwierdzić, że da się patrzeć na twarze, bohater rusza się znośnie, interfejs IMO lepszy/ładniejszy niż w Oblivionie, grafika buduje klimat (przynajmniej miejscami), smoki-obecne (jakie by nie były). Ale co z fabułą? Daje radę? Albo czy przynajmniej wątki poboczne są na tyle ciekawe, że warto za nimi biegać? Czy znajdziemy zawsze coś ciekawego do roboty (w oblivionie chwilami miałem wątpliwości)?

A może jakaś alternatywa? W gre wchodzą tylko realia fantasy. Jeszcze raz podkreśle, że chce action rpg- wszelkie dragon age odpadają (już mam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeżeli dla ciebie wzorem jest Gothic to żaden TES ci się nie spodoba...

Jak bardzo inny jest skyrim od obliviona?

Bardzo i niewiele. smile_prosty.gif Skyrim jest prostszy, zrobiony pod szerszego odbiorcę, stawia bardziej na efektowność.

Patrząc na gameplaye mogę stwierdzić, że da się patrzeć na twarze, bohater rusza się znośnie,

Jak dla mnie w każdym TESie bez modów twarze są okropne ;P Ale animacja ruchu na TPP w Skyrimie faktycznie jest "nowocześniejsza".

interfejs IMO lepszy/ładniejszy niż w Oblivionie,

Co kto lubi, wygląda tak jak na screenach/gameplayach.

grafika buduje klimat

Oprawa graficzna jest fenomenalna, zwłaszcza z modami. Klimat mroźnej północy? No już niekoniecznie, zróżnicowanie krain i miast jest niesamowita, prezentują się fenomenalnie ale jak na mój gust trochę nazbyt sielankowo...

Ale co z fabułą?

Wątek główny jest niezły, wątki poboczne świetne ale o wiele krótsze niż w Oblivionie czy Morrowindzie. Oczywiście nie mówię tu o wątku frakcji(są 2 a wybierasz tylko 1 - Cesarstwo i Gromowładni), który jest tragicznie zły...

Czy znajdziemy zawsze coś ciekawego do roboty

Podróże między miastami - jeśli nie używasz opcji szybkiej podróży - wieją nudą, raz na jakiś czas wyskoczy potwór, bandyta lub Gromowładni walczący z Cesarskimi ale to tyle. Jest to bardziej na zasadzie takiej jak w Oblivionie "O! Jakiś znaczek na kompasie którego jeszcze nie odkryłem, ciekawe co tam jest."

Ja osobiście polecam Skyrima, zabawa na dłuugie godziny, zważ jednak na to, że jestem osobą której podobał się hejcony Oblivion(mody *.*).

A może jakaś alternatywa?

- Wiedźmin 1 & 2

- Risen 1 - duchowy spadkobierca Gothiców, 2 to chłam

- Dark Souls - jeden z najlepszych RPGów dekady, nie zgodzę się, że przeznaczony wyłącznie dla masochistów, wymaga po prostu cierpliwości i nie bycia "ragującą gimbazą" ;P

- Two Worlds 1 & 2 - "polski Gothic", dla mnie to mix TESa i Gothica

- Kiingdoms of Amalur: Reckoning - wielki świat, mnóstwo rzeczy do roboty, świetny system walki, przeciętna fabuła, ciekawy świat

- Sacred 2 - bardziej RPG jednak to wciąż h'n's

Więcej do głowy przychodzą mi tylko starsze tytuły...

Edytowano przez Foshek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeżeli dla ciebie wzorem jest Gothic to żaden TES ci się nie spodoba...

Jak bardzo inny jest skyrim od obliviona?

Bardzo i niewiele. smile_prosty.gif Skyrim jest prostszy, zrobiony pod szerszego odbiorcę, stawia bardziej na efektowność.

Patrząc na gameplaye mogę stwierdzić, że da się patrzeć na twarze, bohater rusza się znośnie,

Jak dla mnie w każdym TESie bez modów twarze są okropne ;P Ale animacja ruchu na TPP w Skyrimie faktycznie jest "nowocześniejsza".

interfejs IMO lepszy/ładniejszy niż w Oblivionie,

Co kto lubi, wygląda tak jak na screenach/gameplayach.

grafika buduje klimat

Oprawa graficzna jest fenomenalna, zwłaszcza z modami. Klimat mroźnej północy? No już niekoniecznie, zróżnicowanie krain i miast jest niesamowita, prezentują się fenomenalnie ale jak na mój gust trochę nazbyt sielankowo...

Ale co z fabułą?

Wątek główny jest niezły, wątki poboczne świetne ale o wiele krótsze niż w Oblivionie czy Morrowindzie. Oczywiście nie mówię tu o wątku frakcji(są 2 a wybierasz tylko 1 - Cesarstwo i Gromowładni), który jest tragicznie zły...

Czy znajdziemy zawsze coś ciekawego do roboty

Podróże między miastami - jeśli nie używasz opcji szybkiej podróży - wieją nudą, raz na jakiś czas wyskoczy potwór, bandyta lub Gromowładni walczący z Cesarskimi ale to tyle. Jest to bardziej na zasadzie takiej jak w Oblivionie "O! Jakiś znaczek na kompasie którego jeszcze nie odkryłem, ciekawe co tam jest."

Ja osobiście polecam Skyrima, zabawa na dłuugie godziny, zważ jednak na to, że jestem osobą której podobał się hejcony Oblivion(mody *.*).

A może jakaś alternatywa?

- Wiedźmin 1 & 2

- Risen 1 - duchowy spadkobierca Gothiców, 2 to chłam

- Dark Souls - jeden z najlepszych RPGów dekady, nie zgodzę się, że przeznaczony wyłącznie dla masochistów, wymaga po prostu cierpliwości i nie bycia "ragującą gimbazą" ;P

- Two Worlds 1 & 2 - "polski Gothic", dla mnie to mix TESa i Gothica

- Kiingdoms of Amalur: Reckoning - wielki świat, mnóstwo rzeczy do roboty, świetny system walki, przeciętna fabuła, ciekawy świat

- Sacred 2 - bardziej RPG jednak to wciąż h'n's

Więcej do głowy przychodzą mi tylko starsze tytuły...

Ehh widzę, że jednak muszę się posłużyć nieco mniej szlachetną metodą- po prostu ściągnę podstawkę i jeśli mi się spodoba to kupię.

Z innych Twoich propozycji podoba mi się wiesiek 2 (ale wg youtuba będzie klatkował), risen i dark souls więc w razie czego mam alternatywę. Dzięki!

//edit// sprawdziłem i skyrim jest MEGA! W oblivionie coś mi od 1 minuty gry nie pasowało, a tutaj czuję, że zabawie na dłużej :D

Edytowano przez medivh131
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka pilka:Risen czy diablo 3 ?

z tego co pamiętam to można sprawdzić sobie diablo 3- możesz grać chyba przez ileś godzin do pierwszego bossa. Jak ci się spodoba to kupujesz klucz i zasysasz brakujące pliki, a jak nie to risen.

Mogę się mylić bo testowałem diablo kilka miesięcy temu ale w tej wersji demo jest ok 3 lub 4 Gb do pobrania więc nie tak źle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChodzNaGrzyby

Już tyle osób Ci tłumaczy jak jest z tym Diablo (nie tylko w tym wątku) a Ty dalej swoje.Żaden forumowicz nie przyspieszy Ci neta.W końcu się zdecyduj ,bo zadawaniem w kółko tych samych pytań nic nie zdziałasz.

Edytowano przez Deathroll2097
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja was o coś zapytam. Zbliża się kolejna wyprzedaż na steam i planuję kupić sobie coś na gwiazdkę.

1. Wymieńcie wszystkie znane wam jRPGi na steam, coś sobie na pewno wybiorę.

2. Chivalry: Medieval Warfare - czy jest warte zakupu?

3. Jakieś mało znane RTSy, to mój ulubiony gatunek więc proszę o te mniej znane bo jest większa szansa, że nie grałem.

Z góry dzięki za pomoc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę, że jednak muszę się posłużyć nieco mniej szlachetną metodą- po prostu ściągnę podstawkę i jeśli mi się spodoba to kupię.

Z innych Twoich propozycji podoba mi się wiesiek 2 (ale wg youtuba będzie klatkował), risen i dark souls więc w razie czego mam alternatywę. Dzięki!

//edit// sprawdziłem i skyrim jest MEGA! W oblivionie coś mi od 1 minuty gry nie pasowało, a tutaj czuję, że zabawie na dłużej biggrin_prosty.gif

Takie praktyki na FA są niedopuszczalne. Otrzymujesz ostrzeżenie za piractwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Foshek

Zbyt wiele jrpgów na steamie nie znajdziesz, jednak spróbuję wymienić wszystko co da się pod to podciągnąć. No to jazda. Final Fantasy VII i VIII. Przedstawiać chyba nie trzeba. Od Square Enix jest jeszcze The Last Remnant. Idąc dalej masz trzy części YS'a. I & II Chronicles+, Orgin oraz The Oath in Felghana. Jest jeszcze Agarest: Generations of War, będący połączeniem jRPGa i strategii.

Dalej może Recettear: An Item Shop's Tale, czyli jak prowadzić sklepu i nie wylądować w kartonach (całkiem sympatyczna gierka), oraz Chantelise - A Tale of Two Sisters od tych samych ludzi.

Jest na steamie jeszcze trochę japońszczyzny, ale nie wiem na ile to są jRPGi. 99 Spirits, Fortune Summoners, Fairy Bloom Freesia, Cherry Tree High Comedy Club oraz Long Live The Queen, choć to chyba bardziej pod VNkę podpada.

Oczywiście sa jeszcze Devil May Cry 3, Devil May Cry 4 i DmC: Devil May Cry, ale to slashery tak jak Onimusha.

To chyba wszystko co ociera się o japońszczyznę.

Bym zapomniał. Jakoś w przyszłym roku ma na steamie być dostępne Trails in the Sky.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...