Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

RETRO #2

Polecane posty

Zobaczyłem, Zakupiłem,Zaczytałem się :D Jestem Get Psyched na kolejny numer. Mogą być RPGi jak napisała jedna tutaj osoba. Jeśli ma być RETRO to muszą być J-RPGi no wiecie Chrono Trigger, Final Fantasy,Cykl Megami Tensei :) na pewno coś tam uda wam upchnąć ciekawego.

PS Chętnie bym napisał tekst do Retro ale chciałbym przed jego publikacją o mini pomoc przy korekcie o ile będzie potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CMB

Nie moja wina, że Retro ci nie pasuje do twojej wizji. My widzimy to pismo inaczej. Stara gwardia jest ale nie oznacza to, ze mamy robic odgrzewane CDA. Są starzy, są nowi, podobnie jak #1. O Monkey pisze jej największy redakcyjny fan, więc dlaczego ma tego tekstu nie być, bo autor nie ma 50 lat?

"Autorskie zakonczenie"? To nie jest autorskie pismo Smugglera... Plany - Retro#3, żeby było, a jak bedzie to zeby bylo lepsze niz #2. Takie sa plany z grubsza. :)

Chciałem, owszem, wrzucic Blue Screen #2 ale uznałem, że recenzje są ważniejsze.

5 godzin temu, NomadP napisał:

Zobaczyłem, Zakupiłem,Zaczytałem się :D Jestem Get Psyched na kolejny numer. Mogą być RPGi jak napisała jedna tutaj osoba. Jeśli ma być RETRO to muszą być J-RPGi no wiecie Chrono Trigger, Final Fantasy,Cykl Megami Tensei :) na pewno coś tam uda wam upchnąć ciekawego.

PS Chętnie bym napisał tekst do Retro ale chciałbym przed jego publikacją o mini pomoc przy korekcie o ile będzie potrzebna.

Pisz. Jak trzeba bedzie podszlifowac, to to zrobimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy tekst o Doomie, widać że Cross jest wielkim fanem tej gry. A tutaj mała uwaga do gry Requiem: Avenging Angel, gra jest także dostępna na Steam, choć warto zaznaczyć, że to na gogu pojawiła się jako pierwsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Retro kupiłem, przeczytałem około 70% na tą chwilę. Jest dobrze. Bardzo fajne nostalgiczne felietony, sporo historii gier komputerowych, różnorodność autorów, do tego skupienie się tylko na FPS zwiastuje, że może uda się zrobić edycję RPG, RTS itd. (wolałbym ominąć przygodówki ze względu na brak człowieka który był w połowie przygodówką). Za 9.99? Biore w ciemno, toż w dzisiajszych czasach odpowiednik 4-paka miernego piwa!

EDIT: w mięsnym kupiłem troche wędlin i mięska na schabowe i mi wyszło 50 zł. Wolę retro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler A tak trochę z innej beczki, skończyła mi się prenumerata i chciałem wykupić nową, wziąłbym tą z gadżetami (jak ostatnio) ale wciąż są te same, jest szansa, że w najbliższym czasie coś się zmieni, czy nie czekać i brać zwykłą? Nie powiem kubeczek z CDA służy dzielnie. Sorki za offtop, ale tak mnie coś naszło...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie artykuł o Wolfie na tyle zachęcił że już popylam w Episode 2 ;-)

Nawet nie mogę powiedzieć, czy gra się "zestarzała", bo na poważnie nigdy w nią za młodu nie grałem. A dzisiaj przynosi mi mnóstwo frajdy z tłuczenia do Mein Liebenów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pierwszy numer Retro podobał bardzo choć sam zbytnio retro nie jestem, wszystkie te gry ogrywałem kilka lat po premierze. Jeśli w pierwszym numerze było sporo gier dużo mi bliższych oraz takich które faktycznie ogrywałem (Warcraft, Diablo, Balurd's Gate) to starsze FPSy jakoś mnie omijały.. W Quake III Arenę grałem, w Unreale i to tyle. Po prostu blok tematyczny wydawał mi się mało ciekawy dla mnie i chwilowo wstrzymałem się z zakupem ale widzę sporo pochlebnych opinii osób które ze starszych gier też gustowały raczej w RPGi i RTSy więc kupię ten numer i zobaczymy. Jutro powrót do domu, w pociągu będę sobie żonglował CDA i Retro. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze gdzieś kupić drugi aktualne RETRO? Dopiero teraz znalazłem wolniejszą chwilę i rozglądałem się po kioskach/salonikach prasowych i nigdzie już go nie mają. Nawet EMPiK krzyczy, że "produkt niedostępny"...

Tak szybko wycofaliście pismo z rynku, czy nakład rozszedł się jak ciepłe bułeczki?
Jeżeli po prostu RETRO #2 się wyprzedało, to planujecie dodruk jak w przypadku pierwszego numeru?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SteamPunker

Najprawdopodobniej magazyn sprzedaję się jak świeże bułeczki, bo sam Smuggler powiedział, że drugi numer będzie w punktach dystrybucji prasy co najmniej do końca wakacji.

Ja w każdym razie ja lekturę drugiego numeru mam już za sobą. Dodam od siebie, że nie tylko Quake był łojony w polskich mediach za brutalność, w latach 90 oberwało się też grze Blood. Sam pamiętam odcinek z serialu 13 posterunek, gdzie Arni grał w Blooda, zaś pewna dziennikarka chciała udowodnić, jak brutalne gry wpływają na agresję wśród załogi tego posterunku. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smuggler,@goliat

Można wiedzieć orientacyjnie jaki był nakład? 50k w pierwszym (aktualnym) rzucie? Pytam, bo tak jak na RETRO #2 teraz nie mogę nigdzie trafić, tak pamiętam że 1-szy numer miał późniejsze dodruki i poza bundlem z CD-A, był później sprzedawany samodzielnie. Ciekaw jestem czy "Numer Specjalny" ma większą sprzedaż niż samo CD-A. Pewnie nostalgia i stara gwardia zrobiła swoje. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer fajny i lepszy moim zdaniem od pierwszego.

@goliat

Ja pamiętam odcinek 13 posterunku, gdzie przyjechał do nich reprezentant z Niemiec, który zapytał Arniego co on robi na komputerze, a on odpowiedział: "Tu się zabija Niemców" i obrazek z Wolfenstein 3D, jak pada Hitler. Jedna z najlepszy scen z serialu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklad pisma byl spory, rzedu 60K.

Mowicie, ze juz nie ma w Empikach? 0_0

Poszukajcie po np. stacjach benzynowych itd. bo czasem dziwnie rozdzielaja nadzialy.

Ale w Empiku to winno lezec, bo zwykle biora tego od groma. Dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...