Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Dlaczego kupujemy CDA? Czy jest lepsze pismo? [archiwum]

Polecane posty

A ja kupuję CDA, bo jest po prostu bezkonkurencyjne w każdej niemal kategorii. Ma wszystko co mieć powinno zaczynając od błyskotliwych redaktorów, przez zawartość pisma idąc i na pełnych wersjach kończąc (te wiadomo nie zawsze przypadną do gustu ale to już zależy kto co lubi). Czytałem Reset, Gambler (pamięta ktoś jeszcze?), Secret Service, Świat Gier Komputerowych, sporadycznie nawet Clicka i do dziś przetrwało tylko CDA (nie jestem pewien czy istnieje jeszcze Click) wiec mówi to samo za siebie. Oby tak dalej Panowie

Pzdr dla wszystkich miłośniików pisma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sporadycznie nawet Clicka i do dziś przetrwało tylko CDA (nie jestem pewien czy istnieje jeszcze Click)....

Niestety, ale Click! nie jest już wydawany, ponieważ nie przynosił dużych zysków Wydawnictwu Bauer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam CDA, bo nie ma lepszego czasopisma na rynku (moim zdaniem). Nie sądzę, żeby CDA trzymało nadal taki poziom jak teraz np. za 15-20 lat, ponieważ jak patrze dzisiaj na 16-17 latki z pokolenia JP na 100% to mi się rzygać chcę.

Swoje 15 zł wydaje co miesiąc dla GW, NL i AR. Nie ominie mnie też żadna recenzja enkiego czy Huta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat CDA? Bo nie ma lepszego pisma. Czytam od 8 lat, i ciągle mnie czymś zaskakuje. Spójne, rzeczowe recenzje, nie rzadko pisane w sposób zaskakujący (patrz: rcenzja/zapowiedź bodajże Overlord II). Wszedobylski humor, który jest największą zaletą. Cena utrzymująca się na w miarę stałym poziomie. Zawartość przyprawiająca o zawrót głowy z radości. DVD, doprawadzające do growego orgazmu. Dzaił "Na luzie". Specjalne wydania na specjalne okazje. Prezenty. Nie ma lepszego pisma o grach (i nie tylko!). Inni są tylko takimi małymi robaczkami, które podgryzają, a ustępują we wszystkim wyższej formie inteligencji (?!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Galanot

Ja kupuje CDA ponieważ tak wydaje 15 złotych i mam mase recenzji, artykułów, newsów, porad i fajne gry, a w innych pismach za 8 złotych ma kilka recenzji, troche newsów, i jakiś kit w który nikt nie chciał grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przestalem kupowac CD Action od lipca tego roku.Niestety,moim zdaniem CDA nie jest juz tak ciekawy jak jeszcze chocby rok temu.Gry,ktore byly dolaczane do poszczegolnych numerow CDA wogole mi nie podchodzily,a jesli juz,to mialem je kupione w sklepie przynajmniej rok wczesniej.Tak wiec gry z CDA rowniez nie byly dla mnie swojego rodzaju wabikiem.To co mnie interesuje na temat danej gierki bez problemu znajde w necie,to samo dotyczy informacji o sprzecie komputerowym czy porady w razie klopotow z moim PC-tem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym czasopismem w życiu było "CyberMycha".Lecz po paru latach kupowania go brat cioteczny pożyczył mi płytkę z jakiegoś numeru CD action która bardzo mi się spodobała.I gdzieś tak po 2 miesiącach od pożyczenia płyty zacząłem kupować CD action.Kupuje to czasopismo ponieważ ciekawi mnie zawsze co będzie w następnym CD dołączonym do następnego numeru.Uważam że niema lepszego czasopisma. :laugh::cool::happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje po czesci z sentymentu (zbieram CDA od pierwszego numeru) po czesci z checi poznania opinii innych ludzi (redaktorow) na temat danej gry. A poza tym jak sie nie ma czasu na czytanie ksiazek to wypadaloby przynajmniej jakies pismo czytywac coby pobudzac resztki szarych komorek. Wiec padlo na CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupuję pismo gdyż, są w nim w mistrzowski sposób opisywane najnowasze produkcje, pisany jest z humorem.

tworzą go doświadczni i swietni redaktorzy. Na płycie można znaleść extra gry, trailery i gameplay'e, no i oczywiście bonusy :happy: .Poza tym każdy numer jest dopracowany tak, by dać nam to czego oczekujemy po nieprzeciętnym, (moim zdaniem) najlepszym w polsce i pewnie jednym z lepszych w Europie (nie piszę najlepszym ponieważ, doświadczenia w zagranicznych pismach tego typu nie mam) piśmie komputerowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego w polsce od CDA to pewne.Chciałem napisać ze pełniaki są słabe,ale przypomnialy mi sie 2 gry:ucieczka z butcher bay,i Dx invisible war,tylko te 2 tytuły przez okres 3 lat mi przypasowały.A tak wogóle to kupuję ten magazyn do czytania a nie dla pełnych wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy poupadały Świat Gier Komputerowych i Secret Service, Cd Action pozostał na rynku bez silnej konkurencji (nie wiem czy taką obecnie stanowią "brukowce" pokroju PLAY lub KŚG).

Z biegiem lat CDA osiągnął wg mnie niezły poziom (czytam z przerwami od marca 2000r). Szkoda mi jedynie upadku moich czasopism z dzieciństwa, którymi były właśnie ŚGK oraz SS. Cóż... najwyraźniej nie były na tyle dobre (pod względem marketingowym), aby się należycie sprzedać, a to co przynosi straty nie może się długo utrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostke przeczytalem wlasnie:

(pelny material tu: http://www.wirtualnemedia.pl/article/27645...mputerowych.htm )

W skrocie:

CD ACTION liderem sprzedazy wsrod magazynow o tematyce komputerowej.

GRATULACJE!

To cieszy ze konsekwentne budowanie marki jaka jest CDA oplaca sie dlugoterminowo. Osobiscie mysle ze sukces CDA jest wynikiem nie tylko atrakcyjnej tresci i oprawy, ale takze wyrazistego wizerunku. Warto dodac ze zasluge ma tu 'zbiorowa osobowosc' redakcji, co wcale nie jest tak oczywiste (wizerunek czesto kreuje sie 'sztucznie' przeroznymi sztuczkami marketingowymi).

Taka sytuacja jest dosc specyficzna wlasnie dla segmentu pism o tematyce growej, choc przezywa swoje upadki i wzloty :). Dosc jednak wspomniec ze czasopism pokroju Chipa czy PC Format niekt nie uznaje za 'legendarne', podczas gdy (upadle) pisma jak np. Secret Service maja do dzis grono wyznawcow :)

Nie trujac wiecej - jeszcze raz gratuluje Redakcji!

Zrobcie sobie jakies male swieto i wypijcie (z zgrozo - w pracy...) lampke szampana czy co tam lubicie spozywac... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie CDA jest najlepszym polskim pismem dla graczy, ponieważ opisuję MASĘ gier w porównaniu z takim Playem, gdzie nie ma na to miejsca. Ponadto jest pisane z humorem (szczególnie GW, AR i NL), a poziom recenzji jest przeprofesjonalny i nie zauważyłam, by jakiejś grze dano "upust", jak dla mnie każda oceniana jest z odpowiednią surowością (:P), więc dla mnie CDA jest bardzo wiarygodnym źródłem, które podpowiada mi czy dana gra mi się spodoba czy nie. Na płytkę rzadko zaglądam, ale czasem trafiają się takie perełki jak Kroniki Riddicka czy XIII, w które zawsze chciałam zagrać i jest to dla mnie bardzo przyjemne ;) Jednym zdaniem: CDA to najlepsze pismo dla graczy w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA jest najlepsze bo

-tanie (jak na te ilość stron)

-są tam fajne ciekawie napisane recenzje

-felietony :P

-konkursy

-nowinki i testy sprzętu

-AR a w nim fajne listy i rysunki marka lenca (też rysuje :P )

-Fajni redaktorzy

-dają do niego niezłe gry

-bo to CDA :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nuka157

Ja swoją przygodę z CDA miałem tak przypadkowo. Numer 04 / 2008 dostałem od informatyka, który po przeczytaniu stwierdził że może mi dać lekturkę. Zakochałem się w tym czasopiśmie. Świetne recenzje, świetna jakość papieru i tekstów. Śmieszne teksty, na luzie, action redaction, teraz już mnie tak nie śmieszy jak tamten numer, choć to nie reguła, raz w numerze cała rodzina czyta i się śmieje, raz nawet i ja czytam bez żadnych emocji. Ogólnie to kupuję od okazji, raz że dobra gra, a jak ja nie gram w gry, to na pewno ta z płyty będzie moją pierwszą przygodą, w wakacje, znowu zacząłem kupując lipcowy numer, kupię jeszcze sierpniowy i rok szkolny. A czasami wolę sobie wydać te 20 zl na grę na PSP :laugh: bądź na coś innego.

A najbardziej się ucieszyłem z golarki , gillett bodajże, świetny prezencik, aż uśmiech na twarzy mi się pojawił przy zakupię. Miodzio. Niech tak co miesiąc nasza redakcja przysyła nam golarki. :kiss:

CDA jest najlepsze, nawet płyta czasem jest dla mnie ekskluzywna, Sacred, Fable, miód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupujemy CDA? Z prostej przyczyny! Na rynku Polskim po prostu NIE MA żadnej sensownej konkurencji, CDA wykupiło sobie w tej dziedzinie monopol, czy to dobrze czy żle nie mnie to oceniać ale może dzięki konkurencji poprawiało by się CDA jeszcze dynamiczniej niż do tej pory, wiadomo konkurencja nie śpi! A tu żadnej konkurencji ani widu ani słychu. Kupiłem ostatnio Playa, toż to rubbish że szok. Inne? Może to w ktorym możemy się dowiedzieć że Age of Wonders to tak naprawdę ejdż of łonders ;)

Także co ma zrobić biedny wyjadacz chleba jak chce poczytać o gierkach?

Kupuje CDA :thumbsup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem czytelnikiem CD-Action od niedawna.Cenię je za:

-to,że cena jest odpowiednia do jakości

-dużą dawke dobrego humoru

-świetne recenzje

-pomysłowość działów

-dodatkowe działy na płytach cd

-redaktorów

..i tak można wymieniać w nieskońconość.Ogólnie za całokształt.

Z ty się zgodze;) A tzreba też popatrzeć na cene... Click czy Play czy jakaś inna tandeta ma ok 30stron i kosztuje ok.10zł a DCA ma ok 140 stron i kosztuje tylko 4 zyla więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...