Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KoRnish

Dlaczego kupujemy CDA? Czy jest lepsze pismo? [archiwum]

Polecane posty

Ostatnio zauważyłem jeszcze jedną ważną rzecz odróżniającą CD-A od innych pism z branży. Przeglądałem sobie inne pisma o grach i się czytać odechciewało. CD-A jest czytane również (a nawet głównie) przez młodszych ludzi. Jednak redakcja nie próbuje zachęcać do czytania "ziomalowaniem". A na to zwróciłem uwagę przeglądając magazyn "PPP" :happy: (żeby nie było... jest to zamiennik za często używane "XXX". I to "PPP" wcale nie ma żadnego znaczenia :smile: ).

Chodzi mi tu o język używany w tekstach. Przytoczę tu pewien cytat.

Fragment recenzji słuchawek Fatal1ty: "Fajnie, że Jonathan Wendel zajmuje się nie tylko zarabianiem gigantycznego hajsu na graniu, ale też zarabianiem niezłej floty na użyczaniu (...)". Słownictwo a'la dres z mojego osiedla :dry: .

I zdanie kończące recenzję: "Ale i tak jest lepiej niż bardziej spoko". Nie uważacie, że to dziwnie zbudowane zdanie?

I w prawie każdym tekście można podobne zwroty znaleźć.

Natomiast inne pismo: "KKK" (również zamiennik za częste "YYY" :smile: ) pisze jak dla kogoś kto pierwszy raz włączył komputer, albo (jak ktoś to już kiedyś napisał) dla rodziców grających dzieci. Pełno niepotrzebnych porad itd... I do tego ten system oceniania. Tyle cząstkowych ocen dawno nie widziałem... Dlatego oceny końcowe to na przykład 4,82. Oni nie wystawiają oceny tylko wyliczają średnią z ocen cząstkowych, których jest... 15! A my w CD-A mamy tylko 3 :smile: .

W CD-A ocena końcowa to ogólne odczucie recenzenta co do danej gry, nie średnia. I w CD-A bardziej ufam redaktorom, że gra mi się spodoba. Bo recenzowana gra może mieć świetną grafikę, muzykę itd. ale jako całość może być kiepska.

Więc dlaczego kupujemy CD-A?

Po pierwsze - Dla rzetelnych recenzji.

Po drugie - Bo redaktorzy świetnie piszą. Nie próbują na siłę "ziomalować" ale i nie są śmiertelnie poważni. Do tego bardzo rzadko zdarzają się błędy językowe i literówki. Piszą w taki sposób, że niemal każdemu, niezależnie od wieku taki styl odpowiada. Taki... złoty środek :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie kupuje CD-A od jakiś 6-7 lat, więc czuję lekki sentyment. Ale głównie dlatego, że wygląda najatrakcyjniej. Można powiedzieć, że wyróżnia sie spośród innych czasopism. Mam też do CD-A duże zaufanie. Jeżeli napiszą, że gra jest dobra to wiem, że naprawdę jest dobra. W sumie dałbym magazynowi 10/10 ale za to że dali Maxowi Paynowi 2 7/10 dostaną "tylko" 9/10, bo to jakaś jedna wielka pomyłka.

P.S. W sumie poza CD-A czytam tylko CLICK'a (z gazetek o grach oczywiścei)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na renomę, poziom i wysoką jakość i z barku alternatywy. Jedno pismo skierowane jest do 10-12 latków , którzy wolą oglądać obrazki:) A drugie dla niezorientowanych niedzielniaków. Recek w necie nie lubię czytać. Raz, że trohę to męczy a dwa, że w polskim necie jest to rzemieślnicza robota.... Poprawnie, ale bez polotu....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta CD action jest:

-Luźna ale nie ziomalska vide post Mcrr-a

-Dobrze poinformowana. Jako (zazwyczaj) pierwsza w Polsce (czasem w Europie) ma pewne informację lub Betę lub filmik dot. różnych gier.

-Śmieszna-Poziom humoru jest wysoki.Dopiski pod obrazkami niosą dużą dawkę śmiechu (podobnie jak Pan Smugler nienawidzę podpisów typu: "A to nasza flota.Bardzo duża jak widać" lub "Spoko ziomy ta flota jest wporzo" wolę wyższy poziom humoru.). Redaktorzy umieją "wpleść" w recenzje pewne żarty (więcej o recenzjach po kolejnej pauzie).

Byłbym zapomniał NL jest po prostu świetne.

-Recenzje i zapowiedzi są po prostu Primera Clasa.Redaktorzy wykorzystują informację i screenshoty w Zapowiedziach.W recenzjach piszą tekst na podstawię własnego przechodzenia gry a nie na "sucho".

-Co do AR użyje tylko jednego słowa Świetne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że czasopismo CD Action jest najbardziej profesjonalną pozycją jeśli chodzi o gry komputerowe, widać że autorzy piszą o grach z pewną pasją,a nie odbębniają wierszówki jak np.w innych czasopismach. Nazwałbym śmiało czasopismo CD Action czasopismem specjalistycznym.To kawał dobrej,solidnej roboty.

Wladyslaw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie CD-Action jest obecnie najlepszą gazetą poświęconą grom komputerowym na rynku. Ogromna ilośc stron, dużo pełnych wersji, świetne recenzje, aż chce sie czytac od początku do końca! Większośc innych czasopism o grach bardziej przypomina mi katalogi gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA odkąd pamiętam zawsze mi towarzyszył. Już miałem 2 numery przed posiadaniem komputera:)

Jak młody byłem to czytałem wszystko, i fajnie, a z wiekiem człowiek widzi mnóstwo aluzji, żarów. Dla mnie to powoli staje się czymś jak dobra książka. Chce się czytać cały czas i żal, że takie to cienkie:) (w sensie, nie grube:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcrr (btw. 3 razy musiałem sprawdzić Twój nick, żeby się upewnić, że to "r" jest podwójne :D) masz 100% rację, w CDA czytam nawet artykuły, które mnie kompletnie nie interesują (wszystko o MMO, modulator i czasami coś się znajdzie) i to z przyjemnością. Tekst jest przejrzysty, jest troszkę humoru, ale wszystko z umiarem, napisane tak, że każdemu się podoba :)

Co do recenzji również mam odczucie, że pisał to człow... gracz, a nie jakiś automat streszczający dane. W czym dodatkowo utwierdza mnie GW i minifelietony, które dodają klimatu do całego pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupuję?. Anno bo to nałóg, nie czytam książek i nie mam co czytać na kiblu (pozdrowienia dla mojego kibelka). I chyba niedługo zaprenumeruje, bo przeszedlem na cztero brygadówke i wiecej grosza będzie, a czy lepsze pismo, myślicie, że cda jest takie wspaniałe i wielkie jak słońce?. Powiem wam w tajemnicy plaj lepsze recki pisze i daje lepsze screeny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA kupuje dlatego, że:

-daje super pełniaki

-jest co czytać na długi czas

-ma bardzo obszerne recenzje

-dużo niusów itp.

-dzięki niemu moja wiedza o grach podniosła się nie wyobrażalnie i teraz kiedy gadam z kolegami o grach to połowy rzeczy nie wiedzą o czym ja wiem od dawna ;)

-po prostu jest za**biste!!!!!

Kupuje czasem dla pełniaków, ale głównie dla samej gazety bo dzięki niej mam najbardziej szczegółowo opisane gry dużo niusów itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA to przede wszystkim świetne teksty, pismo jest bardzo ładne, ultraprofesjonalne, zawsze jest krok do przodu w stosunku do każdej konkurencji, oni nigdy nie zastanawiają się długo tylko od razu działają.

Do tego działa też sentyment - mam wszystkie numery od stycznia 1999 roku.

Uważam że płyty są ważne ale ja nie skarżyłbym sie gdyby ich nie było. Ot taki "must be" we wszystkich czasopismach komputerowych, ale nie ma na nich nic naprawdę ciekawego. Dla mnie oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA to przede wszystkim doskonałe źródło wiedzy z zakresu gier i nowości sprzętowych. Jest to jedyny magazyn o tej tematyce, który kupuję, bo to mi wystarcza.

CDA wystarcza zawsze. Tyle co ono ma, nie mają inne czasopisma growe razem wzięte :happy: A o konkurencji CDA zapomnieć może, bo by inne czasopisma 'dogoniły' CDA jest mało możliwe :D Był Click! (A od was wiem, że czasopismo było super) a już go nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...