Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Umowmy sie - Piranha Bytes generalnie nie potrafia robic modeli postaci. :)

Co racja, to racja. Postacie z Gothiców zawsze były nieco nieforemne i pokraczne, ale właściwie to w niczym tak naprawdę nie przeszkadzało, gdyż cała reszta spokojnie to nadrabiała. Z nawiązką. Może to śmieszne, ale mnie strasznie w Gothicu cieszyły takie drobne rzeczy ja to, że postać się schyla gdy coś podnosi lub wyciąga po coś rękę, rzeczywiście zrywa rośliny itp. :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele postaci zarówno w G1 jak i w G2 miały swój charakterystyczny klimat. Owszem, nie jest to mistrzostwo świata, a w dobie next-genu można by było zrobić o wiele więcej w tej kwestii. Najważniejsze, aby ogólna frajda z rozgrywki była jak najwyższych lotów, resztę ze stoickim spokojem zaakceptuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele postaci to pikuś, najgorzej jest z animacją która wygląda porostu fatalnie (przynajmniej w trailerach) a wy jak sądzicie ? Btw. Coś mi się zdaję, że piranie się już wypaliły a szkoda, bo jestem wielkim fanem G1 i G2. Mimo to ciągle mam nikłą nadzieję że gra nadrobi wszystkie błędy klimatem. W końcu g1 i g2 też nie były technicznie doskonałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Gothic 3 też przeszkadzał trochę w graniu. Nie instalowałem żadnego patcha i brnąłem w niego od listopada 2007 do marca 2008. Aczkolwiek, grając tak średnio po 4 godzinki dziennie, potem dawniej odpaliłem, już się wersja trochę zjechała i trudno było grać. Ale potrafił dostarczyć rewelacyjnej zabawy na te dłuuugie kilka miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, mi się w Gothic 3 grało dobrze (chodzi mi o postacie) i w miarę rozwoju fabuły przestaje się na to patrzeć i zapewne będzie tak samo w przypadku Risen. Mnie najbardziej ciekawi co szanowna Cenega wrzuci do premierowej edycji gry ... Mam nadzieję, że coś więcej niż 10 stron instrukcji za 120 zł ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając Cenegę to jest bardzo możliwe, że zostaniemy uraczeni leciwą instrukcją w wysokiej cenie. A co do gry to mam co do niej wielkie oczekiwania. Mam nadzieję, że będzie coś w stylu trzeciego Gothica. Bo w niego bardzo miło mi się grało. Także trzymam kciuki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gry to będzie raczej lepsza niż tzw. Gothic 4. Zapowiada sie dobrze, chociaż szkoda że nie będzie pełnego spolszczenia :wink: I mam też nadzieje że będzie bardziej podobne do gothica 1 i 2, a jak już by powróciły rozdziały to po prostu miodzio :) Jakoś nie podobała mi sie ta swoboda w Gothicu 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dla mnie takie genialne wydanie było by coś ala Wiedźmin - Mapa, soudtrack/making of z wywiadami z PB, grubaśny poradnik i instrukcja z poradnikiem rozwoju postaci i opisem umiejętności, a wszystko opakowane w karonowy box, ale wątpie w to, że cenega coś takiego wrzuci do podstawki, u CDP pewnie byłby to standard, a w Cenedze to chyba nie było nigdy fajnego wydania gry w wersji premierowej ...

eeee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam przejmujecie się tak tym wydaniem, może i nie będzie tak wypaśne jak te do których przyzwyczaił nas CDP, ale przecież byle czego nam nie dadzą (chyba!?) :tongue: Zresztą ja i tak już zamówiłem preordera, więc liczę na coś porządnego ;)

A co do spolszczenia, muszę powiedzieć że jestem trochę zawiedziony, ale trzeba się cieszyć z tego co się ma, przecież mogło by go nie być wogóle ;)

No i to co mówiliście o tych animacja, niestety muszę przyznać racje, "Piranie" nigdy nie były dobre w tym aspekcie, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadzało, bo ich gry były tak klimatyczne że nawet jakieś tam koślawe animacje nie mogły ich zepsuć, to samo tyczy się bugów, które są nierozłączną częścią wszystkich Gothiców, z tego co pamiętam każda z trzech części serii ociekała bugami, lecz mimo to stały się klasykami,więc sądzę, że i Risena raczej to nie ominie ;)

Jest podzial na rozdzialy.

No i kolejna dobra wiadomość :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj swoje barwne epitety dla osób, które nie mają nic przeciwko. To jest forum tematyczne i wielu - np. ja - nie życzy sobie takiego zachowania zwłaszcza, że nikt nie zabronił miliona innych sposób wyrażania frustracji.

No i tak, masz rację! Wydanie na pewno jest do chrzanu! Przecież przełożyli premierę! To oznacza, że wydanie MUSI być do chrzanu! W jakim innym celu przekładano by premierę jeżeli nie po to, by jak najbardziej schrzanić wydanie!?

Wolę system rozdziałów. Właściwie to nie wiem, dlaczego, ale bardzo mi się podoba. Może dlatego, że sztucznie, bo sztucznie, ale jednak nie pozwala (przynajmniej teoretycznie) być super bohaterem już w kilka chwil po rozpoczęciu gry? Poza tym, jako przyjemniej jest mi operować w takim świecie: postacie zmieniają swoje wypowiedzi, zachowania, a rozdziały pozwalają na płynność, tzn. postacie zachowują się tak, jakby po prostu reagowały na sumę poczynań bohatera. W G3 właśnie tego mi zabrakło.

Syndrom moderatora? Nie. Moderator najwidoczniej uznał, że fizjologiczne określenia są OK. Dla mnie nie są. To syndrom oburzonego Paguła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwutygodniowa obsuwa z pewnością nie cieszy, ale w gruncie rzeczy taka sytuacja mi nie przeszkadza (zdążę ukończyć to, w co gram). Napięcie przed dorwaniem 'Risena' jest ogromne, liczę na większe dopracowanie polonizacji, bo innego powodu na odkładanie polskiej premiery nie widzę. Mimo wszystko szkoda, że będzie to lokalizacja kinowa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby chociaż demo wyszło w tym tygodniu. Zawsze byłby to jakiś punkt odniesienia można by było pokombinować z ustawieniami grafiki i zobaczyć czy gra nam chociaż nie będzie przycinać bo ja w przypadku gothica 3 się trochę załamałem jak zobaczyłem pokaz slajdów, a za grę dałem wtedy w dniu premiery chyba 130zł i dopiero zagrałem chyba z rok po premierze jak kompa zmieniłem, ale i tak się dalej zacinał ale można było jakoś grać :).

Przeglądając fora o Risen natrafiłem na taką wiadomość, że ponoć pełna wersja Risena (rosyjska) wyciekła do sieci. Ile w tym prawdy to nie wiem. Ale dla ciekawych podaje link do tego forum: Link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie zauważyliście, że Cenega ostatnio ma w zwyczaju wydawania gier za 120 zł z ubogą zawartością? Dlaczego np taki Wiedźmin został wydany za 99 zł, a był tak urozmaicony? Kiedyś Cenega wydawała gierki z poradnikiem itp. za setkę. Cena zwiększona, zawartość zmniejszona. Ja wolę po prostu płacić mniej za więcej. Paguł - jeszcze nie widziałeś mojej frustracji, więc nie mów mi tutaj o jakichkolwiek aktach złości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik możesz sobie z neta ściągnąć za darmo. Wiedźmin miał innego wydawcę, a został wydany w 2007 roku, kiedy gry nie były takie drogie, teraz jest kryzys, więc nie można liczyć na tanie gry. A tak a propos - Neverwinter 2 było w Platynie za 6 dych. Idę niedawno do Media Marktu a tam NWN 2 w Top Sellerze za 70 dych. Chore :(. Mnie bardziej smuci fakt, że nie zostaną nagrane polskie głosy, ale mam zamiar kupić Risen w reedycji jakiejś, lecz znając Cenegę, która od 2008 nie wypuściła żadnych nowych gier w SS i KK - raczej poczekam po prostu na taniochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gier z takiego gatunku w dobrym zwyczaju jest dodawanie poradników.

Idę niedawno do Media Marktu a tam NWN 2 w Top Sellerze za 70 dych.

A od kiedy to NWN2 wydaje Cenega?

Hmm, nie zauważyliście, że Cenega ostatnio ma w zwyczaju wydawania gier za 120 zł z ubogą zawartością? Dlaczego np taki Wiedźmin został wydany za 99 zł, a był tak urozmaicony?

Cóż kryzys też robi tu swoje. Jeśli gra jest droga w innych krajach to u nas też będzie, wydawca musi coś na tym zarobić inaczej jest nieopłacalne, oczywiście zawsze może negocjować cenę ale kryzys mocno odbił się na zachodnich firmach więc z tych negocjacji zazwyczaj nic nie wyniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spilner - dziwne, u mnie NWN 2 kosztuje 50 zł w TS. Wracając do Cenegi i do wydawania tańszych serii - jakbyś nie zauważył ostatnio wydają Premium Games za bagatela 70 zł. Ich zawartość jest naprawdę imonująca. Założe się, że Risen pewnego, pięknego dnia do niej trafi. Najśmieszniejsze jest to, że w wersja premierowa będzie wyglądała gorzej niż wymieniana wcześniej "przyszłościowa" edycja PG. W ogóle ten wydawca ostatnio coraz bardziej zawodzi. Niedotrzymane terminy+te ceny. Bardzo liczę na Risen, bo uwielbiam serię Gothica, a ona ma być jego kopią.

@Cragir - Top Seller jest serią CDP, musiało Ci się pomylić z Super Sellerem, też na początku tak chciałem napisać. ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo Risen trafi do Premium Games za jakieś pół roku, Cenega pisała, że będą się starać, aby gry jak najszybciej tam trafiały (Tomb Rider np). Ja Risen raczej teraz nie kupię bo raz kasy nie mam a 2 nigdy nie wydam na 1 grę więcej niż 100 zł. Znając życie za miesiąc na allegro dostanie się uzywaną za niecałe 50 zł.

Jestem ciekaw co tam cenega wrzuci do tego pudełka i mam nadzieję, że wydanie nie będzie cienkim dvd boxie, a w kartonowym opakowaniu co najmniej z poradnikiem i mapą.

Ale jest nadzieja, bo Piranie zapowiedziały, że podstawowa jak i kolekcjonerska wersja została wzbogacona o kilka bajerów, jakich ? Zapewne dowiemy się w dniu premiery.

Btw ciekawe kiedy będzie to demo ....

Co do cenegi, mają oni tendencje do wydawania "ubogich" gier.... (Assasin's Creed, Oblivion, Bioshock), mnie osobiście drażni jak gra jest w cienkim dvd boxie, słabo prezentuje się na szafce :pinch: Dla mnie fajne wydanie to np Wiedźmin, Gears Of War, Mass Effect, STALKER czy Gothic 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...