Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Także dalej będę uważał, że lepiej zaufać redaktorom sprawdzonego portala a nie niedzielnym graczom, którzy lubią raczyć nas opowieściami których Lem by się niepowstydził

Tu mnie obraziłeś :icon_cry:

A co do płynności to dla każdego gracza ten próg może być inny jak i w różnych gatunkach gatunkach ten próg ma inną wartość. Tak więc z całym szacunkiem do tychże redaktorów to gucio mnie obchodzi. Tu polegam na swoim rozumie i tym co jest dobre dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25fps to w żadnym wypadku nie jest płynna rozgrywka. Każdy szanujący się portal zajmujący się kartami graficznymi ma własną wizję płynności gry. Mi w tym względzie najbliżej do chłopaków z guru3d

Bzdura straszliwa. Brak płynności w rozgrywce możesz zauważyć dopiero PONIŻEJ 24 klatek na sekundę. Sęk, w tym że tak jak już zauważył Teken wyciągając max 25 fps możesz uświadczyć w niektórych miejscach spadek poniżej te 24 klatki dlatego lepiej jest wyciągać trochę więcej, żeby w razie czego mieć większy zapas.

Tak w ogóle gdzie mogę zdobyć owe demo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25fps to w żadnym wypadku nie jest płynna rozgrywka.
Jakby to powiedzieć... biologii nie oszukasz. Tzn. oko ludzkie fizycznie nie posiada możliwości odróżnienia liczby klatek powyżej 24, tzn. od 25 w górę obraz, jaki zobaczy obserwator, będzie dla niego poruszał się z taką samą szybkością, bez względu na to, czy jest to 60 klatek, czy 100. I błagam, dyskutujmy na tematy, jakie dyskusji podlegają. Upartych zapraszam na dowolną akademię medyczną.

Co do "szanujących się portali". Czy tylko ja przekładam praktykę nad dobre brzmienie?

@Rennard

Z Internetu ;>

http://risen.deepsilver.com/blog/pages/en/...s/downloads.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teken nie odpisałeś czy masz pełną wersją czy też grasz w demo. 'mam 30 - 45 FPS, średnio 40 ze spadkami (rzadkimi ) do 25. Ja natomiast zauważyłem na Twoim filmuku trwającym 1min30sekund 4 spadki fps do20(raz chyba nawet poniżej 20). Ciekawe jaki będziesz miał fps jak przyjdzie Ci walczyć z jakimś stworkiem albo spotkasz się z kilkoma postaciami niezależnymi.

Bardzo jestem ciekaw jak odbieraja kwestie płynności gry Redaktorzy CD-Actiona. Jakie wielkości (średniego fps, minimalnego fps) decydują o tym, że da się grać w poszczególnych rozdzielczościach przy poszczególnych poziomach detali. Czyli taki indywidualny konfiguratorLive

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demo jest fajne

juz dwa razy skonczylem

ale jakies pocieszne te angielskie akcenty mi sie wydaja. zawsze mnie zreszta ich akcent bawil.

nie wiem, czy w pelnej wersji gry zniose morderczego pirata bez oka mowiacego mi, ze jak nie chce dla niego zrobic questa to "oooooh, perhaps that's just not your cup of tea, mate?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ja tu czegoś nie rozumiem a mianowicie czemu piszecie że macie Risena skoro premiera w Polsce jest 16 października? Możecie mi to wyjaśnić?

Z torrentów można go ściągnąć od kilku miesięcy. Kumpel ze szkoły mi chciał pożyczyć, ale odmówiłem.

Ganymede - już widziałeś całego Risena, żeby go tak oceniać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem chwilę w demo i jestem... mile zaskoczony. Na razie. Poniekąd powiało mi znanym klimatem pierwszych Gothiców. Ale takie rzeczy jak mgła która czyni z monitora kompletnie szarą tapetę to najzwyczajniejsze przegięcie- zakładam że to efekt chęci zbyt dogłębnego zgłębienia wyspy, jako iż mamy do czynienia z demem. Przywracanie utraconych pkt. życia poprzez picie wody z beczek czy konieczność przyrządzenia surowego mięsa, nie możliwość spożycia go na miejscu jak w poprzednich częściach to moim zdaniem miłe urozmaicenie gry. Przy 2048MB ramu i mojej karcie graficznej (GF 7600 Gs) gra chodziła na średnich detalach naprawdę znośnie, choć czasem się przycinała.

Demo mnie do siebie przekonało, więc pełna wersja ma już zaklepane miejsce na mojej półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś pomyślał "A ja kupię na X360 i nie będę się przejmował brakiem płynności" to mam kiepską wiadomość: będziesz. I to bardziej, jak pecetowcy. Do tego przy dużo słabszej grafice:

http://www.gram.pl/news_8gPjG,e3_Risen_gra...o_zyczenia.html

Ponadto na metacritic średnia ocen to 81 (PC) i 57 (X360). Więc chyba jasne, która wersja jest lepsza, a od której trzymać się z daleka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś frustrat pisał tą reckę na eurogamerze, choć ja bym to bardziej nazwał bełkotem niż recenzją. Grałem w demko chwilę i nie wiem czemu się czepiają grafiki, skoro ta na wysokim poziomie stoi. Modele... są typowo gothikowe, mają swój klimat, ale brzydkimi bym ich nie nazwał (tylko ta kobieta na początku... tak jakby ma wszystkiego za dużo..)

Jedyne co mnie na prawdę zmartwiło to fakt, że znowu podczas walki mamy syndrom odskakującego wilka... strasznie irytujące już w gothicach, szkoda ze twórcy nie wyciągnęli z tamtych gier wniosków. Miejscami nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że gram w niezłego moda do G3 (identyczne lasy, roślinki do zbierania, identyczne animacje i część modeli!) No i przede wszystkim brakuje Polskiego dubbingu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W demie uderzył mnie przede wszystkim klimat, prawie identyczny jak w Gothic 2. Grafika jest przyzwoita. Walki raczej słabe, ale przecież gramy nierozwiniętą postacią. Rzeczywiście to będzie nowy Gothic. Kto nie grał w demo gorąco do tego zachęcam, dzięki niemu przekonałem się do tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś frustrat pisał tą reckę na eurogamerze, choć ja bym to bardziej nazwał bełkotem niż recenzją.

Nie nie, recenzja na Eurogamerze jest w porządku. Tylko z jednym warunkiem: dotyczy wersji konsolowej. Ja wiem, że tam też znaczek PC wrzucili, ale recenzowali wersję z X360. Pecetowa na Eurogamerze co prawda recenzji chyba nie ma jeszcze, ale ogólnie zbiera noty wyższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cragir 'Zaraz, zaraz ja tu czegoś nie rozumiem a mianowicie czemu piszecie że macie Risena skoro premiera w Polsce jest 16 października? Możecie mi to wyjaśnić?' ja także nie rozumiem dlaczego od razu zakładasz, że wszyscy forumowicze muszą mieszkać w Polsce. Światowa premiera już się odbyła, więc całkowicie nie rouzmiem Twojego zdziwienia. BTW Następnym razem zaczniesz pisać takie rzeczy 'Widać nie wiemy co oznacza, że graj chodzi płynnie ' sprawdz dokładniej o czym rozmawiamy :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałeś że nie mieszkasz w Polsce więc to Ty wprowadzasz w błąd. A to pytanie nie odnsiło się do Ciebie.

BTW Następnym razem zaczniesz pisać takie rzeczy 'Widać nie wiemy co oznacza, że graj chodzi płynnie ' sprawdz dokładniej o czym rozmawiamy

Nie rozumiem skąd twoja frustracja. Dokładnie wiem o czym rozmawiamy ale to ty zachowujesz się jak byś był guru w kwestii płynności gry.

Najlepiej będzie jeśli zakończymy ten temat, chyba że masz coś do dodania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ja nie grałem nawet w demo. Przytoczyłem tylko problem z płynnością gry którą sprawdzili na pełnej wersji gry redaktorzy niemieckiego portalu. Po drugie nie uważam się za żadne guru w kwestii płynności gry, bo nic co napisałem nie wychodzi ode mnie. Przytaczam tyle opinie i 'myśl' ludzi którzy jak uważam są bardziej zorientowani w temacie niż ja. To co niektórzy forumowicze( np Ty) uważają, że są mądrzejsi od ludzi którzy siedzą w temacie zapewne dłużej od Was. Na koniec 'Nigdzie nie napisałeś że nie mieszkasz w Polsce więc to Ty wprowadzasz w błąd. A to pytanie nie odnsiło się do Ciebie.' W stopce jest wyraźnie napisane gdzie obecnie mieszkam. Natomiast wkurzają mnie ludzie, którzy z góry zakładają/sugerują że ktoś musi od razu być piratem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd twoja frustracja.
Bo ludzie, którzy grali jeno w demo, są święcie przekonani, że pełna pójdzie im tak samo dobrze.

Nigdzie nie napisałeś że nie mieszkasz w Polsce więc to Ty wprowadzasz w błąd
Bo stopka jest dla lamerów?

Natomiast wkurzają mnie ludzie, którzy z góry zakładają/sugerują że ktoś musi od razu być piratem.
To taki forumowy zwyczaj, jakiemu przyklaskuje część adminów, tzn. jeżeli np. założysz temat w pomocnej dłoni, że masz problem z grą, która jeszcze w Polsce nie wyszła i ośmielisz się nie odpowiedzieć na 5 kolejnych postów oburzonych użytkowników/moderatora, skąd tę grę masz, w przecięgu ok. jednego dnia, przyjmuje się, że jesteś piratem, co można wysnuć na podstawie m. in. zamkniętego tematu i bana/procent.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama gra o ile się orientuję jest na Steamie, więc tak, można mieć już legalną wersję mimo tego, że nie wyszła w Polsce. Niektórzy widać żyją ciągle w latach 90 ubiegłego wieku, gdzie faktycznie sklepy były jedynym źródłem legalnych wersji (w Polsce na 8 bitowce to w sklepie się piraty kupowało jeszcze, no ale zupełnie inne czasy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...