Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Tylko weźcie pod uwagę, że to co dobrze działało na demie, może gorzej działać w pełnej wersji. CormaC pisał stronę wcześniej, że pełna wersja nie działa najlepiej (ścinki, spadki klatek) nawet na mocnym komputerze. No nic, zobaczymy po premierze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystko smiga w full hd na max detalach :) Jedyne co mi się w grze nie podoba to to, że miksturki i inne pierdoły odnawiają daną liczbę pkt zdrowia/many a nie np 50% jak to było w Gothic 3.... Troche to bedzie denerwowało bo sytuacja bedzie jak w poprzednich Gothic'ach, wojem będzie trzeba chlać miksturek jak cholera żeby się uleczyć :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźcie pod uwagę, że to co dobrze działało na demie, może gorzej działać w pełnej wersji.

Ty z kolei weź pod uwagę, że to samo napisałem kilka postów wcześniej.

Jedyne co mi się w grze nie podoba to to, że miksturki i inne pierdoły odnawiają daną liczbę pkt zdrowia/many a nie np 50% jak to było w Gothic 3....

No ale to swego rodzaju powrót do korzeni :P Przypomną się czasy, gdy po każdej walce trzeba było zajadać się kilogramami chwastów i zapijać litrami płynów... A w demie do użytku zostały oddane tylko jakieś najsłabsze pomyje, może później będzie coś w stylu poprzednich Gothiców, np. mikstura pełni życia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawalorn z reguły nie wierzę ludziom którzy piszą 'poniewarz' przez 'rz' :tongue:

@teken jaką masz konfigurację, że Risen śmiga Ci w full detalach?! :tongue:

Gra ma fatalną optymalizację Odwiedź moją stronę

C2D E7200 - 2,53 GHz

GTX 260

2 GB RAM

Słaba optymalizację to ma Gothic 3, Risen w porównaniu do niego chodzi jak cud.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 30 - 45 FPS, średnio 40 ze spadkami (rzadkimi ) do 25.

Płynność zaczyna się powyżej 24 klatek. Na 25 gra chodzi całkiem płynnie, ryzyko jest tylko takie, że spadnie czasem poniżej 25 i wtedy są ścinki. Jak utrzymuje się średnio na 25 to chodzi płynnie.

To są tylko głupie liczby jak chwyt marketigowy z TV 600 Hz. Są ludzie co patrzą tylko na cyfry.

btw jak nie wierzysz nagralem film aparatem, zaraz na YT wrzuce.

edit: jednak nie wrzuce bo nie chce mi sie czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaochen
Kaochen bez urazy, ale mnie zabiłeś. :) Jakby to powiedzieć... najlepszymi weryfikatorami są gracze. Tzn., jeżeli gracz mówi, jak mu gra chodzi, co jest wielokrotnie potwierdzane przez innych graczy (również na tym forum można zauważyć wielce pozytywny akcent), a PCgameHardware, czym by to nie było, twierdzi, że tak nie jest i przedstawia wyniki programów pomiarowych... to mamy zbiorową schizofremię, czy pomyłkę pewnych panów redaktorów?

Giera chodzi znośnie na 8800gts, e8400 i 3,25 RAMu. Ja też jestem chory? ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaochen->Skoro optymalizacja wyszła fatalnie to czemu mi na Sempronie 2800+ 1,6Gh GF 7300LE i 2GB RAM-u gra chodzi o wiele płynniej niż G3?

Paguł-> Widać nie wiemy co oznacza, że graj chodzi płynnie :wink:

Po zgraniu w demo jestem usatysfakcjonowany ponieważ otrzymałem to co spodziewałem się zobaczyć. Wygląd postaci przypomina mi te z G3, to samo tyczy się broni. Dobra grafika, poprawiona optymalizacja, szybkie wczytywanie i zapisywanie gry, i jak zawsze świetne efekty pogodowe. Jeśli jesteś fanem serii Gothic to ta gra pewnie ci się spodoba a reszta może zagrać w G3 w sumie prawie na to samo wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej się martwię o to, ile gra ma bugów. Nie chcę znowu wstrzymywać się z kupnem do powstania piętnastu patchy poprawiających rozgrywkę.

Tak tylko jeszcze odniosę się do tych fps'ów. Człowiek nie bardzo widzi różnicę pomiędzy 25 a 50 fps. Po prostu dla naszego oka, wszystko co jest wyświetlane z prędkością powyżej 24 klatek na sekundę jest 'płynne' (w każdym kinie, filmy wyświetlane są właśnie w takiej prędkości), dlatego zawsze uważałem za dziecinne przechwalanie się ile to się efpeesów wyciąga. Ważne żeby nie spadało poniżej 24, im wyżej to może i dla sprzętu lepiej, ale dla nas to i tak nie ma większego znaczenia. koniec offtopa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Najlepszym weryfikatorem jest sam gracz i jego sprzęt a nie jakieś tabelki, wykresy, cyferki i inne pierdoły.

Na wstępnie powiem, że nigdy nie grałem w żadną część "Gothic'a", zatem siła rzeczy jakiekolwiek odniesienia czy porównania "Risen'a" z w/w serią, z mojej strony, nie będą miały miejsca. Piszę to, gdyż wszędzie gdzie nie spojrzę, "Risen" jest definiowany jako "klon Gothic'a" czy "gra dla fanów "Gothic'a".

Do rzeczy:

Pograłem w demo. Jako, że ostatnio, sprawa optymalizacji tej gry, stała się na forum "gorąca", powiem, że w moim przypadku, "Risen", chodzi bardzo dobrze, wszystkie suwaki domyślnie były ustawione na "HIGH", wygładzanie tekstur "x16". Nie mam pojęcia ile jest u mnie FPS'ów, ale oko mi mówi, że gra działa płynnie.

Oprawa video jest pierwszorzędna, flora i fauna wyspy prezentuje się wyśmienicie, widoki, pejzaże robią na prawdę powalające wrażenie, zupełnie jak na jakiś widokówkach ;) Wszystko jest śliczne, w bardzo żywych kolorach.

Nieco gorzej jest, moim zdaniem, z audio tzn. z muzyką. Oczywiście nie spodziewałem się rock'n'rolla, jednak melodyjka, jaka towarzyszy bohaterowi i całej rozgrywce, mogłaby być nieco "żywsza".

Interface postaci bardzo mi się podoba - jest bardzo przejrzysty i czytelny, migiem można się zorientować jaki poziom, w kontekście danej dziedziny/umiejętności, reprezentujemy.

Generalnie, po zagraniu w demo, jestem bardzo optymistycznie nastawiony do "Risen'a". Gra prezentuje wysoki poziom, zarówno techniczny a co najważniejsze jest niesamowicie miodna.

Na koniec, żeby z tych słodkości nie usłać biurka "kwiatami", podzielę się z Wami, kilkoma irytującymi mnie sprawami.

Przede wszystkim coś jest nie tak z fizyką naszej postacią. Idąc, biegnąc jest ok. Jednak skacząc, mam wrażenie, że "Risen" rozgrywa się na Księżycu, że na czas skoku maleje poziom grawitacji...

Dalej: dlaczego trzymanie w ręku broni, uniemożliwia np. zrywanie ziółek, czy generalnie podnoszenie jakichkolwiek przedmiotów (oczywiście takie rozwiązanie miało by sens, jakby chodziło o podniesienia czegoś dużego, jednak wydaje mi się, że trzymanie miecza nie stanowi przeszkody w podniesieniu np. monety).

Kolejna sprawa: dlaczego nie można zgasić pochodni? Jedynym rozwiązaniem na pozbycie się jej z rąk, jest wyrzucenie. Co ciekawe - ogień takiej wyrzuconej pochodni przypomina ten, którego strzegły Westalki w starożytnym Rzymie - był wieczny zatem nigdy nie wygasał...

To chyba na tyle jeśli chodzi o "gorzkie żale"

Aha, właśnie - sprawa awansu. Jak z nim jest? Po pokonaniu pewnej liczby dziwnych istot, w lewej dolnej części ekranu, pojawił się napis "AWANS", jednak klikniecie na owy, spowodowało wejście w okno statystyk bez możliwości ingerencji w parametry. Czy awans w "Risenie" polega na samoistnej modyfikacji możliwości naszej postaci? Coś na kształt "Obliviona"?

PS.

Nie radzę, na samym początku rozgrywki, wchodzić do morza :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć... najlepszymi weryfikatorami są gracze. Tzn., jeżeli gracz mówi, jak mu gra chodzi, co jest wielokrotnie potwierdzane przez innych graczy (również na tym forum można zauważyć wielce pozytywny akcent

Skoro tak uważasz... Tyle że owi gracze jeszcze na oczy nie widzieli pełnego produktu. Osobiście więcej wiary daję słowom osoby, która miała do czynienia z pełną grą, niż tysiącom spryciarzy po przejściu okrojonego dema. Dla przypomnienia cytacik:

U mnie pelna wersja tnie sie bardzo (1680x1050, detale na maksa, bardzo mocny komputer).

Bolączką wszystkich poprzednich gier Piranii był pozbawiony szwów świat, co wymagało ciągłego doczytywania lokacji i postaci. Tutaj (w demo) siłą rzeczy dali nam jakiś wykrojony fragment świata, więc tego problemu nie ma. W grze składającej się z etapów, poziomów, itp. demo jasno stawia sprawę działania gry, a tu - mam co do tego spore wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, właśnie - sprawa awansu. Jak z nim jest? Po pokonaniu pewnej liczby dziwnych istot, w lewej dolnej części ekranu, pojawił się napis "AWANS", jednak klikniecie na owy, spowodowało wejście w okno statystyk bez możliwości ingerencji w parametry. Czy awans w "Risenie" polega na samoistnej modyfikacji możliwości naszej postaci? Coś na kształt "Obliviona"?

Rozwijać postać można tylko i wyłącznie poprzez naukę u mistrzów. Można powiedzieć, że jest jeden ze znaków firmowych Gothica. To rozwiązanie jest dobre ponieważ aby nauczyć się jakiejś unikalnej zdolności trzeba najpierw zajść kogoś kto nam tą wiedzę przekaże.

Na wstępnie powiem, że nigdy nie grałem w żadną część "Gothic'a"

O nie ładnie :puknijsie: Nadrób te zaległości bo warto.

Ja tam bardziej się martwię o to, ile gra ma bugów. Nie chcę znowu wstrzymywać się z kupnem do powstania piętnastu patchy poprawiających rozgrywkę.

Na razie problemy są z tym co wymienił Ferrou, większość tych błędów zostało odziedziczone po G3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paguł @Cragir @teken rozumiem, że rozmawiamy cały czas o pełnej wersji gry Risen

25fps to w żadnym wypadku nie jest płynna rozgrywka. Każdy szanujący się portal zajmujący się kartami graficznymi ma własną wizję płynności gry. Mi w tym względzie najbliżej do chłopaków z guru3d

<30 FPS

very limited gameplay

30-40 FPS

average yet very playable

40-60 FPS

good gameplay

>60 FPS

best possible gameplay

Znam kolesia, który upierał się, że grając w Crysisa na high deatalach na 7900GS miał płynną rozgrywkę. Kiedy w końcu został przycisnięty okazało się, że detale miał w większośi na medium a filmik nagrany frapsem wskazywał 17-18fps. Co śmieszniejsze dalej upierał się, że te 18fps to próg płynności :cool: Podejrzewam, że znależli by się ludzie dla których i 10fps to płynna rozgrywka. Także dalej będę uważał, że lepiej zaufać redaktorom sprawdzonego portala a nie niedzielnym graczom, którzy lubią raczyć nas opowieściami których Lem by się niepowstydził

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzą portale i testerzy kart graficznych ? Skoro gra dla mojego oka chodzi płynnie to chodzi płynnie. 25 FPS nie ma praktycznie żadnej ścinki, btw 25 FPS wygląda TAK SAMO jak 60 FPS, sęk w tym, że jak grasz w grę i wyciągasz tylko te 25 klatek to musiszs liczyć się z tym, że nieraz spadnie poniżej i przytnie. Btw czuje się jak bym gadal z moim kumplem, który to co wyczyta ma za święte i beszta coś w co nie grał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...