Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

A tam, te testy są za przeproszeniem g warte. Na moim starym kompie Gothic 3 nie powinien działać a przeszedłem go 3 razy. Wszystko okaże się w praktyce, ja sądzę, że z łatwością wyciągne full detale na full HD na moim C2D E7200, GTX 260 i 2 GB RAM, obstawiam, że dam radę płynnie grać z 25 - 35 fps.

Ty chyba sobie zartujesz? Majac takiego kompa jak w ogole mozna sie zastanawiac, czy taka gra pojdzie full detalach?! Przeciez to nie Crysis 2 albo Far Cry 3... Spokojnie pojdzie i jeszcze bedzie spory zapas mocy. Owszem w niektorych miejscach moze przyciac, ale bez przesady na takim kompie chyba zadna gra nie mialaby problemow (nie liczac GTA4, ale to przypadek specjalny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu cie zdziwie, bo GTA 4 grałem w Full hd na full detalach z płynnością 35 klatek ;p Po tym nie boję się żadnej gry.

A o te testy chodziło mi o takie coś, bo oni testowali to na Core i7 i GTX 260 wyciągnął 35 klatek, w co mi się wierzyć nie chcebo na takim sprzęci powinien mieć ich ze 60 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenega wreszcie coś napisała o polskim wydaniu Risen: Link

Wie ktoś może, czy będzie można polskiego Risena uruchomić w pełnej angielskiej lokalizacji (głosy I napisy)? Bo tam trochę niejasno napisali. Tzn. najpierw piszą, że w dwóch wersjach (PL i ANG), a potem jeszcze o polskich napisach wspominają, jakby ten ANG to tak naprawdę miała być polska kinówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat Cenega nie wydaje tłumaczeń najwyższych lotów, toteż nauczyli się już zabezpieczać dając graczom możliwość instalacji oryginalnej wersji językowej (akurat w Risenie jest trochę inaczej ze względu na język oryginalnej wersji;)) i trochę szkoda że nie będzie polskiego dubbingu, który to w Gothicu dodawał sporo 'swojstości' tego magicznego klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu dema jestem mile zaskoczony ;]. Gra prezentuje się bardzo ładnie, i nie tnie się jak Gothic 3. Najgorsze są chyba skoki, ale można się do tego przyzwyczaić. O fabule mało wiem, bo w demie jest tylko tutorial + zdobycie normalnej broni. Zapowiada się bardzo interesująco ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu dema jestem mile zaskoczony ;]. Gra prezentuje się bardzo ładnie, i nie tnie się jak Gothic 3.

U mnie pelna wersja tnie sie bardzo (1680x1050, detale na maksa, bardzo mocny komputer). Tzn. ma jakies dziwne wahania - co jakis czas drastycznie spada liczba klatek, czasem ponizej 10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę musiał spróbować dema, bo kupię dopiero jak się ukaże w taniej serii... po przypomnieniu sobie Gothiców dla złapania klimatu :tongue:

Mnie w tej gdzie najbardziej interesuja fabuła. Ciekawe, czy będzie połączona jakoś z Goth, czy będzie małą rrrewolucja :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągam demo, gameplay'e oglądałem... Wiem, że to wątpliwe źródła informacji i opinia o grze nie powinna się na czymś takim opierać, ale jednak widzę w tej grze Gothika. To otoczenie, styl, animacje (wiem, że słabe, ale to również stało się 'symbolem' serii ;) ), wszystko przywodzi na myśl czasy jedynki i jej sequela... Boję się tylko, jak zrecenzuje ją CormaC, bo skoro na razie tak narzeka, to potem można się spodziewać wszystkiego... :P

Tak czy inaczej, Risena kupię na pewno, bo tego, że zły nie będzie jestem pewien, a jeśli nie będzie wybitny, i tak będzie dobrą grą. O mojej decyzji przesądzi jednak wersja demo, której na razie mam 22%... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha Bytes nigdy nie była mistrzem optymalizacji. Po słowach CormaCa boję się, że maksymalne detale "zniszczą" nawet mojego GTX-a 260 i 4 GB Ramu.

EDIT: Procesor Core 2 Duo E8400, czyli komputer mam niemal kropka w kropkę taki jak w konfiguratorze Live przy recenzjach w CDA ( różnicą jest system- mam XP, czyli w sumie mam 3,5 GB Ramu, bo tyle ten system uznaje). Mam nadzieję, że przy recenzji Risena będzie konfigurator Live - będę mógł łatwo sprawdzić jak gra sprawuje się na moim sprzęcie. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zniszczy, bo masz dużo ramu, dobrą kartę graficzną, ale procesor jaki masz to trudno powiedzieć, bo nie napisałeś.;)Gothic 3 lekko się zacinał gdy byłem w jakimś pełnym przedmiotów obszarze i oczywiście w czasie teleportacji i zapalania pochodni.Ale gra pewnie będzie warta uwagi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo Risena i pierwszą myślą jaka mi się nasunęła to, że nowa gra PB to połączenie grafiki Gothica 3 z grywalnością Gothica 2. Gameplay przypomina mi mimo wszystko bardziej dwójke niż trójke System walki jest trochę mniej przewidywalny niż w poprzednich częściach, tam dokładnie było widać kiedy potwór zamierza Cię zaatakować, tutaj jest to bardziej że tak powiem, spontanicznie. Jeśli chodzi o optymalizacje to Piranie staneły na wysokości zadania. Na moim sprzęcie (E7400, 4 GB Ram, HD4870), na max detalach, w rozdziałce 1280x1024 gra nawet nie przycięła.

Gra zapowiada się bardzo dobrze ale niestety będzie musiała poczekać bo teraz czekamy na nowego CoD-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Demo jak demo, dowiadujemy się z niego niewiele więcej niż z gameplaya (z ocenianiem działania też bym się wstrzymał, udostępnione tereny są zapewne mocno okrojone, jak pełna wersja zacznie doczytywać cały zaludniony świat, to się co poniektórzy mocno zdziwią...). Utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że piranie nigdy nie obejdą się bez wrzucania mniejszych lub większych idiotyzmów do gry. Ciastko dla tego, kto wytłumaczy mi, dlaczego przy wyciąganiu i trzymaniu broni wyłącznie prawą ręką, postać automatycznie wyrzuca pochodnię z lewej (już gothic 3 nie miał tego problemu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demko mogę śmiało stwierdzić że gra jest naprawdę dobra. Piękne widoki w grze po prostu powalają. Gameplay przypomina mi trochę pierwsze dwie części gothica. I co najważniejsze optymalizacja jest o niebo lepsza niż w gothicu 3. Na sprzęcie pdc 5200, 2 gb pamieci i radeon 4830 chodzi w rozdzielczości 1280x1024 z max ustawieniami graficznymi bez żadnej zacinki. Juz się nie mogę doczekać premiery :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piranha Bytes nigdy nie była mistrzem optymalizacji. Po słowach CormaCa boję się, że maksymalne detale "zniszczą" nawet mojego GTX-a 260 i 4 GB Ramu.

EDIT: Procesor Core 2 Duo E8400, czyli komputer mam niemal kropka w kropkę taki jak w konfiguratorze Live przy recenzjach w CDA ( różnicą jest system- mam XP, czyli w sumie mam 3,5 GB Ramu, bo tyle ten system uznaje). Mam nadzieję, że przy recenzji Risena będzie konfigurator Live - będę mógł łatwo sprawdzić jak gra sprawuje się na moim sprzęcie. ^^

Ja od razu mogę powiedzieć że będzie działać dobrze poniewarz ja mam zdziebko słabszy komputer niż twój a Demo na maksymalnych detalach działało bez zarzutu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...