Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Co do Risena nie jestem zachwycony, że będzie tylko kinowa wersja językowa. Cała seria Gothic słynęła ze znakomitej lokalizacji i tego co wiem CD Projekt źle na tym nie wyszedł, seria do dzisiaj notuję dobre wyniki sprzedaży. A co do samej gry już nie mogę się jej doczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać, czemu Wielcy Szefowie, np. facet ze skrzelami chodzący po dnie morza w tym intro, lubują się w niszczeniu. Jakby im jakaś Pradawna Przepowiednia dała do zrozumienia, że ktoś płynący tym stateczkiem go zabije i te sprawy, zabiłby go własnoręcznie - dosłownie - zamiast bawić się w topienie Bogu ducha winnych ludzi, którzy mają jakaś tam szansę, że obudzą się na brzegu. Jeżeli natomiast nic do nas nie ma: po co niszczy? Jak chce być władcą świata, to musi czymś władać, a taki stateczek piechotą nie chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Risen powinien mieć ten sam klimat co gothici, bo tworzy go Piranha Bytes. Jeżeli zaś ma tak małe wymagania sprzetowe to tworcy nie skupili sie na grafice tylko na innych rzeczach.

:brawa:

Gothic znany jest ze swojego ciężkiego, mrocznego klimatu, a tu mamy jakąś tropikalną wyspę, to raz, dwa, TO nazywasz niskimi wymaganiami sprzętowymi? Mi tam podziała, ale niskie, to one na pewno nie są.

Nazywanie tej gry następcą Gothica jest... dziwne - dadzą niewielką, zamkniętą przestrzeń, uczenie się umiejętności u nauczycieli, oraz kilka innych pomysłów zainspirowanych Gothiciem, a wszyscy już krzyczą "mamy nowego Gothica hurra!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz czort, te wymagania naprawdę mogą wprawić wielu fanów gatunku w depresje. Co do Risena, to nie ma prawa w nim być nawiązań do Gothica, ponieważ prawa autorskie tego zabraniają, mimo że to PB stworzyła tę grę. Można mieć tylko nadzieję, że wykorzystają swoje doświadczenie do stworzenia naprawdę dobrej gry, a nie ochłapu dla mas. A wersja kinowa bardzo dobrze mi się kojarzy z Obliviona, więc nie mam nic przeciwko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat raczej będzie taki jak w Jarkendarze w Gothic 2 Noc Kruka, bo tam też był taki tropikalno-śródziemnomorski kawałek świata i stare ruiny. Ale nie wydaje mi się, żeby ta gra pobiła Gothica 1 lub 2 z dodatkiem, powinna jednak być sporo lepsza od trójki, do Zmierzchu Bogów nie będę porównywał, bo po prostu w niego nie grałem po przeczytaniu recenzji w gazetach i internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen nie jest częścią serii Gothic, więc dlaczego niby tłumaczenie ma być traktowane tak samo jak Gothic? Szczególnie, że tłumaczenia rzadko są równe lub lepsze od oryginału (wyjątek: Chojrak) - tłumaczenie Shreka może i jest dowcipne i błyskotliwe, ale po zapoznaniu się z oryginałem, mogę powiedzieć, że konkurencji po prostu nie ma - angielska wersja jest lepiej dopasowana, ma więcej sensu i jest bardziej inteligentna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz czort, te wymagania naprawdę mogą wprawić wielu fanów gatunku w depresje. Co do Risena, to nie ma prawa w nim być nawiązań do Gothica, ponieważ prawa autorskie tego zabraniają, mimo że to PB stworzyła tę grę. Można mieć tylko nadzieję, że wykorzystają swoje doświadczenie do stworzenia naprawdę dobrej gry, a nie ochłapu dla mas. A wersja kinowa bardzo dobrze mi się kojarzy z Obliviona, więc nie mam nic przeciwko.

Cytat:

Risen System Requirements:

Required Hardware Specifications:

? OS: Win XP

? CPU: 2.0 GHz

? GPU: Direct X 9.1; Pixel Shader 3.0; 256 MB (GeForce 7900 - ATI 1800)

? RAM: 1 GB

? Hard disk: ~2.5 GB

Recommended System Specifications:

? OS Win XP or Vista

? CPU: 3.0 GHz Dual Core

? GPU: Direct X 9.1; Pixel Shader 3.0; 512 MB (GeForce 8800 - ATI Radeon HD 2900)

? RAM: 2 GB

? Hard disk: ~2.5 GB

Bez przesady.Rekomendowane wymagania są rzeczywiście masakryczne ,ale minimalne to drobnostka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=1i_U7I6Tjc0

Ykhym, czy to naprawdę gameplay Risena? Jeśli tak, to cofam swoje słowa, i już czekam na grę, bo to naprawdę kolejny Gothic, z ładniejszą grafiką! Widać, na wyspie będą "mroczniejsze" elementy, co bardzo mi pasuje. Jedyne, czego się obawiam, to fabuły. Wolę coś w deseń Gothica, niż "Nacji" T. Pratchetta. A fabuła właśnie wydaje się być do Nacji nieco podobna.

No cóż, przeczytałem jeszcze betatest na gram.pl, i chyba się skuszę na Risena, mimo, że miałem już ułożony plan wydatków w tym roku. Albo czegoś sobie nie kupię, albo nie zaoszczędzę kolejnych 100zł. Mam nadzieję, że dla Risena będzie warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest gameplay Risena to wygląda naprawdę spoko,ale walka mnie trochę zbiła z tropu.Może i jest bardziej dynamiczna niż w poprzednich częściach sagi Gothic,ale przypomina jak by była z Fable,lecz to jest tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech mi ktoś teraz powie czy mam kupić Arcanie, Risena czy też Dragon Age początek lub Divinity 2 Ego draconis ?

Ps. Czy któraś z wymienionych gier jest h'n'slashem ? Bo h'n's nie lubię , ale w klasycznego rpga w stylu Gothica bym pograł. A wy co byście kupili, bo w tym roku wybór rpgów mamy dość trudny !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mamy wiedzieć, jeżeli ta żadna z tych gier jeszcze się nie ukazała? Nie ma jak oceniać. A każda z tych gier jest tak naprawdę inna. Ja bym brał Dragon Age, bo to taki klasyczny RPG, z setkami statystyk, itp. Jeśli lubisz coś bardziej nastawionego na akcję, w stylu Gothica właśnie, to na pewno Risen, bądź Arcania. Szczęście, że ja nie mam takich dylematów - oszczędzone kilkaset złotych, więc z tych gier kupię Risena, Dragon Age, i Arcanię.

PS: Arcania wyjdzie dopiero w 2010 roku, i to pewnie bardziej w środku/pod koniec, niż na początku. Z tego co wiem, w 100% mają dopiero pierwszy rozdział skończony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walka mnie trochę zbiła z tropu.Może i jest bardziej dynamiczna niż w poprzednich częściach sagi Gothic,ale przypomina jak by była z Fable,lecz to jest tylko moje zdanie.

Nie tylko twoje :P Wymachiwanie bronią do złudzenia przypomina mi te z Fable, z kolei niektóre animacje przy rozmowach (plus kilka innych), wyglądają identycznie jak te z Gothic 3. Moment z przemianą w jakieś robactwo, albo sposób otwierania skrzyni też wyglądają porażająco znajomo (choć w tym drugim widać drobne usprawnienie dla sklerotyków).

Dodatkowo zainterwsowała mnie jedna sprawa: ładowanie fireballa w biegu. Jak wreszcie pozwolą mi używać zaklęć (wymagających kilku sekund na rzucenie) podczas radosnego truchtu, to będę szczęśliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W beta gry w CDA napisali, że są fatalne animacje. Tak jak w każdym Gothicu. ja nie uważam, żeby były to jakieś super w stylu inFamous, ale narzekać też nie można było! Oby zoptymalizowali grę przed premierą, żeby nie było tak jak w G3, a premiera już za miesiąc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem fanem serii Gothic. I wydaje mi się, że najnowszy Gothic to będzie g***o. Będzie to skrzyżowanie Grafiki podobnej do tej z Obliviona, systemu walki z Wiedźmina, niektóre lokacje nie będą przypominać Gothica (wielkie drzewo służące za cech magów), bochaterem będzie nie TEN bezimienny co kiedyś i wiele innych tego typu nowości. Mam nadzieje, że przynajmniej reszta będzie gothicowa. Gothic &039;&039;NEW&039;&039; na pewno przyciągnie nowych &039;&039;fanów&039;&039;, ale prawdziwi weterani serii będą zawiedzieni.I każdy na pewno zauważy, że odsunięcie Piranhy Bytes od Gothica to był niewybaczalny błąd. I jako fan Gothica powinien wesprzeć jego twórców kupując Risena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na bank Risena, bo liczę na klimat starego, dobrego Gothica. Co prawda gra prawdopodobnie nie pokona kultowego Gothica (i drugiej części) pod względem miodności, ale oczekuję solidnej gry z co najmniej 9/10 w CDA :D. Zresztą Arcanie chyba też kupię, skoro swojego czasu potrafiłem wydać na Świt Bugów kilkadziesiąt zł. XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risen będzie bardzo przypominać Gothica. Bohaterem będzie bezimienny gościu który przez nieszczęśliwy wypadek (katastrofa statku) trafi na wyspę na której będą trzy rywalizujące ze sobą frakcje (nie brzmi znajomo?), czyli inkwizytorzy, magowie i bandyci. Będzie też wiele mniejszych elementów w których będzie można wyczuć klimat Gothica, np.: Przywołując szkieleta będzie on miał zawsze na imię Fred, będzie też taki czar za pomocą którego przyzwiemy półnagą kobietę która odwróci uwagę (wszyscy będą się na nią gapić) potworów. Oczywiście Risen odziedziczy wiele takich usterek jak słabe wyczuwanie kolizji, widzenie przez ściany itp. Tak więc jeśli poprzednie części Gothica ci się podobały bez obaw kupuj te gre (mam nadzieje, że przed premierą Piranha nie wywinie nam psikusa. :starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że Gothica 2 przelazłem 3 razy (zakochałem się w tej grze i jej świecie), a od trójki (kupna) odstraszyły mnie te wszystkie komentarze, że gra fatalnie zoptymalizowana i pełna bug'ów, więc można powiedzieć, że jestem na ostrym głodzie na ten tytuł. A czekam na Risena, a nie Arcanie bo uważam, że tylko Piranie są wstanie zapewnić mi to za co Gothica pokochałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Risen moim zdaniem szkoda czasu i pieniedzy.Przeszedlem pierwsze dwa Gotiki,a trojka przez swoje bledy doprowadzila mnie do szalu.Nie ukonczylem jej, i od wszystkiego co choc troche,,zalatuje'' seria Gothic trzymam sie z daleka.Pomijam milczeniem dodatek Zmierzch Bogow bo to juz byla ponoc tragedia.Pisze ,,ponoc''bo w nia nie gralem,ale oparlem swoja opinie o zdanie innych graczy czy tez recenzje w CD Action.Zreszta wostatnim numerze CD Action jest recenzja bety Risen no i jak myslalem g...o to bedzie a nie dobra gra.Jaczekam na Dragon Age czy tez Assasin's Creed 2.Te gry sa warte uwagi,a nie jakies badziewie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Risen moim zdaniem szkoda czasu i pieniedzy.Przeszedlem pierwsze dwa Gotiki,a trojka przez swoje bledy doprowadzila mnie do szalu.Nie ukonczylem jej, i od wszystkiego co choc troche,,zalatuje'' seria Gothic trzymam sie z daleka.Pomijam milczeniem dodatek Zmierzch Bogow bo to juz byla ponoc tragedia.Pisze ,,ponoc''bo w nia nie gralem,ale oparlem swoja opinie o zdanie innych graczy czy tez recenzje w CD Action.Zreszta wostatnim numerze CD Action jest recenzja bety Risen no i jak myslalem g...o to bedzie a nie dobra gra.Jaczekam na Dragon Age czy tez Assasin's Creed 2.Te gry sa warte uwagi,a nie jakies badziewie.

Oo na Dragon Age'a i AC II również czekam z niecierpliwością, ale AC to przecież inny gatunek więc żaden problem grać w obydwie, a jako fan RPG oczywiście zapowiedź duchowego spadkobiercy Baldura to pozycja obowiązkowa, ale mimo wszystko świat i jego zasady wykreowany w Gothicach jest fantastyczny i ma taki specyficzny klimat. I dla tego wszystkie trzy wymienione przez ciebie gry są moim zdaniem warte uwagi.. Tylko skąd kase na to wszystko wezme.. :sweat:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jaczekam na Dragon Age czy tez Assasin's Creed 2.Te gry sa warte uwagi,a nie jakies badziewie.

Powiedziałbym, jakim badziewiem jest dla mnie pierwszy AC, ale się powstrzymam.

Powiedziałeś, że przeszedłeś pierwsze dwie części Gothica - czyli, że gra Ci się podoba. Nie zaprzeczaj - przeszedłeś jedynkę, potem dwójkę (lub na odwrót), a potem jeszcze sięgnąłeś po trójkę. Gdyby Gothic Ci się nie podobał, odstawiłbyś zaraz, tym bardziej, że to dość długie gry. Wybaczcie już twórcom tę trzecią część. Fakt, nie była najlepszych lotów, ale nie była też tragiczna! Ja spędziłem przy niej wiele przyjemnych godzin, ale nie była to oczywiście przednia zabawa z poprzednich części. To, co mnie w Risenie martwi, to to, że do trójki właśnie jest nieco podobny. Ale, na gram.pl pisali, że ma bardzo dobrą optymalizację, i mało bugów, co już cieszy. Powiedzcie, czy gdyby G3 nie miał tyle błędów, to czy tak by się go czepiali? Widać jednak, że Piranie uczą się na błędach, bo obszar gry nie jest tak rozlazły (rozlazły, nie rozległy!) jak w Gothicu 3, optymalizacja jest ponoć o wiele lepsza, błędów niewiele, fabuła wydaje się ciekawsza (W G3 pisali ją chyba w przerwie między zajmowaniem się grafiką i dźwiękiem), a i system walki, który okropnie mnie w G3 denerwował, jest jakby lepszy. Podobno, nabycie niewielkich nawet umiejętności w walce mieczem zmieni animacje walki! Czyli, efekt ulepszenia postaci od razu widać. Może nie wyjdzie z tego absolutny hit na miarę pierwszego Gothica, i w kilka lat od premiery nie będzie się Risena tak ciepło wspominać, ale na pewno wyjdzie z tego dobra wariacja na temat Gothica.

A właśnie, myślałem, że podobieństw do G aż tyle nie będzie. Tymczasem, wszyscy, którzy mieli do czynienia z betą mówią, że jest to nowy Gothic, a podobieństwa widać już na pierwszy rzut oka! Mi to odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...