Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Na pewno wykonałeś wszystkie wymagane zadania, to znaczy pomogłeś i sprowadziłeś do Cytadeli wszystkich Łowców oraz znalazłeś Alvito? Jeśli tak, to odpowiednia opcja powinna pojawić się u Eldrica. Jeśli jej nie ma to nie wiem co robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drake dał mi to zadanie, przy moście stoi jeden z łowców ale jedyny dialog z nim jest o tym że most został zniszczony.

Edit. sprawdziłem jeszcze raz i jedyne wiszące zadanie to "zielone płomienie". Nie wiem co jest problemem bo nie mam żadnych opcji dialogowych z żadnym łowcą. Jeżeli nikt nie ma pomysłów to chyba muszę przyłączyć się do strażników.

Poradziłem sobie z tym problemem. Przepytałem jeszcze raz wszystkich łowców i okazało się że mam dialog z Porterem z questem o amulet, tak więc problem rozwiązany. Od teraz jestem łowcą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy grałem w Risen 3 znalazłem pewną ciekawą rzecz. Zwiedzałem z Jaffarem teren za reaktorem (tzn. na dole). Poszedłem na wschodnie wybrzeże (północny-wschód od reaktora) i znalazłem drogę idącą równolegle do wybrzeża ale prowadzącą w przeciwnym kierunku. Poszedłem tam. Znalazłem kilka goblinów i Strażnika Cienia. Było tam trochę fantów i worek złota. Jaffar go podniósł. Poprosiłem go, by oddał mi to co zebrał. Oprócz zwykłego lootu z przeciwników dał mi... 10 tyś. sztuk złota! Nie wiem, czy tyle było w tym worku czy to też może jakiś błąd, Ktoś był tam i może potwierdzić co było w worku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie zapoznaję się z pierwszą częścią. Grając na najwyższych detalach muszę przyznać, że piękno wyspy mnie urzeka. Łatwo na początku nie jest, trzeba stosować bardzo często bloki i uniki, w dodatku moja taktyka z Gothica w przypadku zwierząt się nie sprawdza. Wcześniej wystarczyło, że podejdę na odpowiednią odległość do pewnego stwora i odciągnę od pozostałych. Tutaj od razu rusza na mnie całe stado.

Na razie mam za sobą około 5 godzin rozrywki i całkiem sporo zadań wykonanych (dopiero co będę wchodził do miasta mając za sobą trochę questów w obozie na bagnach). W dodatku zauważyłem, że lepiej się trzymać głównych ścieżek, zwłaszcza na początku, co nie znaczy, że na głównej drodze nie napotkamy żadnego stwora.Powiem krótko - doświadczenie z gier serii Gothic bardzo tu się przydaję, szczególnie radzę często zapisywać grę (nawet jest taka informacja w ekranie ładowania). Na koniec dodam, że produkcja strasznie wciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie. Otóż niedługo po rozpoczęciu gry (tzn. po wyczyszczeniu Wybrzeża Krabów i Tacarigui), popłynąłem na Antiguę. Powykonywałem trochę zadań, nie wychodząc z tego "miasta". Zacząłem coś tam gadać z Alvarezem, ale odpuściłem sobie rozmowę i popłynąłem na Calador z zamiarem przyłączenia się do Łowców Demonów. Nadszedł czas, że zostało ostatnie zadanie dla nich - dogadać się z Alvarezem. Jednak kiedy do niego popłynąłem, wszystkie opcje dialogowe jakie były to te dotyczące rozmowy zaczętej dużo wcześniej. I teraz nie wiem, muszę się już przyłączyć do tych piratów, czy może jest jakaś możliwość dołączenia do Łowców Demonów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po prostu teraz muszę pomagać piratom, żeby zostać Łowcą Demonów? Dzięki za odpowiedź. :D

Czy tylko mi ta gra wydaje się zbyt łatwa? Utrudniłem sobie grę najbardziej jak mogłem - wyłączyłem minimapę i przełączyłem na najwyższy poziom trudności oraz sprzedałem strój awanturnika z DLC. Ale nadal jest za łatwo, czyszczę w stu procentach wyspę za wyspą. Zdziwiłem się więc, kiedy w CDA CormaC napisał, że było trudno na "normalnym", o Krigore już nie mówiąc, dla którego normalny był za trudny i pisał, że przydałby się poziom trudności o jeden stopień mniejszy od normalnego. Na jaim poziomie trudności gracie i jak Wam idzie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem na trudnym - zmieniłem tylko przy finałowym bossie na normalny bo wydawało się, jakby Nekroloth leczył się do full hp za każdym razem jak łapał ciało naszego bohatera.

Gra jest cholernie łatwa od strony "taktycznej" - mała szansa, że zabraknie nam golda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie z innej beczki, ale wpisuję je tutaj, bo wydaje mi się, że będziecie coś wiedzieć na ten temat. Kiedyś m.in na Risena 3 (nie wiem czy jeszcze na inną grę) przed zakupem na sklepie muve można było skorzystać z kodu rabatowego zdobywców gier. Ktoś wie, czy te kody są jeszcze dostępne ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam save do Risena 3, w którym postać miałaby bardzo mało punktów człowieczeństwa (najlepiej w okolicach 10). Przeszedłem grę, zrobiłem co się dało, odblokowałem prawie wszystkie osiągnięcia na Steamie, ale zostało właśnie jedno dotyczące tego człowieczeństwa. Głupio żeby tak jedno zostało, a przechodzić od początku tylko po to nie ma sensu. Jakby ktoś miał taką postać, będę wdzięczny za wrzucenie save'a na jakiś serwer i podesłanie linku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gra była na tyle prosta, że przez pół gry nie wydawałem chwały na ulepszanie postaci i nie robiłem wątku głównego, tylko misje poboczne. Uzbierałem chwałę, zapisałem grę, odblokowywałem osiągnięcie i wczytywałem. Kilka razy powtórzyłem te czynności i osiągnięcia się odblokowały. Podobnie było później z osiągnięciami dotyczącymi dołączenia do poszczególnych frakcji. Jak już powiedziałem zrobiłem najpierw wszystkie zadanie poboczne, które się dało i w pewnym momencie mogłem dołączyć gdzie chciałem. Zapisałem, dołączyłem, odblokowałem osiągnięcie, wczytałem. :) W ten sposób odblokowałem wszystko co się dało poza osiągnięciem "Demon". Rozwijałem najpierw wskaźnik duszy w góre, jak odblokowałem osiągnięcie z tym związane, zacząłem zbijać go w dół. Przy 30 punktach duszy zabrakło mi już możliwości żeby go jeszcze zmniejszyć :D

Ogólnie grając w ten sposób, gra zajęła mi około 40 godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem nadzieję... Czy jestem jedyną osobą, która w trakcie pojedynczego przejścia gry rozwinęła wszystkie cechy do wartości 100 lub 105? Osiągnięcie tego wcale nie jest trudne, jeśli zagląda się w każdy zaułek i rozsądnie wydaje punkty (ale to przecież każdy, kto grał w Gothica, powinien wiedzieć). Najbardziej pomaga w tym alchemia. Wystarczy wydać dwa tysiące na naukę tej umiejętności oraz kilka następnych na receptury i rozwinięcie postaci do takiego poziomu staje się banalne. Znalazłem po 7-9 sztuk każdej z roślin trwale zwiększających statystyki i zrobiłem z nich mikstury, każda z premią +5 do cechy. Dzięki temu musiałem rozwinąć je wydając Chwałę tylko do wartości około sześćdziesięciu punktów, potem wystarczyło wypić wszystkie eliksiry. Pomogły również legendarne przedmioty, dające premię +5 bez zwiększania kosztu zwiększenia cechy. Tutaj link do screena, jeśli ktoś nie wierzy:

http://steamcommunit...s/?id=305967455

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy tylko jak tak mam ale po okolo 28h grania jestem po rozmowie z ta cala wyrocznia na wyskie kila. Gram dosyc malo ale i tak przyzwyczajenia z gothica dja po sobie poznac probuje po nawet 15 min wejsc na jakas gore czy budynek zeby tylko zobaczyc czy nie ma tam jakiegos fajnego itemku

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...