Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Oglądając ostatnie gameplaye nieco się zawiodłem. Piranha obiecywała zmianę w stosunku do dwójki, a zmian nie widać. Nawet jedna lokacja była czystym kopiuj-wklej z R2 (a obejrzałem jedynie 10 minut, nie wytrzymałem niemieckiego). Risen 2 bardzo mi się podobał, jednak jak nowości są zapowiadane to wypada je wprowadzić. Czekam na jakąś betę/demo bym mógł ocenić jakość gry przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "jedynkę" bawiłem się długo, zachęcił mnie dość wysoki poziom trudności walki jak na rpgi i naprawdę ciekawa fabuła, aczkolwiek z czasem jakoś straciła tempo...

"Dwójkę" zaliczyłem dla formalności, tu już system walki miast stanowić wyzwanie zaczął mnie najzwyczajniej wkurzać, klimat też jakoś średnio mi podszedł.

Co do jedynki, to fabularnie było dla mnie naprawdę dobrze, trochę gorzej z widowiskowością, ale wreszcie człowiek mógł poczuć rpga pełną gębą. Dwójka niestety w tym aspekcie mnie nie przekonała, fabuła zupełnie mi nie podeszła i odbębniając wątek główny zakończyłem "przygodę" z tym tytułem. Do "trójki" też na pewno podejdę, ale dla mnie całą magią Risena jest właśnie wątek fabularny i on jest tu kluczowy. Jak zaczyna nudzić, to od razu też wszystkie inne elementy zaczynają przeszkadzać, wymagające walki stają się męczące, dialogi długie i bezsensowne, ma się poczucie takiego osamotnienia, wręcz znalezienia się na bezludnej wyspie, gdzie przy braku motywacji do działania człowiek by najchętniej zdechł...

Naprawdę próbowałem się wciągnąć w klimat i początkowo się to w 100% udało, z niecierpliwością czekałem na kolejny bieg wydarzeń, niestety potem zaczęło się coś chrzanić i gra zaczęła mnie po prostu nudzić. Do drugiej części podszedłem z pozytywnym nastawieniem, jednak już wprowadzenie broni palnej nie było dla mnie trafną decyzją. Wątek fabularny w ogóle do mnie nie dotarł, skończyłem go na zasadzie "przejdź grę i grzecznie zwróć znajomemu", nie sądzę bym kiedykolwiek do niej wrócił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zarejestrowałem się w Kompani Graczy. Po co? Za punkty zgromadzone przez wpisanie kodów z pudełek gier wydanych przez Cenege można zdobyć miesięczną zniżkę 40 % na wszystkie gry PC w sklepie muve.pl, który to sklep oferuje Risena 3 wraz z figurką Jaffara w postaci zamówienia przedpremierowego. Dzięki zniżce gra będzie kosztować mniej niż 100 zł. Jeśli to nie jest okazja, to nie wiem co. wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania nie są zbyt okazałe. U mnie dwójka dobrze chodziła na full detalach, więc, zakładając, że gra jest lepiej zoptymalizowana niż jej poprzedniczka, tym bardziej nie powinno być problemów. Szkoda, że wymagania mimo wszystko nie reprezentują poziomu grafiki w grze. Po za scenografią, nie ma tam, nic zbytnio wartego uwagi. Najbardziej liczyłem na poprawione animacje, a te nadal kuleją. To zakałą o pomstę do nieba, by w pierwszym Risenie, animacja postaci stała na wyższym poziomie niż w jego następnych częściach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta dostępna w sklepie muve.pl została zaktualizowana. Okazało się, że to tak zwana Edycja Pierwsza (http://muve.pl/pc/rpg/risen-3-wladcy-tytanow-pc-pl/67127#opis-szczegolowy). Edycja owa zawiera m.in wszystkie trzy zapowiedziane DLC.

PS - Obawiam się trochę, bo zamówienie na ten pre-order złożyłem nim ujawniło się, że to Edycja Pierwsza. Wiecie może, czy mimo to ją otrzymam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie z Risen 2 jestem w stanie powiedzieć dwie rzeczy:

1) Wow, to najgorszy system walki z grze Piranha od czasu Gothica III. Czy gorszy od G3, nie wiem, ale wciąż boli. Jak się tu w ogóle kontrę robi?

2) Ah, Cenega, jak zwykle tłumaczenie na niesamowicie wysokim poziomie. Czy na serio co dialog musi być coś innego w tekście, a coś innego w wypowiedzi postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste, ta strona Cenegi ciągle istnieje? I ciągle jest to idiotyczne okno kolejki do pobierania? Ostatnio wszedłem na nią z ponad 5 lat temu i nic się nie zmieniło. No cóż, tak czy siak ściągam, przynajmniej to działo. Pomijając, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, patch powinien zostać wypuszczony na Steam i Cenega powinna przestać być failure of a game distributor,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki. Jakiś czas temu skończyłem Risen 2. Dosłownie przed chwilą ukończyłem pierwszą część, bo kiedyś nie zdołałem. I moje pytanie: gdzie pomiędzy grami Bezimienny posiał Pancerz Władcy Tytanów?! Bo nie pamiętam by w dwójce było to wyjaśnione. A przecież na końcu jedynki mówi, że właśnie dzięki tej zbroi pokona Tytanów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że twórcy musieli odebrać go graczowi, bo wszystko w dwójce by się nie wydarzyło. Szkoda tylko, że nie pokusili się o jakieś wyjaśnienie. Opcja c) jest bardzo prawdopodobna i Piranha mogła choćby tak to rozwiązać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...