Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

Jeszcze tydzień od wyborów nie minął a już tak głupie pomysły że zęby bolą. Miejmy nadzieje że próba wprowadzenia gimnazjów będzie jedną z pierwszych dużych porażek.

Nie oddamy naszych 8klasowych podstawówek nikomu.

Z tego co pamietam, to gimnazja wprowadzilo AWS (ktorego Jaroslaw Kaczynski byl jednym ze wspolzalozycieli) za rzadow Jerzego Buzka, u ktorego Lech Kaczynski byl ministrem sprawiedliwosci. Bledy przeszlosci?

Wiesz, odwoływanie się do lat 90 w polityce z dzisiejszego punktu widzenia jest cokolwiek bezsensowne. Zmieniło się wszystko. A i głęboko wątpię też aby prokurator generalny zajmował się projektem reformy oświaty, szczególnie, że został nim jakieś 2 lata po jej napisaniu. Która zresztą, reforma, według mnie co do zasady była słuszna - tylko jak zwykle w wykonaniu zabrakło pomyślenia o szczegółach.

Kaczyński jak zwykle zamiast trochę pogrzebać i udoskonalić woli wszystko wyrzucić do kosza i zacząć od nowa w nadziei że jego ludzie, światli i prawi, lepiej sobie poradzą niż skorumpowani i nieetyczni. Mnie się jednak wydaje, iż światłość i prawość nie muszą iść zawsze w parze z umiejętnościami. Ale zobaczymy. Kaczyński otoczył się wianuszkiem profesorów, biznesmenów i specjalistów. A nusz będzie ich słuchał.

A i niech ktos powie że powrót do elitarności studiów i znaczenia matury to zły pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elano - Nie do końca należę do zacnego grona heheszkowych studentów którzy mają podejście że studia to dobra impreza cały czas a magistra i tak się dostanie.

Po za tym, na studia w dużej części poszedłem z nadzieją na wyrobienie sobie jakiś kontaktów na ewentualną przyszłość w branży i z tym że jednak się czegoś na nich dowiem, szczególnie że się uczelnia, gdzie może to szczyci że jest bardziej nastawiona na praktykę, a nie na teorię.

Ale jakbym miał szanse na dobrą pracę, raczej bez zastanowienia bym studia rzucił

Po za tym, widzę jacy ludzie studiują, którzy prawdopodobnie będą mieli inżyniera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej też.

Nie no, ogólnie to masz rację, faktycznie ogół studentów (jakaś średnia czy coś) prezentuje się marnie. Zapominam o tym, że teraz na jedną dobrą uczelnie przypada z 10 prywaciaków, które tylko zbijają kasę (tzn. oczywiście są też dobre prywatne, pewnie i lepsze od państwowych). Same studia obecnie dają... różne rezultaty - zależy jak prowadzący podchodzą do przedmiotu, czy wymagają i potrafią zainteresować daną dziedziną. Na zajęcia z czytania slajdów średnio chce się chodzić. No i poprzestanie na wiedzy z samych zajęć to zazwyczaj za mało i warto spróbować zrobić coś samemu, coś przeczytać i tak dalej.

U mnie magistra też robią cudaki, a przecież to niby UW. Czasem zastanawiam się, jaki musi być poziom na tych słabszych prywatnych uczelniach, których teraz multum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej daj spokój, przecież my jesteśmy WYRAŹNIE LEPSI od tych brudnych studenciaków podludzi

Sorry Kicuś, ale jak ktoś kto ma technika informatyka i jest na uczelni na kierunku informatyka i pisze na grupie post pod tytułem "Kopiowałem plik i sformatowałem Linuxa, co robić?" to jest dla mnie podludziem.

@Elano - A że właśnie jestem na prywatnej uczelni, to takie jednostki jak ten wyżej mają postawę roszczeniową pod tytułem "płace, wymagam, więc zdam".

Ale o tyle się cieszę że większości zajęć mam z praktykami, ale kwiatki typu Pan Profesor "Historia_Mojego_Życia_Żona_Mnie_Nie_Kocha" też się niestety zdarzają. Ale to wszędzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...