Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Kampania wyborcza

Polecane posty

A propos samego audytu się jeszcze nie wypowiadam, bo na razie moja wiedza ogranicza się do kilku memów, ale nie podoba mi się, że oficjalne profile poszczególnych ministerstw posługują się takim hashtagiem. Na kontach partii i prywatnych spoko, róbta co chceta, ale chciałbym, żeby reprezentując instytucję państwową, nie bawiono się w takie tanie partyjne gierki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mysquff napisał:

ale chciałbym, żeby reprezentując instytucję państwową, nie bawiono się w takie tanie partyjne gierki.

Sugerujesz, że w tej całej polityce robi się cokolwiek innego? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie gorszych rządów w historii Polski jest trudne, więc to nie dziwi. 

Możesz dać Macieju, ja ogarniam i zwłaszcza wątek z samolotem to bardzo dobre nawiązanie do rzeczywistych wydarzeń: https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_British_European_Airways_609

Tylko polska liga i Korwin nie pasuje, bo Legia akurat weszła do Ligi Mistrzów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Znalezienie gorszych rządów w historii Polski jest trudne, więc to nie dziwi. 

 

Przepraszam za pasywno-agresywne zdanie, ale...

Za mało chodzisz po tej ziemi, jak to mówisz, właśnie najgorsze rządy to było SLD i PO. SLD zniszczyło służbę zdrowia, likwidując dobrze działającą Kasę Chorych na rzecz dziurawego, kulawego i zbiurokratyzowanego NFZ. Za SLD utrzymywało się wysokie bezrobocie. Jako jedyny ich sukces mogę uznać wstąpienie do UE, ale to mógł uczynić każdy rząd, więc specjalny wyczyn to nie był.

PO teoretycznie to samo co SLD tylko pomalowane złotą farbą dla nie poznaki. Wysokie bezrobocie, masowa migracja, umowy śmieciowe, Amber Gold, niskie płace (do dzisiaj są!), brak jakikolwiek ochrony pracownika przed nieuczciwymi pracodawcami itp... Nawet sądzę, że PO wyprzedziło SLD w tej dziedzinie.

Czy PiS będzie dobrą rządem? Na chwilę obecną nie mam powodów, by narzekać, rodziny, które mają dzieci z jednym żywicielem, który zarabia 1300 zł miesięcznie (TAK TO JESZCZE NORMA W PL.). To te 500+ to dobre rozwiązanie 1300+ 2 × 500 = 2300 zł Spokojnie można rodzinę wyżywić, opłacić rachunki i nawet coś zostawić na później. Co prawda te 500+ miało być zachętą dla tych, co nie mogę się zdecydować na dzieci, ale w tej formie też spełnia swe zadanie.

Z Trybunałem nie narzekam, sprawa nie tyczy się praktycznie 90% społeczeństwa, a samo osądzanie, które dotychczas było, też było do niczego, jak to będzie po grudniu, zobaczymy, na razie nie oceniam. Ile razy to się słyszy w TV, że ktoś się włamał do czyjegoś mieszkania, właściciel mieszkania złapał włamywacza i TO WŁAŚCICIEL JEST SPRAWCĄ! Lub policjant strzela w obronie własnej, lub innej i TO ON JEST SPRAWCĄ!

Na razie, tylko ta ustawa antyaborcyjna jest mi solą w oku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lordeon napisał:

Bo przecinki, to trzeba jeszcze, umieć stawiać w odpowiednich, miejscach. 

Jestem dyslektykiem (dla 95% społeczeństwa)aka. Leniem, niedorajdą życiowym, nieudacznikiem itp... więc wyłącz tryb Nazi-gramera. Używam programu poprawiający błędy, ale on nie wyłapie wszystkich błędów.

No wiem, że to idzie z mojej kieszeni no i co z tym? Jak jestem w stanie w takiej postaci pomóc biednemu sąsiadowi to, czemu nie? Też nie jestem całkiem przekonany, że ktoś zrezygnuje z pracy za 1000 zł? (przyjmując, że rodzina liczy dwójkę dzieci).

4 minuty temu, JamesVoo napisał:

>brak ochrony pracownika
>500+ jest dobre

Brak, ochrony pracownika ZA SLD I PO. 500+ jak sam zapewne wiesz, powstało za PiS. Zresztą jak sam zauważyłeś, jest to pierwszy rząd, który realnie zajął się to sprawą, czy udolnie, czy nie, na osąd przyjdzie nam czekać 3 lata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, lordeon napisał:

1. Bo przecinki, to trzeba jeszcze, umieć stawiać w odpowiednich, miejscach. 

 

2. Te pieniądze na 500+ idą z mojej, twojej i ich kieszeni. Mi akurat to nie odpowiada, bo są osoby które świadomie rezygnują z pracy by żyć z programu 500+. Czy to takie super? No nie wiem...

ad.1 Klasyczny przykład dogadywania komuś, jak brakuje argumentów ... :rolleyes:

ad.2 A znasz osobiście takie osoby, czy może jest to twoje rozumowanie nie oparte (lub oparte) na czymś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...