Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Krinczfred

Polecane posty

Muszę przyznać, że polubiłem Chmielarza po przeczytaniu jego ostatnich artykułów, gościu potrafi w naprawdę dobry sposób i razem ze źródłami oraz przykładami udowodnić Polygonowi/Kotaku/FF, że są... mówiąc lekko - idiotami. Odzywki jego przeciwników i przedstawicieli tych serwisów w Tweetach są coraz bardziej dziecinne (autentyczne "Jesteś głupi! Nie kupię twojej kolejnej gry!") ale nie chcą się przyznać do porażki i drążą temat dalej...

I tak, jestem przewrażliwiony na takie tematy, nienawidzę jak ktoś zmusza mnie do wyznawania swoich ideologii za pomocą wszystkich możliwych źródeł, to jest propaganda na poziomie niemieckiej rzeszy. A smuci mnie najbardziej to, że jest wielu ludzi, którzy ostrą chronią i popierają takich działaczy z Polygona/Kotaku/FF i wmawiają, że tak to powinno wyglądać, minimum rozmowy o grach, maksimum rozmyśleń i nawracania ludzi. Później Anity Srajkasjan dostają zaproszenia na wywiady i są ogłaszane zbawicielami rynku, a w tym samym czasie prawdziwi wizjonerzy i budowniczy odchodzą w zapomnienie z nalepką "głupi, cisgenderowy nerd" na czole. Nawet Miyamoto był atakowany,

W grach fabularnych panowała podobna sytuacja, ale mam wrażenie że się to ustabilizowało i można nadal gadać normalnie z ludźmi. Ale ostatnio zacząłem się interesować wargamingiem (gry figurkowe) po premierze nowej odsłony Warhammera i się odbiłem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ponoć będąc sklepach w czasie rozgrywek, nie można nawet mówić "zabijam twojego żołnierza", bo kogoś słowo "zabijam" może ztriggerować i obrazić (żeby było śmieszniej, gra traktuje o wojnie i śmierci milionów istnień). Nie wiem ile w tym prawdy i czy to nie był troll, styczność z tym hobby miałem tylko w Niemczech, może ktoś inny potwierdzi.

TL;DR nie pokazujcie mi wycinków z Polygona, bo się wtedy stresuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...