Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Krinczfred

Polecane posty

Ja się pytam - dlaczego moje podatki mają iść na zapomogę dla kretynów, którzy nie mają choć odrobiny instynktu samozachowawczego? Dobry zwyczaj - nie pożyczaj

Wiesz, już jakiś czas temu skończył się u nas zwyczaj, że trzy pokolenia mieszkały pod jednym dachem i wszystko było w porządku. Nie nazywałbym kretynami ludzi, którzy w kraju gdzie cholernie ciężko jest zarobić wzięli kredyt na coś tak podstawowego jak głupie mieszkanie. Z takim kredytem wiązało się ryzyko, jasne, ale nie obrażajmy od razu ludzi, bo mają czelność wziąć kredyt i pożyć gdzieś indziej niż w zapomnianej przez boga chałupie w zapomnianej przez boga wiosce.

No ale niedługo wybory prezydenckie, wiec trzeba jakoś przekonać do siebie ludzi, żałosne...

Powiedz mi Lordeonie jakie kompetencje ma w tej sprawie Prezydent RP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Lordeon nie obraża ich dlatego, że Ci ludzie chcą pożyć gdzieś indziej, tylko mają czelność zwracać się o pomoc do państwa. Sam fakt chęci pomieszkania gdzieś indziej, nie usprawiedliwia ich od ponoszenia odpowiedzialności za swoje czyny, wiesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alpha - wiesz, ja też nie popieram brania 300k na 30 lat w obcej walucie i liczenia na to że "jakoś to będzie", ale czasem mniejsze czy większe pieniądze są potrzebne - np. na dokończenie budowy domu. A trzeba pamiętać że w czasie frankowego boomu banki miały trochę inne kryteria dotyczące zdolności kredytowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zauważyć, że nie wspomniałem że pochwalam taką postawę, jaką prezentuje babka ze 100 metrowym mieszkaniem. Tylko że ją rozumiem. Prostym rozwiązaniem jej problemu będzie sprzedanie tego mieszkania i przeprowadzenie się pod miasto, gdzie takie, albo niewiele mniejsze będzie za mniej niż 1/3 ceny tego w centrum. I na spłatę kredytu będzie. A przynajmniej jego znacznej części, co zmniejszy raty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też ludzie, którzy zarabiają ok 4 tys netto na miesiąc i też wzięli kilkanaście/dziesiąt tys we frankach. Chodzi mi o to, że masz przytoczony jaskrawy przykład (swoją drogą, to śmiechowy) i generalizujesz. A przynajmniej odnoszę takie wrażenie, jakbyś każdego frankowicza utożsamiał z tą niepoważną i oderwaną od rzeczywistości babką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie lordeonie. Moją wypowiedź można skwitować tak:

tl;dr

rozumiem pobudki ludzi sięgających po publiczną kasę, ale nie podoba mi się to. Oraz że nie podoba mi się genetalizowanie na temat ludzi, co mają te kredyty. Bo znam takich, którzy je dostali, a imo nie powinni. Bo to była jedyna szansa na własne M3. No i mają dzieci, a to też cholernie kosztowne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinniśmy walczyć z tym poglądem "Luźne Gacie = brak poważnych rozmów". Nie raz były tu już dyskusje na poważne tematy, gdzie ludzie udzielali poważnych odpowiedzi i było to przyjemne doświadczenie. Skoro inne działy i tak zdychają, to można chociaż tutaj sobie porozmawiać na poziomie.

Mamy też Konugę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było na początku /lj/, teraz już nikt na to nie zwraca uwagi. Tematy przenoszą do innego działu, jeżeli jest to jakieś pytanie o pomoc, gdzie lepiej będzie, jeśli zajmą się tym "eksperci", a nie trolle z działu-raka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinniśmy walczyć z tym poglądem "Luźne Gacie = brak poważnych rozmów". Nie raz były tu już dyskusje na poważne tematy, gdzie ludzie udzielali poważnych odpowiedzi i było to przyjemne doświadczenie. Skoro inne działy i tak zdychają, to można chociaż tutaj sobie porozmawiać na poziomie.

Mamy też Konugę.

Dzięki, że o mnie pamiętałeś :*****.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/soldier/Goodgoy2/stats/998167578/pc/

Miałem to podrzucić już jakiś czas temu.

Dla niezorientowanych szybkie tłumaczenie. Gość ma niebywale wysokie K/D ratio. Zaciekawił mnie tak wysoki wynik i aż sobie sprawdziłem jego profil i ulubioną broń. Okazał się nią być... moździerz (i dron bojowy, ale mniejsza o to). Tak jest, gościu 99% czasu jaki poświęcił na grę spędził siedząc sobie na tyłku w bezpiecznym miejscu, gapiąc się na ekran zdalnie sterowanego moździerza i gdy tylko wyświetliły się na nim jakieś czerwone trójkąciki namierzał je i puszczał im salwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, gościu 99% czasu jaki poświęcił na grę spędził siedząc sobie na tyłku w bezpiecznym miejscu, gapiąc się na ekran zdalnie sterowanego moździerza i gdy tylko wyświetliły się na nim jakieś czerwone trójkąciki namierzał je i puszczał im salwę.

Tak bardzo meta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...