Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

EGM

EGM w sosie własnym

Polecane posty

Mnie zakończenie Ubika totalnie oczarowało, głownie dlatego, ze totalnie co innego obstawiałem. Wogóle książka wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej zakręcona, po prostu cud miód i orzeszki:) Po prostu Dick był genialnym autorem, choć chyba trochę zbyt niedocenionym. A jego "Człowiek z Wysokiego Zamku" to już kompletne mistrzostwo i ukoronowanie twórczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zakończenie Ubika totalnie oczarowało, głownie dlatego, ze totalnie co innego obstawiałem. Wogóle książka wraz z upływem czasu staje się coraz bardziej zakręcona, po prostu cud miód i orzeszki:) Po prostu Dick był genialnym autorem, choć chyba trochę zbyt niedocenionym. A jego "Człowiek z Wysokiego Zamku" to już kompletne mistrzostwo i ukoronowanie twórczości.

Przyjacielu, piszesz o jednej z dwudziestu, trzydziestu najważniejszych książek w historii fantastyki. Dick nie był genialnym autorem, IMVHO wiele z jego książek to knoty, ale kilka mu się genialnie udało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć EGM!

1. Miałeś już może okazję zaprzyjaźnić się z "Lodem" Dukaja? Mógłbyś się ewentualnie podzielić wrażeniami?

2. Bardzo cenię sobie twórczość Stanisława Lema. Co byś mi polecił z fantastyki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć EGM!

1. Miałeś już może okazję zaprzyjaźnić się z "Lodem" Dukaja? Mógłbyś się ewentualnie podzielić wrażeniami?

2. Bardzo cenię sobie twórczość Stanisława Lema. Co byś mi polecił z fantastyki?

Ad. 1. Gdzieś już tu chyba napisałem, że IMVHO Dukaj popadł w artystyczny autyzm. Nie czytałem i nie zamierzam tykać "Lodu".

Ad. 2. Pytanie sformułowane tak, że nie da się na nie sensownie odpowiedzieć. Jeśli lubisz hard SF (fantastykę naukową), to polecam np Simaka (niedawno "Solaris" wznowiło dwie bardzo dobre powieści Simaka w jednej książce. Droga, bo kosztuje coś ze 45 zeta, ale warto ją mieć i przeczytać). Doskonały jest też Heinlein czy Bester (znów wydani przez Solaris). Jeżeli wolisz fantasy, to polecam Gaimana ("Gwiezdny pył". "Nigdziebądź" lub "Amerykańskich bogów"), albo niektóre powieści rosyjskich pisarzy - na początek znakomity byłby Łukianienko. Tego autora możesz brać w ciemno cokolwiek ci wpadnie w rękę. Łukianienko pisze książki, które trudno zaklasyfikować do fantasy, czy SF - ale wszystkie na najwyższym światowym poziomie, a opowieści o "Patrolach" ("Nocny patrol", "Dzienny patrol", "czy "Patrol zmroku") zostały sfilmowane, a jedna stała się podstawą gry komputerowej "Nightwatch".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafrapowałeś mnie, maharadżo! Co masz na myśli pisząc o polonizacjach na zachodzie? I czy na południu są lepsze?

Wybacz mój skrót myślowy - miałem na myśli ;) robienie podkładu dźwiękowego, także poza granicami naszego kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nie przepadam za Przygodówkami (nie bij ;p) lecz w moim sercu zapamiętałem dwie przygodówki

1. The Longest Journey (najdłuższa podróż) - mianowicie jaką ocenę dostała ona w CDA gdyż pamięcią nie sięga, ale wydaje mi się ze ocena osceluje koło 9 ponieważ to naprawde wspaniała bajkowa gra...

2. i pytanie apropos drugiej gry - Fahrenheita - naprawde tak on cię odrzuca ;) ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nie przepadam za Przygodówkami (nie bij ;p) lecz w moim sercu zapamiętałem dwie przygodówki

1. The Longest Journey (najdłuższa podróż) - mianowicie jaką ocenę dostała ona w CDA gdyż pamięcią nie sięga, ale wydaje mi się ze ocena osceluje koło 9 ponieważ to naprawde wspaniała bajkowa gra...

2. i pytanie apropos drugiej gry - Fahrenheita - naprawde tak on cię odrzuca ;) ??

Na trójząb Posejdona! Czy ja po raz kolejny muszę tłumaczyć, że mam refleks szachisty i nie lubię gier, w których animowaną postać steruje się z klawiatury i są jeszcze "czasówki"? Grałem w "Dead Reefs" - też "klawiaturna", ale tam przynajmniej nikt mi nie wisiał nad karkiem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że masz refleks szachisty. Czy to znaczy że lubisz grać w szachy? :)

Kiedyś tak, grałem dużo, choć może nie najlepiej, bo nigdy mi si nie chciało tracić czasu na literaturę fachową. Teraz od dawna już mnie to nie bawi.

EGM, a grałeś w ogóle w któregoś KotORa?

Owszem, to była chyba pierwsza gra z serii. Ale za bardzo się nie przykładałem :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś wierzący? (czyli jesteś katolikiem)

Jeśli pytanie jest zbyt osobiste, to przepraszam.

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz na 11 stronie tego tematu. Trzy światy z tymi leniwcami, no! Wędrowycz Cię powiesi, a EGM wykona tracheotomię swym hakiem! Winny! - rzekł, po czym schował kamień do najgłębszych czeluści własnej kieszeni.

jaka jest najlepsza (według ciebie) przygodówka w którą grałeś

Argh!Było! Strona pierwsza! - wrzasnął i wskoczył na swego czarnego rumaka. W zbroi wykutej przez mistrzów najznamienitszych i z pieśnią na ustach napisaną przez poetów najwybitniejszych, zaczął nacierać na leniwca. Zawrócił jednak bo przypomniał sobie, że miecz zostawił w karczmie. A za tym przypomnieniem przyszło i następne - że ostrze swe w kości przegrał zeszłej nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz na 11 stronie tego tematu. Trzy światy z tymi leniwcami, no! Wędrowycz Cię powiesi, a EGM wykona tracheotomię swym hakiem! Winny! - rzekł, po czym schował kamień do najgłębszych czeluści własnej kieszeni.

Argh!Było! Strona pierwsza! - wrzasnął i wskoczył na swego czarnego rumaka. W zbroi wykutej przez mistrzów najznamienitszych i z pieśnią na ustach napisaną przez poetów najwybitniejszych, zaczął nacierać na leniwca. Zawrócił jednak bo przypomniał sobie, że miecz zostawił w karczmie. A za tym przypomnieniem przyszło i następne - że ostrze swe w kości przegrał zeszłej nocy.

Rolek! Piękne dzięki with cherry on top!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGM! A co sądzisz o pismach Wielkiego Filozofa, mego ulubionego pisarza, markiza de Sade? :D Poza beletrystyką czytujesz może jakąś publicystykę, jakieś traktaty filozoficzne albo coś innego?

Nie znam pism markiza de S. Poza beletrystyką czytywałem kiedyś książki historyczne (Tukidydes, Swetoniusz, Gibbon). No i oczywiście Sun Tsy oraz Makiavelli. Filozofia jakoś mnie nie pociągała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czujesz się z tym, że ktoś Ci wczoraj usunął posta z działu o przygodówkach? :P

A wiesz, nawet nie zauważyłem. Cóż, zdążyłem już przywyknąć do tego, że niektórym moderatorom wydaje się, iż gdyby mogli coś poradzić Bogu, to świat byłby dużo lepszy :D

Co prawda grzeczność nakazywałaby powiadomić autora wyrzucanego postu, ale - jak mawiał święty Franciszek - nie wymagajmy zbyt wiele od uboższych duchem naszych braci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...