Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Ja tak w sumie czekam na spełnienie obietnic Riotu o postaciach topowych. Singedowi ciężko jest walczyć z nowymi postaciami. Poppy to samo. To tak jakby trochę o nich zapomnieli. Kiedyś Singed był moim ulubionym championem, teraz trudno utrzymać go na linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTMek sęk w tym, że flame u mnie praktycznie nie istnieje. Gdy ktoś zaczyna flame to z miejsca idzie mute. Samo stwierdzenie faktu, że któraś linia przegrała, czy że ktoś w twojej opinii zagrał słabo nie powinno być podstawą do raportu. Sama idea raportowania za negatywne nastawienie jest śmieszna. Oczywiście z miejsca zakładasz, że jestem gimbem rzucającym wyzwiskami na lewo i prawo. O ludziach, którzy raportują tak za nic, byle raportować, bo przegrali to inna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTMek ale Dariusem przecież nikt nie gra, to jest strasznie słaby pick. Raz, że jak zauważyłeś peel, dwa, że jest silny tylko na linii, w team fightach nie robi absolutnie nic. A Zedowi wystarczy rzucić exhausta na twarz i jego ulti jest właściwie bezużyteczne (a wywołałem właśnie go, ponieważ tylko on jest jako tako w mecie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się fajnych rzeczy czasem dowiaduje, Darius słaby pick, 90% midów jest lepszych od Xeratha, no ale co kto lubi xD

Reaver + Draven = Perma W, itemek "nieco" zbyt OP na niektórych championach, bo mana dosłownie w ogóle się nie kończy. Xin z tym czymś pod nieco CD też OP, trzeba zacząć oglądać jakiś streamerów mainujących ADC, co tam ciekawego wymyślą. Urgotowi ten item nic nie da, jak by Q nakładało efekty to jeszcze, ale krab to nie ADC, tylko offtank na topa. (całkiem zacny zresztą, na normalach można potrolować).

O ludziach, którzy raportują tak za nic, byle raportować, bo przegrali to inna sprawa.

Ale wiesz, że przez trybunał nie ma bana za nic innego niż flame, nie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że przez trybunał nie ma bana za nic innego niż flame, nie? biggrin_prosty.gif

Pudło m8. Od trybunału możesz dostać również bana za trollowanie, brak komunikacji z teamem, czy intencjonalne feedowanie.

Darius słaby pick,

Bo słaby. No dobra, na bronzach, jak smurfujesz, może działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem na forach trochę o tym powiadomieniu i okazuje się, że sprawa nawet nie trafiła do trybunału. Z automatu wyskakuje takie pojawienie, gdy dostanie się kilka raportów za "Negative Attitude". Całkowita bzdura, wychodzi na to, że trzeba uwielbiać graczy ze swojej drużyny, nie mówić im co robią źle (bez obrażania ofc) i najlepiej w ogóle usunąć opcję czatu z gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudło m8. Od trybunału możesz dostać również bana za trollowanie, brak komunikacji z teamem, czy intencjonalne feedowanie.

A ja się będę kłócił, że nie da się. Czemu?

1. Trollowanie - Słaby gracz może być ze złości zreportowany w ten sposób przez innych graczy (wypowiedź riotera)

2. Brak komunikacji - Nie wiem co to za pomysł, że to w ogóle jest banable, gdyby tak było, to opcja mute była by całkowicie wyłączona

3. Jak przy trollowaniu, gracz z 0/30 nie dostanie bana przez trybunał, bo przecież mógł mieć po prostu zły dzień, nawet jak zrobi to kilka razy z rzędu, i dostanie reporty w różnych grach, które się przecież nie kumulują ze sobą, i każdy report otwiera nową "sprawę".

A trybunał działa w ten sposób, że jeżeli gracze w większości zagłosują na "Tak" przez trybunał (nie pamiętam jaki pułap był, chyba 75% głosów za, niech ktoś poprawi jak się mylę), to sprawa leci do Rioterów, którzy kogoś takiego wtedy mogą zbanować. Tak więc, jeżeli jawnie nie napiszesz na chacie "Hi, iam int. feed right now, on this very, very game", to nic ci nie grozi.

Oczywiście możesz zrobić film z tej gry i wysłać do supportu, ale to już nie trybunał.

@Up

Przynajmniej rok temu każda sprawa trafiała z automatu do trybunały, widać przecież nawet było, że były osoby z jednym reportem. Nie wiem jak teraz, dawno nie wbijałem.

A co do picków, nie ma co się kłócić, jak nie umiesz/nie lubisz danym champer grać, albo go nie ogarniasz to będzie dobry na bronzach, jak umiesz, będziesz carrował diamenty. Niektórzy bohaterowie maja po prostu przestarzałą mechanikę, odstają i czekają na reworki, by bardziej wpasować się w to, co jest teraz, ale Darius zdecydowanie do nich nie należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz we free rotation Xin jest, przez przypadek go wziąłem na topa i mi się spodobał. Jaki build na niego polecacie? Mam iść w tanka czy dmg, czy może cdr? Czy w ogóle dobry jest na topa? Bo dla mnie to bestia, jest lepszy od Irelii, jego słaba strona, jak zresztą Irelii też to czyszczenie fal. Co teraz brać na start? Long sword i 3 hp poty będą lepsze niż doran's blade na Xinie? A może pość w cloth armor i 5 hp potów? Jakby się mag na topie trafił to start z null magic mantle? Teraz maksowałem w pierwsze bądź drugie po q, ale się zastanawiam czy nie maksować q i drugiego e. Czy ten soul reaver to must have na Xinie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Earendil Tym powiadomieniem nie masz się co raczej przejmować, zdaje się, że pojawia się ono jeśli w jednym meczu zarobisz kilka reportów, sam dostałem coś w tym typie, chociaż w danym meczu się nawet nie odezwałem (ze swoją drużyną grałem na teamspeak'u, a czat między drużynami mam wyłączony), pewnie tak ze złości, bo oni generalnie coś tam do siebie gadali w nieprzyjemnym tonie.

Co do dawnych reworków to nadal obstaję przy zdaniu, że obecny xerath względem dawnego jest mocno osłabiony, a chyba miało go to wzmocnić. Dawniej gdzieś tak przy 11 lvl, gdy miał wymaxowane q i kilka punktów w "w" mógł co kilka sekund spamować tym combem zadając chore obrażenia. W tym momencie wydaje się, że damage jest sporo bardziej osłabiony, a zyskane utility nie rekompensuje tego w pełni.

Odnośnie niedawnych zmian to w sumie chyba są na plus: Nidy dzida nadal potrafi zaboleć ale nie aż tak jak wcześniej, przy czym synergia ze znakiem ofiary potrafi to nadrobić we wprawnych rękach. Skarnera poprzednie poprawki jedynie popsuły, nie wiem jak z tymi ostatnimi, wydaję się jednak, że idą w odpowiednim kierunku aby dopasować skarnera do obecnej mety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapparino

Ale wiesz, że Trybunał ma dostęp do całego czatu z meczu i stamtąd już wynika czy ktoś trolluje, czy ma słaby dzień, czy olewa komunikację z drużyną.

A brak komunikacji to ignorowanie druzyny najczęściej, granie solo, zero jakiegokolwiek team worku.

BTW do trybunału nie trafia każdy raport, trafia powtarzające się coś. Za jeden raport za trollowanie nigdy trybunał nie zobaczy Twojej sprawy, za kilka /naście już tak.

Bo słaby. No dobra, na bronzach, jak smurfujesz, może działać.

Dobrze, że stonewall tego nie przeczytał, bo mu też pick działa, mądrości forumowe :)

Dla wyjasnienia - jest bardzo mało słabych picków, na prawdę bardzo mało. Wręcz ja mogę myśleć jedynie o jednym, a jest nim Sion z uwagi na rozstrzał w budowaniu go. Może jeszcze Yorick, ale pewnie ja go nie ogarniam.

Nauczta się ludzie raz na zawsze, że każdy pick jest praktycznie viable a nawet coś niepopularne może akurat w tym meczu okazać się optimal. Jak np Malphite jungle przeciwko drużynie posiadającej 4 ad postacie, z których 2 lubią mieć attack speed. Mimo iż normalnie masz instalock Lee Sina, Elise, Kha'Zixa czy inne robale w jungli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Trollowanie - Słaby gracz może być ze złości zreportowany w ten sposób przez innych graczy (wypowiedź riotera)

Samo bycie zaraportowanym o niczym nie świadczy.

Dobrze, że stonewall tego nie przeczytał, bo mu też pick działa, mądrości forumowe

Tak bardzo działa, że na własnym tier list umieścił go w T4?

To, że jest mało 'słabych' picków nie oznacza, że nie ma wyborów *lepszych* i *gorszych*, a w obecnej mecie Darius należy akurat do tej drugiej kategorii. Pewnie, możesz nim wygrywać (szczególnie na niskich rangach), ale jest pełno picków, którymi możesz to robić łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy w ogóle wiecie, że od dłuższego czasu Trybunał jest wyłączony? Teraz bany i inne takie są przyznawane z automatu i stąd była afera gdy masa graczy dostała chat restricted na 20-70 gier. Co do ostrzeżenia o złym zachowaniu, to radzę uważać, bo ja po jednym takim już od następnej gry miałem zablokowany chat na 20 gier (pewnie jakiś błąd systemu, że zaraz po ostrzeżeniu kara, no ale cóż).

Potwierdzam, Darius jest słaby, bo w obecnej mecie jak postać nie jest zasięgowa lub nie ma konkretnego gap closera, to jest praktycznie niczym = )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie też bd ograniczenia jeśli chodzi o duo, czyli jest szansa, że nie będzie już premade typu bronze III i diamond V <3

To nie weszło w tym patchu.

Gdzie masz napisane, że weszło? "Będzie" to nie to samo co "jest"....

Tutaj:

Whereabouts of Ranked Duo Queue Changes

As you may have noticed, the patch 4.10 notes were originally published with information on upcoming ranked duo queue restrictions. While information that can be found on the PBE boards or in the cached version of the notes, it was removed and is not currently active on live.

When asked about it, Pwyff commented that:

"I believe we will be adding it back later as it won't deploy WITH the patch."

Czyli to miało być w 4.10, ale z tego zrezygnowali, na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówimy o mniej popularnych pickach na topa. Dlaczego kompletnie nikt nie gra cho? Ja wczoraj za sprawą battlecast cho gatha z gifta od znajomego (trafiło się :D) zagrałem nim i byłem w szoku. Jakie to jest mocne. Sustain na lini chory. Dwa diabelnie mocne cc jak na coś co jest strasznie tankowate ma straszną bułe w early i mid game. Brak mobilności to jedno ale czemu się tego kompletnie nie gra to już nie wiem. Ciężko mi nawet na to jakieś straszne kontry znaleść. Może oprócz reangedów na topie ale oni wszystko kontrują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sustain na lini chory. Dwa diabelnie mocne cc jak na coś co jest strasznie tankowate ma straszną bułe w early i mid game. Brak mobilności to jedno ale czemu się tego kompletnie nie gra to już nie wiem.

Grałem nim swojego czasu. Sustain niby jakiś jest, ale "chorym" bym go jednak nie nazwał. Jest strasznie manożerny i trochę za bardzo pushujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie gra tym czym na LCS'ach się nie gra. Cho ma słabe early, nie magap closera i escape mechanizmu. Ma sustain, który puszuje linię, jest ap tankiem, który cięzko tak naprawdę zitemizować, nie ma inicjacji, może do obecnej mety nie pasuje, ale kto wie co będzie w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem, dlaczego Cho'Gath jest tak mało popularny. Dużo życia, dzięki łatwemu ultowi, które w ponadto zadaje dużo obrażeń bohaterom. Narzekałbym na jego manożerność, to trochę dziwne, że wielkiego potwora się zmusza do tak pasywnego grania w early. Nie wiem, może przez brak mobilności jest tak mało popularny. Być może też, przez team fighty, gdzie musimy trochę ogarnąć Q. Co do Dariusa, za słaby pick go nie uważam. Duże obrażenia i bardzo mocny ult w tf'ach, dodatkowo nieco tankowatości. Nie wiem, dlaczego miałby być gorszy od innych picków na topa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sustain dzięki któremu na pierwszy lvl na jednej fali minionów możesz odzyskać 120 hp nie jest chory :D? I dlaczego ten sustain jest manożerny i pushuje linię? Co wy last hitować nie potraficie ;p? Do tego mana oczywiście. Tak naprawdę jego jedyną naprawdę dużą wadą jest brak mobilności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Cho nie jest gramy, bo ma gigantyczny push w early (AOE spelle z dużym DMG + nawet AA maja masowe obrażenia) przy jednoczesnym braku jakiegokolwiek escape mechanizmu. Na jakiś niższych dywizjach (albo wyższych na Nordicu) daje radę, bo enemy jungler pewnie jest noobem i nie będzie babysitował topa. Jestem pewny, że jak by miał jakiegoś speeda/dasha to by był cały czas grany, ale takto, szkoda. A na jungli chyba dostał niedawno jakiegoś nerfa na okres trwania slowa z Q, pewny nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będziesz nim sobie na luzie chodził, i last hitował creepy, tak? Cho? Na Topie? W tej mecie? Bez żadnego niepokoju? No skoro tak, to rzeczywiście całkiem OP się ta postać możę wydawać. A jak pójdziesz na wymiane, to cała linia nagle pchnięta w przód.

Niby można kampic towera (do 6 levela rekt od wszystkiego), potem jakoś obijać z Q czy E, i flashować ultem czy coś. Nie zmienia to faktu, że ma słabe early, wymiany przegrywa, skillshotów łatwo uniknąć. A Late robi niezły DMG i AOE dmg daje radę w team fightach, do tego ten ult, chyba jeden z najlepszych w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q nie jest łatwo uniknąć, ba bez butów 2 jak trafi w środek to albo dash albo podrzut, a jak masz buty 2 to musisz dokładnie w tym samym momencie się ruszyć jak on odpala q aby wyjść z zasięgu. Ponownie, bez dashów.

Wadą cho jest to, że przegra dowolną wymianę z tym co teraz jest na topie. Wyobrażacie go sobie przeciwko Lulu, Ryzowi?

Dalej nie ma żadnego escape mechanizmu, jesteś na łasce junglera, albo campisz pod swoim turretem albo giniesz jak wyjdziesz na połowę linii.

Dlatego Cho nie jest grany - do tego w late gamie jesteś peelerem a nie inicjatorem za bardzo. Nie masz jak zainicjować TF. Q to za mało. W late gamie bronisz swoich carrych i robisz to super, ale sam TF nie zainicjujesz.

Cho jest dobry do wzięcia jak kontruje team composition polegające na nieruchawych casterach. Dashe go pięknie contrują, jakakolwiek większa mobilność.

Stonewall sporo pisał o cho - http://www.reignofgaming.net/blogs/stonewall/27246-top-5-junglers-to-start-with-part-2-chogath

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LTMek sęk w tym, że flame u mnie praktycznie nie istnieje. Gdy ktoś zaczyna flame to z miejsca idzie mute. Samo stwierdzenie faktu, że któraś linia przegrała, czy że ktoś w twojej opinii zagrał słabo nie powinno być podstawą do raportu. Sama idea raportowania za negatywne nastawienie jest śmieszna. Oczywiście z miejsca zakładasz, że jestem gimbem rzucającym wyzwiskami na lewo i prawo. O ludziach, którzy raportują tak za nic, byle raportować, bo przegrali to inna sprawa.

Nie, ja mam takie samo zdanie :P

Ktoś coś schrzani = ponosi konsekwencje w postaci hejtu, proste.

@LTMek ale Dariusem przecież nikt nie gra, to jest strasznie słaby pick. Raz, że jak zauważyłeś peel, dwa, że jest silny tylko na linii, w team fightach nie robi absolutnie nic. A Zedowi wystarczy rzucić exhausta na twarz i jego ulti jest właściwie bezużyteczne (a wywołałem właśnie go, ponieważ tylko on jest jako tako w mecie).

No jak ograniasz nim w 100% to nie ma szans, żebyś przegrał linię, po 6tym stacki, ignite, ulti i nie ma przeciwnika.

Bo słaby. No dobra, na bronzach, jak smurfujesz, może działać.

10/10 <3

A ja się będę kłócił, że nie da się. Czemu?

1. Trollowanie - Słaby gracz może być ze złości zreportowany w ten sposób przez innych graczy (wypowiedź riotera)

2. Brak komunikacji - Nie wiem co to za pomysł, że to w ogóle jest banable, gdyby tak było, to opcja mute była by całkowicie wyłączona

3. Jak przy trollowaniu, gracz z 0/30 nie dostanie bana przez trybunał, bo przecież mógł mieć po prostu zły dzień, nawet jak zrobi to kilka razy z rzędu, i dostanie reporty w różnych grach, które się przecież nie kumulują ze sobą, i każdy report otwiera nową "sprawę".

A trybunał działa w ten sposób, że jeżeli gracze w większości zagłosują na "Tak" przez trybunał (nie pamiętam jaki pułap był, chyba 75% głosów za, niech ktoś poprawi jak się mylę), to sprawa leci do Rioterów, którzy kogoś takiego wtedy mogą zbanować. Tak więc, jeżeli jawnie nie napiszesz na chacie "Hi, iam int. feed right now, on this very, very game", to nic ci nie grozi.

Oczywiście możesz zrobić film z tej gry i wysłać do supportu, ale to już nie trybunał.

1. Np. 0/16, leci słuszny report. Jeśli na 9 graczy reportuje go przynajmniej 4, to jest duża szansa na bana. Gość celowo psuje grę i powinien mieć dłuższą przerwę.

2. Piszesz do gościa "ss mid", pingujesz 92058593 razy, on dalej pushuje jak porąbany i ginie po ganku, lub w drugą stronę, gdzie jeden laner ma problem z pingowaniem czy powiadomieniem cie na czacie, że dany przeciwnik zniknął z linii...

Raz, że to nie boli, dwa że nie zajmuje dużo czasu, trzy że jest wręcz niezbędne i wiele pomaga.

3. 0/30 zła gra/zły dzień? Czy ja dobrze słyszę? 0/3 to może być zła gra czy zły dzień, od pewnego pułapu jest to debilizm i po prostu psucie gry innym a nie zły dzień...

Teraz Trybunał inaczej działa w sprawie flame'u, stąd te nowości typu ban chat...

Support nie robi nic z nagranymi filmami, chyba że udowadniasz im, że ktoś dłubie w ich kodzie czy cheatuje. W innych przypadkach nic nie zrobią, sorry.

A co do picków, nie ma co się kłócić, jak nie umiesz/nie lubisz danym champer grać, albo go nie ogarniasz to będzie dobry na bronzach, jak umiesz, będziesz carrował diamenty. Niektórzy bohaterowie maja po prostu przestarzałą mechanikę, odstają i czekają na reworki, by bardziej wpasować się w to, co jest teraz, ale Darius zdecydowanie do nich nie należy.

Sorry but nope. Picki zależą też od enemy picków. Pewni bohaterowie poprzez swoje umiejętności kontrują innych i na odwrót. 2 sezony temu kombinacja Mumu + Malphite gwarantowała naprawdę chore cc i równie chory late game...

Co do Dariusa, to on po prostu ma ten problem, że po pierwsze nie ma żadnych esc mech na linii przez co łatwo go zgankować, a przez swoje skille jest naturalnym pusherem, a po drugie jego ulti przeznaczone jest po prostu do wykańczania przeciwników, gdzie jak wiemy największą użyteczność daje to adc lub apc. Poza tym budujesz hp i Darius już nie jest taki użyteczny, masz mały zasięg na e i jak tu kolega wcześniej pisał łatwo go wypeelować bo nie ma żadnego doskoku ani odskoku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...