Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black Shadow

League of Legends

Polecane posty

Co do run, to ja mam AD, AP, ADC, Assassin, Akali/Katarina, Support, Jungle Volibear/Hecarim, Rengar, Udyr i 4 puste.

A tak poza tym to standardowo "nub tim" EUNE Volibear był moim premade'm, to jaki jedyny poza mną coś ogarniał.

Na Tureckim wczoraj wbiłem Gold V.

EDIT:

14.05, "nub tim" EUNE part 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie staty nazywasz noob teamem, to co ja mam powiedzieć kiedy odkąd wbiłem platynę 80% gier kończy się zazwyczaj na jakoś 5/30 gdzie bot potrafi zrobić łącznie 0/12, mid 0/7 itp. ;) Trzeba mieć dużo szczęścia w tej grze po prostu żeby wylądować w tej lepszej drużynie, taka prawda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jeżeli my jesteśmy ogarnięci na poziomie ligi w której jesteśmy to z marszu jesteśmy w lepszym teamie. Średnio.

Ja potrafiłem być użyteczny schodząc z Topa ze statami 0/5/2.

Wszystko jest kwestią ogarnięcia samego siebie :P

@lcs

Nie wydaje się Wam, że strasznie te mecze stały się nudne i przewidywalne? Te same picki praktycznie, zerowa różnorodność, w zasadzie jak się widziało jeden mecz widziało się wszystkie.

Najbardziej lubię te mecze słabszych drużyn - tam coś się dzieje, ludzie popełniają błędy, jest akcja, W tych najlepszych to jak obserwowanie gry w szachy. Świetne mechanicznie a nudne jak flaki z olejem.

I mam pytanie - czy czasem LMQ nie jest koreańską drużyną? Co on robi w NA? Nie piję do narodowości graczy ale do info jednego z komentatorów, że kiedyś oni byli chyba najniżej w tamtejszym rankingu czy jakoś tak. Ktoś może wyjaśnić?

@Twin shadows

Czemu tego itemu nie widuje się częściej - ma ok statsy a pasyw pozwala świetnie skontrować poke teamy jak gramy engage teamem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kwaśny

Na Syndrze Deatfiregrasp? Powinieneś był zniszczyć Nidalee, ale nie widać po jej statsach, aby tak było.

@schodzenie z linii 0/x/0

Czasami w soloq tak jest, że nei ma co liczyć na pomoc od junglera, ja wolę feedować i farmić niż nie farmić. Wczoraj miałem normala, chyba Lee jungla był premade z Kha'zix top i mnie kampił, ale miałem przewagę sporą w cs, na pierwszym ganku pociągnąłem Lee za sobą pod wieżę, a później wbiłem quadrę Irelią.

@Twin shadows

Nie jest to zły item, ale wiadomo, że jak tego nie kupują na Lcs to i w soloq tego nikt nie kupi, a pozatym nie daje ten item takiej mocy, jak np. deathfiregrasp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się Wam, że strasznie te mecze stały się nudne i przewidywalne? Te same picki praktycznie, zerowa różnorodność, w zasadzie jak się widziało jeden mecz widziało się wszystkie.

Identyczne odczucia mam i często już na etapie banów/picków decyduję czy mecz będę oglądał czy tylko sprawdzę sobie wynik. Wiecznie te same postacie, w zasadzie jedyną zauważalną zmianą w tym splicie UE/NA jest pojawienie się Twitcha w miejsce Caitlyn, troszkę częściej wybierana jest Nami. LCSowi komentatorzy rzucają już docinki, że ten czy inny profesjonalista ma małą pulę opanowanych czempionów. W meczach Dignitas się jest większa szansa na niestandardowe picki, np. Imaqtpie widząc że po wybanowaniu junglerów Amazing wybrał Volibeara to się dopasował Ezrealem, w innym meczu wziął Dravena - i takie coś mi się najbardziej podoba. W zasadzie czasami żałuję że są te mecze bo niektórzy streamerzy powiązani z drużynami nie grają i nie można sobie w tym czasie ich oglądać w SoloQ.

Macie jakichś fajnych streamerów do pooglądania? Lubię gdy streamuje scarra, bo jest przesympatyczny i gra mniej pospolitymi pickami tj. Viktor, czy starymi typu Anivia. Oglądam także TheOddOne, który co prawda 99% czasu siedzi w dżungli i najczęściej bierze mimo wszystko Kha i Elise, ale ma dystans do tego wszystkiego i przekazuje sporą ilość wiedzy nt. wszystkich czempionów - czasami da się namówić na Cho lub Maokaia ;). PhantomL0rd i Wingsofdeathx też zdają się być pozytywni. Próbowałem oglądać coś z naszego podwórka, ale Nervarien mimo iż prowadzi kulturalny stream to jednak trochę zbyt monotonny moim zdaniem (stała pula, jedna pozycja), z kolei Snoower tak marudził że nie potrafi grać na supporcie gdy został do tej pozycji zmuszony że mnie do siebie zniechęcił. Chętnie bym pooglądał kogoś, kto gra różnorodnie bo dobry gracz odnajdzie się na każdej pozycji i z każdego czempiona wyciśnie minimum przyzwoitości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Stonewall - niestety jego stream się włacza dość nieregularnie, czesto w okolicach 3 w nocy. Aczkolwiek ma jedną fajną zasadę - nie gra tym samym pickiem dwa razy, chyba, że wybitnie musi (team composition).

Do tego ma kanał na yt i mnóstwo filmików na nim - gra też głównie junglą, chociaż ma parę adc, mid, topów (naj poza junglą).

Kiedyś jeszcze Guardsman Boba oglądałem ale to głównie ze względu na muzykę, bo graczem był dość średnim.

Jak lubisz topa to polecę Ci Voyboya - gra jak gra, ale z tego co widziałem to nie rageuje, dużo wyjaśnia, praktycznie każdą swoją decyzje, zakup, itp. Chyba teraz na mida sie przerzucił, przynajmniej na lcs.

@LCS

No cóż, oni nie robią tego złośliwie, po prostu wiedzą co jest naj w teamplayu :) Liczę, że riot zrobi znowu rzut wahadełkiem i meta się przesunie.

Co sądzicie o nowej rzeczy, jaką każdy cool kid robi - roam jungler/supp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kwaśny

Na Syndrze Deatfiregrasp? Powinieneś był zniszczyć Nidalee, ale nie widać po jej statsach, aby tak było.

Tak, DFG jest core itemem dla Syndry budowany jako 2 czy 3-ci item (po Athenie, ewentualnie jeszcze po Rabadonie), tak samo jak i dla Annie, czy Le Blanc. Byłem na linii 3-0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuci ktoś linka do streama scarry? Bo dużo dobrego słyszałem a nigdy nie trafiłem :D. A co do naszego podwórka. Ta ogólnie polecam jeszcze raz podejść do snoowera bo nie dość że naprawdę gra genialnie (serio widzę mu karierę esportową gdy gra z tymi ludzimi z challengera na eune to widać przepadaść. Do tego na Kubon niby tylko top i parę picków ale Kuba jest tak niesamowicie sympatyczny że nie da się u niego nudzić. No i może shusei fajnie czasami popatrzeć na jego stream jak po kilku świetnych grach pickuje eza na jungle i przegrywa :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.twitch.tv/scarra

Tylko wiadomo że to nocki w naszej strefie czasowej, przed północą go nie widuję (wczoraj oglądałem go po 3). TheOddOne za to praktycznie streamuje non stop:

http://www.twitch.tv/tsm_theoddone

Edit. Coś na przekór moim słowom scarra właśnie wskoczył na stream, o cywilizowanej dla nas porze. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że wygląda pięknie i mega klimatycznie

No jednak, nie przyznam tego. :/ Dla mnie wygląda tragicznie. Po prostu aż śmierdzi stylem doty (którego po prostu nie cierpię) na kilometr. Jeśli ten VU doprowadzi do tego, że LoL stanie się tak samo (dla mnie) nieczytelny jak DoTA2 to będzie po prostu bb rito. Szkoda. Dodatkowo te dziwne skarpy/skały. Na chwilę obecną nie jestem fanem tych zmian, choć muszę przyznać, że zmiany graficzne w tej grze są konieczne, ale nie wiem, czy akurat aż tak drastyczne i w tym kierunku, który obrał Riot.

P.S. Poza tym na tym filmiku przy okazji widać, że po takim VU skiny postaci będą drastycznie odbiegać wyglądem/stylem graficznym od otoczenia - co również nie wygląda zbyt ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MadLoneWolf Khe, khe loL był, jest i powinien być stylizowany na dota, tej pierwszej. I stylem trochę do niej nawiązuje, co ja uznaję za plus. Pamiętaj, że Dota 2 może być dla Ciebie nieczytelna głównie przez zupełnie inaczej działająca mechanikę mgły wojny.

@Skiny i mapa. A teraz to może pasują? Matador Alistair nie pasuje do żadnej mapy. Z resztą sporo starszych champów nie pasuje, bo to nie ten poziom graficzny. Natomiast postaci po VU i najnowsze champy/skiny pasują do mapy znakomicie. Wniosek? Reworki idą w kierunku, w jakim idzie update mapy i stylem nie będą drastycznie odbiegać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa mapa wygląda na żywcem zerżniętą z Doty. Trochę przykre, bo o ile LOL do tej pory, starał się zachować jakąś odrębność, tak ostatnio coraz mu bliżej do starszej siostry...To może jeszcze wprowadzą dobijanie własnych minoinów, kurierów i speed buffy na mapie? Rito mógłby raz zrobić coś prawilnego i nie starać się zepsuć tego, co jest jednym z najlepszych elementów gry. Szkoda, że jego ostatnie działania nie napawają optymizmem. Nie wiem, czy jest to próba przeciągnięcia graczy Doty na swoją stronę, ale tak czy owak, nie podoba mi się taki koncept Summoner's Riftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie niektórych miejscówek z nowej mapy do analogicznych z doty 2: link

W wielu miejscach jest o wiele jaśniej (inny mechanizm mgły wojny), środkowa linia jest zupełnie inna, głębia rzeki i ogólna rzeźba terenu różni się w mojej opinii dosyć znacząco. Owszem, widać podobieństwa stylu, ale jest to winą wzorowania obu gier na pierwszej dota. Pozostałe linie czyli top i bot są w SR znacznie jaśniejsze i inaczej zbudowane niż te z Dota 2.

@Glovis, ciekawosta. Kiedyś w LoLu była możliwość zabijaniawłasnych minionów. Tj. Gankplank, by odpalić swoje E, strzelał do własnego miniona. tongue_prosty.gif

Większość dobrych moba, ma podobny styl grafiki, przez wzgląd na prekursora gatunku. Skoro się uczyć, to od najlepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MadLoneWolf Khe, khe loL był, jest i powinien być stylizowany na dota, tej pierwszej.

O.o Dlaczegóż to? Nie rozumiem twierdzenia, że skoro idea LoL'a wywodzi się z pierwszej Doty to od razu graficznie musi ślepo podążać wyznaczonymi przez tę grę/serię trendami.

@Skiny i mapa. A teraz to może pasują? Matador Alistair nie pasuje do żadnej mapy.

Well... Oczywistym jest to, że nie miałem na myśli poszczególnych skinów dla różnych postaci, bo wiadomo, że dużo z nich nie pasowało, nie pasuje i nie będzie pasowało do stylistyki LoL'a (o ile taka w ogóle jest :)). Są skiny oderwane zupełnie od realiów i bardzo dobrze. Na myśli miałem to, że po prostu porównując obecny wygląd niektórych postaci (głównie tych starszych) ich wykonanie będzie bardzo odbiegało od technicznego poziomu graficznego nowego SR (tak jak widać to na przykładzie Garena)

W wielu miejscach jest o wiele jaśniej (inny mechanizm mgły wojny), środkowa linia jest zupełnie inna, głębia rzeki i ogólna rzeźba terenu różni się w mojej opinii dosyć znacząco.

Wiadomo, że nie jest to copy paste mapy Dotowej. I nie o to mi (nam) chodziło... Pisząc, że to wygląda zbyt dotowo jest jest, że miałem na myśli ogólną stylistykę wprowadzanych zmian (a nie rozłożenie i układy poszczególnych fragmentów mapy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wygląd mapy nie przeszkadza, bo w Dotę nie grałem. No dobra, postacie teraz trochę nie pasują. Ogólnie, zmiana mapy może nie była potrzebna, ale trudno mi się specjalnie czepiać, np: Baron został zrobiony świetnie, chociaż reszta stworów dziwnie wygląda. Mimo wszystko, powinni dać możliwość wybrania wyglądu, dla tych, co koniecznie muszą mieć stary wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wy to macie problemy. Spójrzcie na to, jak wyglądają nowe ikony przedmiotów. Spójrzcie też na to, w jakim stylu robi się teraz splash arty czempionów i wszystkie nowe modele. Widać wyraźnie, że dział Riotu odpowiedzialny za wygląd gry i spójną wizję graficzną nie próżnuje. Wszystko jest w mniej-więcej tym samym stylu, nawet nowe efekty summoner spelli pasują. Mówienie, że gra wygląda jak DotA to jest już, przynajmniej dla mnie, szczyt malkontenctwa i kręcenia nosem. Riot prawdopodobnie sporo swoich zasobów przesuwa na gruntowne odnowienie CAŁEJ mapy, o co zresztą prosili ludzie, a ci zaczynają narzekać, że kiedyś było lepiej... A to jednak było potrzebne, bo nie ma się co oszukiwać, wygląd Summoner's Rift był już dość mocno przestarzały w porównaniu do nowszych modeli postaci i innych gier. Nawet pomimo tego liftingu, które SR przeszło już w końcu dość dawno temu. A tak poza tym, to przy filmiku jest napisane "pre-beta", więc pewnie jeszcze trochę rzeczy poprawią i zmienią, bo mają na to czas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafi na PBE to już tak dużo czasu raczej nie będą mieli - wyłapanie krzaczków i zielone światło, chyba nie ma na co czekać. Mi nowy design nie przeszkadza, ładny jest, poprzedni też nie był zły - temat nie wzbudza we mnie większych emocji.

Kręci mnie za to minirework Nidalee, zwłaszcza teraz gdy są już znane wszystkie cyferki na PBE - to będzie megaciekawy czempion do grania, nie mogę się doczekać (a ponoć wchodzi już w następnym patchu). Dla zainteresowanych zmianami samej dzidy: mniejszy dmg bazowy, prawie połowa obrażeń z AP w dół, maksymalne obrażenia osiągane są przed maksymalnym zasięgiem i nie rosną, szerokość pola obrażeń pocisku zmniejszona o 2/3. Generalnie wszystko za to teraz zmierza w stronę Hunt, a że mając ten mark na przeciwniku mamy buffa na atak w jego stronę (większe obrażenia, 2x dłuższy pounce) to zdecydowanie warto jest używać całego zestawu umiejętności. Co prawda nie powstrzyma to graczy od dalszego ciskania dzidami na ślepo, bo nadal zadaje to dobry dmg, to nie będzie ta taktyka aż tak efektywna jak do tej pory. Jeśli ktoś opanuje jej umiejętności to będzie niesamowicie ciężko od niej uciec z racji na nowe bonusy - niektórzy będą narzekać, że łatwiej jednak było tą dzidę ominąć niż zdjąć Nidę z twarzy. icon_mrgreen.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze wprowadzą dobijanie własnych minoinów, kurierów i speed buffy na mapie?

Dobijać własne miniony mógł kieeeeedyś (od 19 Sierpnia, 2009 do 26 Kwietnia, 2011 (wtedy też wszedł do gry Rumble)) Gangplank.

Raise Morale (E)

Passive: Gangplank's attack speed and movement speed are increased. Gangplank doesn't receive the benefit of the passive while the spell is recharging.

Active: Gangplank kills an allied minion, inspiring nearby champions to receive Raise Morale's passive benefits for 10 seconds.

Speed Buffy są na Dominionie i Twisted Treeline. Kurierów w LoLu nie będzie, bo masz Recall, czego w DOCIE 2 nie ma, poza tym mam wrażenie, że mapa w DOCIE 2 jest większa niż ta w LoLu.

Mogliby jeszcze zmienić efekty turretów na takie jak są na ARAMIE.

Ogólnie jest spoko, aczkolwiek może gra idzie trochę za bardzo w bajkowy klimat (m.in. VU Garena).

Jak trafi na PBE to już tak dużo czasu raczej nie będą mieli - wyłapanie krzaczków i zielone światło, chyba nie ma na co czekać. Mi nowy design nie przeszkadza, ładny jest, poprzedni też nie był zły - temat nie wzbudza we mnie większych emocji.

A przepraszam bardzo system powtórek na PBE mamy już od Czwartek, 14 lutego 2013 r. 11:16. Na co czekają z wypuszczeniem tego na live servery od półtora roku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...