Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Prototype (seria)

Polecane posty

Po lekturze tej gry zaczynam rozumiec czemu konsolowcow uwaza sie za inny

gatunek graczy, sporo nizej w lancuchu pokarmowym niz Pecetowcy. Ogolnie rzecz

biorac jest to fascynujace zjawisko ze mozna grac w to samo po raz piecdziesiaty

i sie nie nudzic, ba, czekac na kolejne opakowanie takiego samego modelu

rozgrywki z utesknieniem.

Gdzies tu sie przewinal wyraz "sandbox" w kontekscie opisu tej gry - placze ze

smiechu. Z sandboxem to ta gra ma tyle wspolnego co kon z koniakiem. Ot, kolejna

wersja Devil May Cry, czy co tam bylo pierwsze w tym typie gier, tym razem

wersja miejska. Fabula w calosci zerznieta z Wolverine'a, bohater ludzaco

przypomina z wygladu wspolczesna wersje Altaira. Identyczny model rozgrywki jak

w tych wszystkich Dewilmajkrajach, Wolverinach Originsach i innych -

hiperbohater z super mocami robi dragonballowa sieczke, zbierajac przy

okazji takie czerwone gowienka ktore wypadaja z wszystkiego.

Glownym motorem napedowym jest ponoc mozliwosc "rozwalki miasta". Nie

stwierdzilem takowej. Mimo wielkich wysilkow nie udalo mi sie zawalic

jakiegokolwiek budynku. Nie wiem, moze jestem jakis ulomny ale "mozliwosc

rozwalki miasta" to dla mnie troche wiecej niz rzucanie samochodami po scianach

i koszenie latarni, rusztowan i paru drzew. Mialem nadzieje na przynajmniej model

zniszczen zblizony do Red Faction, jakiz bylem naiwny.

Slabiutka grafika. Spodziewalem sie w sumie, ze to przeciez gra na konsole wiec

szalu byc nie moze ale takich rzeczy w 2009 sie po prostu na PC nie robi.

Momentami czulem sie jak w GTA 3.

Strasznie mnie irytowalo sterowanie, myszka i klawiatura to nie pad do cholery,

pelnoprawny produkt pecetowy powinien miec sterowanie przystosowane do naszego

sprzetu a nie mgliste przelozenie systemu padowego na inny uklad klawiszy. Jak

zuczek na pleckach, slamazarna reakcja, brak mozliwosci dokladnej kontroli.

Tragedia.

Grywalnosc - przez pierwsze 10 min.

Ogolnie epic fail.

Aha - odnosnie tych hurrawysokich ocen w roznych serwiskach i gazetach -

fragment minifelietonu z Antygier, pasujacy do sytuacji jak ulal:

"Obiektywizm potrafi powrócić w bardziej zawoalowanej formie. Wdałem się

ostatnio w małą polemikę o recenzowaniu, z autorem całkiem dobrze rokującego

serwisu sieciowego ? Technopolis. Dowiedziałem od niego m.in., że (cyt.)

?wystawienie oceny wyższej grze której z powodów ideologicznych (lub po prostu

preferencji co do gatunku) nie lubię jest moim psim obowiązkiem jako

recenzenta.?. Innymi słowy ?obowiązkiem recenzenta? jest wejście w skórę innego

człowieka, o innych upodobaniach. Wycenienie np. gry FPS okiem jej miłośnika, a

gry przygodowej ? fana tego gatunku. Szlachetne, wręcz do bólu. Idąc tą ścieżką

docieramy do, zaczynam podejrzewać, nierzadkiego zjawiska. Wystawiania wysokiej

oceny grze według recenzenta całkiem głupiej. Wystarczy stwierdzić, że dla

głupich odbiorców, w których właśnie się wczuł, jest to produkcja idealna."

Ergo, Prototype Jak Na Konsolowa Rozpierduche - jest calkiem niezly.

Odtworczy, gracz jest w nim chomikiem biegajacym w kolowrotku i, o ile nie

wymaga niczego poza rozwalka ( oraz od gracza nie wymaga sie wlasciwie niczego

), jest szczesliwy, jak chomik oczywiscie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę , następny czy co ?! Jeżeli na konsolę wyszło wcześniej niż na PC i jest w Polsce to sory ale jeżeli nie to PO KIEGO PISZESZ ŻE MASZ PIRATA PIRACIE już wchodząc na to forum powinieneś wiedzieć że w CDA takich się tępi . ARGH...

Edit: przepraszam moderatorów za takiego posta ale nie wytrzymałem ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak napisałem przepraszam . Lecz byłem zmęczony i wkurzony bo konto ukradli mi na poczcie . Jeszcze raz sorka

<Uderza patryka13 łopatą>

Przypominam, że cos takiego jak synrom moderatora jest karalne na tym forum. Jeśli zobaczysz jakies nieprawidłowości, to posłuż sie funkcją "Raport", a nie działaj na własną reke - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj gierka wpadła mi w łapska i powiem wam, ze gra mogłaby być genialna bo ma ogromny potencjał, ale jest mizernie wykonana:/.Grafika jest taka sobie moze nawet gorsza, miasto brzydkie i mało fascynujące, przechodnie głupi jak but bo jak skoczyłem z kilkusetmetrów na ziemie wgniatajac przy tym maske samochodu to nawet zaden nie popatrzyl sie w moja strone nie mowiac juz o uciekaniu, co do zadan pobocznych (bo są) to jest ich kilka rodzajów i sytuacja jest taka jak w Assassin's Creed po pewnym czasie nudzą..., jednym słowem gra raczej na szybko, odstresowac sie po pracy na chwile owszem mozna zwłaszcza ze umiejetnosci bochatera sa ekstra i ciesza,ale i tak w zapowiedziach miało być lepiej, takze tych którzy oczekuja extra gry, radze czekać dalej bo ten tytuł to nawet nie jest namiastka "superowości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam możliwości uruchomienia - sprzęt o 3 lata za stary - ale widziałem i chwile grałem u kumpla (TEŻ STEAM!). I od razu mogę powiedzieć, że nic mi tak nie podchodzi jak dobra rozpierducha z możliwością rozwoju postaci. DMC3 zaliczyłem na calaku, Oni (oj, kto jeszcze pamięta takie gry :rolleyes: ) nawet nie zliczę ile razy przeszedłem, oraz wiele innych.

Od Prototype'a nie spodziewałem się niczego więcej jak radosnej (lub mniej radosnej, z punktu widzenia przechodniów :P) sieczki, i dostałem aż nadto (tarcza i sprint przez park pełen ludzi - bezcenne) - spędziłem przy tej grze jakieś max. 15 minut i od razu mogę powiedzieć, że gra jest godna polecenia!! Bo tylko osoby, które pytane o pierwszego NFS'a odpowiadają "Underground" i jacyś malkontenci, którzy zrzędzą, (biegnąc po ścianie, uciekając przed 4 śmigłowcami)że okna są płaskie i takie same, będą widzieć w grafice minus.

Miód, Panowie, miód się liczy!!!

Z tego co widziałem, mogę spokojnie wystawić 9/10. A "malkontenci" mogą odjąć sobie 1,5 ptk za grafikę, co i tak daje solidne 7+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z najlepszych gier w jakie ostatnio grałem. Dostałem to czego oczekiwałem. Rozwałka, lekko przewidywalna tradycyjna fabuła, i dużo dużo akcji.

Rozwalać można tylko niektóre budynki, ale moim zdaniem to w zupełności wystarcza.

Grafika to może nie najlepsza cecha gry, ale przez te 7 godzin jakie grałem przycięło tylko raz. :laugh:

Jedyna rzecz która mnie tak naprawdę zirytowała to niewyważony poziom trudności. Przez pierwszą połowę gry jest za łatwo, a przez drugą połowę - wręcz za trudno. :confused:

No i jeszcze cała ta sieć intrygi (na razie mam 22%).

To wszystko naraz daje w moim osobistym rankingu obok Civ4 i TF2 miano najlepszych gier PC w jakie grałem :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ja nie mogę, o cholera, w pytkę zbysia i kto jak tam chce.

Jak ktoś mi mówi że Radical nie ma doświadczenia w tego typu gierkach to śmiać mi się chce...

Ukłon zielony Hulk Ultimate Destruction.

Gra była bardzo fajna (przynajmniej w moim odczuciu) jak ktoś grał w to i widział przynajmniej gameplay z Prototype'a to zobaczy tu i ówdzie kilka smaczków :P.

Jag nazwał tą grę kolejną grą w stylu Devil May Cry. Na te słowa to krew mnie tylko zalała. To tak jakby porównywać Gears of War i GTAIV (widać kolego tu twoje "obeznanie" lub lekceważący stosunek do gier z konsoli albo też jedno i drugie w jednym).

Model zniszczeń a'la Red Faction... nie wiem jak ty ale ja w żadnym trailerze nie słyszałem o rozwałce budynków i już napewno nie spodziewałbym się takiego modelu rozwałki jak w RF które od samego początku było reklamowane jako "zniszcz wszystko".

Grafika ok zgodzę się że wzlotów raczej tu nie zalicza. W kilku momentach zaryzykowałbym stwierdzenie że gdyby nie kilka efektów świetlnych to PS2 spokojnie by to pociągnął :P

Aha gra nie powinna wymagać, gra ma bawić. Jak ty lubisz kiedy gra kopie ci tyłek od góry do dołu to ok. Ja od gry tez spodziewam się wyzwania ale przede wszystkim rozrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo słaba. Liczyłem na więcej. Beznadziejny klimat, mało ciekawy bohater, liniowość... Wymieniać wady można by bardzo długo. Co do niezwykłych umiejętności Alexa są one nic nie warte. I tak najlepsza wciąż pozostaje dobra broń palna w łapie. Akrobacje są strasznie mało satysfakcjonujące. Nawet w AC skok wiary z ~50m był bardziej efektowny niż tu ze szczytu drapacza chmur... Poza wątkiem głównym do roboty jest bardzo niewiele. Misje poboczne nudzą po paru razach, a biorąc pod uwagę, że wątek główny jest do kitu cały czas wieje nudą. Najprawdopodobniej od gry oczekiwałem zbyt dużo. Zmarnowany ogromny potencjał... 6/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, zobaczymy. Mam nadzieje, ze to nie bedzie klon Hulka i bedzie troche trzeba pomyslec (pomysl ze zmiana postaci). Co do grafiki obiecanki cacanki.....

Co do "przedwczesnego" oceniania gier to spojrzcie tez na taki fakt, ze ludzie na youtube (a mianowicie amerykance) zamieszczaja filmiki tuz po instalacji gry na swoim kompie, wiec mozna po takich filmikach wywnioskowac jak gra funkcjonuje, wiec nie plujcie sie od razu, ze ktos jest piratem, bo niektorym moga wystarczyc do oceny wylacznie gameplaye.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Assasin Creed ani Hulka czy Spidermana. Nie mogę więc tej gry porównać z innymi, a teraz do rzeczy...

Ta gra stała się dla mnie nr 1 zaraz po wszystkich Devilach i Guild Wars...

Dawno nie widziałem tyle akcji, zwrotów akcji jak i efektów specjalnych jak w Prototype.

Prym wiedzie system z mocami i możliwości ich zmiany/kombinacji. Tylko od ciebie zależy czego użyjesz do np. zniszczenia helikoptera możesz użyć "pnącza", cisnąć dowolnym obiektem od człowieka po samochód, użyć wyrzutni lub innego helikoptera ;-). Możliwości jest multum. A chaos jaki się czasem dzieje obok główniejszych obiektów w grze takich jak BASE lub HIVE jest po prostu obłędny. Dla mnie ani trochę nie wieje nudą, a bohater wraz z fabułą jest bardzo dobrze przedstawiony do tego stopnia, że na początku miałem wyrzuty sumienia, że "połknąłem" jakąś ważniejszą postać dla Alexa (pomijam oddziały specjalne ;-) ). Bardzo ładnie stworzone filmiki z pamięciami Alexa jak i innych osób to one głównie tworzą klimat. Dużo jest w tej grze opcji ulepszania i to głównie od nich zależy jak szybko rozprawisz się z przeciwnikiem. Grafika mi się podoba nie mam na tym punkcie jakiś większych wymagań do tego przy tych wszystkich wybuchach, chmary ludzi na ulicach, obiektów latających w powietrzu gra działa mi bardzo płynnie na maksymalnych i rozdziałce 1024X768. Muzyka czasami za cicha, ale może być, daje radę.

Z wielką chęcią wystawiłbym tej grze 10/10, ale ! za problem z kamerą w małych pomieszczeniach dostanie ode mnie 9+/10 ;-)

W żadnej innej grze nie widziałem takiej możliwości demolki jak tutaj, bardzo polecam nawet w ciemno (tak było w moim wypadku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to zbytni hit nie jest...Grafika znośna choć powinna być lepsza jak na dzisiejsze czasy :> Miasto - niby duże ale takie jakby sztuczne,na ulicach snujący się bez celu przechodnie i kartonowe samochody..nie ma co podziwiać.Poza walką i uczeniem się nowych umiejętności w tej grze chyba nic nie ma :D Z zapowiedzi to całkiem inna gra wynikała.Podsumując

takie słąbe połączenie assassin's creeda z hulkiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja marudził nie będę i z chęcią zagram bo Radical jak narazie mnie nie zawodził jak grałem po kolei w The Hulk i The Hulk Ultimate Destruction. W sumie z chęcią wrócę jeszcze do tego drugiego przed dorwaniem się do "Prototypu" :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena prototype

Grywalność 9/10

Video 8/10

Audio 8/10

Płynność działania 9/10 (na 8600gt max detale i super płynność)

Multi BRAK

Ocena 8+

Minirecenzja:

Prototype może nie zostanie najlepszą grą 2009 roku ale opłaca się zagrać oj opłaca. Już same bieganie,skakanie i latanie! po NY daję wielką frajdę. 4 odmienne zmiany kończyn i inne moce Alexa sieją zniszczenie. Przechodnie uciekają w popłochu walczysz z wojskiem totalny chaos tylko co jak się znudzi wtedy przyjmujesz tożsamość pierwszego lepszego przechodnia i odchodzisz sobie bezpiecznie. Grafika daję radę i nie trzeba mieć super mocnej maszyny by odpalić prototype'a. Zalecam ściągnięcie service packa 3 do xp lub 2 do visty.

Pozdrawiam i miłego grania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że będzie ogromny hit, ale całe szczęście że nie wyszedł shit (wnioskując po gameplayach i ocenach).

Grafika- chonie najważniejsza, myślałem że w Prototype będzie bardziej kopać, stan powyżej średniakowy ale przynajmniej wymagania nie przerażają 7/10.

Miasto- ojjj tu ludziom z Radical nie wszyło, może miasto jest duże ale sztuczne najgorsze są samochody czasami widać stojącą na światłach watahę taksówek, ojj aż żółto mi, wiem że to NY ale bez przesady nawet w wielkim jabłku zdarzają się inne samochody niż trzy/cztery typy samochodów. 5/10

Fabuła- z gameplayów ciężko coś powiedzieć ale wygląda na interesującą historie. 8/10

Ale jest coś za co z samego oglądana mogę dać 10/10. Miodność, ta rozwałka w mieście te moce Alexa, walka z mutantami, czadowo.

Podsumowując: 7,5

Dobra gra, ale myślałem że to będzie hit :(.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajna gra akcji - nie mówię tego bezpodstawnie, widziałem gameplaye na xfire. Stawiam, że będzie się dobrze sprzedawać, ale z tym jeszcze trzeba poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gra jest bardzo dobra. Free roam tak mi się spodobał(ta swoboda! Można się dostać wszędzie tam, gdzie pozwala mapa!), że już w pierwszej misji nie ruszałem wątku głównego tylko biegałem sobie po mieście.

Fabuła jest ciekawa, są zwroty akcji ( nie spodziewałem się sposobu, w jaki zginie McMullen ;] ).

Grafika co prawda ciut za stara jak na dzisiejsze czasy ale ujdzie w tłoku.

Ale największy plus i zaleta tej produkcji to grywalność. Dla mnie jest wręcz 11/10, tak dynamicznej gry nie widziałem od bardzo dawna. Szczególnie pod koniec całość jeszcze bardziej przyspiesza, wszystko staje się intensywniejsze, a Alex posiada już wszystkie moce :cool: Pokonać jakiegokolwiek przeciwnika można na kilkanaście(kilkadziesiąt) sposobów, bo oprócz wspomnianych przeze mnie mocy są też potężne kombosy i jeszcze potężniejsze-dewastatory. Ogólnie destrukcja totalna, a jednocześnie nonstop towarzyszy nam wrażenie, że nie da się nas powstrzymać w jakikolwiek sposób :D I za to też należy się plus.

Jedna z niewielu gier, w której nic mnie dotąd nie wkurzyło :) Wszystko miodzio. Ja problemów z kamerą nie miałem, nie wiem czemu wy na nią narzekacie, dla mnie jest bez zarzutu.

Denerwują mnie posty ludzi, którzy oceniają gry po grafice... Gdy GTA:SA wyszło 4 lata temu też było brzydkie i co? Jakoś gra była na tyle dobra, że dostała 10/10 w CDA, a to rzadkość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale GTA:SA nie dostalo 10/10 ;D

Prototype jak dla mnie zarąbista gra. Pełno jest masakrycznej rozwałki, potrzebowałem takiej gry na odstresowanie ;D nie podoba mi sie sposób prowadzenia fabuly troszke, w koncu to jest gra akcji a nie kurcze bohomazopsychologicznociekawa gra w której chodzi o odkryciue 100 procent w sieci intryng, wręcz jest to szalenie trudne. Gram, jak na razie jest spoko, moce Alexa są super, jest on wprost naj[beeep]istszą postacią jaka została stworzona do gier akcji. Nico Bellic jest i moze fajny, ale Alexowi moze podskoczyc ;D ogólnie to najbardziej lubie broń hmmjak to nazwac, to ostrze podwójne na jednej z rąk, sieje ono totalną masakre. Ojej, jak ta gra wciąga, az nie chce sie spac. ;) Ma bardzo duzo wad, niewywazony stopien trudnosci, denne miasto, grafika z przed 3 lat, pare miesiecy dłuzej i by gra była doskonala, a tak to nam wyszła szalenie ciekawa, szalenie dobra, szalenie mega zarąbista gra ;) czekamy na sequel? :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...