Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Ja mam parę pytań do ciebie, czytasz może książki?

Nie wiem właściwie, jak na to pytanie odpowiedzieć. :) Może niekulturalnie, bo pytaniem: jak można byłoby pracować na stanowisku redaktora w wielkim wydawnictwie, nie czytając książek (czyli, w uproszczenie, będąc matołem)? To trochę tak, jakby np. zapytać piłkarza, czy umie może biegać(*) albo taksówkarza, czy może prowadzi czasem samochód.

(*) Darujmy sobie od razu żarty o polskich piłkarzach, bo to przewidywalne. :)

Jeśli tak to jaki gatunek uwielbiasz?

Kiedyś, jak jeszcze byłem nastolatkiem, siedziałem najbardziej w fantasy, ale teraz już nie przywiązuję wagi do gatunku (a i z fantasy jakoś dałem sobie spokój dawno temu). Dobra książka to dobra książka niezależnie od tego, czy jest o wojnie z armią złego czarnoksiężnika, czy o gościu dryfującym łódką po oceanie z tygrysem.

Masz może swoich ulubionych pisarzy?

Stephen King i Andrzej Sapkowski, przy czym Sapkowski raczej z sentymentu, bo "Żmija" to kpina, która bardzo nadszarpnęła moje zaufanie do niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o czytanie książek dla przyjemności nie z przymusu wink_prosty.gif

Wiem, o co Ci chodziło. Przecież dyrektor wydawniczy nie zadaje nam lektur do domu ani nikt nie mówi kandydatowi na współpracownika, że "pogadamy, jak przeczytasz 178 książek". Ktoś, kto nie ma prawdziwego, naturalnego zamiłowania do słowa pisanego, nie ma szans zaistnieć w takim piśmie jak CDA. Nie da się dobrze pisać, robić korekty czy redagować tekstów, jeśli ogranicza się czytanie dla przyjemności do składania literek w komentarzach na Onecie albo wpisach na forach (brak oczytania bardzo rzuca się w oczy w wielu próbnych tekstach podsyłanych do redakcji). Ja w wieku 6 lat przeczytałem "Mity Greków i Rzymian" Markowskiej(*), a w wieku 7 lat "Krzyżaków". Teraz niestety nie mam już tyle czasu na czytanie co kiedyś, nad czym ubolewam. :/

(*) Od małego fascynowała mnie mitologia i historia starożytna. Jak jeszcze nie bardzo radziłem sobie sam z tak obszernymi lekturami, prosiłem mamę, żeby czytała mi fragmenty "Mitów".

Masz jakąś ulubioną książkę Kinga?

Naprawdę trudno wybrać. Jeśli ktoś przystawiłby mi pistolet do głowy i kazał się zdecydować, wskazałbym chyba "To".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo odpowiedzi, jak pewnie widzisz ja jestem wielkim fanem książki TO. Chciałbym się zapytać czy jesteś takim fanem Kinga, który czeka z niecierpliwością na każdą premierę nowej książki? Czy raczej spokojnie, czyta od czasu do czasu?

Edytowano przez JediMati
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzisz o Gorillaz?

Nic, bo nie interesuje mnie taka muzyka.

Co sądzisz o świeżutkim, najnowszym kawałku Amon Amarth? http://official.fm/tracks/H8oa

Póki co słyszałem go raz - solidnie, ale szału nie ma. Może musi mi się lepiej ułożyć w głowie.

Idziesz na koncert Amon Amarth 11 czerwca (we Wrocławiu)?

Oczywiście, że tak. Miło będzie dla odmiany jechać na koncert 20 minut, a nie kilka godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej napisałeś, że jesteś fanem S. Kinga. Niesamowicie mnie to cieszy, gdyż sam zaczytuję się w jego dziełach. I chciałbym poznać twoją opinię na temat dwóch książek - "Ręka mistrza" oraz "Ostani bastion Bartwa Dawesa". Czytałeś, zamierzesz przeczytać? Kilka moich znajomków przeczytało "Rękę mistrza" i zachwycają się historią. Jak dla mnie - też mega. Jednak "Ostatni bastion Barta Dawesa" miał w sobie jakiś ciężki klimat, który przykuwał.. Masz prywatną opinię na ten temat?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chciałbym poznać twoją opinię na temat dwóch książek - "Ręka mistrza" oraz "Ostani bastion Bartwa Dawesa". Czytałeś, zamierzesz przeczytać?

Czytałem "Rękę mistrza", "Ostatniego bastionu" jeszcze nie.

Kilka moich znajomków przeczytało "Rękę mistrza" i zachwycają się historią.

Według mnie książka jest znakomita do momentu, kiedy pojawiają się nadprzyrodzone bzdury. Uważam, że byłaby o wiele lepsza bez takiej kiczowatej dosłowności. Zresztą nie jest to moim zdaniem jedyna książka Kinga, która psuje się po wprowadzeniu jakiegoś głupiego wątku (innym przykładem jest końcówka "Pod kopułą" - kto czytał, ten wie, o co mi chodzi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy sezon akurat był słaby (tylko 6 odcinków).

Nie chodzi o to, że sezon był krótki, tylko o to, że był kiepski. Sztampa o zombi rozdmuchana do kilku godzin, nudnawa i z nieciekawymi bohaterami.

Warto dać serialowi szansę

Daruję sobie. Szkoda mi czasu na dawanie szansy serialowi, któremu poświęciłem już kilka godzin i stwierdziłem, że jest słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim racie CormaC'u polecam "Ostatni bastion" bardzo, bardzo gorąco. Cięzka historia, bez żadnych nadprzyrodzonych zjawisk, bez happy-endu. A jeśli chodzi o wtrącanie właśnie takich wątków, to faktycznie czasami S.Kingowi czasami się zdarza, tak jak też napisałeś, nie tylko w "Ręce mistrza" ale także w "Pod kopułą". W "Komórce" chwilowo też zapowiadało się na jakieś "moce" , ale skończyło się zacnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim racie CormaC'u polecam "Ostatni bastion" bardzo, bardzo gorąco. Cięzka historia, bez żadnych nadprzyrodzonych zjawisk, bez happy-endu.

Dzięki za spoiler. :)

A jeśli chodzi o wtrącanie właśnie takich wątków, to faktycznie czasami S.Kingowi czasami się zdarza, tak jak też napisałeś, nie tylko w "Ręce mistrza" ale także w "Pod kopułą". W "Komórce" chwilowo też zapowiadało się na jakieś "moce" , ale skończyło się zacnie wink_prosty.gif

"Komórkę" uważam za najgorszą książkę Kinga, jaką czytałem, i ogólnie za słabiznę, na którą szkoda czasu. Nie zdziwiłbym się, gdyby machnął tę cieniznę jakiś ghost writer, a King tylko sygnował, bo to nie jest jego poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...