Skocz do zawartości
CormaC

Pytania do CormaCa

Polecane posty

Co sądzisz o twórczości Bucketheada i piosenkach takich jak np. Soothsayer?

Nie znam twórczości Bucketheada. Wytrzymałem prawie połowę tego utworu. :) Nie przepadam za muzyką instrumentalną (z wyjątkiem pierwszych trzech płyt Friedmana), a ten kawałek w ogóle sprawił na mnie wrażenie czegoś, co tak naprawdę było komponowane jako normalny utwór z wokalem.

Czy byłeś już na jakimś koncercie Megadeth?

Tak, w Łodzi w 2011 roku. Byłem pod ogromnym wrażeniem i chciałbym zobaczyć ich znowu. Nie robią może wielkiego show typu "skaczę, tańczę, zieję ogniem, gram zębami i wspinam się po rusztowaniach", ale umiejętności mają niesamowite.

Jak zapatrujesz się na 14 album MegaDave'a?

Mam nadzieję, że nagrają coś dużo lepszego od "Thirteen", które przesłuchałem ze 2,5 raza i sobie odpuściłem. Utwór "Sudden Death" jest rewelacyjny, ale jego znałem już z Guitar Hero: Warriors of Rock. Chciałbym, żeby na nowej płycie Mustaine wrócił do formy z "Endgame", które według mnie jest znakomitą płytą.

Który album uważasz za najgorszy w ich dorobku (moim zdaniem CW jest strasznie niedoceniany)?

"Cryptic Writings" jest fajną płytą - w połowie składa się z bardzo dobrych numerów. Wahałbym się między "Riskiem" a "Thirteen", ale raczej ze wskazaniem na "Riska", bo "Thirteen" to przynajmniej metalowe łojenie. Ale nawet "Risk" nie jest taki znowu fatalny, o ile podejdzie się do niego jak do projektu ubocznego chłopaków z Megadeth. :)

Z tego co pisałeś to po gitarę w domu nie sięgasz praktycznie w ogóle. Nie odczuwasz przez to jakichś trudności w graniu na koncertach czy próbach (w sensie zastygnięte place)?

Po to są próby, żeby nie stracić formy i rozgrzewki, żeby nie rozgrzewać się na pierwszym kawałku koncertu. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby finanse odpadają? Po pierwsze - 200 zł za bilet to i tak kupa kasy, zwłaszcza że jadę z dziewczyną, więc robi się już 400 złotych. Do tego koszty przejazdu, nocleg, żarcie i nagle okazuje się, że cała impreza kosztuje 800 zł. Po drugie - nie widzę najmniejszego sensu dopłacania za sektor pod barierkami, bo nie bawi mnie przepychanie się z ludźmi. Po trzecie - widziałem już Maidenów na żywo 4 razy, więc gdyby nie to, że kupiłem bilety na Łódź w czasie, kiedy akurat było mnie stać na takie ekstrawagancje, to bym sobie w ogóle odpuścił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu zaspamuje co myślisz o tym

Acid Drinkers nigdy do mnie nie przemawiali.

w ogóle masz jakieś swoje zdanie co do polskiego rynku metalowego?

Moje zdanie jest takie, że nie istnieje coś takiego jak "polski rynek metalowy". Mamy biedę z nędzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś przegapiłem że tego nie wiem, ale...

Grałeś w The Walking Dead?

Nie, jeszcze nie. Przymierzam się do tego, żeby kupić wersję na PS3, ale jakoś tak brakuje mi impulsu, żeby to faktycznie zrobić. Może poczekam na jakąś promocję.

Czy wg Ciebie ta wersja Multipli nadaje się już do wystawienia na ulicę (pamiętając twoją opinię na temat pierwszej wersji). http://upload.wikime...ultipla_021.JPG

No nie wygląda już jak coś, co wypełzło z kałuży odpadów toksycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że nie istnieje coś takiego jak "polski rynek metalowy". Mamy biedę z nędzą.

Polski rynek metalowy istnieje i ma się dobrze. Całkowicie zapomniałeś o starych wygach takich jak KAT, TURBO czy TSA. Do tego możemy dołożyć Huntera i Acidów (chociaż nie wiem, czy któryś z wymienionych zespołów lubisz biggrin_prosty.gif).

A teraz pytanie, czemu już nie wspieracie młodych artystów? Pamiętam, że była w tym jakaś magia, kiedy mogłem poznać nowy zespół dzięki waszej płytce. Nie wiem tylko, czy nikt wam nic nie podsyła, czy raczej to wy nie jesteście skorzy do współpracy. smile_prosty.gif

Pozdrawiam!

@down

Głównie tego słucham, a nie narzekam. Trzeba tylko wiedzieć, czego szukać. :P

Edytowano przez Kelin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: dla kogoś, kto słucha głównie thrash\heavy metalu to polski rynek metalowy jest biedny.

@CormaC - jak wygląda u Was (InDespair) organizacja koncertowa? Mam na myśli kto Wam organizuje koncerty bądź podpina Was pod inne zespoły (graliście bodajże support przed Sabatonem) - sami wydzwaniacie i sobie załatwiacie, macie "znajomego, który zna ludzi, którzy znają ludzi" którzy załatwiają koncerty, czy organizujecie je z pomocą wytwórni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski rynek metalowy nie jest biedny. Ma się bardzo dobrze. Tylko że w kategoriach głównie black/death metalowych. Jest też kilka ciekawych kapeli sludgowych.

Co myślisz o ostatniej płycie Testamentu? Jak dla mnie po solidnym The Formation of Damnation wydali straszny syf.

Edytowano przez Carefree
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski rynek metalowy istnieje i ma się dobrze. Całkowicie zapomniałeś o starych wygach takich jak KAT, TURBO czy TSA. Do tego możemy dołożyć Huntera i Acidów

O nikim nie zapomniałem. To, że jest kilka starych kapel, które wybiły się dawno temu, świadczy o dobrej kondycji polskiej sceny metalowej? Wejdź do sklepu i poszukaj płyt jakichś nowych polskich zespołów metalowych. Znajdź kapele, które zastąpią Turbo, TSA albo CETI. Niestety, sprawa wygląda według mnie tak, że duże kapele metalowe w Polsce można policzyć na palcach obu rąk, a te z nich, które osiągają zauważalne sukcesy na świecie - na palcach jednej. A o tym, czy Kat w ogóle jeszcze istnieje, można dyskutować. Jasne, jak ktoś pogrzebie, to znajdzie Chainsaw, Testora, Made of Hate i parę innych zespołów, które nagrywają niezłe (albo i bardzo dobre) płyty i są znane szerzej niż lokalnie, tyle że nie wydaje mi się, żeby mogły osiągnąć w naszym kraju więcej niż osiągnęły do tej pory. Uważam, że żeby grać w Polsce metal i traktować to jako coś więcej niż tylko sobotnią rozrywkę z kumplami, potrzeba bardzo dużego uporu. I kasy - nas nagranie i wydanie "Time to Wake Up" kosztowało kilkanaście tysięcy złotych, które wyłożyliśmy w całości z własnych kieszeni.

A teraz pytanie, czemu już nie wspieracie młodych artystów? Pamiętam, że była w tym jakaś magia, kiedy mogłem poznać nowy zespół dzięki waszej płytce.

Ja nie miałem z tą inicjatywą nic wspólnego, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć.

@CormaC - jak wygląda u Was (InDespair) organizacja koncertowa? Mam na myśli kto Wam organizuje koncerty bądź podpina Was pod inne zespoły (graliście bodajże support przed Sabatonem) - sami wydzwaniacie i sobie załatwiacie, macie "znajomego, który zna ludzi, którzy znają ludzi" którzy załatwiają koncerty, czy organizujecie je z pomocą wytwórni?

Wytwórni? Wolne żarty. Nie mamy kontraktu. Wszystkie sprawy zespołowe ogarniamy sami z pomocą menedżera (który pomaga nam w ramach hobby i przyjaźni, bo kasy ze swojego grania nie mamy, a do niektórych imprez dokładamy). Wysyłamy zapytania do klubów, czasem jakiś lokal odezwie się sam, czasem inny zespół zaprosi nas na wspólny koncert albo załatwi się coś po znajomości. Na kilka bardzo fajnych imprez (m.in. Sabaton) zaprosił nas gość z agencji koncertowej MA-IN, który posłuchał nas w necie i spodobała mu się nasza muzyka. Tak więc - robimy co się da, żeby grać jak najwięcej.

Co myślisz o ostatniej płycie Testamentu? Jak dla mnie po solidnym The Formation of Damnation wydali straszny syf.

Moim zdaniem "Dark Roots" to płyta nierówna, ale dobra. Od dnia premiery mam ją cały czas na odtwarzaczu. "The Formation of Damnation" natomiast uważam za znakomity album, któremu jednak przydałoby się trochę więcej zróżnicowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nikim nie zapomniałem. To, że jest kilka starych kapel, które wybiły się dawno temu, świadczy o dobrej kondycji polskiej sceny metalowej? Wejdź do sklepu i poszukaj płyt jakichś nowych polskich zespołów metalowych. Znajdź kapele, które zastąpią Turbo, TSA albo CETI. Niestety, sprawa wygląda według mnie tak, że duże kapele metalowe w Polsce można policzyć na palcach obu rąk, a te z nich, które osiągają zauważalne sukcesy na świecie - na palcach jednej. A o tym, czy Kat w ogóle jeszcze istnieje, można dyskutować. Jasne, jak ktoś pogrzebie, to znajdzie Chainsaw, Testora, Made of Hate i parę innych zespołów, które nagrywają niezłe (albo i bardzo dobre) płyty i są znane szerzej niż lokalnie, tyle że nie wydaje mi się, żeby mogły osiągnąć w naszym kraju więcej niż osiągnęły do tej pory. Uważam, że żeby grać w Polsce metal i traktować to jako coś więcej niż tylko sobotnią rozrywkę z kumplami, potrzeba bardzo dużego uporu. I kasy - nas nagranie i wydanie "Time to Wake Up" kosztowało kilkanaście tysięcy złotych, które wyłożyliśmy w całości z własnych kieszeni.

Niestety najczęściej ludzie albo nie znając polskich kapel mówią, że to [beeep], albo znają kilka z tych starszych i mówią, że nie ma nic ciekawego w dzisiejszych czasach. W erze "Gangam Style'u" lub innych "Ty tańczysz dla mnie" w Polsce powoli nie starcza miejsca na muzykę metalową, ale mimo wszystko - ma się dobrze. Wyżej wymienieni i tak by się za to nie zabrali, a ci którzy chcą mają w czym przegrzebywać.

Sam w Empiku przez całkowity przypadek natrafiłem na zespół o nazwie Hellectricity. Ich pierwszy album, "Salem Blood", kupiłem całkowicie ze względu na okładkę, która prezentuje się miodnie, a póki co ta metoda w poszukiwaniu zespołów, które mi się podobają sprawdzała się. Nie inaczej było i tym razem.

Sam wiesz jak ciężko się wybić, ale kiedy krążek kapeli trafi już na półki sklepowe łatwo można zachęcić do siebie.

Bardzo właśnie podobała mi się akcja CD-Action z promowaniem ich. Na szacunek zasłużył też Kuba Wojewódzki, gdzie podczas każdego odcinka ktoś występuje.

No nic, zacząłem biadolić od rzeczy. Trzymaj się i do zobaczenia w Warszawie (jeśli zagracie)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Sabatonu wypowiadałem się tu już kilka razy, więc będzie krótko - nie lubię patosu w muzyce i Sabaton do mnie nie trafia (ale muszę przyznać, że dają fajne koncerty). Sonata Arctica to nie moja bajka i jakoś nigdy nie mogłem ich strawić. Lordi lubię, bo grają chwytliwego hard rocka bez napinki, ale przestałem śledzić ich poczynania dawno temu, kiedy uznałem, że to zespół, który będzie do upadłego nagrywał wciąż to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapoznałeś się już z prezentacją nowego Playstation, to czy to co pokazało Sony na obecną chwilę (specyfikacja, tytuły startowe, nowy DualShock oraz funkcje społecznościowe) jest w stanie przynajmniej po części przekonać Cię do kupna tej konsoli? I który tytuł wywarł na Tobie największe wrażenie? Mnie osobiście urzekł DriveClub, który zapowiada się na cudne coś a la Test Drive Unlimited :)

Edytowano przez daveNWN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ci się nie spodoba ale wolę się zapytać niż być trzymanym w niepewności xd

jeszcze o tym zapomniałem xd też sobie posłuchaj i oceń

Pozwoliłem sobie nie słuchać po zobaczeniu, co kryje się pod linkami. Po prostu nie mam czasu na coś, co mnie nie interesuje.

Jeśli zapoznałeś się już z prezentacją nowego Playstation, to czy to co pokazało Sony na obecną chwilę (specyfikacja, tytuły startowe, nowy DualShock oraz funkcje społecznościowe) jest w stanie przynajmniej po części przekonać Cię do kupna tej konsoli? I który tytuł wywarł na Tobie największe wrażenie? Mnie osobiście urzekł DriveClub, który zapowiada się na cudne coś a la Test Drive Unlimited smile_prosty.gif

Prezentacji nie oglądałem, a jej treść znam tylko z przeglądania newsów jednym okiem. Nie miałem jeszcze czasu zgłębiać tematu, bo jestem zawalony pracą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie RPG według Ciebie ma najlepszą muzykę?

Nie wiem. Może się to wydać dziwne, ale nie przywiązuję zbyt dużej wagi do muzyki w grach i filmach. W pamięć zapadają mi bardzo nieliczne utwory z soundtracków. Chociaż może powinienem wskazać serię Gothic, skoro pamiętam muzykę z niej, a z żadnego innego erpega nie.

Byłeś kiedyś na koncercie Children of Bodom? A jeśli nie, to czy wybrałbyś się gdyby nadarzyła się ku temu dobra okazja?

Nie byłem nigdy na koncercie Bodomów. Chętnie zobaczyłbym ich na żywo, chociaż ich ostatnie płyty nie podeszły mi. Swoją drogą jestem bardzo ciekaw płyty, którą właśnie nagrywają - mam nadzieję, że ten album wreszcie mi się spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...