Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Tu naprawdę nie chodzi o przyzwyczajenie. Ja i tak tego nie widzę. Firefox + adblock. Chodziło mi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na dziecinną i nie zawaham się użyć tego słowa chamską praktykę umieszczania reklam jako niby postów. Inni niech sobie coś takiego mają. Forum CDA zawsze uważałem za na tyle poważną instytucję, że od takich syfów będzie się trzymać z daleka.

Jak nam przykro, że Twój idealistyczny świat darmowych dobroci legł w gruzach.

Co do finansowania serwerów. Czyżby było za mało reklam na stronie głównej CDA, żeby utrzymać z nich forum?

A czyżbyś miał informacje, że reklam jest wystarczająco wiele by je utrzymać? Może chcemy wybadać co lepsze i wybrać jedno z nich? Zbytnio gdybasz, zejdź na ziemię.

Przecież nie stoi chyba na oddzielnym serwerze? Poza tym; czyżby CDA nie miało swojego własnego serwera? No jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Nawet jeśli CDA ma własny serwer to co, on za darmo jest? Przeca forum i sajt nie stoją w miejscu, rozwijają się a więc i mają większe wymogi. Pobudka stary! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest taka możliwość. Musisz napisać PW do wies.niaka i ładnie uargumentować swoją prośbę. By przyspieszyć ten proces należy przelać $ na podane w odpowiedzi konto ;) .

A jeszcze nie tak dawno trzeba było pisać do Admina czyli Ghosta.

Wygląda na to, że obecnie Junior Admin ma odpowiednie "moce", aby przeprowadzić operację zmiany nicka :tongue:

Dzięki za informację - mało brakowało i zawracałbym głowę zapracowanemu Adminowi :wink:

A propos - czy przy zmianie nicka zmienia się również login?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu naprawdę nie chodzi o przyzwyczajenie. Ja i tak tego nie widzę. Firefox + adblock. Chodziło mi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na dziecinną i nie zawaham się użyć tego słowa chamską praktykę umieszczania reklam jako niby postów. Inni niech sobie coś takiego mają. Forum CDA zawsze uważałem za na tyle poważną instytucję, że od takich syfów będzie się trzymać z daleka.

Ja tam też mam FF i reklamy widzę, ale że wychowałam się na forach portalu fora.pl, gdzie takie cuda, są normalną rzeczą, to i przestałam zwracać na to uwagę. I wszelkim innym marudom też tak radzę ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wychowana na porządniejszych forach :tongue:

A tak na serio: nie przeszkadzają mi w ogóle reklamy google. Na wielu forach reklamy te są mocno widoczne i często dają się we znaki. Natomiast na FA jest to wykonane ładnie i zgrabnie - wyglada jak zwykły post; można napisać, że nawet nie rzuca się w oczy :) Jestem pewien, iż za dwa dni będę do tego całkowicie przyzwyczajony i po prostu w ogóle nie będę zwracał uwagi na tegoż "forumowicza" :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos moglby mi powiedziec, co sie stalo z informacja o liczbie uzytkownikow przegladajacych w danym momencie dany temat ?Wczoraj jakos wszystko bylo ok, dzis nie widze tej opcji, zamiast tego w prawym dolnym rogu pojawilo sie cos takiego :

0.1460 sec -- 7 zapytań GZIP Włączone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było kilka postów temu pisane. Najprawdopodobniej te statystyki, podobnie jak lista ostatnich 10 postów pod okienkiem pisania postów zostały chwilowo wyłączone. Dlaczego? przy 1k userów zalogowanych w czasie przecieków każde odciążenie serwera jest przydatne. Trochę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Co do owej reklamy - to ja propouje jeszcze dodawac po jednej do sygnaturki kazdego usera, dorzucac tez do kazdej wyslanej PW, na konta mailowe uzytkownikow wysylac oferty powiekszania sobie bicepsow, a przy logowaniu na forum zeby sie otwieralo ze 20 innych stron pelnych reklam. Cos takiego z pewnoscia zazegnaloby wszelkie problemy z finansami.

A - i jeszcze by przy przegladaniu tematu na srodku ekranu pojawial sie taki szeroki pasek z reklama zaslaniajacy 1/3 tekstu przewijajacy sie w dol wraz ze strona i bez mozliwosci wylaczenia go (widzialem takie cudo na jednym dosc sporym portalu z recenzjami gier - reklamodawca byl zapewne zachwycony).

Zabawne, ze kawalek wczesniej tlumaczycie reorganizacje Pomocnej Dloni checia ulatwienia uzytkownikow wyszukiwania problemow - by nie musieli przegladac setek postow w poszukiwaniu odpowiedzi na problem, a jednoczesnie pakujecie bonusa ktory dodaje po jednym poscie na kazda strone tematu w efekcie wydluzacjac go i w jakims stopniu przedluzajac czas jego przegladania.

Moge wiedziec, czy planowane sa jeszcze jakies "ulatwienia" w obsludze forum?

Od razu moze jeszcze skontruje argument - nie mam nic przeciwko reklamom takim jak ta u gory strony - o ile sa bezdzwieczne, a jak pare razy sie przekonalem niektore nie byly (kolejny genialny pomysl do zaadaptowania na przyszlosc - niech w reklamie zawarty jest dzwiek - niewazne ze nie oglada sie monitora - wszyscy domownicy o polnocy i tak uslysza glos lektora zachwalajacego towar) - jest widoczna, ale na granicy pola widzenia gdy czyta sie posty. Dla odmiany genialna reklame google'a chcac nie chcac ogladam raz za razem gdy zaczynam czytac kolejna strone tematu. Zupelnie jak jakis przeklety akwizytor, ktory przyczepia sie na ulicy i zachwala swoj towar przez nastepne kilkadziesiat minut przy okazji kazdej zmiany kierunku. Moze z ta roznica, ze akwizytora mozna sie pozbyc jak sie od niego kupi jakis szmelc.

Znaczy sie - kurcze, jesli juz to cos musi byc to nie mozna tego przerzucic bo ja wiem, np. na sam dol strony poza polem w ktorym wyswietlane sa posty i pod przyciskami "dodaj odpowiedz" itd.? Tak, zeby nie pakowac jej pomiedzy posty uzytkownikow?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłeś wielką teorię spiskową. Ułatwienia to nie ułatwienia, tylko dzialania mające na celu zwiększenie ilości reklam na forum... Litości.

Taaak, reklama tak rozciąga forum, że musisz scrollować przez 2 minuty każdą stronę... Reklama zajmuje mniej niż niektóre sygnaturki.

Powiedz mi, jaki jest sens reklamy, której nigdzie nie widać / jest w miejscu, do którego nikt nie zagląda?

Ja jakoś nawet nie zwracam uwagi na te reklamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze te reklamy daloby sie latwiej ignorowac, gdyby nie:

a) biale reklamy na czarnym tle,

b) wyjatkowo szpetny i prymitywny wyglad tych reklam,

c) wszechobecnosc reklam, nie tylko na tym forum.

Odnosnie c - czlowiek jest w stanie wytrzymac wiele. Ale jesli caly czas ze wszystkich stron jest atakowany nawet najmniej denerwujaca, wrecz przyjemna rzecza, to w koncu wymieka. Czlowiek sie przyzwyczaja do pozostalych, wrednych niekiedy reklam na forum i robi sobie garde, by sie przed nimi bronic - a tu taki Google bot, ktory kopie prosto w j... ponizej pasa.

Nie odczuwacie ze wasze forum na skutek tej reklamy traci na klasie? Brak natretnych reklam to byla niegdys jedna z rzeczy, ktore mnie urzekly w tym miejscu.

Radze sie zastanowic, czy w obliczu nowego zaspamowania forum liczba uzytkownikow nie zmaleje tak drastycznie, ze wplywy z reklam beda mniejsze niz przed Googlem. Ja akurat nie mam zamiaru sie poki co stad wynosic - ale wielu ludzi nie ma takiej cierpliwosci jak ja.

Wreszcie - czy jesli nikt nie bedzie klikal w te reklamy, to bedziecie z tego miec cokolwiek? Nie wyobrazam sobie zeby ktokolwiek wcisnal w to nawet przypadkiem.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick undead -> Reklama jest dynamicznie dodawana do strony w czasie jej generowania. To nie jest tak, że skrypt ładuje reklamy jak zwykłe posty i nagle na 10 stron tematu jest 10 reklam.

Nie przekręcaj moich słów: nie napisałem, że zalecam nie patrzeć na reklamy - napisałem, że mi nie przeszkadzają, po prostu się wzrokiem po nich prześlizguję i jadę dalej.

Lord Nargogh -> Ile razy trzeba powtarzać, że wygląd będzie najpewiej dostosowany? Wolisz FA z reklamami, czy miłe wspomnienia o FA bez reklam? To nie jest taka prosta sprawa. Gdyby się dało, to reklam by nie było.

Są różne reklamy, niektóre procentują od kliknięcia, a niektóre już od wyświetlenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie Wasze podejście do sprawy. Nie rozumiem skąd problem skoro te posty-reklamy nawet nie pojawiają się jako ostatni post? Wydłuża? W niektórych tematach można znaleźć posty krótsze od reklam, a frustracji czy raportu na ich temat nie było. Pisane już było, że na razie wyglądają tak, bo dopiero weszły i nie są jeszcze dopracowane pod skórkę. Co do rozmieszczenia? Udajcie głupich z dziedziny marketingu czy nas sprawdzacie? Wiadomo, że za reklamodawca nie zapłaci grosza za reklamę, która będzie znajdować się w koszu. Są jakieś warunki w umowie. Po co miałby płacić za nią skoro nikt nie oglądałby jej? Fakt, że każdy ją ignoruje to inna sprawa, jednak reklamodawca jest zadowolony, bo reklama wisi w odpowiednim miejscu(ustalonym w umowie), a i klient zadowolony, bo ma kasę. Jak redakcja będzie miała większy budżet to i zwiększy się pole manewru i więcej kasy zostanie na pełniaki. Dlatego też nie marudzić :P .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli postawmy sprawę jasno - Google Bot zostaje na stałe, i juz nie ma co liczyc na jego usuniecie?

Pocieszajace jest, ze chociaz zostanie graficznie dopasowany do tla.

Proponowalbym dodac na poczatek do niego jakis Avek, juz mniej by razilo (przynajmniej moje) oczy...

Dziwi mnie Wasze podejście do sprawy.

Czy aby na pewno? Zadaj sobie pytanie czy nie wolalbys zeby tego nie bylo, gdyby byla taka mozliwosc.

Jak juz napisalem, jestem sklonny sie z tym pogodzic, ale jednak...ignorowac reklame a nie musiec tego robic to jednak jest roznica. :P

Swoja droga Google postaralo sie o odciecie uzytkownikom wszystkich drog manewru - nie da sie ustawic ignorowania tych postow.

Google na stronie startowej, google na FA... az strach konserwe otworzyc.

a frustracji czy raportu na ich temat nie było.

Ojjj nie wiem czy nie bylo... jakbym raportowal kazdy post, ktory jakby nie patrzec swoja dlugoscia i trescia jest naruszeniem regulaminu i zarazem mnie denerwuje - to sam bym wylecial z forum za zasmiecanie skrzynki moderatorom... :P

BTW - Skoro oczekujecie od nas zrozumienia dla obecnej sytuacji, to tym bardziej powinniscie rozumiec nasza irytacje. Rozummy się nawzajem :P

Zastanawiam sie tylko - czy to bylo postanowienie odgorne z ta reklama, czy wspolny pomysl administracji i moderatorow.

Jesli i Was nie pytano w tej sprawie o zdanie - to wiadomo ze nikt nie bedzie mial o to pretensji, wszyscy teraz stoimy po kolana w tym bagnie.

Edytowano przez Lord Nargogh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Gratuluje pomyslu wyswietlania tej reklamy w dziale sesja_rpg. Great, nic tak nie poprawia klimatu podczas odgrywania postaci jak natkniecie sie tuz pod odpisem gracza/MG na reklame, czegokolwiek.

I nie przekrecam slow - po prostu wyciagam z nich wnioski. Albo mam je ignorowac - czyli de facto na nie nie patrzec, albo maja mi one podnosic cisnienie. W pierwszym przypadku umieszczanie reklam nie ma sensu, w drugim swiadczy o nader wrednym podejsciu do userow.

Zas jezeli reklama ma byc widoczna, to jednak proponuje jednak wrzucic jedna z tych milych co sie przyklejaja do myszki badz zawsze sa widoczne na ekranie - wtedy taka reklama z pewnoscia spelni swoj cel.

Nie wiem jak sie ma sytuacja finansowa redakcji, wiem ze to forum dzialalo przez jakies 5 lat bez korzystania z takich numerow. Smiem watpic, ze tak nagle staly sie niezbedne. Na pewno zas nie wierze, ze niezbedne sa akurat w takiej formie.

Poza tym akurat umieszczenie reklamy u dolu strony nie sprawi, ze nie bedzie ona widoczna. Bedzie ona dokladnie tak samo widoczna jak przedtem - tylko, ze w momencie gdy ktos zjedzie strona na sam dol, miast gdy strona bedzie na samej gorze. Roznica sprowadzi sie do tego, ze w ten sposob reklama nie bedzie wcinala sie pomiedzy posty uzytkownikow.

EDIT:

usunalem jedno pytanie, przeliczylem w paru tematach i zlom stanowi bonusowy post do domyslnej liczby

EDIT2:

slicznie, jeszcze moze dochodzic mozliwosc, iz ten zlom pozostanie tam gdzie jest bo umowa nie przewiduje jego przeniesienia... widac pora bym zmienil przegladarke

EDIT3:

jeszcze jeden fragment usuniety, po polnocy widac nawala mi czytanie ze zrozumieniem. Wciaz nie zmienia to faktu, ze przegladajac 10 stron po kolei widzi sie 10 bonusowych postow.

Edytowano przez Maverick undead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem dokładnie, ale prawdopodobnie reklamy są globalne - nie ma opcji "wyświetlaj reklamy na forach...".

Smiem watpic, ze tak nagle staly sie niezbedne

A nie sądzisz, że może ktoś doszedł do wniosku "koniec przynoszenia strat i utrzymywania forum, niech zacznie na siebie pracować"?

Bedzie ona dokladnie tak samo widoczna jak przedtem - tylko, ze w momencie gdy ktos zjedzie strona na sam dol, miast gdy strona bedzie na samej gorz

W jakiej pozycji przeglądarka ustawia stronę po załadowaniu? Góra jest na początku. I własnie dlatego reklamy są na górze, żeby być widoczne na starcie. Nie każdy dochodzi na sam dół po wejściu do tematu, ale pierwsze 2-3 posty przeczyta, więc reklamę zobaczy.

Nie przepradam za reklamami, ale jeśli to ma wpłynąć pozytywnie na kondycję forum, może jakiś upgrade serwera czy coś w tym stylu, to niech sobie będą i niech zarabiają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave!

Domyslam sie, ze sa globalne. Ciesze sie z tego niezmiernie.

Mozliwe, iz ktos doszedl do takiego wniosku, dlatego dodalem, iz moim zdaniem mozna to bylo zalatwic inaczej (jakims innym, mniej inwazyjnym ulozeniem reklamy).

No i w koncu - moim zdaniem po wejsciu do tematu nowy uzytkownik czyta kilka ostatnich postow (o ile czyta w ogole - a czasami w to watpie - w tym wypadku klima od razu na dodaj) - jakos tak mi sie wydaje, iz jest to najnaturalniejszy sposob na dopisanie sie do tematu tudziez sprawdzenie o czym toczy sie dyskusja. Czyli mowiac prosciej - tak czy inaczej zjechanie na sam dol strony. Ciezko mi wyobrazic sobie kogos, kto wchodzi np. do tematu "Neverwinter Nights" w dziale "Gry" i czytajac pierwsze posty na stronie mysli w stylu "o fuj, tu o grze rozmawiaja, wychodze stad jak najszybciej".

EDIT

dobra, jezeli umowa z Google okresla gdzie ta reklama ma sie znajdowac, to ta dyskusja i tak nie ma sensu. Ide spac, dobrej nocy.

Edytowano przez Maverick undead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze te reklamy daloby sie latwiej ignorowac, gdyby nie:

a) biale reklamy na czarnym tle,

B) wyjatkowo szpetny i prymitywny wyglad tych reklam,

c) wszechobecnosc reklam, nie tylko na tym forum.

Odnosnie c - czlowiek jest w stanie wytrzymac wiele. Ale jesli caly czas ze wszystkich stron jest atakowany nawet najmniej denerwujaca, wrecz przyjemna rzecza, to w koncu wymieka. Czlowiek sie przyzwyczaja do pozostalych, wrednych niekiedy reklam na forum i robi sobie garde, by sie przed nimi bronic - a tu taki Google bot, ktory kopie prosto w j... ponizej pasa.

Nie odczuwacie ze wasze forum na skutek tej reklamy traci na klasie? Brak natretnych reklam to byla niegdys jedna z rzeczy, ktore mnie urzekly w tym miejscu.

Radze sie zastanowic, czy w obliczu nowego zaspamowania forum liczba uzytkownikow nie zmaleje tak drastycznie, ze wplywy z reklam beda mniejsze niz przed Googlem. Ja akurat nie mam zamiaru sie poki co stad wynosic - ale wielu ludzi nie ma takiej cierpliwosci jak ja.

Wreszcie - czy jesli nikt nie bedzie klikal w te reklamy, to bedziecie z tego miec cokolwiek? Nie wyobrazam sobie zeby ktokolwiek wcisnal w to nawet przypadkiem.

Hmm... powiem tak: całkowicie się zgadzam. Siedzę na tym forum już kilka lat. Tylko dlatego, że miało klasę i różniło się właśnie od innych, które były śmietnikiem dla dzieci neo. Nawet nie chodzi o te nieszczęsne reklamy, ale o kształt całego forum. Obecnie dąży ono do poziomu dna, czyli forum Onetu. Do kompletnego upadku potrzeba jeszcze tego, żeby samo pismo zmieniło formułę na podobną do ?Faktu?. Wtedy to dopiero będzie rewelacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie załączyłem forum w explorerze, żeby zobaczyć jak to wygląda. Owszem jest sobie jakaś tam reklamka, nawet nie rzucająca się za bardzo w oczy. Może akurat taka się wyświetliła, nie wiem. Zwróciła moją uwagę natomiast inna rzecz. Otóż sporych rozmiarów reklama na wysokości kalendarza. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z jej obecności. Dopiero w explorerze była widoczna. I korzyści finansowe płynące z reklam w tym miejscu + reklam na stronie CDA miały by nie wystarczyć do utrzymania serwera? Tak, tak geniusze miałem ekonomię, marketing na studiach, potem praca w marketingu. Wiem, że z takiej reklamy jest generowany całkiem pokaźny przychód. Wystarczający z nawiązką do utrzymania i modernizacji co jakiś czas serwera. Ja wiem, że będziecie przekonywać o niezbędności również bota reklamowego. Zastanówcie się tylko, tak szczerze sami przed sobą czy nie przekonujecie bardziej samych siebie niż sfrustrowanych taką sytuacją userów.

Heh. :) Naprawdę Pzkw VIb, boleję nad tym, że mimo usilnych starań nie mogę znaleźć w twojej wypowiedzi ironii z nutką sarkazmu. No może poza stwierdzeniem o samym piśmie. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obchodzi, bo bot jest widoczny choćby przez to, że zajmuje miejsce. A to, że jest tam pusto? Cóż.

(...)skoro i tak blokujesz reklamy i obniżasz przychody z forum?

O mało z krzesła nie spadłem. wies.niak, ja bardzo przepraszam, ale czy ty aby na pewno sam wierzysz w to, co napisałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludu, pisane było że to test run i jak Ghost będzie miał trochę wolnego czasu to wszystko dopieści. Dajcie mu troszkę czasu, hmm? Będziemy się starali to zrobić tak, by nikogo nie irytowały te reklamy a i wyglądały ładnie. Skrobałem już o tym wczoraj to nie raczycie przyjąć do świadomości...

EDIT

dobra, jezeli umowa z Google okresla gdzie ta reklama ma sie znajdowac, to ta dyskusja i tak nie ma sensu.

Nie określa, wydawca sam decyduje gdzie wstawi sobie reklamę. Logicznym jednak jest, iż wstawi tam, gdzie się najbardziej rzuca w oczy. Macie lepsze miejsce? Dawajcie propozycje więc :)

A ten... Suigintou > Shinku :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnoldo -> Tak. Bo Ty blokujesz, xxx osób blokuje i z tego zaczyna robić się realna kwota, która nie wpływa za wyświetlanie reklam. San napisałeś, że na reklamach można nieźle zarobić, więc jeśli więcej osób blokuje to zarobek jest zauważalnie niższy.

sleeskee -> Będzie jedna propozycja: pod stopką, na samym dole...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...