Skocz do zawartości

Propozycje zmian na Forum Actionum


wies.niak

Polecane posty

Jak wyskoczy ktoś z wulgaryzmami to po zgłoszeniu bluzgacz zostanie ukarany, a więc jak w życiu.

A jak niby można zgłosić bluzgaczy będąc zbanowanym? Tak czy inaczej jak ja miałem bana to nie za bardzo podobało mi się że użytkownicy coś sobie piszą w moim profilu. Wam by było miło jakbyście byli na moim miejscu? Na szczęście proceder ten jest utrudniony ze względu, na to że profile Odrzutków nie sś wyświetlane na liście użytkowników oraz w ich wyszukiwarce, ale i tak w profil odrzutka da się wejść.

Poza tym teraz pytam z ciekawości: Czy zablokowanie możliwości komentowania profili określonych użytkowników/grup jest technicznie możliwe na IPB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Chciałbym zaproponowac ciut większe sygnaturki. Obecnie jest 600 x 150. Prosiłbym, bardzo bym prosił, aby ze 150 przejść na 200, a 600 ewentualnie zmniejszyć.

Ja chciałem zaproponować to samo, tylko na odwrót, czyli zmniejszyć wymiary dopuszczalnego obrazka. Niestety jednak stwierdziłem, że poparcie dla tego pomysłu będzie nikłe. Naprawdę niezbyt fajnie to wygląda, gdy czyjś post jest mniejszy niż jego sygnaturka.

@UP Może zgłosić to prywatnymi kanałami do moderatorów, lub napisać maila do admina. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby zażądać usunięcia konta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 jest po to, by nie rozciągać strony w poziomie. 150 jest po to, by sygnaturka nie zajmowała połowy ekranu na wysokość. To naprawdę paskudnie wygląda, gdy ktoś umieści tapetę w sygnaturce. Poza tym to nie jest tak, że latamy z linijką, żeby sprawdzić, czy ktoś nie przesadził o jeden piksel, więc pewien zapas jest. Wszystko, co mieści się w granicach zdrowego rozsądku przepuszczamy. Na tym forum i tak są dopuszczalne dosyć duże sygnaturki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach panowania monitorów panoramicznych to właśnie rozdzielczość pozioma może być większą i nie będzie to specjalnym problemem. Niemniej ja popieram Sevcia, strasznie drażnią mnie obrazki w sygnaturach <via HammerHead i JamesVoo>. Strasznie mnie irytuje post na trzy linijki i sygnatura na 10, a jak dodamy do tego obrazki... O nie, o nie!

Kratos - znów marudzisz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kronos - możesz sobie ustawić zatwierdzanie komentarzy profilowych. Wtedy, jeśli Cię zbanujemy (ponownie) żaden komentarz w Twym profilu się nie pojawi, bo nie będzie miał kto go zatwierdzić. Poza tym wspomniana przez Ciebie chęć "odpowiedzenia na bluzgi" nie brzmi IMO zbyt w porządku. Bo jak chcesz odpowiedzieć na nie. Bluzgami? To by tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że dobrze zrobiliśmy banując. Jeśli ktoś narobi syfu w profilu osoby zbanowanej osoba taka może zawsze napisać maila do admina i to zgłosić. Nie mamy tysiąca oczu, by zajrzeć do każdego profilu i kontrolować co tam się pojawia. Poza tym profile osób zbanowanych nie pojawiają się w wyszukiwarce, więc po początkowym "boomie" zaraz po wlepieniu bana potem sytuacja się na pewno uspokaja. I na koniec - jeśli ktoś napisze coś zgodnego z regulaminem, to co Cię to obchodzi. Naruszy "dobre" imię banowicza, że ktoś np. wyrazi radość z powodu usunięcia uciążliwego osobnika? Jeśli ktoś odchodzi z forum z banem, to już chyba nie ma tu czegoś takiego jak "dobre imię". IMO najlepiej się powstrzymać od takich komentarzy w profilu, ale nie ma w tym nic złego ( w cenzuralnych, oczywiście! ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzę z tym tutaj, bo to propozycja prywatna (i może ktoś będzie miał coś do dodania) - proponuję podmienić kod emotki B) na 8) - denerwuje mnie nieco ciągła konieczność wyłączania opcji emotek prz robieniu wyliczanek; do ósmej pozycji dochodzi się rzadziej niż do drugiej, a i wtedy można zrobić 8. zamiast 8). Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł pomysl na pochwały i wtedy wies.niak napisał :

patryk13 -> Z tego najpewniej zrobiłoby się zwykłe nabijanie sobie punktów. Kto chce, ten pomaga i tyle. A tak zaroiłoby się od głupich postów tylko po to, by podbić licznik. Poza tym, gdyby system działał tak, jak na elektroda.pl, to podziękowanie może dostać tylko autor tematu, co u nas byłoby bez sensu przy obecnej formie tematów (jeden typ problemu - jeden temat, a nie jeden problem - jeden temat).

Ale teraz jest inaczej. Wiec czemu nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem celu dodawania takiego systemu... Mamy się prześcigać w pochwałach? A po co nam to? Kolejny niepotrzebny gażdżet. Jeśli byłoby, to coś na zasadzie wykorzystania pochwał do konkretynych celów to tak, lecz na forum actionum nie jest to potrzebne.

PS. Byłem kiedyś na forum graficznym, gdzie funkcjonował taki system i pkt(pochwał), były wykorzystywane do kupowania plików projektów od ciekawych prac innych użytkowników. Taka zasada wymienności.

Edytowano przez Shaker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany wielokrotnie i powtórzę po raz kolejny - nie przewidujemy takiej możliwości. Była możliwość odpracowania ostrzeżeń w grudniu zeszłego roku, być może akcję powtórzymy, aczkolwiek niczego nie obiecuję. W każdym bądź razie ostrzeżenia same z siebie znikać nie będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa, nie grzesz więcej a twój pasek ostrzeżeń nie będzie Ci ciążył. Tak zadajesz pytania jakbyś się spodziewał kolejnej mniejszej lub większej wpadki. Ostrzeżenia po coś są, ja jedno swoje mam i nie zamierzam się go pozbywać (inna sprawa że i tak nie ma jak - pomijając jednorazową amnestie którą jakoś pominąłem bez większego zainteresowania). Mój ost przypomina mi własną głupotę co bezpośrednio przekłada się na dystans do samego siebie i do tego co się na forum zostawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co ja mam co już z tym skończyłem...już od miesiąca nic w tym kierunku nie zrobiłem i nie zamierzam...głupi wtedy byłem..i tyle.Kolega wyżej ma rację..ostrzeżenia przypominają nam o własnej głupocie i się absolutnie z tym zgadzam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną propozycję, która przyniosła by wymierne korzyści dla mas .. korzyści finansowe.

Otóż w dziale składamy komputer kupujemy części można by przyjąć nowy system pomocy.

Proponowałbym wziąć na ochotnika kilku ludzi, których zadaniem byłoby monitorowanie cen podzespołów w największych/najlepszych sklepach internetowych.

W nagrode dostali by metke szperaczy z nazwą sklepu.

Gdy ktoś zakładałby temat z prośbą o złożenie kompa za tyle i tyle, po ustaletniu składu zestawu owi szperacze podali by ceny zestawów w każdym ze sklepów, co pokazało by autorowi, gdzie najtaniej kupić.

Skąd taki pomysł? A stąd, że jednej osobie ciężko wszystkie sklepy oblecieć, porównywarki cen nie spełnią tu zadania, a chaotyczne odpowiedzi, jak to jest teraz, również "nie wyczerpują tematu".

Pomysł jest moim zdaniem bardzo dobry i nie wymaga wiele od was wysiłlku, a może naprawde pomóc wielu ludziskom.

//Na ochotnika zgłaszam się do sklepu Techplanet.pl, który to sobie upodobałem i uważam za jeden z lepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Miśku... Myślisz, że będę teraz szukał tylu ludzi, ile sklepów w internecie i liczył na to, że każdy na bierzaco będzie monitorował ceny podzespołów, a potem w temacie z polecamymi częściami posypie się spam od tych n osób, w którym będą podawali ceny w każdym sklepie? Jakoś tego nie widzę. Oczywiście proszę bardzo, droga wolna - możesz monitorować techplanet i co tylko jeszcze, ale nie uważam, żebyś znalazł wystarczającą ilość osób do tego projektu. Jak znajdziesz i będą robiły to aktywnie, to pomyśli się o specjalnej randze, niemniej nikt z modercji (bo ja na pewno nie, Sev pewnie nie ma czasu, a reszcie nic do sprzętu) nie będzie się tym aktywnie zajmował - ale obserwować będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...