Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Heroes of Might & Magic (seria) v.2

Polecane posty

W skrócie można ująć to mniej wiecej tak - z HoMM jak z Rp do III się rozwija, a potem jest już tylko gorzej...

BTW: jakiś czas temu kumpel mówił mi o WoG. Skąd wziąć to cudo i jaki wpływ na podstawową wersję gry [mam HoMM 3 z eXtraklasyki] ma instalacja WoGa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie parę stron wcześniej. WoG jest to darmowy dodatek do H3 zmieniający bardzo dużo aspektów gry. WoG-tu masz link, zajrzyj i na tym serwisie poczytaj więcej o nim, tam jest wszystko napisane. WoG działa bezproblemowo na extraklasyce.

Ps. Nie musisz po instalacji w WoGa używać go. Masz oddzielny skrót do HIII i WoGa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później też i niniejszym HoMM3 awansuje na nieśmiertelny kamień milowy ludzkiej cywilizacji (tuż obok [ciach]Donald's i Mody na sukces. cool.gif )
Tja już to widze. Zgadzam się ze HoMM to potęga i grać się w to będzie chyba po wsze czasy; ale mimo wszystko żeby Herosów pokochać, trzeba ich zrozumieć, bo jest to zbyt ambitna gra dal niektórych, po prostu. dlatego daleko im do Jadłodajni Kaczora albo Mody na suczes ;) albo raczej odwrotnie tym drugim daleko do tego pierwszego ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że Heroes III po woli zacznie odchodzić w zapomnienie, a jego miejsce zajmą na dobre Heroes V

No to bardzo źle myślałeś - równie dobrze można było by powiedzieć, że świat powinien zapomnieć o Falloucie czy Half Lifie. Natomiast co do HoMM V - IMHO ta gra nie jest wcale tak cudowna jkby chciało wielu. Mnie osobiście znudziła po 3 -4 misjach z kampanii. Nie będę się czepiał cukierkowatej grafiki, ale bardzo irytowało mnie, że wymaga ona aż tak mocnego sprzętu [nawet na moim kompie, który spełniał z nawiązką wymagania czasami coś chrupało...]. Jednak najbardziej wkurzył mnie bark heksów... Ładnie prezentująca się grafika, ciekawe przerywniki filmowe i dobry podkład muzyczny to jak dla mnie za mało bym na dłużej zainteresował się strategią...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że Heroes III po woli zacznie odchodzić w zapomnienie, a jego miejsce zajmą na dobre Heroes V

Nigdy! Semper fi. Hirołsom 5 nie mogę przebaczyć olania wieloletniej linii fabularnej Might & Magic-HoMM. Co im stara fabuła wadziła? Nie mam pojęcia. Inna sprawa, że też nieco przegięto z HoMM4 i MM9 i przenosinami do nowego świata, którego potencjał był według mnie niewykorzystany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda... My będziemy pamiętać III jako tą jedyną... Ale późniejsi ludzie? "W końcu to prawie to samo tylko że ładniejsze" Mam obawy czy tak nie będzie...

A co do całej serii... Cóż by mówić. Koledzy przede mną na pewno powiedzieli wszystko. Zamknę się tylko w prostym słowie. Klasyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czy to jest aż tak straszne że porzucono wątki fabularne 3? Myślę ze najważniejsze jest to że gra odzyskała świeżość jednocześnie opierajac się na utartym już schemacie rozgrywki.

Gdyby fabuła rzeczywiście była "świeża", czyli gdyby było to coś bardziej interesującego od fabuły świata (światów) M&M, to bym nie narzekał. Zamiast tego powstała standardowa fabuła fantasy #3485. Ale o tym już była jakiś czas temu w miarę rozbudowana dyskusja (chyba w momencie premiery HoMMV), z wieloma argumentami "za" i "przeciw", więc chyba nie ma sensu powtarzać. Natomiast schemat rozgrywki został jako tako powtórzony i raczej poważnych zastrzeżeń w tej kwestii nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wątek fabularny miał dla mnie zawsze drugorzędne znaczenie. Nie to, żebym go odpuszczał. Ale 90% czasu poświęconego Hirołsom (a było to wieeeele godzin) spędziłem w trybie "hot seat" - więc suma sumarum fabuła kampanii nie rzutuje na ocenę całości. To co ma znaczenie to liczba map - w HoMM5 jest ich skandalicznie mało. Dla porównania w HoMM2 było ich od groma defaultowo, a wliczając w to mapy fanów - liczba szla w setki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, żebym go odpuszczał. Ale 90% czasu poświęconego Hirołsom (a było to wieeeele godzin) spędziłem w trybie "hot seat"

Natomiast ja lubiłem się bawić w pojedyncze mapy, w zależności od ilości posiadanego czasu - albo S albo XXL :P

Wszystkich kampanii nigdy nie przeszedłem. Zwykle traktowałem je jako przetarcie do pojedynczych mapek :)

No i od czasu do czasu, jak była ku temu okazja pocinałem "w gorące tyłeczki" :P

w HoMM5 jest ich skandalicznie mało

To mało powiedziane - bieda z nędzą.. BTW czy w HoMM V jest edytor map, bo już nawet nie pamiętam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się pierwszy dodatek miał dodawac edytor, ale szczerze mówiąc nawet nie wiem, jak to było, bo na dodatek już się nie skusiłem... Nie za bardzo odnalazłem się w trójwymiarowych Heroesach. Niby wszystko ok, nie ma się czego konkretnie przyczepic, ale jednak to juz nie jest to, co kiedyś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek jest na pewno w Dzikich Hordach, bo w Kuźni nie sprawdzałem. Powiem Wam jednak, że nie chciałem się męczyć robiąc nową mapę, lecz zedytować losowo utworzoną. Była ona największych rozmiarów i....w edytorze strasznie wolno chodziła. Nowy komp, a czułem się jakbym bawił się edytorem do War3 na starym blaszaku. W H3 było to dużo lepiej rozwiązane, bo nawet bawiąc się XXLką takich problemów w życiu nie było. Wiadomo grafika i wszystko poszło na przód to też i wymagania. To jeden z kolejnych powodów dzięki któremu spośród pary H5 i H3 wybieram starego, poczciwego i niezniszczalnego H3 :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WoG jest to darmowy dodatek do H3 zmieniający bardzo dużo aspektów gry.

Ale bez obawy. WoG jest w pełni konfigurowalny więc jeśli jakaś zmiana/dodatek zwyczajnie komuś nie odpowiada, dezaktywuje się odpowiednią opcję w menu i gra bez tego "bajeru". Ja sam lubię WoGa, ale... tylko po tym jak powyłączam część bezsensownych dodatków ;). Ogólnie mamy wolny wybór i to jest w WoGu najlepsze.

Szkoda trochę, że kolejne wersje WoGa to trochę takie picu-picu-legendy, które wysłuchujemy przez długie lata. Czy będzie kolejna wersja? Slava obiecuje, a tu... nic ;D.

Która gra 9 lat po premierze ma takie rzesze fanów? Chyba żadna

Fallout (premiera: 1997) i Fallout 2 (premiera: 1998). Falloutowa społeczność fanów wydaje się być jedną z mocniejszych, nie ujmując nic świetnemu HoMM3, który żyć będzie - jak Fallouty - wiecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyście przeczytali mojego posta do końca i z większą uwagą na pewno byście zrozumieli aluzję.

Nie rozumiem, przecież nasze wspólne stanowisko jest takie, że H3 jest mocne i jest mnóstwo graczy, którzy z tych czy innych powodów uważa je za lepsze od nowszego i podobnego w rozgrywce H5.

A tak przy okazji: wiem, że tworzyliście własne mapki w edytorze. Czy udało wam się kiedyś zrobić tak dobrą, że potem graliście w nią z przyjemnością? Ja zrobiłem kiedyś i to z dość intrygującą fabułą, ale również nieco niecenzuralną, poza tym najprawdopodobniej i tak przepadła w pożarze dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i to nie jedną. Swojego czasu robiłem mapki masowo do H3. Pierwsze nie były może profesjonalne, lecz starałem się postawić wszystko na długość rozgrywki i zrównoważenie stron. Duże mapy zajmowały mi dużo czasu, ale warto było je tworzyć, bo potem z przyjemnością się grało. Ba nawet i kampanie dla siostry zrobiłem, żeby mogła ją spokojnie przejść bez nerwów i bez używania kodów. Niestety nim zdążyła ją przejść problemy z systemem dały o sobie znać. Jedynie format mógł pomóc i mapki pożegnały mój dysk. Jednak pamiętam jeszcze wygląd niektórych(oczywiście w mniej więcej ;) ). Niedawno chciałem wrócić do tego, ale stwierdziłem, że kombinacja: mapa losowa+usunięcie zwojów z zaklęciami+usunięcie wszystkich portali+mała edycja, by można było do każdego się dostać+edycje scenariusza i opcji= wystarczała na parę godzin grania :) .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawiłem się edytorem przy HoMMII - ale o ile tworzenie mapy może dawać trochę frajdy, to już sama gra satysfakcjonuje jakby mniej - odpada efekt zaskoczenia podczas eksploracji terenu. Czyli gra jest tak samo beznadziejna jak przechodzenie kampanii z solucją (czy ktoś z Was potrzebował solucji do HoMMa??)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zasób map do trójki w internecie jest ogromny i w większości są to mapy bardzo fajnie zrobione (czego nie mogę powiedzieć o tych do czwórki.... na palcach jednej ręki moge policzyc te, które mi sie naprawde spodobały - to też pośrednio świadczy o grze). Poza tym nawet osoba zupełnie nieznająca angielskiego z powodzeniem może ściągać anglojęzyczne mapy, bo po spędzeniu tych kilkudziesięciu godziń nad grą zna się praktycznie wszystko na pamięć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to dla mnie najlepsza czescia serii jest ... II (dwojka). Pamietam jak zagrywalem z rodzinka (bratem i kuzynem) po pare dni jedna mape;p (wojska byly ogromne ;p). Trojka tez byla niezla, ale jakos nie moge powiedziec ze wywarla na mnie takie wrazenie jak dwojeczka chociaz tez byla dobra. Teraz jest niezla okazja zeby kupic Dzikie hordy za 40 zl bez poprzednich dodatkow ... Wg Was oplaca sie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to dla mnie najlepsza czescia serii jest ... II (dwojka). Pamietam jak zagrywalem z rodzinka (bratem i kuzynem) po pare dni jedna mape;p (wojska byly ogromne ;p). Trojka tez byla niezla, ale jakos nie moge powiedziec ze wywarla na mnie takie wrazenie jak dwojeczka chociaz tez byla dobra. Teraz jest niezla okazja zeby kupic Dzikie hordy za 40 zl bez poprzednich dodatkow ... Wg Was oplaca sie?

Opłaca się - Dzikie Hordy to HoMMV z poprawionym wszystkim co możliwe. Jeżeli nie grałeś jeszcze w piątkę, to najlepiej zacząć od tego dodatku - nie ma słabych stron, jest w pełni udaną kontynuacją genialnej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ow dodatek "ma w sobie" "Kuznie Przeznaczenia" czy ja trzeba kupowac oddzielnie? No i mozliwe jest w "Dzikich Hordach" Przechodzenie kampanii z podstawki?

Kuźnia jest osobno, kampanii z podstawki tez nie przejdziesz. Ale chyba juz mozna kupic niedrogo komplet? Poszukaj w necie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...