Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Gothic 3 z nowym patchem 1.75 + content mod ( nie wiem jaka teraz jest najnowsza wersja ).

Co do samej serii, czytałem na Gothic Site wywiad z jednym kolesiem z PB, mianowicie ujrzenie teraz Gothic5 jest nierealne, zbyt duże oczekiwania, a studio obawia się iż nie sprosta wymaganiom graczy, jednak nie wyklucza że 'kiedyś' ktoś się weźmie za ten projekt. Pirania nie uznaje Arcanii i Zmierzchu Bogów ( chwała za to ) ciekawe natomiast jest to, że w studiu rozważają remake pierwszej części gry, nowa grafika, lokacje, questy, npc, brzmi bardzo ciekawie, chociaż według mnie Gothic ma ten swój niepowtarzalny klimat którego wątpie ujrzeć w rimejku ( przykład Risen, miał to być duchowy Gothic, a wyszło takie 'coś' bez ładu i składu ) aczkolwiek zagrać zagrałbym. Studio oczywiście tworzy teraz jakąś gierkę, prawdopodobnie Risen 3 albo zupełnie nowy projekt, szczegóły mają pojawić się 'niebawiem' nic tylko czekać!!11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie zagrał w remake pierwszego Gothica, zresztą po pierwszej odsłonie widać wyraźnie, że została ona niedokończona i objawia się to m.in. dosyć małą ilośćią zadań pobocznych. A z ewentualną piątką nic dziwnego, że zwlekają, widocznie nie mają pomysłu na nią, a poza tym trzeba pamiętać, że marka tej serii została popsuta Zmierzchem Bogów (dobrze, że edycja rozszerzona naprawiła trochę ten stan rzeczy) oraz Arcanią. Swoją drogą, ciekawi mnie, co robią teraz Piranie, ostatnio o tym studio cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zaraz trójke myślę skończe i muszę chwycić się za pierwszą część, bo nigdy jej akurat nie przeszedłem. Do czwórki mam sceptyczne podejście ... ale właśnie, zmierzch bogów - kto wie, kto wie.

Ja bym liczył na Gothica Online (nie jedzcie mnie za ten pomysł, ale jest on na prawdę jak dla mnie dobry, tylko o powodach musiałbym się rozpisać, a nie mam czasu teraz ;) ). Boję się trochę, że nowy Gothic, Gothic 5 nie miałby klimatu starych części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja bym się tam nie bał o piątkę - Piranie umieją tworzyć klimatyczne gry.

Swoją drogą, ciekawi mnie, co robią teraz Piranie, ostatnio o tym studio cicho.

Ostatnio był przeciek odnośnie soundtracku, że jakiś człowiek tworzy muzykę do Risena 3. Zatem na obecną chwilę, większe szanse na sprawdzenie ma teoria mówiąca, że firma pracuje nad kontynuacją przygód Bieziego i spółki(Patty itp.)

Bardzo chciałbym, żeby połączyli uniwersum Gothica i Risena - jakby nie patrzeć, mogą się fajnie uzupełniać.

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem tak, że prawa do Gothica miał ostatnio tylko JoWood, który się rozpadł? Czyli prawa do marki przepadły? Poza tym, nie sądzę, by Pirania chciała kontynuować Gothica, skoro mają bardzo dobrze przyjętego przez graczy i sprzedającego się Risena, który klimatem przypomina Gothica bardziej niż ostatnie dwie części spod tej marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym liczył na Gothica Online (nie jedzcie mnie za ten pomysł, ale jest on na prawdę jak dla mnie dobry, tylko o powodach musiałbym się rozpisać, a nie mam czasu teraz wink_prosty.gif ). Boję się trochę, że nowy Gothic, Gothic 5 nie miałby klimatu starych części.

Już od lat możesz sobie pograć w Gothica przez neta, fakt, nie ma tam ani potwórów, ani NPC, ale nadal można fajnie pobawić się z kumplami na mapach, przynajmniej tak było około 2 lat temu, niedawno słyszałem, że jacyś zapaleńcy postawili porządny server z paroma dodatkami, ale to musiał byś pogoglować, bo nie pamiętam nazwy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Wiem, wiem, ze jest Gothic online i o tym juz gadaliśmy. Mi po prostu marzy sie porządne (czytaj: prawdziwy następca WoWa) MMO w uniwersum Gothica, a tego nikt prócz ogromnej korporacji nie zrobi ;)

Zobaczymy jak sie TES w tej odsłonie sprawdzi .. jesli dobrze to moze i innych twórców to zmotywuje do działania.

Co do risena - chyba bede musiał spróbować :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem tak, że prawa do Gothica miał ostatnio tylko JoWood, który się rozpadł? Czyli prawa do marki przepadły? Poza tym, nie sądzę, by Pirania chciała kontynuować Gothica, skoro mają bardzo dobrze przyjętego przez graczy i sprzedającego się Risena, który klimatem przypomina Gothica bardziej niż ostatnie dwie części spod tej marki.

Trzeba pamiętać, że nic nie przepada, jęśli chodzi o prawa autorskie. Joowod wg wypowiedzi jednego z pracowników PB miał tylko licencję czasową, tj. mógł zrobić jedną odsłonę Gothica. Problemy z prawami autorskimi Joowood uwidoczniły się przy nadchodzącej premierze dodatku do czwórki, kiedy musileli przesunąć termin wydania właśnie z powodu tego warunku. To co zostało z Jowood przejęła firma Nordic Games, która ma prawa do takich marek, jak Darksiders i Red Faction.

Prawa do serii Gothic już wróciły do PB, poza tym wątpię, żeby na darmo zakładali domenę gothic5.com. - bez powodu by Piranie tego nie zrobiły.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że ostatnio po małym falstarcie podszedłem po raz drugi do Gothica 3 (+patch 1.75) i wciągnąłem się na całego. Wyczyściłem z questów Reddock, Cape Dun i Monterę, teraz szlajam się po Varancie z zapasem 30 LP do wydania (idę do Ben Sali po skill korzystania z dwóch broni). Mając już pewien obraz aktualnej sytuacji, jestem niemal zupełnie zdecydowany w konflikcie buntownicy kontra orki stanąć po stronie orków, jeszcze zajrzę na północ, zanim zacznę w tej kwestii działać.

Podoba mi się klimat, podoba mi się grafika, podoba mi się świat.

Nie podoba mi się walka, a dokładniej wykrycie trafienia i ciężkie do wyczucia power levels. Często, mimo, że ostrze wyraźnie przechodzi przez wroga albo zwierzę, Bezi nie zadaje żadnych obrażeń. Ponadto ciężko zauważyć konkretną różnicę między np. 100 a 120 siły, a nadal nie mam pojęcia, czy wykupienie skilla Expert Swordfighter dało cokolwiek poza odblokowaniem wymagań dla kolejnych skilli. Wymierny skok w sile zauważyłem dopiero po dobiciu 150 siły i kupieniu najlepszego dostępnego miecza - co prawda rzeź bandytów od tego czasu jest bardzo satysfakcjonująca.

Inny problem mam z jakiegoś powodu z zębaczami - tylko z nimi mam problem z trafieniem z łuku. Czy tu hitbox zawodzi, czy ja mam zeza, osądzi historia.

Also, niektóre stwory (i Bezi) dostają wręcz komicznych epilepsji, zamiast normalnego ragdolla po śmierci.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba sobie zagram.

@Up

W googlach wystarczy, że wpiszesz Gothic 3 Community Patch i już pierwsze wyniki będą Ci trąbić o patchu 1.75 (o ile się nie mylę). Jest to fanowski zbiór wszystkich patchy, najlepszy jaki może być, więc na większości stronach z patchami znajdziesz do ściągnięcia za darmo (tylko, że waży chyba z 1GB).

Edytowano przez Devius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Also, niektóre stwory (i Bezi) dostają wręcz komicznych epilepsji, zamiast normalnego ragdolla po śmierci.

Ile razy się uśmiałem z tego ragdolla biggrin_prosty.gif Szczególnie rozwalały mnie sytuacje gdy gobliny, w momencie śmierci, wyrzucało na dwa metry w górę.

Pirania zrobi bardzo dobrą grę, to boje się co będzie z bohaterami, skoro JoWood wprowadził nowego protagonistę w "czwartej" części.

Zawsze mogą zrobić prequel pokazujący co się wydarzyło, nim Bezi trafił do Koloni Górniczej.

Edytowano przez Koleus123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Mówisz to poważnie? :o Według wielu najlepsza seria gier wgl w historii, ktora miała zaledwie 4 części (z czego trzy w duchu Gothica) + dodatki. Takie pytanie to raczej na forum Call of Duty, albo fify. Gothic to taka dobra Ksiazka na rynku gier - takie rzeczy nigdy sie nie nudzą. Zreszta ... Gdyby ludzie mieli juz po dziurki w nosie Gothica to nie przechodziliby i nie wracaliby do starych części po 5, 10 razy.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirania raczej wie, czego oczekują fani serii od nich, więc w przypadku kolejnego Gothica jestem spokojny. To JoWood spartolił sprawę w czwartej części (tak, Gothic 3 mimo tego co zrobili mi się w miarę podobał). Z drugiej strony wystarczy mi tylko to, co dostałem w Risenie i będę zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 jest NIESKOŃCZONY - on został wydany pod naciskiem JoWood o ile sie nie mylę. A dużo było jeszcze do zrobienia...

Niech zrobią np. Gothic IV - Nowy Początek - Gothic czwóreczka pełnoprawna. Bo o ile się nie mylę (parenaście stron temu o tym pisałem) to Zmierzch Bugów i Arcania miały być dodatkiem do G3. Niech po prostu kontynuują serię na swój sposób.

EDIT: z nowym G4 chodzi mi o to, że prequel. Np. gramy porzuconym żołnierzem w początkowym etapie wojny z orkami. Pierwotnym tytułem Arcanii było właśnie Gothic 4: Genesis :P

Edytowano przez kmm101
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 3 został wydany pod presją całej ekipy, bo nie wyrobili się z terminem, a był on kilka razy przekładany (miały być nawet mounty).

Masz na myśli samą Arcanię, bo Zmierzch Bogów jest dodatkiem do G3 :) No i co do tytułu, to nie miało być na początku Arcania: Tales of Gothic, a nie Genesis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...